Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-13, 18:01:47

Ale hitman, jednak w coś wierzysz ;) Mamona tez może być bogiem ale czy to dobry Bóg który "za dobre karze, a za złe wynagradza" ?
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez hitman1986 » 2008-09-13, 19:13:55

Jacek i Agatka napisał(a):ale czy to dobry Bóg który "za dobre karze, a za złe wynagradza" ?

Kara jest pojęciem względnym. Dla mnie liczą się bardziej względy ekonomiczne. Jeśli np. źle zainwestuję, karą będzie spadek zysków lub nawet ich utrata. Proste i klarowne. Nie muszę się zastanawiać, czy Wszechmogący Bóg wybaczy mi moje grzechy czy nie.
Myślenie ekonomisty, ot co.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-13, 19:26:14

Zainwestuj w Boga, kimkolwiek on jest dla Ciebie ;)
Dal mnie bogiem jestem ja sam i poniekąd jest nim Aga.
Nie wierzę że jestes aż takim materialistą?
A kara? Codziennie jesteśmy karani. Przez kogo?... Przez życie
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez hitman1986 » 2008-09-13, 23:39:13

Jacek i Agatka napisał(a):Nie wierzę że jestes aż takim materialistą?

Nie, oczywiście, że nie jestem. Nie aż takim, jakim mogę się wydawać... ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Madzias » 2008-09-14, 10:52:56

kobieta napisał(a):Brałam ślub kościelny, nie wyobrażałam sobie tego inaczej, skoro już byłam pewna, że chcę wyjść za tego człowieka, to byłam też pewna, że mogę to przysięgnąć przed Bogiem. ale do czego dążysz? ;>


Dążę do tego, że zadziwia mnie ten paradoks. Wszyscy bluzgają na ksieży, na Kosciół ale ślub kościelny biorą. Po co?
Przecież ślubu udzielał ksiądz, który do niczego nie jest Tobie potrzebny...i jeszcze za to zapłaciłaś.

hitman1986 napisał(a):a wierzę w twardą walutę...


smutne...oj bardzo...wręcz przerażające :orany:

kobieta napisał(a):opłata za sakramenty albo kolędę jest zasadą ustaloną przez ludzi, Bóg tego nie nakazał


Ale nikt do tego nikogo nikogo nie zmusza. Poza tym nie trzeba płacic. Dziecko moich znajomych zupełnie za darmo otrzymało sakrament chrztu. Ksiądz zaproponował, że udzieli również ślubu rodzicom tego dzieciątka zupełnie za darmo. Zrezygnowali ale jakos nie wyrzucił ich z koscioła. Obydwoje nie lubią księży, nie wierzą, nie chodzą do koscioła i sama nie wiem dlaczego zdecydowali się na taki krok, skoro nigdy nie pojda z tym dzieckiem do koscioła, skoro nie będą wychowywac go w wierze, w której obiecali że wychowają.

To jest właśnie ten paradoks ludzi nienawidzących ksieży i koscioła. Narzekają, przeklinają na kościół ale jak przychodzi co do czego to sakramenty przyjmuja i jeszcze chcą tego dla swoich dzieci, bo przecież pierwsza komunia ich dziecka, to wazne spotkanie rodzinne.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez junior » 2008-09-14, 11:33:41

widzisz nie zawsze poglądy ateisty są zbieżne z poglądami 2 połówki i zwyczajnie ateista pod ścianom ustępuję.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez hitman1986 » 2008-09-14, 13:28:34

Madzias napisał(a):smutne...oj bardzo...wręcz przerażające

A co w tym smutnego, przerażającego ? Bo zupełnie nie rozumiem. Możesz mi wyjaśnić, proszę ?
Madzias napisał(a):Wszyscy bluzgają na ksieży, na Kosciół ale ślub kościelny biorą. Po co?

No właśnie, po co ? Gdy ja będę brał ślub, będzie to tylko cywilny.
junior napisał(a):widzisz nie zawsze poglądy ateisty są zbieżne z poglądami 2 połówki i zwyczajnie ateista pod ścianom ustępuję

Albo też ludzie obawiają się, co inni powiedzą o tym "karygodnym czynie". Przecież dla niektórych wciąż, jeśli para nie ma ślubu kościelnego, a ma sam cywilny, nie są oni małżeństwem, wg nich, żyją "na kocią łapę"...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Madzias » 2008-09-14, 18:48:26

hitman1986 napisał(a):Możesz mi wyjaśnić, proszę ?


Już się robi. Skoro niby wierzysz w twardą walutę, to wszystko ma dla ciebie sens materialny...wierzysz, że pieniądze pomogą zdobyć szczęście, miłość, przyjaźń. Pokładając wiarę w kasę osiągniesz pełnię szczęścia i harmonię, tak?
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez hitman1986 » 2008-09-14, 21:01:57

Madzias napisał(a):Pokładając wiarę w kasę osiągniesz pełnię szczęścia i harmonię, tak?

Nie wiem, czy oglądałaś film "Pieniądze to nie wszystko". Tam, w jednej ze scen, koleś, który malował ściany, napisał: "Piniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch...".

I tak jest w życiu. Ludzie mówią, że nawet bez pieniędzy byliby szczęśliwi, bo mają u boku swoją dziewczynę/żonę, kochającą rodzinę, są zdrowi, etc. Ale tak na prawdę to gówno prawda. Gdyby tych pieniędzy nie mieli, to życie nie byłoby takie samo, tak samo kolorowe, szczęśliwe.

Ja po prostu mówię to, czego inni nie chcą powiedzieć... A czy dają miłość, przyjaźń, szczęście. Szczęście na pewno tak. Miłość? Na bank nie. A przyjaźń? "Przyjaźń" można kupić.

Tyle ode mnie w sprawie wpływu pieniądza na nasze życie. I już materialistą nie jestem - byłem nim, zanim poznałem Paimkę.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-15, 05:44:33

Madzias napisał(a):Wszyscy bluzgają na ksieży, na Kosciół ale ślub kościelny biorą

Pieprzą trzy po trzy byle coś powiedzieć.
Madzias napisał(a):To jest właśnie ten paradoks ludzi nienawidzących ksieży i koscioła. Narzekają, przeklinają na kościół ale jak przychodzi co do czego to sakramenty przyjmuja i jeszcze chcą tego dla swoich dzieci, bo przecież pierwsza komunia ich dziecka, to wazne spotkanie rodzinne.

No... właśnie. Pierwsza ko.... komórka ;)
hitman1986 napisał(a):Ja po prostu mówię to, czego inni nie chcą powiedzieć... A czy dają miłość, przyjaźń, szczęście. Szczęście na pewno tak. Miłość? Na bank nie. A przyjaźń? "Przyjaźń" można kupić.

Ani miłości, ani przyjaźni nie kupisz. Ewentualnie złudne poczucie, że masz przyjaciela czy kochankę, bo kasę masz. Pozbądź się kasy, a pozbędziesz się wszystkich wokół.

hitman1986 napisał(a):I już materialistą nie jestem - byłem nim, zanim poznałem Paimkę.

Coś kręcisz kolego :hyhy:

Na kościół trza dawać, albo się z niego wypisać.
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez junior » 2008-09-15, 10:35:04

a ja nie daje na kościół bo jestem przewrotny :D kościół płaci podatek ryczałtem od ilości głów więc, nie dajesz na kościół = przynosisz mu straty :szook: :rotfl2:
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Madzias » 2008-09-15, 11:20:35

hitman1986 napisał(a):Ja po prostu mówię to, czego inni nie chcą powiedzieć...


No nie zupełnie, bo ja równiez uważam, że pieniądze są potrzebne w zyciu, ułatwiają wiele spraw, potrafią sprawiac ogromna przyjemnosc, zaspakajać potrzeby ale nie okreslam ich mianem boga. I też nie wypieram sie, że są potrzebne do życia jednak nie wypełnią nigdy pustki w sercu, nie przyniosą ulgi w cierpieniu i tak dalej i tak dalej.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez hitman1986 » 2008-09-15, 12:11:03

Madzias napisał(a):I też nie wypieram sie, że są potrzebne do życia jednak nie wypełnią nigdy pustki w sercu, nie przyniosą ulgi w cierpieniu

A Chrześciajański Bóg przyniesie ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez ET » 2008-09-15, 12:52:13

Jacek i Agatka napisał(a): Madzias napisał(a):Wszyscy bluzgają na ksieży, na Kosciół ale ślub kościelny biorą


Pieprzą trzy po trzy byle coś powiedzieć.

To znaczy kto? Bo nie zrozumiałem.
Jacek i Agatka napisał(a): Madzias napisał(a):To jest właśnie ten paradoks ludzi nienawidzących ksieży i koscioła. Narzekają, przeklinają na kościół ale jak przychodzi co do czego to sakramenty przyjmuja i jeszcze chcą tego dla swoich dzieci, bo przecież pierwsza komunia ich dziecka, to wazne spotkanie rodzinne.


No... właśnie. Pierwsza ko.... komórka ;)

Nie wszyscy. Jako, że nie wierzę w Boga(ów) , a KK odrzucam kościół omijam szerokim łukiem. Fakt jest faktem, że troszkę niewierzących chodzi do kościoła, ale to głównie z powodu hipokryzji otoczenia i dla świętego spokoju.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Madzias » 2008-09-15, 15:42:51

hitman1986 napisał(a):A Chrześciajański Bóg przyniesie


Jak trwoga to do Boga i czasem modlitwa przynosi mi ulgę, daje nadzieje na lepsze jutro...a kasa tego nie da.

Zastanawia mnie jeszcze jedno, Radku. Jak wychowasz swoje dziecko, czego bedziesz go uczył, szacunku do czego, wiary w co...w kasę, w to, że "Bartuś" jest fajniejszy bo ma fajniejsze zabawki?
Oświeć moherowego bereta :hyhy:
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez cre[a]tive » 2008-09-15, 20:35:31

Madzias napisał(a):Dążę do tego, że zadziwia mnie ten paradoks. Wszyscy bluzgają na ksieży, na Kosciół ale ślub kościelny biorą. Po co?


dziwne pytanie. to, że nie podoba mi się stan i zachowania księży to nie znaczy, że nie wierzę w Boga a ślub kościelny brałam ze względu na Boga właśnie, księża nie mają tu nic to rzeczy.

także nie wiem, gdzie tu widzisz paradoks, to tak jakby napisac, że paradoksem jest to, że się modlę, skoro nie akceptuje zachowań księży ;] jedno z drugim nie ma nic wspólnego. natomiast, gdybyś chciała przyczepic się do tego, że to przecież ksiądz udzielił mi ślubu, od razu odpowiadam - innej możliwości raczej nie było ;]

Madzias napisał(a):To jest właśnie ten paradoks ludzi nienawidzących ksieży i koscioła. Narzekają, przeklinają na kościół ale jak przychodzi co do czego to sakramenty przyjmuja i jeszcze chcą tego dla swoich dzieci, bo przecież pierwsza komunia ich dziecka, to wazne spotkanie rodzinne.


ponownie - odróżniaj wiarę w Boga od wiary w księży.
z resztą, może nie wyraziłam się jasno wcześniej - ja nie narzekam na wszystkich księży jako tako, raczej na system, który panuje w kościele katolickim. nie znaczy to jednak, że mam się z tego powodu odwracac od Boga.

junior napisał(a):widzisz nie zawsze poglądy ateisty są zbieżne z poglądami 2 połówki i zwyczajnie ateista pod ścianom ustępuję.

nie jestem ateistką, wypraszam sobie...
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-15, 22:31:02

kobieta napisał(a):ponownie - odróżniaj wiarę w Boga od wiary w księży.

Hehehee , a w którym przykazaniu pisze nie będziesz miał innych księży przede mną ? :rotfl2:
To ja nie wiedziałem, że mam "wierzyć" w księdza?
No ale raczej łatwiej by mi było.. jego chociaż widze, dotknąć mogę, nawet mocno dotknąć :hyhy:
kobieta napisał(a):ja nie narzekam na wszystkich księży

Ja też nie narzekam na górników co fedrują pod czyimś domem... bo to nie mój dom ;)
kobieta napisał(a):nie podoba mi się stan i zachowania księży to nie znaczy, że nie wierzę w Boga a ślub kościelny brałam ze względu na Boga właśnie, księża nie mają tu nic to rzeczy.

A jakby ci się Bóg we Własnej Osobie objawił wtorkowym porankiem i "rzekł pan - ufaj moim nauczycielom, cokolwiek czynią czynią w moim imieniu " ;) reformatorskie ;) Luteranka?
ET napisał(a):To znaczy kto? Bo nie zrozumiałem.

No każdy kto bluzga to pieprzy trzy po trzy i tu i tam i ja i moja ciocia Zośka i Edek spod sklepu... Boga to nie obchodzi on ma wyśmienite poczucie humoru :rotfl2:
kobieta napisał(a):nie jestem ateistką, wypraszam sobie...

Nieeeee? A poglądy masz jakieś takie dziwne :hyhy: Luteranka?
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez hitman1986 » 2008-09-15, 23:57:03

Madzias napisał(a):Jak wychowasz swoje dziecko, czego bedziesz go uczył, szacunku do czego, wiary w co...w kasę, w to, że "Bartuś" jest fajniejszy bo ma fajniejsze zabawki?

Nie będę uczył. Dzieciak sam wypracuje swoje wartości. Oczywiście, powiem mu co jest dobre, co złe, nauczę go jak te dwie różne rzeczy rozpoznawać, ale na pewno nie będę mu mówił, że "masz Syneczku chodzić do kościółka bo tam jest Bozia i masz w nią wierzyć" czy coś w ten deseń. Dzieciak sam dorośnie do religii i zdecyduje, czy chce ją praktykować, czy nie. A co najważniejsze - sam sobie ją wybierze...
Jacek i Agatka napisał(a):Nieeeee? A poglądy masz jakieś takie dziwne :hyhy: Luteranka?

Jacku, to chyba nie nasza sprawa, prawda ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-16, 00:47:44

hitman1986 napisał(a): Jacek i Agatka napisał(a):Nieeeee? A poglądy masz jakieś takie dziwne :hyhy: Luteranka?


Jacku, to chyba nie nasza sprawa, prawda ?


Ależ hitman, Nie dopatruj się w tym nic zdrożnego. Jestem świadom praw konstytucyjnych i każdy ma prawo wyznawać co mu się żywnie podoba i wierzyć w jakiegokolwiek boga (spis kościołów umieściłem w którymś poście), zapytałem tylko gdzie koleżanka przynależy, bo ciekawe ma poglądy. Potępiać nie będę, ani wyznawcy tego czy tamtego, nawet wyznawcy Mamony.
Dyskusja sie toczy i tak sobie spytałem. Jak mnie kto zapyta, to odpowiem: Nie wierzę w zjawiska paranormalne.

Chyba nie uraziłem niczyich uczuć religijnych, jak by co to się pokajam ;), a Luter to nie był taki głupi gość...
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nie dajesz na Kościół? Trafisz na czarną listę

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-09-16, 07:36:02

A to ciekawe...
W opinii Janusza Palikota sprawa zwrotu majątków Kościołowi może się skończyć, np. Trybunałem Stanu dla byłego premiera Leszka Millera. Dlaczego? Bo – jak powiedział poseł PO – to właśnie za rządów Millera komisja rozpatrzyła najwięcej wniosków o zwrot majątków stronie kościelnej. - Niech się pan zlituje nad swoimi kolegami – mówił szef Komisji "Przyjazne Państwo" do Wenderlicha. I Palikot, i Wenderlich zgodzili się, że obecna ustawa sprzyja patologiom. - Ta procedura jest skandaliczna. To jest bulwersujące, że wnioski rozpatrywano w tak prymitywnej procedurze. Palikot dodał, że istnieje już pewne wstępne porozumienie z Episkopatem Polski o zmianie trybu zwrotu majątków. W tym wprowadzenie dwuinstancyjności.


Nie chcecie dawać na kościół? Nawet Miller dawał.... ;)
http://wiadomosci.onet.pl/1825897,448,k ... ,item.html
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości

cron