Sprawdzony przepis na wino?

Wszystko co związanie z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem i innymi czynnościami w kuchni.
Wasze sposoby przygotowywania potraw i tajniki kucharskie.

Sprawdzony przepis na wino?

Postprzez makoomba » 2007-09-18, 17:14:46

Czy ktoś z Was robił kiedyś wino z czerwonych winogron i ma jakiś dobry sprawdzony przepiss?

Ja właśnie się mam zamiar za to wziąć ( a kompletnie nie wiem jak :pudlo:), bo ze 20 kg winogron u wujka na działce już drzewo ugina :)
Patrzyłem na necie, ale co stronka to inny przepis, więc pomyślałem, żeby poszukać jakiegoś sprawdzonego przepisu wśród użytkowników BF :)

Najlepiej jakby wyszło z tego wino półsłodkie.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sprawdzony przepis na wino?

Postprzez motyjek » 2007-09-18, 17:50:38

mój ojciec robi dokładnie wina półsłodkie, w wielkich balonach (tych szklanych takich), wiem na pewno, że dużo cukru dodaje i jakiś sezon czy ileś miechów to tak sobie bulgocze i stoi w balonie... no ew. mogę go wypytać jak to robi ... :P
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sprawdzony przepis na wino?

Postprzez makoomba » 2007-09-18, 18:34:31

Takie balony już wygrzebałem z piwnicy, jutro idę winogrona zbierać, tylko jakbyś się motyjek, wypytała jakie proporcje drożdży do cukru do winogron to dźwięczny bym był :)

A i dobrzy by było w ogóle wiedzieć co z tymi winogronami zrobić jak je do domu przytargam :)
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sprawdzony przepis na wino?

Postprzez motyjek » 2007-09-18, 20:06:44

PolishBoyfriend, zależy jakie te balony masz... ?? jeśli tzw. 40tka to: do 9 kg owoców, cukru 5kg, drożdży winnych 1 torebeczka. owoców nie płucz... bo coś tam coś tam drożdze sie nie wsiąkną... jakoś tak xD i tyle miejsca, ile zostanie to dolej wody, ale tak do połowy szyjki, nie pod korek, bo Ci rozsadzi balon, bo to wszystko będzie sobie rosło, podchodziło etc :)
jeśli masz mniejsze balony, np. 25tka to proporcjonalnie zmniejszasz ilość składników, np. winogron do 6 lub 7 kg, cukru do 3 kg, drożdże pół torebeczki załóżmy ;)

z takiego przepisu wychodzą cud miód winka... dasz spróbować... :hyhy: ?? xD

ale wiadomo, musisz próbować, pewnie za pierwszym razem nie wyjdzie smaczne, ale "don't give up" xD
powodzenia :boss:
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości

cron