Kościół a sex

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re: Kościół a sex

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-06-23, 13:47:54

Oyen napisał(a):No przynajmniej mi się zdaje że jeżeli jestem wierzący do czczę jedynego i wszechmoccnego Boga, uczęszczam do kościoła nie dlatego że jest to jakiś przymus tylko sposób okazania mojej miłości do niego

Patrz, tez jestem wierzacy a mam w dupie Boga ... Cos tu nie gra.
Oyen napisał(a):Uraził moje uczucia religijne...

Smieszne.

Jabber napisał(a):Z tym obrażaniem uczuć religijnych to jest jedna wielka farsa. Naprawdę wasza wiara jest tak płytka i słaba, że obraża was byle idiotyczny tekst zawierający w sobie dwa słowa-klucze?

+1

GUMA napisał(a):Spoko,to była taki mały zarcik i prowokacja.Chcialem sprawdzic tylko ile osób na forum nie ma skonczonych 15 lat

Tobie tez zycze szybkiego dotrwania do tego wieku :P
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Carol » 2006-06-23, 18:43:06

Ahl-I-Batini napisał(a):Patrz, tez jestem wierzacy a mam w dupie Boga ... Cos tu nie gra.

Zatem w co lub kogo wierzysz? Bo w tym wypadku słowo "wierzący" oznacza cos głębszego niż tylko to, że generalnie Bóg sobie jest, ale co mi do tego..

"If you want my body, And you think I'm sexy,
Come on sugar let me know.
If you really need me, just reach out and touch me,
Come on honey tell me so..."




Avatar użytkownika
CarolNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1585
Dołączył(a): 2004-11-21, 23:04:37
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Oyen » 2006-06-23, 19:05:02

I wy się uważącie za ludzi na poziomie... Nie będę tego komentował bo aż żal mi coniektórych. Nawet nie myśla nad tym co piszą...
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-06-24, 12:21:28

Oyen napisał(a):I wy się uważącie za ludzi na poziomie...

To Ty sobie wreszcie wtlocz do swiatopogladu, ze wierzacy nie rowna sie katolik. Ok?

Carol napisał(a):Bo w tym wypadku słowo "wierzący" oznacza cos głębszego niż tylko to, że generalnie Bóg sobie jest, ale co mi do tego..

Wlasnie probuje Oyenowi wytlumaczyc, ze "wierzacy" nie implikuje ukochania "Boga".
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Paulinka » 2006-06-24, 13:38:23

Ahl-I-Batini napisał(a):wierzacy nie rowna sie katolik. Ok?

a katolik to nie znaczy- naiwny idiota, jak to Ty tutaj na siłe starasz sie udowodnic.

"wierzący"? ja np wieżę, że Mama jutro zrobi na obiad kurczaka z frytkami, też jestem wierząca? "wierzący"- w potocznym języku znaczy "wierzący w Boga"- możesz sobie być ateistą, satanistą czy kimkolwiek jeszcze, ale sorry- nie pisz "wierzący", bo to jest błąd rzeczowy.
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Oyen » 2006-06-24, 17:31:46

Ahl-I-Batini napisał/a:
Patrz, tez jestem wierzacy a mam w dupie Boga ... Cos tu nie gra.


Po tym, co napisała Paulinka to wynia na to że sam sobie zaprzeczasz...
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-06-24, 23:03:51

Paulinka napisał(a):a katolik to nie znaczy- naiwny idiota, jak to Ty tutaj na siłe starasz sie udowodnic.

konkrety

Paulinka napisał(a):"wierzący"- w potocznym języku znaczy "wierzący w Boga"- możesz sobie być ateistą, satanistą czy kimkolwiek jeszcze, ale sorry- nie pisz "wierzący", bo to jest błąd rzeczowy.

Muzulmanin jest wierzacy? Jest. Nie konfabuluj. Polska zasciankowosc i jej jedyna sluszna religia. Ble.

[ Dodano: 24 Cze 2006 23:04 ]
Oyen napisał(a):Po tym, co napisała Paulinka to wynia na to że sam sobie zaprzeczasz...

A Ty nadal nie rozumiesz.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Paulinka » 2006-06-24, 23:14:46

Ahl-I-Batini napisał(a):Muzulmanin jest wierzacy? Jest. Nie konfabuluj. Polska zasciankowosc i jej jedyna sluszna religia. Ble.


nieprawda. Widzisz, tu masz konkret: Polak=katolik=kretyn=wąski umysł=naiwnosc. Muzułmanin JEST wierzący. W Boga, nieważne jakiego. Bynamniej nie ma go "w dupie".

Ahl-I-Batini napisał(a):A Ty nadal nie rozumiesz.

za to Ty wszystko zawsze rozumiesz najlepiej.
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-06-25, 20:15:00

Paulinka napisał(a):Muzułmanin JEST wierzący. W Boga, nieważne jakiego. Bynamniej nie ma go "w dupie".

Nie w Boga. Rozchodzi sie o wielka literke. Z wielkiej litery to jest tylko chrzescijanski. Inni akurat maja w wiekszosci imiona. I tak muzulmanin ma Allaha. I szyita ma z cala pewnoscia "Boga" w dupie.

Paulinka napisał(a):za to Ty wszystko zawsze rozumiesz najlepiej.

Dzieki.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Paulinka » 2006-06-25, 21:54:17

patrz, a ja nie mam Allaha w dupie. a wierzę w Boga.

i nie mam zamiaru sie kłócić o wielkość literki
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-06-25, 22:32:51

Paulinka napisał(a):i nie mam zamiaru sie kłócić o wielkość literki

Bo nie ma o co ;p
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Artsf » 2006-06-25, 23:33:38

Proponuję przeczytać poniższy link
z Wikipedii
Avatar użytkownika
ArtsfNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1344
Dołączył(a): 2006-01-08, 19:36:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez airfor » 2006-06-26, 12:38:54

kamil81 napisał(a):Oni się zawsze wtrącają w to co nie trzeba. Im tylko głupoty w głowie zamiast się modlić.

I to jest prawda. A wogle ktos im pozwolił wtrącac sie w zycie prywatne?? OBCYCH LUDZI ?? CHyba Niee!! :rotfl: a wedlug mnie koscioł nie powinien miec nic do Sex-u!! :dobani:
Obrazek
Obrazek

http://www.polchat.pl/chat/?room=chatblueman
Avatar użytkownika
airforNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2006-05-31, 13:21:40
Lokalizacja: Z ojca I matki
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-06-26, 14:03:17

"Jak ma uczyć życia człowiek który nei ma rodziny?"
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez BlueMan » 2006-06-27, 01:16:04

To tak jakby głuchy uczył innego słuchania dźwieków :|
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19106
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Kościół a sex

Postprzez ET » 2006-07-08, 14:00:42

Kościół, szczególnie w naszym, polskim wydaniu zagalopował się już tak daleko w swojej ortodoksji względem sexu, że nie jest w stanie dopuścic do jakichkolwiek ustępstw. I z tego powodu powstają takie tematy jak ten- bo nie oszukujmy się większość z nas potrzebuje sexu i jest to zupełnie normalne. A im dłuzej hierarchowie się będą upierać, tym mniej młodych ludzi będzie przychodzić do świątyń.

[ Dodano: 08 Lip 2006 14:04 ]
Paulinka napisał(a):patrz, a ja nie mam Allaha w dupie. a wierzę w Boga.

i nie mam zamiaru sie kłócić o wielkość literki


I tutaj sobie sama zaprzeczasz:)
Bo to ten sam Bóg- zarówno Chrześcijaństwo jak i Islam pochodzą od Judaizmu i opierają się na wierze w jednego i tego samego Boga.
Allah znaczy Bóg tak by the way

I ja, Ateista muszę takie rzeczy tłumaczyć wierzącej osobie? (bez urazy)
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-07-08, 16:47:07

ET napisał(a):Bo to ten sam Bóg- zarówno Chrześcijaństwo jak i Islam pochodzą od Judaizmu i opierają się na wierze w jednego i tego samego Boga.


Chodz, poskaczemy dalej, co? Patrowie.

ET napisał(a):I ja, Ateista muszę takie rzeczy tłumaczyć wierzącej osobie?

Nie musisz i lepiej nie tlumacz. Jesli uwazasz wspolne korzenie [ ktore notabene siegaja dalej niz Judaizm ] to dowod na jakakolwiek jednosc to wybacz. Bog to nie jest cos co idzie okreslic empirycznie, wywiesc skads i skategoryzowac. To sa osobiste absoluty kazdej religii.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez ET » 2006-07-09, 01:03:40

Ahl-I-Batini napisał(a):
ET napisał(a):Bo to ten sam Bóg- zarówno Chrześcijaństwo jak i Islam pochodzą od Judaizmu i opierają się na wierze w jednego i tego samego Boga.
Chodz, poskaczemy dalej, co? Patrowie.



Patrowie? nie rozumiem o co Ci chodzi.

ET napisał(a):I ja, Ateista muszę takie rzeczy tłumaczyć wierzącej osobie?

Nie musisz i lepiej nie tlumacz. Jesli uwazasz wspolne korzenie [ ktore notabene siegaja dalej niz Judaizm ] to dowod na jakakolwiek jednosc to wybacz. Bog to nie jest cos co idzie okreslic empirycznie, wywiesc skads i skategoryzowac. To sa osobiste absoluty kazdej religii.


Nie zgodzę się z Tobą. Wspólne korzenie w pewnym stopniu determinują podobne spojrzenie na osobę Boga (jego nieomylność, doskonałość,itp.)
Mnie chodziło o to, że w wypowiedzi do której się odniosłem dopatrzyłem się pewnej (proszę o wybaczenie) nieznajomości tematu.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-07-09, 01:36:20

ET napisał(a):Patrowie? nie rozumiem o co Ci chodzi.

No patrz, nieznajomosc tematu.
ET napisał(a):Wspólne korzenie w pewnym stopniu determinują podobne spojrzenie na osobę Boga

Podobienstwa sa nikle, niezalezne od kultury. Jest to archetyp absolutu. Patrzysz zbyt hermetycznie.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kościół a sex

Postprzez dr Frasunek » 2006-07-09, 11:13:23

Ahl-I-Batini napisał(a):"Jak ma uczyć życia człowiek który nei ma rodziny?"


To niby księża rodzin nie mają? To pewnie się na tym świecie przez "zniebastąpienie" znaleźli ;)

Jeżeli chodzi o posiadanie potomstwa to czy, aby dostać dyplom z psychologii, wymagane jest ono wymagane?


Przyszły ksiądz w seminarium jest zapoznawany z naukami KK i (w teorii) w oparciu o nią będzie prowadził posługę duszpasterską. Jak przeczytałem temat "Kościół a sex" to raczej spodziewałem się dyskusji o stosunku nauki KK do seksu, ale widzę, że przeważyło zagadnienie " Czy można odrzucić naukę KK, bo jedni księża żyją w celibaci, a inni pokryjomu grzeszą"

To ja się wypowiem tak : " Jeżeli ktoś wierzy, że nauka KK pochodzi od Boga,nie powinien jej odrzucać, jak ktoś nie wierzy to jak najbardziej może ją odrzucić".
Znudziło mi się to konto. Od dziś (19.X.2006r) używam tylko konta z nickiem miki.
Avatar użytkownika
dr FrasunekNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 422
Dołączył(a): 2006-07-08, 13:25:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości