Czy Księża mogą wszystko ??

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez yamall » 2008-05-23, 13:51:00

Co wy na ten artykuł, nie chodzi w nim bynajmniej o ojca Dyrektora czy innych znany z pierwszych stron gazet.
Ot taki sobie przeciętny., zwyczajny ksiądz z jakiejś tam parafii

http://www.pardon.pl/artykul/5007/ksiad ... -_normalka


BTW. kiedyś czytałem dowcip - lekko w tym temacie, mimo ze dowcip to smutny troche jak spojrzeć że to prawda
- Co robi się w Polsce z pedofilami
- Przenosi do innej parafii

no ale o tym tez wspomniane w artukule zostalo
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez winet » 2008-05-23, 14:16:07

Uczniowie zapewne nie byli bez winy, ale gdyby w mojej klasie ksiądz tam zrobił, to zapewne sam po chwili lizałby ziemię...
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez yamall » 2008-05-23, 14:59:13

winet napisał(a):Uczniowie zapewne nie byli bez winy

Ja niemowie ze nie, no ale bez przesady
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez winet » 2008-05-23, 16:29:59

yamall napisał(a):Ja niemowie ze nie, no ale bez przesady


Fakt faktem że nie miał prawa ich tak karać. Ale zwykły nauczyciel już dawno poleciałby z pracy, miał sąd na głowie i Bóg wie co jeszcze.
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez BlueMan » 2008-05-23, 16:55:53

winet napisał(a):Bóg wie
Ano właśnie - o wilku mowa :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez winet » 2008-05-23, 17:32:03

BlueMan napisał(a):
winet napisał(a):Bóg wie
Ano właśnie - o wilku mowa :P


W temacie mowa o księżach, nie o Bogu :P
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez hitman1986 » 2008-05-23, 22:46:43

Skandal, dziwię się w ogóle, że ten chłopak nie oddał temu księdzu, ja bym się tam nie przejmował i też mu przypieprzył z całej siły...
Po takiej akcji powinien wylecieć nie tylko ze szkoły, ale i z parafii...

A tak poza tym, to księża stają się coraz bardziej bezpardonowi - robią co im się podoba, mówią z ambony co im się podoba... A to nie jest już zdrowa sytuacja...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez yamall » 2008-05-24, 08:13:46

hitman1986 napisał(a):Po takiej akcji powinien wylecieć nie tylko ze szkoły, ale i z parafii...


No wlasnie, to nie jest rozwiazanie, bo co, inna parafia i robic bedzie dalej to samo.
Normalnie powinien być karany, sąd itd...
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez Madzias » 2008-05-24, 15:12:34

Pewnie zaraz mnie skrytykujecie ale akurat tu nie chodzi o to, czy nauczycie był księdzem czy nie ale o sam fakt uderzenia ucznia przez nauczyciela. W mojej szkole była nauczycielka, która do samej emerytury pracowała jako nauczyciel a to co robiła na lekcjach do tej pory przyprawia mnie o dreszcze. Wszyscy wiedzieli, rodzice prostestowali a ona nadal uczyła a księdzem przecież nie była.
Z resztą, to dzięki "nam - parafianom" księża są nietykalni. Przede wszystkim w małych miastach i wsiach, gdzie z księdzem pije sie wódkę i kryje się jego "drobne" grzeszki, bo przecież to swój chłop.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez kaśka » 2008-05-26, 06:59:45

Hmmm był czas, że też na religii dostawałam od księdza ale nie po twarzy i nie mocno, teraz chyba za przeproszeniem po przewalało im się w głowach :zdziwko:
Ten ksiądz ma albo złe wspomnienia z dzieciństwa, albo jego nauczyciele tak go traktowali i odreagowuje na uczniach, na msc dyrektora szkoły wywaliła bym go.
Co do wtrącania się i wypowiadania swoich upodobań, to faktycznie coraz częściej słyszy się jak księża wypowiadają się np na temat polityki,itd co chyba nie powinno mieć miejsca, ale dobra... to nie o tym.
"Przyszedlem aby ogien rzucic na ziemie, i czegoz pragne wiecej jak tego, aby juz zaplonal." (Lk. 12)
Avatar użytkownika
kaśkaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2008-03-03, 11:27:46
Lokalizacja: z doliny
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez cre[a]tive » 2008-05-28, 17:10:12

z podanego artykułu najbardziej poruszył mnie ten fragment:

Ksiądz Dariusz Ł., Prostki koło Ełku. Robert, lat trzynaście, liczy na lekcji religii pod ławką pieniądze. Ksiądz chce mu je odebrać. Robert nie oddaje, ksiądz uderza go w tył głowy. Robert rozbija sobie nos o ławkę. Wybiega z klasy, mówiąc, że idzie do dyrektora.

Ksiądz rusza za nim, przypiera go do muru. Trzynastolatek mówi o sądzie. Dostaje "z główki", zaczyna się bronić. Napastnik jest dwa razy starszy. Chłopiec ucieka pokrwawiony, w podartym ubraniu, szukać obrony u ojca.


cóż i do takich ludzi, agresywnych chuliganów - jak to dobrze określił artykuł, katolicy chodzą się spowiadać z tego, że w piątek jedli mięso albo w ostatnią niedzielę nie byli w kościele. farsa.


Co do wtrącania się i wypowiadania swoich upodobań, to faktycznie coraz częściej słyszy się jak księża wypowiadają się np na temat polityki,itd co chyba nie powinno mieć miejsca

do kościoła to ja już dawno nie chodzę, bo wolę posłuchać o polityce z obiektywnych źródeł.
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez ET » 2008-05-29, 15:26:44

Pomimo mojego olbrzymiego antyklerykalizmu postaram się zachować odrobinę obiektywizmu ;)
W każdym środowisku występują psychopaci i powinni oni być bezwzględnie eliminowani z pełnionych funkcji.
Wiadomo natomiast, że ta sekta wywodząca się z Judaizmu jest niestety w naszym kraju bardzo silna i jej przedstawicielom wiele uchodzi na sucho. Szkoda.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez figmar » 2008-06-10, 13:22:40

yamall napisał(a):mimo ze dowcip to smutny troche jak spojrzeć że to prawda

prawda? hehe, dobre, dobre :rotfl2:
hitman1986 napisał(a):Skandal, dziwię się w ogóle, że ten chłopak nie oddał temu księdzu, ja bym się tam nie przejmował i też mu przypieprzył z całej siły...

a ja się nie dziwię małemu chłopakowi, że się nie zdecydował na bójkę z dorosłym facetem.
hitman1986 napisał(a):mówią z ambony co im się podoba... A to nie jest już zdrowa sytuacja...

niedawno w jakimś temacie "chwaliłeś się", że Cie nie widzieli w kościele od 3-4 lat. A tu nagle nie pasuje Ci co księża głoszą z ambony... No chyba, ze msze ogladasz w telewizji, albo słuchasz w radiu to sory ;) To, że księża mówią co im się podoba to dla mnie jak najzdrowsza sytuacja.

Madzias napisał(a):akurat tu nie chodzi o to, czy nauczycie był księdzem czy nie ale o sam fakt uderzenia ucznia przez nauczyciela.

dokładnie. skupmy się w dyskusji na tym nagannym czynie a nie wykorzystujmy sytuacji do oplucia księży i kościoła.
kobieta napisał(a):cóż i do takich ludzi, agresywnych chuliganów - jak to dobrze określił artykuł, katolicy chodzą się spowiadać z tego, że w piątek jedli mięso albo w ostatnią niedzielę nie byli w kościele. farsa.
hahaha, kolejne śmieszne uogólnienie :ok: księża to też ludzie - to nie są święci zesłani przez Boga na ziemię. Oni też się spowiadają - wiedziałaś o tym?
ET napisał(a):W każdym środowisku występują psychopaci i powinni oni być bezwzględnie eliminowani z pełnionych funkcji.
pod tym się mogę podpisać
Avatar użytkownika
figmarNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2007-09-23, 09:26:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez hitman1986 » 2008-06-10, 14:41:29

figmar napisał(a):a ja się nie dziwię małemu chłopakowi, że się nie zdecydował na bójkę z dorosłym facetem

Dlaczego? Miał w klasie kumpli, jeden księżulek nie dałby rady bandzie dzieciaków...
figmar napisał(a):niedawno w jakimś temacie "chwaliłeś się", że Cie nie widzieli w kościele od 3-4 lat. A tu nagle nie pasuje Ci co księża głoszą z ambony... No chyba, ze msze ogladasz w telewizji, albo słuchasz w radiu to sory ;)

Prawda, w kościele nie było mnie już od baaaaardzo dawna, ale jeszcze nie usłyszałem żadnego głosu, by ta sytuacja się zmieniła (to, co księżulkowie z ambony głoszą...)
figmar napisał(a):To, że księża mówią co im się podoba to dla mnie jak najzdrowsza sytuacja

Wiesz, w prywatnych rozmowach to wszystko ładnie pięknie, nie zabraniam im, ale nie zaakceptuję, że księża wypowiadają się np. o polityce, lub o tym na kogo głosować w najbliższych wyborach. To jest już wg mnie chore...
figmar napisał(a):hahaha

NIe ma się z czego śmiać...
figmar napisał(a):księża to też ludzie - to nie są święci zesłani przez Boga na ziemię. Oni też się spowiadają - wiedziałaś o tym?

Aha, czyli usprawiedliwiasz to, że ten księżulek uderzył ucznia i nie pozwolił mu powiedzieć o tym dyrektorowi szkoły ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez figmar » 2008-06-10, 15:47:31

hitman1986 napisał(a):Aha, czyli usprawiedliwiasz to, że ten księżulek uderzył ucznia i nie pozwolił mu powiedzieć o tym dyrektorowi szkoły ?

nie, wcale tego nie pochwalam ani nie usprawiedliwiam. To było zachowanie niegodne nauczyciela a tym bardziej księdza. Chodziło mi o to, że kobieta, przez tego jednego księdza wykpiła wszystkich księży i obraziła ich nazywając chuliganami. Ja jedynie zauważyłem, że księża nie są robotami-mają różne charaktery-czasem nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy (tak jak wielu innych ludzi nie będących księżmi). Tak naprawdę nie wiemy co się działo wcześniej na tej lekcji. Każdy kto był w szkole wie, że czasem trudno jest jednej osobie zapanować nad gromadą dzieciaków. Nauczyciel jednak musi zawsze trzymać nerwy na wodzy i co najważniejsze-ręce przy sobie - dlatego ten ksiądz moim powinien ponieść konsekwencje swojego czynu.
hitman1986 napisał(a): figmar napisał(a):hahaha


NIe ma się z czego śmiać...
[quote="hitman1986"]
po raz kolejny nie zrozumiałeś, albo udajesz, że nie rozumiesz tego co piszę.. :kwasny:
nie smiałem się z tego dzieciaka, ani z tego księdza... śmiałem się z uogólnienia kobiety, która wszystkich księży nazwała chuliganami. Z tak głupiego porównania nie sposób się nie śmiać xD
Avatar użytkownika
figmarNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 87
Dołączył(a): 2007-09-23, 09:26:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez Madzias » 2008-06-10, 16:42:18

Księża tak jak i lekarze, piekarze, nauczyciele, budowlańcy, prawnicy dzielą się na dobrych i złych. Wszyscy mają jedą wspólna "wadę" są ludźmi. Wszyscy księża są pedofilami, bandytami i pazurami na dobra materialne...lub wszyscy lekarze są przekupni i leczą tylko za kasę bądź wszyscy piekarze to alkoholicy...prawda to? Wcale a wcale.

Księża nie głoszą już z ambony a w posty już można jeść mięsko nawet we Wigilię.

Jesteśmy tylko ludźmi więc czasem ludzie są dobrzy a czasem mniej dobrzy i robią różne mało dobre i pozytywne rzeczy.

Źle, że ksiądź uderzył ucznia jako nauczyciel, jako człowiek i jako ksiądź. To było złe postępowanie ale nie dlatego, że jest księdzem tylko że samo bicie jest złe. A najgorsze jest to, że ludzie kryją takie rzeczy, zgadzają się na nie.

Nie jestem super wierząca. Czasem chodzę do Kościoła i czasem trafię na takiego księdza, że aż chce mi się go słuchać a czasem wychodzę, bo na szczęście dziecku chce się siku.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez hitman1986 » 2008-06-10, 16:44:05

figmar napisał(a):Ja jedynie zauważyłem, że księża nie są robotami-mają różne charaktery-czasem nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy

Heh, dobre.
Taki ktoś w ogóle nie powinien nauczać, a fakt, że jest księdzem, jeszcze bardziej powinien do tego przekonywać. Ludzie szerzący miłość, radość i pojednanie biją dzieci na lekcji. Ciekawe co będzie za lat 50....
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez Madzias » 2008-06-10, 18:40:40

hitman1986 napisał(a):Ludzie szerzący miłość, radość i pojednanie biją dzieci na lekcji. Ciekawe co będzie za lat 50....


Ludzie przyrzekający, że będą chronic zycie ludzkie i ratować uśmiercają w imię największej wartości - kasy(pamietają wszyscy akcję w łódzkim pogotowiu)...ludzie stojący na straży prawa zamiast łapać przestępców pomagają im w imię kasy...a księża zamiast byc przykładem wszelkich cnót i dobrotliwości biją dzieci, uprawiają seks z prostytutkami, mają dzieci, są alkoholikami...taka prawda ale prawdą jest też, że nie wszyscy.

Prosty przykład na mojej osobie. Co z tego, że jestem pedagogiem, skoro nie potrafie pedagogicznie podejść do własnego dziecka. W momencie, gdy wchodzą grę emocje, uczucia nie jestem w stanie myśleć teoretycznie, działam jak prosta maszynka - krzyczę...bo przede wszystkim jestem człowiekiem
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez cre[a]tive » 2008-06-10, 22:44:33

figmar napisał(a):księża to też ludzie



zgadza się, księża to też ludzie, jednakże powinni być ponad zwykłymi ludźmi, takimi jak chociażby ja. ja jestem zwykłym, człowiekiem, ksiądz jest namiestnikiem Boga na ziemi. ja nie uderzyłabym ucznia, ksiądz uderzył, jak się okazuje nie jeden. jakże porównywać mnie z nim? a jednak on dopuścił się gorszych czynów niż ja. jakże mam iść do niego się spowiadać? do człowieka bardziej grzeszącego niż ja?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Czy Księża mogą wszystko ??

Postprzez cre[a]tive » 2008-06-10, 22:47:43

figmar napisał(a):Z tak głupiego porównania nie sposób się nie śmiać


hmm a ja myślałam, że zachowasz poziom w dyskusji.
ja również mogę Twoje poglądy nazwać głupimi. jednak zauważ iż ani razu tego nie zrobiłam, chociaż się z nimi nie zgadzam.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości