Ksiądz po kolędzie. Dać ofiarę?

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re: Ksiądz po kolędzie. Dać ofiarę?

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-14, 15:39:48

Ja to zawsze lubię sobie z księdzem pogadać i on ze mną chyba też. Mieszkam wprost nieprzeciętnie blisko kościoła i kontakt z nim mam właściwie nie tylko w czasie kolędowania, można powiedzieć, że to właściwie mój znajomy (i sąsiad przy okazji :D ). Zawsze odwiedza mój dom na końcu, uprzednio odsyłając ministrantów xD i tak jak u KuleXa siedzi kilka godzin nawet. A jest to normalny facet, wie, że nie za bardzo pozytywnie podchodzę do spraw religijnych ale nigdy się nie czepia, zawsze się jakaś dyskusja wywiąże, zawsze wychyli ze mną trochę whiskacza :cool: . I za to, choć to pewne odstępstwo, zawsze daję mu kopertę z kasą. Jak zbiera na nowy chodnik, czy wysłanie wieńca do Katynia to też się dorzucam mimo, że do kościoła nie chodzę na mszę właściwie nigdy.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-01-15, 11:55:22

Petrus007 Jak dla mnie jeżeli te pieniądze są przeznaczone na np. remont kościoła bo dajmy ogrzewanie wysiada czy właśnie na rachunki na ogrzewanie to jest ok i kasę mogę dać. Ale jak za te pieniądze ksiądz ma kupić sobie nowe auto bo stare mu się już nie podoba to już co innego.
W Parafii niedaleko mnie pewna para chciała się pobrać ale nie stać ich było na ślub kościelny i proboszcz dobrze o tym wiedział ale jak przychodził po kolędzie to wypominał im to że żyją bez ślubu kościelnego choć są wierzący, ale ślubu za darmo udzielić nie chciał.
I dlatego denerwuje mnie czasem wizyta duszpasterska. Są księża z którymi naprawdę można fajnie pogadać a są tacy, którzy po prostu mają swój pogląd na świat i nie przyjmują tego że świat idzie do przodu.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ksiądz po kolędzie. Dać ofiarę?

Postprzez Karolina17 » 2010-01-15, 19:47:43

Moja Mama i ja nie przyjmujemy kolędującego księdza i nie dajemy mu pieniędzy. Powodem jest to, że ówczesny ksiądz odmówił ostatniego namaszczenia mojemu umierającemu na guza mózgu Ojcu. Ksiądz uważał, że mój Ojciec jest nieprzytomny i dlatego go nie namaścił. Wcześniej moja Mama umówiła się z księdzem na konkretny termin, odstawiła Ojcu leki, aby był przytomny. Ksiądz wówczas nie przyszedł. Przyszedł kilka dni później i uważał, że nie może namaścić mojego Ojca, bo jest nieprzytomny. Dopiero po interwencji przełożonych ksiądz udzielił ostatniego namaszczenia mojemu Ojcu. Od tego czasu nie przyjmujemy księdza chodzącego po kolędzie. :kwasny:
Avatar użytkownika
Karolina17None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2010-01-03, 19:35:33
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-01-17, 10:25:19

El Limon napisał(a):W Parafii niedaleko mnie pewna para chciała się pobrać ale nie stać ich było na ślub kościelny i proboszcz dobrze o tym wiedział ale jak przychodził po kolędzie to wypominał im to że żyją bez ślubu kościelnego choć są wierzący, ale ślubu za darmo udzielić nie chciał.

To już jest chamstwo :/ dobrze wiedział jaka jest sytuacja, więc nie powinien tego wypominać.
Widać nie każdy ma dar bycia księdzem.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-17, 10:30:04

dlatego tez nie mozemu uogolniac wszystkich ksiezy. znam kilku takich co sa "cool", nastawieni pozytywnie do zycia, ale i takich co chca tylko zysku z tego co robia. niestety w mojej parafii mam ksiezy z tej drugiej grupy dlatego nie bede ich przyjmowal
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-01-19, 12:36:23

poczytajcie sobie jak to widza inni Internauci: :arrow: http://blog.onet.pl/39939,1,archiwum_goracy.html
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 133 gości

cron