No to Frugo...

Wszystko co związanie z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem i innymi czynnościami w kuchni.
Wasze sposoby przygotowywania potraw i tajniki kucharskie.

No to Frugo...

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-08, 20:03:48

"Frugo" wróciło i to w wielkim stylu:
http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,F ... omosc.html
Reaktywacja znanej w latach 90. marki Frugo okazała się strzałem w dziesiątkę. Sprzedaż była o 220 proc. wyższa niż zakładano.

Obrazek
Piłem wszystkie - najlepsze jest pomarańczowe i kiwiwowe xD

A Wy ? Próbowaliście nowo-starego kultowego napoju ? :oczami:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-08, 20:09:44

Frugo piłam za młodu i bardzo dobrze wspominam. Od pewnego czasu bardzo gorąco w sieci na temat reaktywacji tego napoju, który pewnego razu całkiem znienacka zniknął ze sklepów. Kiedyś picie Frugo było modne. Podobnie jak picie Pepsi w butelce. Szczególnie te hałasujące zakrętki od Frugo robiły karierę. Czasem na lekcjach się nimi pykało ;]


Po reaktywacji Frugo nie piłam. Jakoś nie dostrzegłam go w żadnym sklepie. Nie to żebym specjalnie szukała, ale różne napoje kupuję, często z lodówek a Frugo jakoś nigdy nie było w zasięgu mego wzroku. Zapewne jak zobaczę to kupię z czystej ciekawości choćby. Pamiętam z dawnych lat, że zawsze uwielbiałam ten koloru zielonego. Jednocześnie jestem nieomal pewna, że czarnego nigdy nie kosztowałam.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-08, 20:13:22

Ciężko dostać kurcze - na Zachodnim w Warszawie były wszystkie smaki, więc się zaopatrzyłem - wcześniej u siebie miesiąc po premierze pojawiło się pomarańczowe, ale słyszałem że mają cenę podnieść :wsciekly: z 1,99 na 2,7 PLN.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-08, 20:24:44

dkm1941bismarck - 08 sie 2011 20:13 napisał(a):ale słyszałem że mają cenę podnieść :wsciekly: z 1,99 na 2,7 PLN.



Ale to nie tak źle. Mała Nestea też kosztuje 3 zł za butelkę, a w niektórych sklepach wręcz 3.5. Podobna pojemność, a w końcu Nestea takiej sławy nie ma jak Frugo, także nie dziwię się producentom, że chcą zarobić na zamieszaniu wokół produktu.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-08, 20:30:50

Tylko że za produkty PepsiCo, czy Coca-Coli cena z naturalnych powodów jest wysoka - "Frugo" za max 2,5 zł byłoby sukcesem, bo nie ukrywajmy producent wielkiej renomy nie ma po aferach z "Tigerem".
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez astarte » 2011-08-08, 20:35:34

cre[a]tive - 08 sie 2011 20:09 napisał(a): Jakoś nie dostrzegłam go w żadnym sklepie.


No to fakt, ciężko dostać ... A jeśli już jest to zamawiają małe ilości.

Jak do tej pory piłam czarne i zielone Frugo- innych smaków nie widziałam. Spróbowałam z czystej ciekawości ,żeby sprawdzić czy smakuje tak jak kiedyś.

Jak dla mnie najlepszy smak miało czarne Frugo, natomiast białe było okropne... Więc nawet jak zobaczę w sklepie to białego Frugo kupować nie będę.

Z tego co pamiętam to Frugo miało kiedyś fajne reklamy , aż dziwne że teraz się nie reklamuje.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-08-08, 20:56:51

Ja już kilka razy piłem Frugo. Za każdym razem zielone + do tego raz kupiłem pomarańczowe.

Frugo w Warszawie można dostać w Saturnach i w mniejszych sklepach osiedlowych. Np w moim sklepiku mają wszystkie smaki i butelka kosztuje 1,99 zł, zaś w Saturnie mają po bodajże 2,70 zł.

Szkoda, że w Carreforurze, w którym robię zakupy, nie ma Frugo. Jak się kiedyś spytałem kobiety na dziale napojów, czy mają Frugo, to powiedziała, że nie wie co to jest i że mają tylko to co jest na półkach, hehe...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-08, 21:05:26

dkm1941bismarck - 08 sie 2011 20:30 napisał(a):Tylko że za produkty PepsiCo, czy Coca-Coli cena z naturalnych powodów jest wysoka - "Frugo" za max 2,5 zł byłoby sukcesem, bo nie ukrywajmy producent wielkiej renomy nie ma po aferach z "Tigerem".



Tak, ale wielu ludzi nie interesuje się tym, który koncern co produkuje. Liczy się smak. Więc skoro mają płacić ponad 3 zł za małą butelkę Nestea bo lubią jej smak, to równie dobrze mogą zapłacić taką samą za Frugo, bo pamiętają go z czasów młodości i też był dobry. Inna sprawa, że warto, by w początkowej chociażby fazie Frugo był tańszy by nakręcić od nowa klientelę, a dopiero później ewentualnie zdrożał do ceny popularnych napojów w naszym kraju o podobnej pojemności.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-08, 21:37:41

Mnie np to bardzo interesuje, powinno też to innych tak samo jak to co rzeczywiście jest tam w środku, każdy napój słodzony aspartamem omijam z daleka - co do "Frugo", narobili szumu w mediach bodajże w maju, człowiek wyczekiwał kilka miesięcy i fakt wrócił "stary" smak, tylko nie za tą cenę, gdyż podobne soki kosztują poniżej 2 złotych, a w konfrontacji np Tarczyn vs Frugo, wezmę (przy cenie 2,7 za Frugo) Tarczyn, bo i tańszy i w smaku dobry.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez puszka » 2011-08-08, 21:42:53

hitman1986 napisał(a):Ja już kilka razy piłem Frugo. Za każdym razem zielone + do tego raz kupiłem pomarańczowe.

Frugo w Warszawie można dostać w Saturnach i w mniejszych sklepach osiedlowych. Np w moim sklepiku mają wszystkie smaki i butelka kosztuje 1,99 zł, zaś w Saturnie mają po bodajże 2,70 zł.

Szkoda, że w Carreforurze, w którym robię zakupy, nie ma Frugo. Jak się kiedyś spytałem kobiety na dziale napojów, czy mają Frugo, to powiedziała, że nie wie co to jest i że mają tylko to co jest na półkach, hehe...


Właśnie Hitman, ostatnio naszło mnie coś... i chodziłam z chłopakiem pół dnia po mieście, szukając tego piekielnego napoju ;D Piotr i Paweł nie mają, Carrefour nie ma... gdzie zatem, oprócz Saturna? :-)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-08-08, 21:43:46

Piłem pomarańczowy i kiwi :)
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-08-08, 21:55:43

puszka - 2011-08-08, 21:42 napisał(a):Piotr i Paweł nie mają, Carrefour nie ma... gdzie zatem, oprócz Saturna? :-)

No u mnie w osiedlowym, przecież napisałem xD

A tak na serio to nie wiem, coś gdzieś słyszałem, że podobno w Tesco mają, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo rzadko robię tam zakupy...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-08-08, 21:59:42

W Kolporterze jest ^^ :P :mrgreen:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-08, 22:05:23

Faktycznie - poza małymi osiedlowymi sklepami i sieciami no i kioskami przy dworcach ciężko dostać, ale skoro popyt jest większy o 220% to co się dziwić - pewnie produkować nie nadążają ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez potter28 » 2011-08-08, 22:06:03

dkm1941bismarck napisał(a):Faktycznie - poza małymi osiedlowymi sklepami i sieciami no i kioskami przy dworcach ciężko dostać, ale skoro popyt jest większy o 220% to co się dziwić - pewnie produkować nie nadążają ;)

Ta u mnie na wsi mam 6 sklepów i w 4 jest Frugo ^^:)
:inlove:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-08, 22:06:25

dkm1941bismarck - 08 sie 2011 21:37 napisał(a):każdy napój słodzony aspartamem omijam z daleka



Ty też należysz do tych ludzi bojących się, że podobno aspartam jest rakotwórczy, podczas gdy zjadają tony konserwantów w różnych innych daniach? Nie wspomnę już o tym, że Ty chyba palisz papierosy ;) I sądzisz, że to właśnie aspartam Cię zabije a nie papierochy? ;] I nie wszelkie konserwanty, które są nawet w najzwyklejszym serku oraz te wszystkie E-coś tam (tutaj dowolne numery), których tak naprawdę szkodliwości nie znamy i poznamy może dopiero za 10 lub 20 lat? Przypominam, iż Polopiryna była podawana nawet małym dzieciom przez całe dziesięciolecia w Polsce, ja też byłam dzieckiem, które Polopirynę piło na przeziębienie bo przepisywał ją lekarz i to był złoty środek wtedy. A po 15 latach badań okazało się, że to jest najgorszy syf i ma dużą ilość środków ubocznych i to dość poważnych i nie wolno tego podawać dorosłym a co mówić dzieciom! Podobnie z wszelkimi niespodziankami zaczynającymi się na E-. Za 10 lat możemy się dowiedzieć, że serek Danio tudzież jogurt naturalny albo zwykła kostka rosołowa, której używa 95 % Polaków jest rakotwórcza.
Dlatego to całe zatrwożenie na temat Aspartamu mnie śmieszy, szczególnie, że nie ma dowodów, że jest szkodliwy, natomiast dowody medyczne na to, że papierochy są szkodliwe istnieją. Palisz i się trujesz świadomie kilka razy dziennie, ale aspartamu się boisz, gdzie tu logika? :)




dkm1941bismarck - 08 sie 2011 21:37 napisał(a):człowiek wyczekiwał kilka miesięcy i fakt wrócił "stary" smak, tylko nie za tą cenę, gdyż podobne soki kosztują poniżej 2 złotych,


Które konkretnie, bo nie kojarzę?:) Jestem bardzo ciekawa, bo mało widzę napojów w małych butelkach poniżej ceny trzech złotych, a kupuję codziennie idąc do pracy. Co do Tarczyna, kupowałam będąc jeszcze na studiach, pierwszy rok, 19 lat, kupuję soczek Tarczyna i tak wali by nie napisać brzydziej antybiotykami, że można było zemdleć. Wąchało wiele osób, bo każdemu pokazałam ze zdziwieniem jak ta firma produkuje soki. Do sklepu, gdzie kupiłam oczywiście to zjawisko odniosłam, pani powąchała, odrzuciło ją, przeprosiła i chciała wymienić mi ten sok na inny, powiedziałam: dziękuję, ja z tej firmy już nic nie chcę i wyszłam ze sklepu. Od tamtego czasu nie kupuję nic z Tarczyna. Ewidentnie firma daje jakiś syf do soków i jak widać w jednej partii wleciało tego za dużo, że czuć było chemikaliami na kilometr. I tak, jestem pewna, że to nie żaden błąd czy też za dużo cukru lub czegokolwiek innego - ewidentnie to były chemikalia w dużej ilości, każdy kto zbliżył się nosem choćby na parę cm do tego otwartego soku to potwierdzał! Także ja tę firmę omijam z daleka i choć by mi dawali za darmo to nic z Tarczyna nie wypiję. Zresztą założę się, że gdybyście otworzyli ten sok za mnie to też byście zwątpili :/
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez potter28 » 2011-08-08, 22:08:41

dkm1941bismarck - 08 sie 2011 21:37 napisał(a):człowiek wyczekiwał kilka miesięcy i fakt wrócił "stary" smak, tylko nie za tą cenę, gdyż podobne soki kosztują poniżej 2 złotych,


Tymbark w kartoniku za 90gr ?:P :PPP

___
cre[a]tive aleś się rozpisała ^^
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: No to Frugo...

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-08, 22:14:22

cre[a]tive - no właśnie, pisałem gdzieś wcześniej że mam sporo natręctw - jedno z nich dotyczy E-951 bardziej znane jako Aspartam, mam po nim straszną zgagę, której nie sposób się pozbyć, dlatego omijam szerokim łukiem wszystkie napoje słodzone tym i podobnymi świństwami, z jedzeniem tak samo - w sklepie kupuje zaufane wędliny powyżej 30 zł, a z innymi produktami jest tak samo, unikam jak mogę chemii i póki co udaje mi się to ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-08, 22:37:20

potter28 - 08 sie 2011 22:08 napisał(a):cre[a]tive aleś się rozpisała ^^



Zawsze się rozpisuje, bo mam dużo do powiedzenia. Zawsze na temat i zawsze mądrze.







Fuck, wyszło moje samouwielbienie :emo:

--


dkm1941bismarck - 08 sie 2011 22:14 napisał(a):cre[a]tive - no właśnie, pisałem gdzieś wcześniej że mam sporo natręctw - jedno z nich dotyczy E-951 bardziej znane jako Aspartam, mam po nim straszną zgagę, której nie sposób się pozbyć, dlatego omijam szerokim łukiem wszystkie napoje słodzone tym i podobnymi świństwami, z jedzeniem tak samo - w sklepie kupuje zaufane wędliny powyżej 30 zł, a z innymi produktami jest tak samo, unikam jak mogę chemii i póki co udaje mi się to ;)



Ja postępuję podobnie, stawiam na jakość nie ilość. Wolę zapłacić więcej i mieć mniej, niż oszczędzać i jeść coś słabej jakości. Z drugiej strony nawet jedząc najchudszą polędwicą sopocką tudzież najdroższe salami spożywam, cholera wie jakich konsekwencji przyszłych, substancje E-coś tam. W dzisiejszych czasach tego nie da się ominąć raczej. W każdym razie mnie Aspartam nie przeraża. Nie używam go co prawda, lecz jeśli już to innych słodzików, a mało kto wie chyba, że słodziki do pieczenia nie mogą być oparte na tej *podobno* szkodliwej substancji, bo ona nie nadaje się do podgrzewania przez czas dłuższy niż 10 minut. Także wszelkie słodziki w słoiczkach zwane popularnie słodzikami nie zawierają ani grama Aspartamu. Wiadomo jest to chemia. Tylko czy ta chemia jest bardziej niezdrowa niż cukier? Tudzież bardziej niezdrowa niż konserwanty, które zjadamy wszędzie? Martwiąc się tak bardzo o wszystko trzeba by w ogóle przestać jeść i oddychać, bo przecież powietrze to teraz takie zanieczyszczone...

dkm1941bismarck, jeśli jednak Aspartam powoduje u Ciebie zgagę to całkowicie rozumiem jego omijanie, to faktycznie jest powód. Aczkolwiek zastanawiam się, czy gdyby ktoś poczęstował Cię czymś z aspartamem, gdzie byłbyś pewien, że go nie ma, też odczułbyś dolegliwości? Wiesz, coś na zasadzie efektu placebo może tutaj działać:)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-08-09, 11:14:19

Mam w lokalnym sklepie za 2 zł bodajże. W tej cenie to trochę drogo, ale co zrobić. Dla smaku jasne, że kupiłem :)

Muszę zielonego spróbować - piłem puki co różowe i pomarańczowe.
Wg. mnie jak podniosą ceny to Frugo znowu umrze śmiercią naturalną :(
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości