Religia

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Jaką religie wyznajesz?

ChrzeœÌjiaùstwo
17
52%
Judaizm
0
Brak głosów
Islam
2
6%
Buddyzm
1
3%
Nie wyznaje zadnej religi
13
39%
 
Liczba głosów : 33

Re: Religia

Postprzez Black_magic » 2007-03-20, 16:01:38

Wiara to w sumie dość trudny temat.W boga nie wierzę i nie ma co nad tym polemizować,poprostu nie mam podstaw by uwierzyć,ten jeden,niby prosty,lecz stanowczy argument mówi za wszystko :)
Avatar użytkownika
Black_magicNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2007-03-18, 22:13:10
Lokalizacja: Z Nieba
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Morderca » 2007-03-21, 13:36:17

Kiedyś w trundym okresie zwątpiłem w istnienie Boga czego mbardzo żałuje! Wierze w Boga jedynego i jestem Katolikiem. Co prawda z chodzeniem do kościoła bywa różnie... idę tam kiedy czuję taką potrzebe, bo przecierz lepiej nie iść niż iść na siłę. Jest oczywiście dużo czynników które podważają wiarę, ale wiara pomoaga. Amen.
"Nie szukaj drogi znajdziesz ją w sercu, Smutna jest knajpa byłych morderców,
Niech Cię nie trwożą gdy do niej wkroczysz, Płonące w mroku morderców oczy,
Nie ważny groźny grymas na gębie, Mordercy mają serca gołębie..."
Avatar użytkownika
MordercaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2007-03-19, 07:44:20
Lokalizacja: z Polski
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Kamil888 » 2007-03-21, 14:03:56

Zaznaczyłem chrześcijaństwo, ale sam nie wiem dlaczego. Często mam chwile zwątpienia i zastanawia mnie jak się to wszystko zaczęło? Czy to prawda co mówią i piszą o Bogu? A może jesteśmy nieudanym eksperymentem kosmitów? Przecież na świecie są różne religie mające swoje odłamy (np. Babizm, Bahaizm, Buddyzm, Chondogyo, Chrześcijaństwo, Dźinizm, Hinduizm, Islam, Jazydyzm, Kaodaizm, Konfucjanizm, Kult cargo, Mandeizm, Manicheizm, Mazdaizm, Mitraizm, Mozaizm, Neopogaństwo, Rastafari, Religie fikcyjne, Religie pierwotne, Shinto, Sikhizm, Taoizm, Zoroastryzm, Zurwanizm). Dlaczego ludzie wierzą, że to akurat ICH Bóg stworzył świat?

Ja wychowałem się w chrześcijańskiej rodzinie i zawsze mi mówiono, że Bóg istnieje, że nas kocha, że trzeba się do niego modlić, że jak będziemy dobrymi ludźmi to Bóg wysłucha Naszych próśb, że trzeba chodzić do kościoła i się spowiadać... bla, bla, blaaa... A co jeżeli przez te wszystkie lata robili Nas w konia? Nie twierdzę, że tak jest, ale przecież istnieje takie prawdopodobieństwo, że kiedyś (dawno, dawno temu...) żył sobie koleś, któremu pewnego dnia przyszło do głowy "O, chcę być Bogiem! Napiszę sobie Biblię, znajdę ludzi, którym wmówię to i owo i będzie git" Przecież mogło tak być, czyż nie? Oczywiście nie twierdzę, że Boga nie ma, tylko zastanawiam się na jakiej zasadzie działa ta ludzka wiara. Czy to wszystko nie zostało nam wmówione? Przecież gdyby od małego Nas przekonywali, że (za przeproszeniem) gó**o jest smaczne, to jedlibyśmy gó**o zamiast bułek. Przecież człowiekowi wszystko można wmówić. Przykładem są dzisiejsze sekty, takie jak chociażby Ojciec Dyrektor Tadeusz R. i jego niezwyciężona armia (tak, dla mnie to już jest sekta), której wmówiono, że telewizja TVN jest zła. A dlaczego jest zła? Bo krytykowała o. Rydzyka i próbowała otworzyć ludziom oczy na jego pseudo-chrześcijańską działalność... Patrząc na to wszystko już sam nie wiem w co mam wierzyć, ale wiem jedno - napewno nie jest to kościół!
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Black_magic » 2007-03-21, 14:04:54

Morderca napisał(a):ale wiara pomoaga

Tak i zazdroszczę ludziom,którzy w pełni z podstawami wierzą,nie ważne ,czy w Jahwe,budde,czy Kali,ale ważne jest to,że taka wiara im pomaga :)
Morderca napisał(a):idę tam kiedy czuję taką potrzebe, bo przecierz lepiej nie iść niż iść na siłę

I to są słowa prawdy.
Avatar użytkownika
Black_magicNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2007-03-18, 22:13:10
Lokalizacja: Z Nieba
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez privace » 2007-03-21, 14:26:53

Kajtek888 napisał(a):Patrząc na to wszystko już sam nie wiem w co mam wierzyć, ale wiem jedno - napewno nie jest to kościół!

Mam dokladnie to samo. W wieku 15 lat przestalam chodzic do kosciola. Czy przestalam wierzyc? Nie wiem... Wierze w prawde, nadzieje, zaufanie i czesto zastanawiam sie, czy jest jakas sila ponad nami. Ale nie wierze w ludzi, ktorych nazywaja sie przedstawicielami tej sily, wszystko jedno jaka religie reprezentuja.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości