Pętla reinkarnacyjna

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Pętla reinkarnacyjna

Postprzez kropla » 2010-09-13, 13:15:02

Pętla reinkarnacyjna - "Zwierzęta to ludzie, którzy wcześniej popełnili niecny czyn - uszkodzili sobie bezpowrotnie genotyp oraz przeszli reinkarnację do poziomu zwierząt i tam, na poziomie zwierząt odbywają naprawę - uzupełniają swój gentoyp o wcześniej zniszczone niecnym czynem części. Po naprawie wychodzą ze świata zwierząt jako dzieci do świata ludzi." Paweł Pietrzyk 11 października 2007 r.
Co o tym sądzicie, czy można w to wierzyć?
Ostatnio edytowano 2010-09-13, 21:15:14 przez hitman1986, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Jak ktoś chce wiedzieć, czym jest "pętla reinkarnacyjna" to zapraszamy na Google
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-09-13, 14:32:14

Kto wierzy w reinkarnację to wierzy i w to, co napisane wyżej. Mam znajomego buddystę, bardzo ciekawa religia. W wolnej chwili mam zamiar bliżej się z nią zapoznać.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-09-13, 15:36:04

A mnie jakoś znajomo wygląda ten temat, chyba nie dalej jak kilka dni temu ktoś założył podobny.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-09-13, 15:42:02

Tutaj: viewtopic.php?f=87&t=14801

Ale tamten porusza obszerniejszą sferę niż sama reinkarnacja, więc tem też możemy zostawić :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-09-13, 20:01:25

ale link to ja bym usunal. juz ktorys raz pojawia sie na forum :pudlo:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Pętla reinkarnacyjna

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-04-19, 20:42:10

kropla napisał(a):Pętla reinkarnacyjna - "Zwierzęta to ludzie, którzy wcześniej popełnili niecny czyn - uszkodzili sobie bezpowrotnie genotyp oraz przeszli reinkarnację do poziomu zwierząt i tam, na poziomie zwierząt odbywają naprawę - uzupełniają swój gentoyp o wcześniej zniszczone niecnym czynem części. Po naprawie wychodzą ze świata zwierząt jako dzieci do świata ludzi." Paweł Pietrzyk 11 października 2007 r.
Co o tym sądzicie, czy można w to wierzyć?

Jak popatrzysz na świat i ludzi, to znajdziesz wszelkie przypadki wiary, najbardziej nieprawdopodobne i skrajne. Może to kogoś bawi?!
Przede wszystkim ośmiesza samego człowieka, jego bezradność wobec natury, której nie rozumie.
A gdy nie rozumie kieruje się swoim widzimisię, ono jednak nie jest z niego samego, ale od Diabła, ten założył na nich sidła.
Czytasz:
"Ale ci ludzie, jak bezrozumne zwierzęta z natury urodzone na schwytanie i zagładę, sami też w związku z tym, czego są nieświadomi i o czym mówią obelżywie, ulegną zagładzie na swojej drodze zagłady, ściągając na siebie zło jako zapłatę za popełnianie zła"(2Piotra 2:12,13)..
Warto i ten temat poddać analizie, chcąc uniknąć rozczarowań.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-20, 10:57:26

Ciekawa teoria i jak napisała cre[a]tive kwestia podejścia/wiary - ale zapewne znowu kwestia Boga jest w to wplątana, bo jak oceniać "niecny" czyn, choćby w kwestii moralnej i kto to ocenia ?? Setki interpretacji zapewne by się pojawiło, do tego ten genotyp...jak dla mnie ciekawe, ale mało prawdopodobne ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-04-20, 12:06:19

dkm1941bismarck napisał(a):Ciekawa teoria i jak napisała cre[a]tive kwestia podejścia/wiary - ale zapewne znowu kwestia Boga jest w to wplątana, bo jak oceniać "niecny" czyn, choćby w kwestii moralnej i kto to ocenia ?? Setki interpretacji zapewne by się pojawiło, do tego ten genotyp...jak dla mnie ciekawe, ale mało prawdopodobne ;)

To nie teoria, ale prawda.
Myślisz, że wielość opinii i interpretacji blokuje dojście do prawdy?
Źle by to świadczyło o człowieku, gdyby tak było.
Dla mnie genotyp, to potwierdzenie Bożej konstrukcji człowieka, oznaka stałości i trwałości - niezmienności, chociaż stymulacji różnorodności.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez boss4 » 2011-09-27, 18:00:01

a słyszeliście o duszach kosmicznych (które już zdobyły dużo dośiwadczenia w poprzednich życiach) i ziemskich (wręcz odwrotnie). Czasami jak spotykam jakichś buraków na swojej drodze :mur: którzy niczego nie rozumieją to wydaje mi się że są po prsotu duszami ziemskimi, biedni zbłąkani na tym ziemskim padole
super gierka online
Avatar użytkownika
boss4None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2011-09-20, 12:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Kosztreix » 2016-05-05, 14:52:29

przystpki napisał(a):Kroś wierzy w reinkarnację?

Nie wierzę ale uważam, że jest to coś ciekawego. Jest to kontynuacja życia w jakiś sposób. Prawda jest taka czy komuś naprawdę by zależało zostać zwierzęciem po śmierci? Ja wolałbym znów powrócić do życia jako człowiek i mając świadomość tego, co przeżyłem - uczyć się na błędach. To by było ciekawe moim zdaniem :)
Avatar użytkownika
KosztreixNone specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2016-05-05, 14:43:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Miłosław1 » 2016-08-02, 23:52:13

No ciekawe napewno, no i interesujące strasznie, nie wiadomo tak naprawdę co jest po śmierci, można tylko gdybać.
http://monitor-inwestycji.pl/
Avatar użytkownika
Miłosław1None specified
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2016-08-02, 22:12:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Irena


  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 161 gości

cron