Pytania do Świadków Jehowy

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re:

Postprzez pulsar71 » 2010-09-28, 00:05:04

junior napisał(a):krew jeśli jest oczyszczona, zdrowa i dobrana serologicznie jest lekarstwem...
pulsar71 jeszcze mi powiedz z tak z ciekawości ile cytatów wystukałeś na pamięć?
40? - czyli przeciętną liczbę dla świadków jehowy czy może więcej lub mniej?


Raczej co do krwi mam inne zdanie.
Co do tego ile cytatów wystukałem na pamięć, - to Ci powiem - ani jeden - mam krótką pamięć, od tego mam biblię z odsyłaczami.
:boss:


junior napisał(a):
pulsar71 - 2010-09-25, 00:13 napisał(a):Nikt nie wie kiedy upłynie okres zakończenia rządów szatana nad ziemią. Nawet Jezus nie znała daty, gdyż datę zna tylko Bóg.

wybacz to się nie trzyma kupy, jest jeden bóg (w 3 osobach), a Jezus jest jego synem i zarazem jedną z "osób" boskich, to jakim cudem może nie wiedzieć skoro jest bogiem? mamy 2 odpowiedzi, albo wiedział i kłamał, albo nie mamy religii monoteistycznej tylko politeistyczną, innego wyjścia nie ma:)
a te wasze preparaty krwiopochodne to jedna wielka bzdura, tym można rozrzedzić krew ale tylko przy stosunkowo niedużej jej utracie, uważam za wielkie nadużycie naciąganie zakazu spożywania kaszanki do zakazu transfuzji :P


Zapomniałeś o trzecim wyjściu - Jezus nie jest Bogiem - tylko Synem Bożym - jest jednym ze stworzeń stworzonych przez Boga, wiec nigdy nie będzie Mu równy. Trójca to filozofia Platona I Sokratesa, która przeniknęła do Kościoła - pogański mit.

junior napisał(a):pulsar71 ja się zastanawiam czemu kolega tak wybiórczo odpowiada na pytania?


chciałbym ponadto zapytać czy w domu w którym mieszka kobieta, bądź młody facet serio palicie wszystkie meble co miesiąc i składacie synogarlice?


Nie jesteśmy żydami więc prawo Mojżeszowe nas nie obowiązuje, tym bardziej że z chwilą śmierci Jezusa przestało ono mieć obowiązujący status prawny i dla chrześcijan nie ma mocy wiążącej.

Tak więc mebli nie palimy i synogarlic nie zabijamy. A może ty palisz mebelki :rotfl2: :boks:


junior napisał(a):czy tylko ja nie doczekałem się odpowiedzi na swoje pytania?
to może kolejne, jak się ma sławienie jechowy do biblijnego "Nie wymawiaj imienia Pana Boga swego nadaremno "? czyżby jechowa nie był bogiem, czy może przeczycie jego nauką ?


Chodzi tu o używanie imienia Bożego np: do przekleństw, kłamstw, oraz w każdy inny sposób ujmując je bez czci.
Wyjścia 20:7
"„Nie wolno ci używać imienia Jehowy, twego Boga, w sposób niegodny, bo Jehowa nie pozostawi bez ukarania tego, kto używa jego imienia w sposób niegodny"


"Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy." Biblia Tysiąclecia

Biblia Tysiąclecia [przypis] 20,7 Zakaz ten dotyczy nie tylko nadużycia imienia Bożego do magii, lecz także krzywoprzysięstwa (Kpł 19,12) i wymawiania go bez czci.

"Nie będziecie przysięgać fałszywie na moje imię. Byłoby to zbezczeszczenie imienia Boga twego."(Kpł 19,12)Biblia Tysiąclecia
Avatar użytkownika
pulsar71None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-03-13, 01:20:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-09-28, 00:47:30

ciekawe podejście, biblia straciła status prawny, to czemu jedne księgi straciły a inne nie?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez pulsar71 » 2010-09-28, 23:34:33

junior napisał(a):ciekawe podejście, biblia straciła status prawny, to czemu jedne księgi straciły a inne nie?


Po pierwsze to nie napisałem że biblia straciła status prawny, tylko Prawo Mojżeszowe, a to różnica.
Coś kiepsko z Twoim czytaniem lub z rozumowaniem prostych zdań :kamil888: ... może wizyta u specjalisty by sie przydała ??! :hyhy:

Określenie „Prawo” często jest odnoszone do pierwszych pięciu ksiąg biblijnych (od Rodzaju do Powtórzonego Prawa). Czasami nazywa się tak całe natchnione Pisma Hebrajskie. Na ogół jednak Żydzi dzielili te Pisma na trzy części: „Prawo Mojżeszowe”, „Proroków” i „Psalmy” . Izraelitów obowiązywały również przykazania podawane przez proroków.
Prawo podkreślało rolę Jehowy jako Najwyższego Władcy, a w szczególnym sensie także jako Króla. Ponieważ był On zarówno Bogiem, jak i Królem Izraela, naruszenie Prawa oznaczało nie tylko złamanie przykazań religijnych, lecz także zdradę stanu — wykroczenie przeciw Głowie państwa.
Jak jednak oznajmił apostoł Paweł, Prawo zostało dane przede wszystkim po to, „by ujawnić występki, aż przyjdzie potomstwo”. Było „wychowawcą prowadzącym do Chrystusa” i na niego kierowało uwagę, gdyż „Chrystus jest końcem Prawa”.

(Gal 3:19-25; Rz 3:20; 10:4)
"Na cóż więc Prawo? Zostało dodane, by ujawnić występki, aż przyjdzie potomstwo, któremu dano obietnicę, a przekazane zostało przez aniołów ręką pośrednika.  Otóż nie ma pośrednika, gdzie chodzi tylko o jedną osobę, a Bóg jest tylko jeden.  Czy zatem Prawo jest przeciwne obietnicom Bożym? Przenigdy! Bo gdyby dano prawo mogące obdarzyć życiem, prawość faktycznie byłaby na podstawie prawa.  Ale Pismo oddało wszystko razem pod straż grzechu, żeby obietnicę wynikającą z wiary w Jezusa Chrystusa dano tym, którzy wierzą.
 Zanim jednak nadeszła wiara, byliśmy strzeżeni przez prawo, razem oddani pod straż, i wypatrywaliśmy wiary, która miała zostać objawiona.  Toteż Prawo stało się naszym wychowawcą prowadzącym do Chrystusa, abyśmy dzięki wierze zostali uznani za prawych.  Ale skoro wiara nadeszła, nie podlegamy już wychowawcy."

Dlatego żadne ciało nie zostanie przed nim uznane za prawe na podstawie uczynków prawa, gdyż dzięki prawu jest dokładne poznanie grzechu.

Gdyż Chrystus jest końcem Prawa, aby każdy, kto wierzy, osiągnął prawość.
Avatar użytkownika
pulsar71None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-03-13, 01:20:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-09-29, 08:54:51

przykazania też były w prawie mojżeszowym, i co z nimi? to już wolno zabijać, kraść itp ?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez pulsar71 » 2010-09-29, 23:20:18

junior napisał(a):przykazania też były w prawie mojżeszowym, i co z nimi? to już wolno zabijać, kraść itp ?



Podobnie jak Mojżesz był pośrednikiem przymierza Prawa, tak Jezus Chrystus jest Pośrednikiem nowego przymierza. Mojżesz spisał Prawo w formie kodeksu, ale Jezus osobiście nie zapisał żadnego prawa. Rozmawiał ze swymi uczniami i wszczepił swe prawo w ich umysły i serca. Również oni nie stworzyli żadnego chrześcijańskiego kodeksu praw, podzielonego na artykuły i paragrafy. Jednakże Chrześcijańskie Pisma Greckie zawierają wiele praw, przykazań i postanowień obowiązujących chrześcijan (Jn 13:34, 35; 14:15; 15:14; 1Jn 3:22-24; 4:21; 5:2, 3; 2Jn 4-6; Obj 14:12).
Prawo Biblijne składa się z zasad które są fundamentem tego prawa.
Jednakże prawa nieraz się zmieniają i zazwyczaj dotyczą określonych sytuacji. Tymczasem zasady mają ogólniejsze zastosowanie i mogą trwać wiecznie. Dlatego Słowo Boże zachęca nas, byśmy gdy tylko to możliwe, zwracali uwagę na zasady.
W pewnym słowniku zasadę zdefiniowano jako „ogólną, fundamentalną prawdę: wszechstronne, podstawowe prawo, twierdzenie lub założenie, na którym inne się opierają lub na podstawie którego są tworzone” (Webster’s Third New International Dictionary)
Dziesięć Przykazań składa się z 10 podstawowych praw, które zawierały się w fundamentalnej zasadzie którą podał Jezus, -
„ a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę:  «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?» On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem To jest największe i pierwsze przykazanie.  Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy».
(Mateusza 22:39)

DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ

1)zakaz bałwochwalstwa
2)zakaz kultu obrazów i rzeźb
3)zakaz bezczeszczenia imienia Bożego
4)nakaz przestrzegania sabatu
5)nakaz szacunku do rodziców
6)zakaz zabijania
7)zakaz cudzołożenia
8)zakaz kradzieży
9)zakaz krzywoprzysięstwa
10)zakaz pożądania

Wyraźnie widać iż przykazania - „prawa” od 1 do 4 zawierają się w fundamentalnej dla nich zasadę:
„ Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem To jest największe i pierwsze przykazanie”

Natomiast przykazania - „prawa” od 5 do 10 zawierają się w fundamentalnej dla nich zasadę:
„ Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”

Wyraźnie widać iż fundamentem niezmiennym jest tu miłość – jest więc ona zasadą która stoi ponad prawem.
„Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy. „

”Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie. 35 Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość”.

„Jeżeli ktoś twierdzi: „Miłuję Boga”, a jednak nienawidzi swego brata, to jest kłamcą. Bo kto nie miłuje swego brata, którego widział, nie może miłować Boga, którego nie widział.  A mamy od niego to przykazanie, że kto miłuje Boga, powinien miłować również swego brata.”


Wyraźnie widać iż zasady są niezmienne, a jedynie prawa się zmieniają. Więc Prawo Mojżeszowe zostało zniesione przez Jezusa, ale zasady nad którymi zostało ono zawarte są nadal w mocy prawa i dotyczą także chrześcijan.
Avatar użytkownika
pulsar71None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-03-13, 01:20:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-09-30, 00:13:44

czyli sugerujesz, że nieomylny bóg jest omylny, bo wysłał swojego syna który jest jego częścią i jedną z trzech osób boskich i jednocześnie nie jest bogiem a i jeszcze zapomniałem jeszcze napisać, że według św. Łukasza jest synem syna bożego, po to by poprawił to co wcześniej kazał mojżeszowi spisać? :przestraszony:
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Postprzez KenWatanabe » 2010-09-30, 04:26:39

junior napisał(a):że według św. Łukasza jest synem syna bożego, po to by poprawił to co wcześniej kazał mojżeszowi spisać? :przestraszony:

Tak na prawdę Bóg dał zasady żydom żeby dzielili się ich dobrodziejstwem z innymi. Ale żydzi jak to żydzi, podli są i fałszywi, nie chcieli się dzielić więc wymyślili historię z Jezusem żeby zmylić resztę świata. Dzięki temu będą w niebie sami. I jak tu mamy ich lubić? :pudlo:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-10-27, 01:47:40

pulsar71 - 2010-09-28, 00:05 napisał(a):Trójca to filozofia Platona I Sokratesa, która przeniknęła do Kościoła - pogański mit.

A może Twoje wierzenia są pogańskim mitem? Łatwo ferujesz wyroki. Szczególnie, że to akurat sprawa czysto filozoficzna, bo wiedza na temat statusu Jezusa nie jest potrzebna do wykonywania przykazań.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez pulsar71 » 2010-10-30, 21:52:53

Codino napisał(a):
pulsar71 - 2010-09-28, 00:05 napisał(a):Trójca to filozofia Platona I Sokratesa, która przeniknęła do Kościoła - pogański mit.

A może Twoje wierzenia są pogańskim mitem? Łatwo ferujesz wyroki. Szczególnie, że to akurat sprawa czysto filozoficzna, bo wiedza na temat statusu Jezusa nie jest potrzebna do wykonywania przykazań.


Moje wierzenia są oparte tylko i wyłącznie na biblii, a nie na ludzkiej filozofii jak to ma miejsce w Kościele Katolickim.
Historii nie oszukasz.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jc ... wi%C4%99ta
Trójca Święta, Święta Trójca – dogmatyczne określenie w chrześcijaństwie, (...) Dogmat został ostatecznie zatwierdzony na soborze konstantynopolitańskim w roku 381, jednak już na soborze nicejskim w roku 325 oficjalnie uznano współistotność Ojca i Syna, co jest podstawą dogmatu. (...) Według niektórych krytyków dogmatu o Trójcy, doktryna trynitarna chrześcijaństwa powstawała w wyniku przedostania się do nauk Kościoła koncepcji greckich filozofów takich jak Platon, który żył kilka wieków przed Chrystusem. Autorzy ci wskazują też, że przed Platonem triady, czyli trójce, były dobrze znane w Babilonie i Egipcie. Wskutek zabiegów duchownych, starających się przyciągnąć niewierzących ze świata rzymskiego, niektóre takie wyobrażenia stopniowo wcielano do chrystianizmu. W końcu doprowadziło to do uznania poglądu, iż Syn i Duch Święty są równi Ojcu. Krytycy zarzucają też, że doktryna trynitarna była wynikiem działań bardziej politycznych, niż teologicznych



http://pl.wikipedia.org/wiki/Dogmat
Dogmat – twierdzenie w religii lub szkole filozoficznej przyjęte bezwarunkowo - bez dowodu i nie podlegające dyskusji.


Arianie, Waldensi czy Bracia Polscy – to nie które grupy ludzi którzy na podstawie Biblii dochodzili do wniosku iż Trójca to pogląd nie biblijny.

W biblii nie ma ani jednego słowa „Trójca”, gdyż wtedy gdy ją pisano znane były triady bóstw które czciły narody pogańskie. A skoro Bóg jest autorem Pisma Świętego (spisanego pod natchnieniem Bożym), to logiczny jest wniosek iż nie życzył by sobie elementów pogańskich w swej księdze.

Co zaś do statusu Jezusa a wykonywaniem Bożych przykazań, istnieje ścisła współzależność.
Jezus z upoważnienia Bożego nauczał i dawał przykazania zarówno wtedy, gdy przebywał na ziemi (Dz 1:1, 2), jak i po wstąpieniu do nieba (Dz 9:5, 6; Obj 1:1-3). Cała Księga Objawienia składa się z proroctw, przykazań, napomnień i pouczeń dla zboru chrześcijańskiego, które dał Jezus będąc w niebie.
Avatar użytkownika
pulsar71None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-03-13, 01:20:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez natalia86 » 2010-10-31, 19:25:10

Witam wszystkich
Mam takie pytnie,mój znajomy spotyka się z dziewczyną,która jest ŚJ i twierdzi,że ją kocha,ale jednocześnie mieszka ze swoją dziewczyną z którą ma dziecko.Twierdzi,że ta dziewczyna i jej rodzice o tym wiedzą i nie mają nic przeciw temu,oboje też są Świadkami Jehowy.Ja raczej w to nie wierzę,ale chciałabym się dokładnie dowiedzieć czy Świadkowie Jehowy nie mają nic przeciw takiemu związkowi?
Avatar użytkownika
natalia86None specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2010-10-31, 19:05:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-11-02, 16:16:00

pulsar71 - 2010-10-30, 20:52 napisał(a):Moje wierzenia są oparte tylko i wyłącznie na biblii, a nie na ludzkiej filozofii jak to ma miejsce w Kościele Katolickim.Historii nie oszukasz.

A co to zmienia? W czym Twoje pogańskie mity są lepsze od innych pogańskich mitów? Toczysz jakieś bezsensowne boje teoretyczne zamiast po prostu propagować to, co w Biblii najważniejsze.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-11-03, 02:02:34

ta, albo mówi że nie uznają poglądu o trójcy, to skoro mamy boga i syna bożego i obu czcimy a nie są w jednej osobie to mamy religie politeistyczną :mrgreen:
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez v-valdy » 2010-11-03, 12:49:55

Jeżeli czcisz Jezusa i Boga w takim samym stopniu to mocno grzeszysz.
Świadkowie Jehowy oddają cześć wyłącznie Jehowie Bogu ale Jezusa Chrystusa uznają za Króla Królestwa Bożego.
Sam Jezus przecież mówił, że Ojciec większy jest od niego.
Dobry Wujek Sasza
siłownia poznań,siłownia samson,tynki poznań,
Avatar użytkownika
v-valdyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2010-09-24, 11:17:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-11-06, 10:47:44

v-valdy - 2010-11-03, 11:49 napisał(a):Jeżeli czcisz Jezusa i Boga w takim samym stopniu to mocno grzeszysz.

O tak! Wszak nie ważne jak wierzysz tylko w kogo...
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez pulsar71 » 2010-11-09, 02:52:47

natalia86 napisał(a):Witam wszystkich
Mam takie pytnie,mój znajomy spotyka się z dziewczyną,która jest ŚJ i twierdzi,że ją kocha,ale jednocześnie mieszka ze swoją dziewczyną z którą ma dziecko.Twierdzi,że ta dziewczyna i jej rodzice o tym wiedzą i nie mają nic przeciw temu,oboje też są Świadkami Jehowy.Ja raczej w to nie wierzę,ale chciałabym się dokładnie dowiedzieć czy Świadkowie Jehowy nie mają nic przeciw takiemu związkowi?


Niestety dobrze myślisz. Jest to nie możliwe u Świadków Jehowy.
Niemoralność i dwulicowość w tym przypadku, dyskredytowała by tą dziewczynę do bycia w gronie Świadków Jehowy. Został by wykluczona z ze zboru.
Opowieść wydaje się "podkolorowana", gdyż w zgodę rodziców tej dziewczyny też nie wierzę.
Avatar użytkownika
pulsar71None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): 2009-03-13, 01:20:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości

cron