Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez hitman1986 » 2007-12-08, 21:18:26

Przywołuję Was wszystkich do porządku. Proszę nie przekraczać granicy między ostrą dyskusją, a obrażaniem kogokolwiek lub przekonań drugiej osoby...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez Ag » 2007-12-08, 21:18:53

Nie mam ochoty na dyskusję.
kingula napisał(a):A ty wiesz ze grozenie pobiciem grozi kara...przemysl zanim cos napiszesz..mozesz nawet trzysta razy :kwasny:

Wyobraź sobie, że wiem co mi grozi, ale o pobiciu ani słowa nie wspomniałam.

Ta dyskusja jak dla mnie nie ma żadnego sensu. Jak już wcześniej napisałam, miło mi, że mnie uraziłaś i dalej to robisz. Nic nie wiesz na ten temat więc twoje komentarze są zbędne. Tak swoją drogą.. ciekawe jak ty byś się czuła, jeśli ktoś napisałby ci coś takiego.
rezygnacji z wiery tylko dlatego ze bozia nie spełniła prosby...
Ten komentarz mogłaś zostawić dla siebie, ale co ja będę z tobą dyskutować. Przecież sama wiesz najlepiej. :]
Ostatnio edytowano 2007-12-08, 21:26:35 przez Ag, łącznie edytowano 1 raz
coś.
Avatar użytkownika
AgNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-18, 22:18:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez kingula » 2007-12-08, 21:26:51

Kobieto zacznijmy od tego ze niczego zlego na Twoj temat nie napisałam, a podałam Twoj post jako przykład do tematu. Jak napisała Madzias...nie mam pojecia o Twoim zyciu bosie nikomu tu nie wierzasz, wiec wybacz ale zejdz ze mnie bo niczym cie nie obraziłam.

I wybacz ale groziłas ze zrobisz mi krzywde :hyhy:
Ostatnio edytowano 2007-12-08, 21:27:21 przez kingula, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez cre[a]tive » 2007-12-08, 23:49:05

Swissman napisał(a):A jak plan boży może w jakikolwiek sposób wystawić kogokolwiek na próbę skoro wszystko jej już przesądzone?

przykro mi, iż muszę po kimś powtarzać, ale ta osoba miała rację: nic nie jest przesądzone. skąd taki pogląd u Ciebie? możesz nam to przybliżyć?

Swissman napisał(a):Jak to? Wszechodbry Bóg karze?!

raz. nie wszechdobry lecz sprawiedliwy.
dwa. karze - napisałam już raz, naprawdę muszę się powtarzać specjalnie dla Ciebie?

Swissman napisał(a):Bóg wyczynia zło człowiekowi? A co z jego wszechdobrocią?

skąd Tyś tę wszechdobroć wytrzasnął?
nie wyrządza zła, lecz traktuje sprawiedliwie. czy jeśli kochający rodzic karze swe dziecko za przewinienie to wyrządza mu zło?
Ostatnio edytowano 2007-12-08, 23:50:41 przez cre[a]tive, łącznie edytowano 2 razy
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez Kamil888 » 2007-12-09, 00:18:30

femme911 napisał(a):
kobieta napisał(a):zrozum, że ludzie dobrzy nie istnieją.

Jak to nie istnieją :szok:
Rozwiń myśl proszę, bo ja chyba nierozumiem..

Kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i [+++18+++] się nim w łeb... (;
kingula napisał(a):nie wazne w jakiej kwesti przychodziłes przeciez w niego niewierzysz wiec po co ta gadka?

Nie wierzysz piszemy oddzielnie i nie spinaj się tak gdy ktoś ma rację.
Ostatnio edytowano 2007-12-09, 00:21:51 przez Kamil888, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez kingula » 2007-12-09, 00:27:17

Kamil888 napisał(a):
femme911 napisał(a):
kobieta napisał(a):zrozum, że ludzie dobrzy nie istnieją.

Jak to nie istnieją :szok:
Rozwiń myśl proszę, bo ja chyba nierozumiem..

Kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i [+++18+++] się nim w łeb... (;
kingula napisał(a):nie wazne w jakiej kwesti przychodziłes przeciez w niego niewierzysz wiec po co ta gadka?

Nie wierzysz piszemy oddzielnie i nie spinaj się tak gdy ktoś ma rację.


a ty nie zachowuj sie jak niewychowany gówniarz
Avatar użytkownika
kingulaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 440
Dołączył(a): 2007-01-18, 01:18:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez hitman1986 » 2007-12-09, 00:33:32

Dyskujsa przybier ton, na który nie można sobie pozwolić. Sądzę ponadto, że topic został już wyczerpany w 100%, więc nie pozostaje mi nic innego, jak...

-- edit --
Jeden z użytkowników podał sensowny powód, aby otworzyć temat.

A teraz uwaga: jeszcze raz przeczytam niegrzeczną wymianę zdań między kingulą, a kamilem, a oboje dostaniecie warny... Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie... Kłócić możecie się na GG
Ostatnio edytowano 2007-12-09, 00:46:07 przez hitman1986, łącznie edytowano 1 raz
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez femme » 2007-12-09, 04:38:07

kobieta napisał(a):nie ma ludzi dobrych, w tym sensie, że nie ma całkowicie dobrych, nie ma na świecie nikogo i nigdy nie będzie, kto przez całe swe życie nie zrobił nigdy nic złego, niemoralnego, nieetycznego itd, dla katolików powiem - nie ma takiego, który nigdy nie zgrzeszył.


To mozemy powiedzieć, że nie ma ludzi idealnych, a nie, że nie ma ludzi dobrych.

Swissman napisał(a):Jak to? Wszechodbry Bóg karze?! Bóg wyczynia zło człowiekowi? A co z jego wszechdobrocią?


Jak czytam taką wypowiedź (nawet bardzo ironiczną) to nachodzi mnie mysl, że dla Ciebie powodem tego, że nie wierzysz w Boga jest jakaś straszna niechęć do niego, poczucie niesprawiedliwości, sama niewiem.. Wypowiadasz się (już nawet nie chodzi o to jedno zdanie) w taki sposób, jakby Ci cos zrobił :/ A przecież go nie ma..

Może temat powinnien brzmieć - "dlaczego przestałeś wierzyć"..
Ostatnio edytowano 2007-12-09, 04:46:24 przez femme, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez cre[a]tive » 2007-12-09, 15:59:44

femme911 napisał(a):To mozemy powiedzieć, że nie ma ludzi idealnych, a nie, że nie ma ludzi dobrych.

zastąpienie "nie ma ludzi dobrych" zdaniem "nie ma ludzi idealnych" jest jak najbardziej błędne. Używając określenia idealny - mamy na myśli zespół cech charakteru, mi natomiast chodzi o ludzi dobrych, skoro każdy człowiek w swym życiu zrobił coś złego i robi co jakiś czas, nikt więc nie jest całkiem dobry. można być bardziej dobrym niż złym, ale na pewno nie dobrym.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez femme » 2007-12-09, 16:19:13

Wcale to się nie musi tyczyć cech charakteru, ja nie miałam tego na myśli :/ Idelany właśnie w "sensie katolickim", że nigdy w żaden sposób nie zgrzeszył - a to przecież jest niemożliwe i słowo "idelane" jest jak dla mnie najbardziej na miejscu.

Ja i Ty mamy po prostu inną definicję na "człowieka dobrego".
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez Madzias » 2007-12-09, 18:26:38

Określenie dobro i zło są bardzo relatywne. Nie ma według mnie ludzi całkowicie dobrych i zupełnie złych. Bo tak naprawdę kim jest dobry człowiek? Jeśli przeważają w kimś cechy pozytywne, dobre, to możemy określić że jest to człowiek dobry.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez Swissmän » 2007-12-11, 20:42:13

MADZIAS:
Swissman napisał(a):On po pierwsze ZAWSZE wie jak go zdać


Hej, przecież Boga nie ma, jak to mozliwe?

Skoro już raz stwierdzasz, że nie ma Boga to po co wchodzisz w dyskusje o jego wiedzy i umiejętnościach.

Żeby ukazać Ci droga koleżanko w jak nielogiczne i sprzeczne rzeczy wierzysz i uznajesz je za wszelkie niezaprzeczalne świętości. Nie robię przypodkowo, chwilowo zakładając, że Bóg istnieje i ukazuję, że jeden jego opis ZAPRZECZA drugiemu. Sami siebie dobijają.

WISEWOMAN:
Swissman napisał(a):A jak plan boży może w jakikolwiek sposób wystawić kogokolwiek na próbę skoro wszystko jej już przesądzone?


Nic nie jest przesądzone.

Jak może nie być przesądzone, skoro WSZYSTKO jest zapisane w planie bożym? Czy postać w książe ma jakieś pole manewru? Nie. Akcja dzieje się dokładnie tak jak napisał autor. Więc wolnej woli wedle tego przekonania być nie może. Ewentualnie nie może być planu bożego. Jedno wyklucza drugie. A tak na następny raz to postaraj się w jakikolwiek sposób uzasadnić przedstawiane racje.

Swissman napisał(a):kobieta napisał/a:
że On też kocha, a za grzechy karze cierpieniem.

Jak to? Wszechodbry Bóg karze?! Bóg wyczynia zło człowiekowi? A co z jego wszechdobrocią?


Nie wyczynia zła, po prostu chce sprawdzić czy zasługujemy na Królestwo Niebieskie poprzez nasze zachowanie w trudnych sytuacjach. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że łatwiej być dobrym kiedy jesteśmy szczęśliwi i wszystko układa sie po naszej myśli... [/quote]
Wyznaczanie kary- jest złem. Wszelkiego rodzaju restrykcje są ograniczaniem wolności człowieka, a więc są dla mniego złem.
Co do wystawiania na próby- czytaj wyżej (ds. planu bożego).

KOBIETA:
Swissman napisał(a):A jak plan boży może w jakikolwiek sposób wystawić kogokolwiek na próbę skoro wszystko jej już przesądzone?

przykro mi, iż muszę po kimś powtarzać, ale ta osoba miała rację: nic nie jest przesądzone. skąd taki pogląd u Ciebie? możesz nam to przybliżyć?

Wyjaśniłem wyżej.

Swissman napisał(a):Jak to? Wszechodbry Bóg karze?!

raz. nie wszechdobry lecz sprawiedliwy.
dwa. karze - napisałam już raz, naprawdę muszę się powtarzać specjalnie dla Ciebie?

trzy. Bóg zwany jest wszechdobrym. Nie podważaj prawdy chrześcijańskiej.

Swissman napisał(a):Bóg wyczynia zło człowiekowi? A co z jego wszechdobrocią?

skąd Tyś tę wszechdobroć wytrzasnął?
nie wyrządza zła, lecz traktuje sprawiedliwie. czy jeśli kochający rodzic karze swe dziecko za przewinienie to wyrządza mu zło?

Tak. Rodzic karząc swoje dziecko wyrządza mu zło. Ale jest to słuszne zło, które pomaga mu w poprawdnym dorastaniu, a Bóg z jednej strony może tak robić, bo jest wszechmocny (ale to kłóci się z wszechdobrocią, nieskończonym miłosierdziem itd), a z drugiej strony nie może tak robić, bo jest wszechdobry (co kłóci się z jego wszechmocą).

KAMIL888:
Kto jest bez winy niech pierwszy weźmie kamień i [+++18+++] się nim w łeb... (;

Kolego- nie poniżaj się. Za takie słownictwo powinieneś z miejsca dostać ostrzeżenie o co apeluję.

FEMME911:
Swissman napisał(a):Jak to? Wszechodbry Bóg karze?! Bóg wyczynia zło człowiekowi? A co z jego wszechdobrocią?


Jak czytam taką wypowiedź (nawet bardzo ironiczną) to nachodzi mnie mysl, że dla Ciebie powodem tego, że nie wierzysz w Boga jest jakaś straszna niechęć do niego, poczucie niesprawiedliwości, sama niewiem..

Pozwolisz, że pomogę Ci wybrnąć z tych niepotrzebnych spekulacji na temat mojego toku myślenia. Otóż, mój powód zrezygnowania z bajki o Bogu jest taki, że zacząłem się w tym kierunku edukować. Wnioski nasuwają się same. Nie trzeba być wielkim uczonym, żeby do nich dojść. Nawet sam Ernest Hemingway powiedział, że "Każdy myślący człowiek jest ateistą".

Wypowiadasz się (już nawet nie chodzi o to jedno zdanie) w taki sposób, jakby Ci cos zrobił :/ A przecież go nie ma..

Zaprzeczasz jedno zdanie drugim. Jeżeli uważam, że Boga nie ma (a nie jest tak!) to jako mogę uważać, że on (nie wiem czy to on czy ona czy ono) mógłby/mogłaby/mogłoby mi coś zrobić?
Avatar użytkownika
SwissmänNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 2007-04-04, 19:19:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez femme » 2007-12-11, 21:18:26

Swissman, ale tym, którzy nie są ateistami mógłbyś okazać więcej szacunku..

[ Dodano: 11 Gru 2007 20:20 ]
Swissman napisał(a):Zaprzeczasz jedno zdanie drugim. Jeżeli uważam, że Boga nie ma (a nie jest tak!) to jako mogę uważać, że on (nie wiem czy to on czy ona czy ono) mógłby/mogłaby/mogłoby mi coś zrobić?


Ekhm.. to była ironia. To nie ja mówię, że go nie ma tylko Ty. Przeczytaj dokładnie.
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dlaczego nie wierzysz w Boga?

Postprzez hitman1986 » 2007-12-11, 21:21:00

Dyskusja przybiera ton, który jest na forum niemile widziany...
Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie.

[mod]Proszę nie otwierać, jeśli ktoś Was o to poprosi, to proszę go odesłać do mnie.
Dziękuję[/mod]
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości

cron