Odejście z kościoła - apostazja

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-25, 07:44:21

Witam!!!

Od razu uspokajam tych którym ewentualnie by zależało na tym bym wogole stąd odszedł. Nie... tutaj zostaję i pobędę dłużej, puki mi sił starczy i Agatka znów kompa nie zepsuje ;)

A temat też przeze mnie dzis poruszony uważam za ważny jak juz zaczęliśmy poruszać takie tematy. Zauważyłem duży afront co do sensu tkwienia w...

Więc może http://www.wykop.pl/ramka/71955/apostaz ... zego-i-jak
Zastanawialiście się nad tym ( ja tak), tylko jakie konsekwencje moga mnie czekać?
Wogóle jest sens takiej demonstracji?
Spotkaliście z kimś co to przeprowadził na sobie i jak mu się żyje w pustce?.... duchowej?
A może pozostać z plakietką przynależności by sobie nie robić kłopotów w otaczającej nas rzeczywistości?
Pozdraiwam.
Jacek
(odcjhodzę do pracy na ten moment)
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostozja

Postprzez Meth » 2008-06-25, 10:48:38

Pisze się postazja, a nie apostozja :)
Meth.
Avatar użytkownika
MethNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 824
Dołączył(a): 2004-10-31, 13:22:13
Lokalizacja: z Daleka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostozja

Postprzez winet » 2008-06-25, 11:37:16

pisze się apostazja :oczami:
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostozja

Postprzez cre[a]tive » 2008-06-25, 14:05:44

Jacek i Agatka napisał(a):Zastanawialiście się nad tym ( ja tak), tylko jakie konsekwencje moga mnie czekać?


konsekwencji można spodziewać się środowiskowych, o ile żyje się w małym lub średnim mieście, a ludzie wokoło dobrze się znają. w takim małym społeczeństwie nie-katolik będzie traktowany jak wyrzutek.
Jacek i Agatka napisał(a):Wogóle jest sens takiej demonstracji?


może taki by nie żyć w kłamstwie z samym sobą? nie żyć w kłamstwie tylko ze strachu co powiedzą inni?
Jacek i Agatka napisał(a):Spotkaliście z kimś co to przeprowadził na sobie i jak mu się żyje w pustce?.... duchowej?

nawet nie słyszałam o takim przypadku..

Jacek i Agatka napisał(a):A może pozostać z plakietką przynależności by sobie nie robić kłopotów w otaczającej nas rzeczywistości?

taki schemat wybiera większość ludzi, czy słusznie czy nie, to już każdy musi osądzić wg własnego sumienia oraz rozumu: biorąc pod uwagę konsekwencje czekające po podjęciu takiej decyzji oraz przyszłe plusy dla niego samego.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-25, 22:17:56

Z powodu niezrozumiałej dla mnie ingerencji w temat Administracji, Uprzejmie Prosze Uprzejmą Administrację usunąć ten topic z forum.

"Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej."

— Albert Einstein
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez hitman1986 » 2008-06-25, 22:49:16

Haha xD
zmieniłem nazwę tematu i już chcesz topic usuwać ?

Nie ma lekko, kolego... Topic zostanie... Jeśli nie chciałeś dyskutować na ten temat, to po co go zakładałeś, hm ?
A może żeby tylko w tytule napisać "Odchodzę..." a w treści postu wyjaśnić, że o Ciebie nie chodzi, co ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez puszka » 2008-06-25, 22:54:55

hitman1986 napisał(a):Haha xD
zmieniłem nazwę tematu i już chcesz topic usuwać ?

Nie ma lekko, kolego... Topic zostanie... Jeśli nie chciałeś dyskutować na ten temat, to po co go zakładałeś, hm ?
A może żeby tylko w tytule napisać "Odchodzę..." a w treści postu wyjaśnić, że o Ciebie nie chodzi, co ?


No jasne. To wygląda, jak kolejne "wielkie" pożegnanie, a temat może być ciekawy, więc pozwólmy ludziom się wypowiedzieć...

;)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-25, 23:06:08

;) może z kościołem ale nie z Wami Kochani. cóż Moderatorzy zniechęcają najaktywniejszych forumowiczów?
puszka napisał(a):To wygląda, jak

wypaczanie sensu mojej wypowiedzi.
zmieniłeś tak jak tobie się podoba badź wydaje. Ok. Masz prawo bo masz władzę. . Zmień spowrotem na "Odchodzę.... od kościoła" a bedzie wilk syty i owca cała ;)

Dlaczego tak napisałem. Proste. Ten kto śledzi mnie na tym forum napewno zajrzy na topic o takim tytule. A przecież o to chodzi. Mało wiesz o inżynierii społecznej. A reszta została dopisana w poście.
Puki co nikt się nie oburzył prócz Ciebie.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

Z radością poprowadzę ten topic bo jest tego wart.
I prośba jak poprawiasz to nie rób błędów. I popraw Wszystkie.
Tylko skąd wiedziałem że to TY zrobiłeś, bo BlueMen nie wiedział, a jest chyba wyżej od Ciebie?

Pozdrawiam

Napisałeś do mnie "kolego" a nie wiesz jak się nazywam, gdzie mieszkam i takie tam hahaha ;)
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez hitman1986 » 2008-06-25, 23:14:34

Jacek i Agatka napisał(a):Zmień spowrotem na "Odchodzę.... od kościoła"

Jakie spowrotem ? :zdziwko: Tam było samo "Odchodzę...", czyli celowo wprowadzałeś ludzi w błąd.
Nazwa zostaje taka, jaka jest. Jest ona najbardziej odpowiednia.
Jacek i Agatka napisał(a):Ten kto śledzi mnie na tym forum napewno zajrzy na topic o takim tytule. A przecież o to chodzi.

Kogo temat zainteresuje to i tak zajrzy... U nas takie wałki nie przejdą póki ja tutaj jestem...
Jacek i Agatka napisał(a):Mało wiesz o inżynierii społecznej

Jak widać Ty niewiele więcej...
Jacek i Agatka napisał(a):Puki co nikt się nie oburzył prócz Ciebie

Bo pewnie nikt nawet nie zauważył (szybko po napisaniu zmieniłem nazwę tematu). Gdybym zostawił, to pewnie co poniektóry by coś powiedział, a tak...
Jacek i Agatka napisał(a):Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...

Te słowa kieruję do Ciebie - w końcu to Ty zrobiłeś wielkie halo o nazwę teamtu :pudlo: prosząc o usunięcie go, ponieważ zmieniłem nazwę topicu. Dziecinada i tyle.
Jacek i Agatka napisał(a): radością poprowadzę ten topic bo jest tego wart

A przed chwilą jeszcze chciałeś go usunąć... Zdecyduj się na miłość boską !
Jacek i Agatka napisał(a):Tylko skąd wiedziałem że to TY zrobiłeś, bo BlueMen nie wiedział, a jest chyba wyżej od Ciebie?

Hmmm... Nie wiedziałeś :P A Blue może wiedzieć wszystko, wszak są logi aktywności Modów i są one dostępne dla każdego Admina
Jacek i Agatka napisał(a):Napisałeś do mnie "kolego" a nie wiesz jak się nazywam, gdzie mieszkam i takie tam hahaha

A jak miałem napisać? Przyjacielu ? :zdziwko:
Aha, i kolego jest formą dobrą: jesteś moim kolegą z forum. Tak samo jak każdy inny chłopak jest kolegą z forum, a dziewczyna koleżanką. Nadążasz ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-25, 23:30:53

;) ;)
Nie nadażam ;) może gdybym miał 20 lat mniej?
Prowadzi mi się z Toba dyskusję jak z moją córką;) dlatego od dziś będę traktował Cię jak syna, skoro Ty mnie jak "kolegę" ;)

Jednakże by nie zaistniał OT ( sam go ciągniesz) wrócę do tematu.
Pozwolisz? Może kogoś bardziej zainteresuje niż to co masz do powiedzenia, a widzę że masz mało.

kobieta napisał(a):może taki by nie żyć w kłamstwie z samym sobą? nie żyć w kłamstwie tylko ze strachu co powiedzą inni?


W zasadzie zgadzam się z Tobą kobieta, ale .... które kłamstwo jest lepsze? Kogo i jakim kosztem okłamywać, siebie czy innych?
Jak bardzo mamy zakłamane społeczeństwo które eliminuje myślących i czujących inaczej niż większość ( bo większość katolików, bądź pseudokatolików jest w naszym kraju niezaprzeczalna )

kobieta napisał(a):nawet nie słyszałam o takim przypadku..


Ja słyszałem, ksiądz wymienił zaraz po tym jak się dowiedział gościa z ambony po nazwisku, jakie zycie miał to chyba nie muszę mówić. To właśnie od niego dowiedziałem się o szczegółach przeprowadzenia takiej operacji.

W moim przypadku sprawa byłaby prostsza. Urodziłem się gdzie indziej, wymuszono na moim ciele czy duchu chrzest w innym mieście, a mieszkam całkiem po drugiej stronie Polski, skąd zresztą mam zamiar wyjechać jeszcze dalej. Więc sprawa jest prostsza, a serio to rozważałem, chociaż nie jestem do końca zdecydowany, gdyz jak opisałem powyżej nie żyję blisko księgi parafialnej.
A może ktoś mnie przekona w tą czy inną stronę lub tych którym zaświtała by taka myśl?
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez ET » 2008-06-29, 16:08:35

1.Temat zostaje i proszę Jacek i Agatka, byś nie robił zbędnego zamieszania.
2.Jak najbardziej myślałem o akcie apostazji. Ale nic z tego nie będzie, ze względu na moją dziewczynę. A to, że KK szczerze nienawidzę zostawię dla siebie. Życiowy pragmatyzm ;)
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez Jacek i Agatka » 2008-06-29, 20:23:03

ET napisał(a):Temat zostaje i proszę Jacek i Agatka, byś nie robił zbędnego zamieszania.

Temat jest sprzed kilku dni ;)
Wszyscy zainteresowani wypili juz razem "piwo"
ET napisał(a):KK szczerze nienawidzę

Nie mam aż tak drastycznych uczuć, uważam, że nie warto należeć do organizacji której statutu i tak nikt nie przestrzega. A większej krzywdy to oni mi nie zrobili...
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Odejście z kościoła - apostazja

Postprzez ET » 2008-06-30, 02:29:08

Jacek i Agatka napisał(a):A większej krzywdy to oni mi nie zrobili...

Mnie swą "dobrocią" na zawsze otworzyli oczy.
Jacek i Agatka napisał(a):Wszyscy zainteresowani wypili juz razem "piwo"

o tak, z całą pewnością.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 198 gości

cron