Sklep z piwem

Wszystko co związanie z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem i innymi czynnościami w kuchni.
Wasze sposoby przygotowywania potraw i tajniki kucharskie.

Sklep z piwem

Postprzez KenWatanabe » 2011-08-14, 21:19:29

Nie wiecie czy jest w Warszawie jakiś sklep z piwami ze świata?
Byliśmy w Czechach i parę osób poprosiło mnie żebym przywiózł im stamtąd dobry czeski browarek :), ale jakoś tak te piwa wybyły z walizki :P
Znacie jakiś sklep w Warszawie w którym można by było nabyć piwa ze świata? Albo nawet jakiś lepiej wyposażony market w którym mieliby Budweisera chociażby.

Słyszałem o importerze z Polnej 13/46, koło metra politechnika. Była tam ktoś może?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep z piwem

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-14, 22:42:47

KenWatanabe napisał(a):Albo nawet jakiś lepiej wyposażony market w którym mieliby Budweisera chociażby.

Z tego co wiem, to "Budwaisera" można nabyć w każdym mocnym w browary hipermarkecie - pozwiedzaj stacje paliw, tam też być powinny, co do sklepu - piwo w Wawie kupuję z pubach więc laik z mua :(
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep z piwem

Postprzez KenWatanabe » 2011-08-14, 23:30:57

dkm1941bismarck napisał(a):Z tego co wiem, to "Budwaisera" można nabyć w każdym mocnym w browary hipermarkecie

Ponoć nawet w Lidlu xD

Ale niestety to nie to samo, bo ten z czerwoną nalepką, mimo, że w Czechach mają bardzo podobny (jeśli chodzi o opakowanie) to jednak, aż zbyt wyczuwalnie o kilka klas gorszy.

Swoją drogą ciekawy temat bo w polskich sklepach specjałów nie ma, nawet na półkach z zagranicznymi produktami i jakieś miejsce w którym można by się zaopatrzyć w coś lepszego z pewnością się przyda.

Tak więc temat dla mnie palący :zawstydzony: , ale innych zachęcam by wpisywali podobne miejsca na łamach tego tematu, nie tylko w Warszawie :)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-08-14, 23:48:03

O taki typowy sklep z różnymi piwami świata w Warszawie to zapytam się jutro kuzyna, z którym się widzę, bo on jest smakoszem piwa, więc powinien wiedzieć :)
Dam znać :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep z piwem

Postprzez KenWatanabe » 2011-08-15, 22:15:41

hitman1986 napisał(a):Dam znać :)

Byłoby grejt :D
Dziś jakoś się wyplątałem ale na dniach na pewno będę musiał ogarnąć tę kwestię xD

Poza tym przyznam się, że zawsze byłem fanem niemieckich (bawarskich) pilsów więc jeśli w takim sklepie można się dobrze wyposażyć to chyba na paru budweiserach się nie skończy :)
Polecam wszystkim piwa z importu, bo polskie browarnictwo podupadło po wojnie :/
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-08-15, 22:31:21

No więc zapytałem się kuzyna i powiedział, że sklepów z więcej niż 20 browarami nie ma.

Za to jest knajpka na Foksal, w której można napić się jednego z ponad 150 (!) piw! Nazwy knajpki nie pamiętał, ale na Foksal wielu nie ma, więc nietrudno znaleźć :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep z piwem

Postprzez KenWatanabe » 2011-08-15, 22:44:42

hitman1986 napisał(a):Nazwy knajpki nie pamiętał, ale na Foksal wielu nie ma, więc nietrudno znaleźć :)

Ha, foksal to ładna okolica więc można się przespacerować, a knajpa to też dobra rzecz bo i kupić, i skosztować można :) :)

Dzięki za pomoc ;).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-23, 20:29:24

"Browarmia" na Nowym Świecie - robią 12 swoich piw, na wynos też - nic ino odwiedzić bo warto, zwłaszcza na pszeniczne xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sklep z piwem

Postprzez KenWatanabe » 2011-08-25, 16:38:33

dkm1941bismarck napisał(a):"Browarmia" na Nowym Świecie

A tak, byłem tam wiele razy :)
Mają świetne browary robione w bawarskim stylu, a mimo to takie niespotykane robione na różne sposoby które w Bawarii byłyby nie do pomyślenia ale smakują wybornie.

A co do Foksalu, to jest to świetny piwny zakątek. Piwa z importu i wiele knajp z których każda ma swój styl. Dotąd tam nie bywałem, a szkoda bo warto. I na końcu ten Pałac Przeździeckich również fajne miejsce do odwiedzenia.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości