Wyposażenie kuchni

Wszystko co związanie z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem i innymi czynnościami w kuchni.
Wasze sposoby przygotowywania potraw i tajniki kucharskie.

Postprzez paddingtton » 2014-06-30, 12:44:43

Jeśli chodzi meble kuchenne to osobiście jestem za tym, żeby wybrać meble na zamówienie - wtedy łatwiej jest nam zagospodarować przestrzeń.
Avatar użytkownika
paddingttonNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2014-06-28, 10:13:07
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wyposażenie kuchni

Postprzez tishia » 2014-08-31, 18:18:32

A sprzęt agd też planujesz zmieniać?
Avatar użytkownika
tishiaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2014-03-21, 15:45:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez petunia » 2015-03-19, 14:30:38

Teraz jest dużo możliwości zwłaszcza w marketach można znaleźć fajne komplety do kuchni.
Avatar użytkownika
petuniaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-07-07, 10:55:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Anna

Re:

Postprzez tar123 » 2015-03-24, 12:45:47

welta napisał(a):Wymiana AGD mija się z celem, gdyż powstaje sprzęt coraz nowszej generacji i się nie opłaca, chyba że po okazyjnej cenie.

Jeżeli ktoś ma kasę na remont i nowy sprzęt, to jest na pewno opłacalna sprawa. Zwłaszcza jeżeli uwzględni się remont pod sprzęt. Nowa lodówka - inne gabaryty czasem wymagają nieco przemeblowania.
Może chce kupić sprzęt, którego wcześniej nie miał - np. zmywarka, ekspres do kawy, itd. Jak widać przy remoncie należy uwzględnić pewne rzeczy, czy zmiany gabarytów nowych urządzeń. Sporo oczywiście zależy od wielkości kuchni.
Avatar użytkownika
tar123None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2010-12-15, 11:04:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Bepok » 2018-10-22, 21:45:44

A oprócz sprzętów agd i mebli to jakie garnki na przykład warto kupić?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Lulu7 » 2018-10-23, 11:08:34

Bepok napisał(a):A oprócz sprzętów agd i mebli to jakie garnki na przykład warto kupić?

Zależy ile pieniędzy chcesz na nie wydać. Możesz kupić sobie jedne z droższych, albo jakieś najtańsze. Ale najpierw warto sobie odpowiedzieć na pytanie typu : jaką masz kuchenkę ? Nie każdy garnek sprawdzi się na płycie indukcyjnej, czy można wrzucić do zmywarki, wiadomo trzeba sobie ułatwiać w życiu :oczami:
Avatar użytkownika
Lulu7None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2017-05-30, 19:44:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Justyna

Postprzez Bepok » 2018-10-23, 15:19:26

Lulu7 - 2018-10-23, 11:08:34 napisał(a):Zależy ile pieniędzy chcesz na nie wydać. Możesz kupić sobie jedne z droższych, albo jakieś najtańsze. Ale najpierw warto sobie odpowiedzieć na pytanie typu : jaką masz kuchenkę ? Nie każdy garnek sprawdzi się na płycie indukcyjnej, czy można wrzucić do zmywarki, wiadomo trzeba sobie ułatwiać w życiu

A to nie można kupić garnków uniwersalnych? Skąd mam wiedzieć czy za 5 lat nie zmienię kuchenki? I co wtedy mam wywalać wszystkie garnki i patelnie, które na dobrą sprawę mogą służyć z 10/15 lat? :zdegustowany:
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez ulka » 2018-11-05, 15:05:56

Bepok napisał(a):A to nie można kupić garnków uniwersalnych? Skąd mam wiedzieć czy za 5 lat nie zmienię kuchenki? I co wtedy mam wywalać wszystkie garnki i patelnie, które na dobrą sprawę mogą służyć z 10/15 lat? :zdegustowany:


Musisz dobrać takie garnki , które nie uszkodzą się na kuchence, to pewne. Musisz tez odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujesz od nich, wyznaczyć sobie jakie kryteria i względem nich szukać :)


Lulu7 - 2018-10-23, 11:08:34 napisał(a):Zależy ile pieniędzy chcesz na nie wydać. Możesz kupić sobie jedne z droższych, albo jakieś najtańsze. Ale najpierw warto sobie odpowiedzieć na pytanie typu : jaką masz kuchenkę ? Nie każdy garnek sprawdzi się na płycie indukcyjnej, czy można wrzucić do zmywarki, wiadomo trzeba sobie ułatwiać w życiu


Garnki które się nie nadają do prania w zmywarce to dla mnie nie garnki xd nie wyobrażam sobie teraz codziennie szorować gary, bo się ' nie nadają''. Swoją drogą, chyba teraz wszystkie już są na to przygotowane, nie?
Avatar użytkownika
ulkaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2018-04-08, 21:21:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alicja

Re:

Postprzez Lulu7 » 2018-11-05, 15:56:02

Bepok napisał(a):A to nie można kupić garnków uniwersalnych? Skąd mam wiedzieć czy za 5 lat nie zmienię kuchenki? I co wtedy mam wywalać wszystkie garnki i patelnie, które na dobrą sprawę mogą służyć z 10/15 lat? :zdegustowany:

No oczywiście że możesz sobie kupić garnki uniwersalne które nadają się do wszystkich rodzajów kuchenek. Tutaj mogę zaproponować garnki selection od ambition
Avatar użytkownika
Lulu7None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2017-05-30, 19:44:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Justyna

Re: Re:

Postprzez Lulu7 » 2018-11-05, 15:58:19

ulka napisał(a):Musisz dobrać takie garnki , które nie uszkodzą się na kuchence, to pewne. Musisz tez odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujesz od nich, wyznaczyć sobie jakie kryteria i względem nich szukać :)

Warto szukać takich garnków które mają wielowarstwowe dno. Przyśpiesza to gotowanie no i oszczędza czas, dzięki temu posiłek również jest dłużej ciepły

ulka napisał(a):Garnki które się nie nadają do prania w zmywarce to dla mnie nie garnki xd nie wyobrażam sobie teraz codziennie szorować gary, bo się ' nie nadają''. Swoją drogą, chyba teraz wszystkie już są na to przygotowane, nie?

Nie wiem czy wszystkie czy nie, ale moje na szczęście się nadają :D Też sobie nie wyobrażam tego szorowania. Po co sobie utrudniać jak można włączyć zmywarkę i iść spędzić czas w jakiś inny sposób niż mycie garów
Avatar użytkownika
Lulu7None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2017-05-30, 19:44:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Justyna

Postprzez Bepok » 2018-11-06, 18:34:26

Lulu7 - 2018-11-05, 15:58:19 napisał(a):Warto szukać takich garnków które mają wielowarstwowe dno. Przyśpiesza to gotowanie no i oszczędza czas, dzięki temu posiłek również jest dłużej ciepły

Czy faktycznie to oszczędza czas? Przecież jak kuchenka działa na 100% mocy to danie w garnku szybciej się ugotuje niż w przypadku gdy zakręcisz kurek i pozwolisz się pitrasić potrawie w oddawanym cieple bez jego uzupełniania?
ulka - 2018-11-05, 15:05:56 napisał(a):Musisz dobrać takie garnki , które nie uszkodzą się na kuchence, to pewne. Musisz tez odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujesz od nich, wyznaczyć sobie jakie kryteria i względem nich szukać

A czy kryterium uniwersalności nie jest wystarczającym? Jak mam garnek na każdy typ kuchenki to już jest super. Potem można kombinować z propozycjami od danego producenta. Czego chciałabyś więcej od garnków?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez ulka » 2018-11-11, 23:06:36

Bepok napisał(a):Czy faktycznie to oszczędza czas? Przecież jak kuchenka działa na 100% mocy to danie w garnku szybciej się ugotuje niż w przypadku gdy zakręcisz kurek i pozwolisz się pitrasić potrawie w oddawanym cieple bez jego uzupełniania?


Na pewno oszczędza energię, bo wystarczy raz pogrzać i przykryć i sobie stoi ciepłe i czeka, nie trzeba podgrzewac po 3 x.


Bepok napisał(a):A czy kryterium uniwersalności nie jest wystarczającym? Jak mam garnek na każdy typ kuchenki to już jest super. Potem można kombinować z propozycjami od danego producenta. Czego chciałabyś więcej od garnków?


A to są garnki które na każda kuchenkę się nadają? I na gazową i na indukcyjną płytę?
Avatar użytkownika
ulkaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2018-04-08, 21:21:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alicja

Postprzez Bepok » 2018-11-22, 14:14:18

ulka - 2018-11-11, 23:06:36 napisał(a):A to są garnki które na każda kuchenkę się nadają? I na gazową i na indukcyjną płytę?


Oczywiście. Przecież kuchenkę można zmieniać co jakiś czas, a całego zestawy garnków za kilkaset lub kilka tysięcy złotych nie będziesz co rusz wymieniać nie?
ulka - 2018-11-11, 23:06:36 napisał(a):Na pewno oszczędza energię, bo wystarczy raz pogrzać i przykryć i sobie stoi ciepłe i czeka, nie trzeba podgrzewac po 3 x.

No tak, jak chodzi o podgrzewanie to faktycznie może sie całkiem dobrze spisać takie rozwiązanie trójwarstwowe ale przy gotowaniu to uważam ze juz niekoniecznie.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez bbar » 2019-07-11, 23:21:01

obowiązkowo zmywarka, odkąd mam mojego electroluxa to nie wyobrażam sobe powrotu do mycia naczyń tylko ręcznie, za dużo pracy, zmywarka zrobi to szybciej i lepiej, moja ma super rzecz, tzn. podnoszony dolny kosz, świetne rozwiązanie, nie trzeba się schylać przy załadunku i rozładunku naczyń.
Avatar użytkownika
bbarNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2014-02-12, 19:05:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości

cron