Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-08, 21:03:29

junior napisał(a):Wiesz kiedyś czytałem pismo święte i stąd wiem, że wiele twoich wypowiedzi to nadinterpretacja, bo inne fragmenty temu przeczą, podobnie stąd wiem, że pismem świętym udowodnisz wszystko.

To co mówisz, to opinia osób, które Biblii nie znają. Biblia sama siebie interpretuje.
Daj przykłady potwierdzające Twoją opinie, bo ja się z nią nie zgadzam..
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-03-09, 23:01:16

to opinia osób które w przeciwieństwie do ciebie trochę myślą czytając pismo święte, a nie uczą się bzdur na pamięć, dobrym przykładem tego że pismem świętym udowodnisz wszystko jest przytaczany niedawno zakaz spożywania mięsa pegazów, przytaczany przezemnie nakaz palenia wszystkiego czego dotknie kobieta z okresem ( wynika wprost z księgi kapłańskiej "o wyciekach nieczystych"), nakaz porzucania rodziny by chodzić w krok za rybakiem w sandałach (św Mateusz), jeśli jesteś samotny powinieneś rozmawiać z płonącym krzakiem na górze. Po co kupować łódkę jak można walić laską w skały, a nóż się rozstąpi woda (księga wyjścia). Najlepiej wyjdziesz na swoje jak brata wrzucisz do studni a potem go sprzedasz:P Ponadto pismo święte domaga się od swoich wyznawców by co najmniej raz w tygodniu robili napad na zoo, no bo skąd wytrzasnąć synogarlice i to w dużych ilościach ? Jeśli pragniesz się przypodobać swojemu Bogu powinieneś spalić na stosie swojego pierworodnego.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-14, 18:50:07

junior napisał(a):to opinia osób które w przeciwieństwie do ciebie trochę myślą czytając pismo święte, a nie uczą się bzdur na pamięć, dobrym przykładem tego że pismem świętym udowodnisz wszystko jest przytaczany niedawno zakaz spożywania mięsa pegazów, przytaczany przeze mnie nakaz palenia wszystkiego czego dotknie kobieta z okresem ( wynika wprost z księgi kapłańskiej "o wyciekach nieczystych"), nakaz porzucania rodziny by chodzić w krok za rybakiem w sandałach (św Mateusz), jeśli jesteś samotny powinieneś rozmawiać z płonącym krzakiem na górze. Po co kupować łódkę jak można walić laską w skały, a nóż się rozstąpi woda (księga wyjścia). Najlepiej wyjdziesz na swoje jak brata wrzucisz do studni a potem go sprzedasz:P Ponadto pismo święte domaga się od swoich wyznawców by co najmniej raz w tygodniu robili napad na zoo, no bo skąd wytrzasnąć synogarlice i to w dużych ilościach ? Jeśli pragniesz się przypodobać swojemu Bogu powinieneś spalić na stosie swojego pierworodnego.

Piszesz skrajnie niemądre rzeczy. Kto Ciebie tego nauczył? Ksiądz? A może jakiś filozof, naukowiec ewolucjonista, czy duchowny jakiejś sekty? Sam tego nie wymyśliłeś!
Odpowiem tylko wersetami:
(Psalm 145:20) "Jehowa strzeże wszystkich, którzy go miłują, lecz wszystkich niegodziwców unicestwi".
(Psalm 91:14-16) "Ponieważ mnie pokochał, więc i ja go ocalę. Ochronię go, gdyż poznał moje imię. Będzie mnie wzywał, a ja mu odpowiem. Będę z nim w udręce. Wyratuję go i otoczę go chwałą. Długimi dniami go nasycę i dam mu ujrzeć zgotowane przeze mnie wybawienie".
I na koniec:
(Jakuba 4:7-8) "Toteż podporządkujcie się Bogu, natomiast przeciwstawcie się Diabłu, a ucieknie od was. Zbliżcie się do Boga, a on zbliży się do was. Obmyjcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, niezdecydowani".
I przestań pisać takie rzeczy, bo nic z tego, co napisałeś nie jest prawdą.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-14, 21:15:51

Miłujący prawdę - 2011-03-14, 17:50 napisał(a):Odpowiem tylko wersetami:

Ty lepiej odpowiadaj jak człowiek, a nie jak ślepy robocik zaprogramowany przez innych...

Specjalnie dla Ciebie piosenka z dedykacją:
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-03-14, 23:51:18

Miłujący prawdę - 2011-03-14, 17:50 napisał(a):Piszesz skrajnie niemądre rzeczy. Kto Ciebie tego nauczył? Ksiądz? A może jakiś filozof, naukowiec ewolucjonista, czy duchowny jakiejś sekty? Sam tego nie wymyśliłeś!

owszem nie wymyśliłem, jest to wprost napisane w piśmie na które się powołujesz, naprawdę zachęcam do lektury, czytanie bryków jak strażnica nie popłaca, ze znajomości pisma pała! twoje cytaty jak zwykle nie na temat.
(Psalm 145:20) "Jehowa strzeże wszystkich, którzy go miłują, lecz wszystkich niegodziwców unicestwi".

ładna sprzeczność, hm jak można unicestwić kogoś kogo się kocha, przecież to niegodziwość! bóg powinien unicestwić się sam (pewnie już dawno to zrobił), no przecież można kochać boga i być niegodziwcem, popatrz na średniowiecznych kardynałów, popatrz na krzyżowców, czysta implikacja:)
Swoją drogą wiesz, że wartość logiczna pisma świętego w wielu miejscach jest fałszywa?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-16, 10:14:14

junior napisał(a):owszem nie wymyśliłem, jest to wprost napisane w piśmie na które się powołujesz, naprawdę zachęcam do lektury, czytanie bryków jak strażnica nie popłaca, ze znajomości pisma pała! twoje cytaty jak zwykle nie na temat.

Skoro ich nie rozumiesz, trudno o właściwa ocenę.
Poznanie Biblii to duży wysiłek i silne pragnienie serca zamienione na czyny.

junior napisał(a):
(Psalm 145:20) "Jehowa strzeże wszystkich, którzy go miłują, lecz wszystkich niegodziwców unicestwi".

ładna sprzeczność, hm jak można unicestwić kogoś kogo się kocha, przecież to niegodziwość! bóg powinien unicestwić się sam (pewnie już dawno to zrobił), no przecież można kochać boga i być niegodziwcem, popatrz na średniowiecznych kardynałów, popatrz na krzyżowców, czysta implikacja:)
Swoją drogą wiesz, że wartość logiczna pisma świętego w wielu miejscach jest fałszywa?

Tak naprawdę sądzisz?!
Niegodziwością jest likwidacja niegodziwych?
Kto nauczył Ciebie takiego pojmowania spraw? Kto Ciebie wychował?
Uważasz, że niegodziwiec zasługuje na miłość? Czy ludzi nie należy chronić przed niegodziwym?
Czy prawy ma bać się swej prawości?
Czy jesteś tak młody i niedoświadczony = "junior", że jeszcze nie dojrzałeś by dostrzegać konieczność przestrzegania prawa? Czy niegodziwiec ma być traktowany na równi z człowiekiem prawym?
Po co więc prawo, i jaki sens bycia człowiekiem sprawiedliwym i bogobojnym?
Po co Bóg dał ludziom dekalog i inne przepisy? Czy nie dla dobra wszystkich ludzi, którzy te przepisy i przykazania przestrzegają? Niegodziwiec ma czuć lęk przed konsekwencjami swych niegodziwych zachowań.
A prawy, ma właściwe i pełne rozeznania jak się zachować. Czytasz:
(Psalm 139:21-22) "Czyż nie mam w nienawiści tych, którzy zawzięcie nienawidzą ciebie, Jehowo, i czyż nie czuję wstrętu do tych, którzy się przeciw tobie buntują?
Nienawidzę ich pełną nienawiścią. Stali się dla mnie prawdziwymi nieprzyjaciółmi
"
Niezłomna lojalność względem Boga jest zasadą, od której słudze Bożemu nie wolno odstąpić za żadną cenę.
Trzeba to dobrze zrozumieć.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-16, 15:02:20

Miłujący prawdę napisał(a):Uważasz, że niegodziwiec zasługuje na miłość?

Jeśli nie to zaprawdę powiadam Ci, że człowiek może być bardziej miłosierny od Boga ;)

Jak to odnosisz do tego:
Jak mogę cię porzucić, Efraimie? Jak mogę cię wydać, Izraelu? Jak mogę cię postawić na równi z Admą? Jak mogę postąpić z tobą jak z Ceboim? Serce się we mnie odmieniło, a jednocześnie rozpaliły się moje przejawy współczucia. Nie uzewnętrznię swego płonącego gniewu. Efraima nie obrócę ponownie w ruinę, bo jestem Bogiem — a nie człowiekiem — Świętym pośród ciebie; i nie przybędę we wzburzeniu. Ozeasza 11, 8-9.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-16, 15:19:16

Miłujący prawdę - 14 mar 2011 17:50 napisał(a):"Jehowa strzeże wszystkich, którzy go miłują, lecz wszystkich niegodziwców unicestwi".


Miłujący prawdę - 16 mar 2011 09:14 napisał(a):Uważasz, że niegodziwiec zasługuje na miłość?


Bóg kocha wszystkie swoje dzieci. Te błądzące również. Nie znasz wielkości miłosierdzia Boga.

Ale jak widzę, w waszej wierze uczycie się nienawiści i ograniczacie miłosierdzie Boskie, którego żadnemu człowiekowi ograniczać nie wolno. Opamiętajcie się lepiej, póki jeszcze czas.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-19, 17:46:03

KenWatanabe napisał(a):
Miłujący prawdę napisał(a):Uważasz, że niegodziwiec zasługuje na miłość?

Jeśli nie to zaprawdę powiadam Ci, że człowiek może być bardziej miłosierny od Boga

Co Biblia mówi o niegodziwcu?
Czytasz:
Niegodziwiec zdobywa fałszywą zapłatę, lecz kto sieje prawość — prawdziwe dochody. Kto niewzruszenie obstaje za prawością, zmierza do życia, ale kto się ugania za czymś złym, zmierza do śmierci. Ludzie o spaczonym sercu są dla Jehowy obrzydliwością, lecz nienaganni na swej drodze są dla niego rozkoszą. Choćby się ręka złączyła z ręką, zły nie uniknie kary, lecz potomstwo prawych na pewno ujdzie cało” (Przysłów 11:18-21).
Jehowa nie udziela swego błogosławieństwa bezwarunkowo ani nie zaprasza bez końca. Teraz jest pora, by zabiegać o Jego uznanie. Kiedy nadejdzie wyznaczona chwila na wykonanie wyroku Jehowy, będzie za późno. Izajasz więc oznajmia:
Niech niegodziwiec porzuci swą drogę, a krzywdziciel — swe myśli; i niech się nawróci do Jehowy, który się nad nim zmiłuje, oraz do naszego Boga, gdyż hojnie przebaczy” (Izajasza 55:7).
‚Bo wasze myśli nie są moimi myślami ani moje drogi waszymi drogami’ — brzmi wypowiedź Jehowy. ‚Gdyż jak niebiosa przewyższają ziemię, tak moje drogi przewyższają wasze drogi, a moje myśli — wasze myśli’” (Izajasza 55:8, 9).
Jehowa jest doskonały, a Jego myśli i drogi są niedoścignione.
Również miłosierdzie okazuje w stopniu nieosiągalnym dla ludzi.
Pomyśl: Kiedy człowiek wybacza coś drugiemu, grzesznikowi przebacza grzesznik. Zdaje sobie sprawę, że prędzej czy później jemu też trzeba będzie darować jakąś winę.
Czytasz:
(Mateusza 6:12) "i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas".
Tymczasem Jehowa ‛hojnie przebacza’, chociaż sam nigdy nie potrzebuje niczyjego przebaczenia! Naprawdę jest Bogiem szczodrze okazującym lojalną życzliwość.
Powodowany miłosierdziem, niejako otwiera upusty niebios i wylewa błogosławieństwa na tych, którzy całym sercem do Niego wracają.
Czytasz:
(Malachiasza 3:10) "Przynieście do spichrza wszystkie dziesięciny, żeby się znalazła żywność w moim domu, i proszę, wypróbujcie mnie w tym — rzekł Jehowa Zastępów — czy nie otworzę wam upustów niebios i nie wyleję na was błogosławieństwa, aż nie będzie już żadnego braku”".
Zobacz jeszcze, dla lepszego zrozumienia sytuacji uporczywych grzeszników - niegodziwców, którzy nie odziedzicza Królestwa Bożego, jak tez zwróć uwagę na tych, którzy spośród nich wyszli i porzucili grzeszny stan i zachowanie;
Czytasz:
(1 Koryntian 6:9-11) "A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd.
Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. A przecież takimi byli niektórzy z was. Ale zostaliście umyci, ale zostaliście uświęceni, ale zostaliście uznani za prawych w imię naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz duchem naszego Boga
".

KenWatanabe napisał(a):Jak to odnosisz do tego:
Jak mogę cię porzucić, Efraimie? Jak mogę cię wydać, Izraelu? Jak mogę cię postawić na równi z Admą? Jak mogę postąpić z tobą jak z Ceboim? Serce się we mnie odmieniło, a jednocześnie rozpaliły się moje przejawy współczucia. Nie uzewnętrznię swego płonącego gniewu. Efraima nie obrócę ponownie w ruinę, bo jestem Bogiem — a nie człowiekiem — Świętym pośród ciebie; i nie przybędę we wzburzeniu. Ozeasza 11, 8-9.

Jehowa zawsze odnosi się życzliwie do swoich sług. Wynika to wyraźnie z Księgi Ozeasza 11:1-4, gdzie napisano:
Gdy Izrael był chłopcem, umiłowałem go i z Egiptu wezwałem mego syna. (...) Przed wizerunkami Baala składali ofiary i przed rytymi wizerunkami zaczęli sprawiać, że wznosi się dym ofiarny. A ja uczyłem Efraima [czyli Izraelitów] chodzić, biorąc ich na swe ramiona; oni zaś nie rozpoznali, że ich uzdrowiłem. Ciągnąłem ich powrozami ziemskiego człowieka, sznurami miłości, tak iż stałem się dla nich jak ci, którzy zdejmują jarzmo z ich szczęk, i każdemu delikatnie podawałem pokarm”.
Słowo Jehowy dotyczące odrodzenia prawdziwego wielbienia ‛nie wróciło do niego bezowocne’. W roku 537 p.n.e. ostatek Żydów powrócił do Jerozolimy z niewoli babilońskiej. Cokolwiek Jehowa przepowiedział przez swoich proroków, niezawodnie się spełni.
Razem z sąsiednimi miastami: Sodomą, Gomorą, Ceboim i Belą (Coarem), Adma i jej król Szinab zostali pokonani podczas najazdu czterech królów ze wschodu = sprawdź w Rdz 14:8-11. Z Powtórzonego Prawa 29:23 wynika, iż w późniejszym okresie Adma została zniszczona razem z Sodomą, Gomorą i Ceboim, gdy Jehowa spuścił na całą tę dolinę deszcz ognia i siarki (Rdz 19:25). W Ozeasza 11:8 powołano się na Admę i Ceboim jako na ostrzegawczy przykład.
W północnym królestwie izraelskim pierwszoplanową rolę odgrywało plemię Efraima, będące niekiedy synonimem tego państwa. Jehowa słusznie nazywał to plemię swym „pierworodnym”, ponieważ z Jego woli właśnie Efraim, a nie Manasses, starszy syn Józefa, otrzymał od swego dziadka Jakuba błogosławieństwo należne pierworodnemu
Izraelici są jak zwyrodniała winorośl; ich serce stało się obłudne. Zamiast siać ziarno w prawości i żąć stosownie do lojalnej życzliwości, Izrael orał niegodziwość i zbierał nieprawość. „Z Egiptu wezwałem mego syna” — przypomina Jehowa (11:1). Umiłował Izraela, gdy ten był jeszcze chłopcem, ale potem Izrael otoczył Go kłamstwem i podstępem.
(Ozeasza 11:8-9) „Jak mogę cię porzucić, Efraimie? Jak mogę cię wydać, Izraelu? Jak mogę cię postawić na równi z Admą? Jak mogę postąpić z tobą jak z Ceboim? Serce się we mnie odmieniło, a jednocześnie rozpaliły się moje przejawy współczucia.
Nie uzewnętrznię swego płonącego gniewu. Efraima nie obrócę ponownie w ruinę, bo jestem Bogiem — a nie człowiekiem — Świętym pośród ciebie; i nie przybędę we wzburzeniu
".
Dlatego Jehowa radzi: „Wróć do swego Boga, strzegąc lojalnej życzliwości i sprawiedliwości; i stale pokładaj nadzieję w swym Bogu” (12:6).

cre[a]tive napisał(a):
Miłujący prawdę - 14 mar 2011 17:50 napisał(a):"Jehowa strzeże wszystkich, którzy go miłują, lecz wszystkich niegodziwców unicestwi".

Miłujący prawdę - 16 mar 2011 09:14 napisał(a):Uważasz, że niegodziwiec zasługuje na miłość?

Bóg kocha wszystkie swoje dzieci. Te błądzące również. Nie znasz wielkości miłosierdzia Boga.

Po pierwsze: Kogo Jehowa zalicza do swoich dzieci? Czy wiesz?
Grzech to bezprawie, a ci, którzy pozostają w jedności z Chrystusem, nie trwają w grzechu.
Kto w nim trwa, pochodzi od Diabła, którego dzieła zniweczy Syn Boży.
Dzieci Boże i dzieci Diabła uwidaczniają się w ten sposób:
pochodzący od Boga miłują się wzajemnie, a 
pochodzący od niegodziwca są jak Kain, który nienawidził i zabił swego brata.
Jan mówi „dziateczkom”, że po tym poznali miłość, iż Chrystus ‛wydał za nich swą duszę’ i wzywa, by nie ‛zamykali drzwi swego tkliwego współczucia’ przed braćmi.
Zwróć uwagę, mają ‛nie miłować słowem ani językiem, lecz uczynkiem i prawdą’.
Chcąc ustalić, czy ‛pochodzą z prawdy’, muszą się upewniać, co jest w ich sercach i czy rzeczywiście ‛czynią to, co znajduje upodobanie w oczach Bożych’.
Muszą przestrzegać Jego przykazania, by ‛wierzyć w imię jego Syna, Jezusa Chrystusa, i miłować się wzajemnie’. Będą wtedy wiedzieć, że pozostają z Nim w jedności, a On dzięki duchowi pozostaje w jedności z nimi.

cre[a]tive napisał(a):Ale jak widzę, w waszej wierze uczycie się nienawiści i ograniczacie miłosierdzie Boskie, którego żadnemu człowiekowi ograniczać nie wolno. Opamiętajcie się lepiej, póki jeszcze czas.

Człowiek niegodziwy sam sobie wszystko ogranicza, bo w sposób jawny i zdecydowany odrzuca Boga, odrzuca Jego prawo, ma za nic Boże wymagania.
Najważniejsze jest posłuszeństwo wobec Boga. Jehowa nie ma upodobania w śmierci niegodziwca. Czytasz:
(Ezechiela 18:21) „A gdyby niegodziwy zawrócił od wszystkich swych grzechów, które popełniał, i przestrzegał wszystkich moich ustaw oraz czynił zadość sprawiedliwości i prawości, na pewno będzie żył. Nie umrze".
Jak więc widzisz w rekach niegodziwca jest jego los.
(Ezechiela 18:23) „Czyż w ogóle mam upodobanie w śmierci niegodziwego — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy — a nie w tym, by zawrócił ze swych dróg i żył?"
I na koniec zobacz:
(Ezechiela 18:29-32) „‚A dom Izraela powie: „Droga Jehowy nie jest słuszna”.
Czy moje drogi nie są słuszne, domu Izraela? Czyż to nie wasze drogi nie są słuszne?’
„‚Dlatego będę sądził każdego z was według jego dróg, domu Izraela’ — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy.
 ‚Zawróćcie, tak, zawróćcie od wszystkich waszych występków i niech nic nie będzie dla was powodem upadku, przyczyną przewinienia.
Odrzućcie od siebie wszystkie swe występki, których się dopuściliście, a sprawcie sobie nowe serce i nowego ducha, bo czemuż mielibyście umrzeć, domu Izraela?
„‚Albowiem ja nie mam żadnego upodobania w śmierci umierającego’ — brzmi wypowiedź Wszechwładnego Pana, Jehowy. ‚Zawróćcie więc i pozostańcie przy życiu’
".
Jehowa okazuje miłosierdzie bo po wielokroć przypomina, nawołuje, prosi wręcz, niegodziwych by porzucili swa niegodziwość. Jednak do czasu.
Potem zniszczy każdego zatwardziałego niegodziwca:
(Psalm 37:10-11) "I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca; i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie. Lecz potulni posiądą ziemię i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju".
Ot i tyle.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-19, 19:20:58

Obrazek
ten wątek powoli robi się tak kultowy, jak ten o opryszczce wargowej...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-20, 02:21:19

Miłujący prawdę napisał(a):Dlatego Jehowa radzi: „Wróć do swego Boga, strzegąc lojalnej życzliwości i sprawiedliwości; i stale pokładaj nadzieję w swym Bogu” (12:6).

Zacytowałem to w związku z tym, że jak zapewne czytałeś
Gdy mówił Efraim, nastawało drżenie; miał znaczenie w Izraelu. Lecz ściągnął na siebie winę w związku z Baalem i umarł. Ozeasza 13:1
Efraim nigdy się nie nawrócił, przynajmniej nie ma o tym żadnej wzmianki, a skoro tak to jak miał dostąpić miłosierdzia?

Dodam jeszcze:
Efraim zaś miesza się między ludy. Efraim stał się jak okrągły placek nie przewrócony na drugą stronę. Obcy pożarli jego moc, a on o tym nie wiedział. Zbielała mu też siwizna, lecz on o tym nie wiedział. A duma Izraela świadczyła przeciwko jego obliczu i nie wrócili oni do Jehowy, swego Boga, ani ze względu na to wszystko nie szukali go. Ozeasza 7:8-10
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-20, 21:56:35

KenWatanabe napisał(a):Zacytowałem to w związku z tym, że jak zapewne czytałeś
Gdy mówił Efraim, nastawało drżenie; miał znaczenie w Izraelu. Lecz ściągnął na siebie winę w związku z Baalem i umarł. Ozeasza 13:1
Efraim nigdy się nie nawrócił, przynajmniej nie ma o tym żadnej wzmianki, a skoro tak to jak miał dostąpić miłosierdzia?

Za panowania Rechoboama plemię Efraima, najważniejsze i najbardziej wpływowe z plemion północnego królestwa, miało złą opinię. Tu mówi o tym ten wskazany przez Ciebie fragment z Ozeasza 13:1. To Efraimita Jeroboam, pierwszy władca zapoczątkował w Dan i Betel kult cielców. W ten sposób Izrael bezpowrotnie pogrążył się w bałwochwalstwie.
Plemię Efraima dominowało w północnym królestwie Izraela, dlatego słowa kierowane do całego królestwa, kierowane były często do Efraima.
Prorok Izajasz skierował swą wypowiedź do dumnych „pijaków Efraima”.

KenWatanabe napisał(a):Dodam jeszcze:
Efraim zaś miesza się między ludy. Efraim stał się jak okrągły placek nie przewrócony na drugą stronę. Obcy pożarli jego moc, a on o tym nie wiedział. Zbielała mu też siwizna, lecz on o tym nie wiedział. A duma Izraela świadczyła przeciwko jego obliczu i nie wrócili oni do Jehowy, swego Boga, ani ze względu na to wszystko nie szukali go. Ozeasza 7:8-10

Uniezależnienie się od królestwa Judy oraz przymierza z Syrią i innymi narodami działały na nich niczym odurzający napój. Czekało ich jednak nieszczęście.
Ale prorocy Jehowy przepowiedzieli także, że zazdrość i wrogość pomiędzy Efraimem (dziesięcioplemiennym królestwem) i Judą (dwuplemiennym królestwem) kiedyś ustaną.
Miało dojść do zjednoczenia, a Efraim znów miał się cieszyć uznaniem Bożym .
Nie jest tak do końca jak sadzisz.
Bo chociaż Efraim okrył się złą sławą, to poszczególne osoby z tego plemienia postępowały właściwie. Na przykład za czasów judzkiego króla Asy wielu Efraimitów zbiegło do niego, gdy zobaczyło, że jest z nim Jehowa. A później, w pierwszym roku panowania Ezechiasza, Efraimici byli też obecni w Jerozolimie na obchodach Paschy, a potem brali udział w niszczeniu przedmiotów bałwochwalczego kultu.
Izraelitów przyrównano tam do małego dziecka. Jehowa życzliwie uczył ich chodzić, brał ich na ramiona. Prócz tego ciągnął ich „sznurami miłości”.
To bardzo wzruszające porównanie. Wyobraź sobie, jak ojciec lub matka pomaga dziecku stawiać pierwsze kroki. Szeroko rozpościera ręce.
Może nawet rozciąga sznurki, których maluch łapie się, żeby nie upaść. Równie czułą miłością darzy Jehowa każdego z nas.
Z przyjemnością prowadzi cię „sznurami miłości”.
W kontaktach z Izraelitami Jehowa ‛stał się jak ci, którzy zdejmują jarzmo z ich szczęk, i każdemu delikatnie podawał pokarm’.
Bóg zachowywał się jak rolnik, który zdejmuje ze zwierzęcia jarzmo lub je uchyla, żeby mogło swobodnie jeść. Izraelici jednak złamali jarzmo uległości wobec Jehowy, wskutek czego trafili pod uciążliwe jarzmo swych wrogów.
Czytasz:
(Powtórzonego Prawa 28:45) „I wszystkie te przekleństwa spadną na ciebie, i będą cię ścigać, i cię dosięgną, aż zostaniesz unicestwiony, gdyż nie słuchałeś głosu Jehowy, swego Boga, i nie przestrzegałeś jego przykazań oraz jego ustaw, które ci nakazał".
(Powtórzonego Prawa 28:48) "I będziesz musiał służyć swym nieprzyjaciołom, których przeciwko tobie wyśle Jehowa, w głodzie i pragnieniu, i nagości, i braku wszystkiego; i włoży ci na kark żelazne jarzmo, aż cię unicestwi".
(Jeremiasza 28:14) "Bo oto, co rzekł Jehowa Zastępów, Bóg Izraela: „Jarzmo żelazne założę na szyję wszystkich tych narodów, by służyły Nebukadneccarowi, królowi Babilonu; i będą mu służyć. I wydam mu nawet dzikie zwierzęta polne””.
Widzisz inaczej ta kwestia wygląda gdy bierzesz pod uwagę całość spraw.
Dal nas jest konkretna nauka obyśmy nigdy nie dostali się w ręce naszego arcywroga, Szatana, i nie odczuli, jak bolesne i uciążliwe jest jego jarzmo.
Zawsze natomiast lojalnie chodźmy z naszym dobrym Bogiem.
Aby chodzić z Bogiem, musimy zawsze pokładać w Nim nadzieję. Izraelowi powiedziano:
Ty zaś wróć do swego Boga, strzegąc lojalnej życzliwości i sprawiedliwości; i stale pokładaj nadzieję w swym Bogu” (Ozeasza 12:6).
Izraelici mogli dać dowody, że chcą ze skruchą powrócić do Jehowy — wystarczyło, żeby przejawiali lojalną życzliwość, czynili zadość sprawiedliwości i ‛stale pokładali nadzieję w swym Bogu’. Bez względu na to, od jak dawna chodzimy z Bogiem, powinniśmy być zdecydowani dalej przejawiać lojalną życzliwość, postępować sprawiedliwie i pokładać nadzieję w Bogu
To cała nauka. Nikt nie uniknie kary.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 234 gości

cron