Wino Czerwone

Wszystko co związanie z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem i innymi czynnościami w kuchni.
Wasze sposoby przygotowywania potraw i tajniki kucharskie.

Wino Czerwone

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-30, 11:19:29

Pijecie, lubicie ??
Ostatnio odkryłem zarypiaste winko Gruzińskie: "Queen of Iberia" Gorelli od Cobapolu, smakuje naprawdę świetnie, niewyszukane winko, bardzo aromatyczne i mało gorzkie.
To kolejny "strzał" po markach z Izraela "Yarden" i "Gamla", RPA "Classique", Włoskim "Amarone Valpolicella", Francuskim "Chablis Grand Cru Les Clos", "Chateau La Tour Martillac" i Hiszpańskimi "Entrecepas", "Grand Torres" i "Gaudium", o których można napisać że w tych butelkach jest ukryta prawdziwa dusza, a jak się ją uwolni to nie pozwoli o sobie zapomnieć bardzo długo.
Zapraszam do dyskusji - jaki wina (czerwone OFC) lubicie, pijecie, polecacie xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-07-30, 15:14:05

Ja popijam głównie do posiłków, a przy tych preferuję intensywnie wytrawny smak, najlepiej Chianti Classico i szczególnie pasuje mi Villa Cafaggio, idealne na niedzielny obiad albo jakieś szersze spotkanie.

W ogóle mam dobrze zaopatrzony barek i piwnice z winami :D, ostatnio dostałem chyba najcenniejszy okaz Chateau Haut Brion w prezencie na ślub od szefa, rocznik 2001, ale chyba nie otworze bo się boje, że mi zasmakuje i będę musiał kupić następne xD

Ogólnie to widzę,że dobre trunki podałeś. Tego Gruzińskiego jeszcze nie piłem ale skoro polecasz to spróbuję. Musi być wyjątkowe, bo tam podobno robi się wino w amforach zamiast w beczkach co całkowicie zmienia smak.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2011-07-31, 20:04:34

Lubię, lubię. Chyba najbardziej to chilijskie z lekkim maślanym posmakiem.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-01, 12:58:35

Wino czerwone pijam oczywiście i to dość często. Niezastąpione do pysznej kolacji. Białe też lubię, aczkolwiek preferuję czerwone.

Generalnie gustuję w winach typu vermouth i tutaj na pierwszą pozycję wysuwa się Cin & Cin oraz włoskie Martini. Lubię również bułgarski Ciociosan, włoskie Cinzano. Jakieś 8 lat temu nagminnie wybierałam tylko Istrę, która produkowana jest w Chorwacji, ale chyba za często jej kosztowałam, bowiem od tamtego czasu na sam zapach tego wina mnie odrzuca.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Konewka » 2011-08-02, 11:07:18

Wino jak najbardziej :))
Piję wino chyba statystycznie częściej niż reszta polaków, bo nie przepadam za piwem XD
Avatar użytkownika
KonewkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2011-08-01, 16:46:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-02, 11:53:08

cre[a]tive napisał(a):włoskie Cinzano.

Rodzina "Campari" - które zdecydowanie wolę od Vermouthów pokroju "Martini", wina ziołowe są specyficzne i ciężko z nich zrobić wypasionego drina, z "Campari" tak nie jest :)
A`propos wspomnianych przezemnie win made in Wzgórza Golan - piliście wino z tamtych stron ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wino Czerwone

Postprzez KenWatanabe » 2011-08-02, 15:44:12

dkm1941bismarck napisał(a):A`propos wspomnianych przezemnie win made in Wzgórza Golan - piliście wino z tamtych stron ??

Ja nie przepadam za nimi, zwłaszcza ich Cabernet jest mdły i mało klarowny, ma zbyt intensywny porzeczkowy aromat. Ten sygnowany Mount Hermon, jest bardziej zbliżony do okolicznych produkcji i regionalny, przez co ma jakiś urok ale mnie też za bardzo nie pasuje.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wino Czerwone

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-23, 07:09:42

Odświeżam :hyhy:

"El Coto" crianza Obrazek , "Coto de Imaz" reserva Obrazek oba ze szczepu Tempranillo oczywiście z "najlepszego" rejonu winiarskiego na świecie czyli Rioja, koszt około 40-50 zł za butelkę, ale jak ktoś lubi napić się dobrego wina to koniecznie musi spróbować, bo winka są naprawdę świetne.
Do tego "Entrecepas" reserva Obrazek - o dziwo są to wina o dosyć długiej linie życia (20-25 lat), więc można śmiało zaryzykować i kupić teraz za mniejsze pieniążki by po kilku latach podelektować się smakiem ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez CookieMonster » 2011-10-27, 18:03:39

Jeśli chodzi o czerwone to moje ulubione Obrazek, zresztą inne wina z tej winnicy też są dobre, ale carmenere smakuje mi najbardziej. Z czerwonych lubię jeszcze australijskie wina a ostatnio testuję winiarskie cuda z Południowej Afryki dzisu=iaj będzie to winko: Obrazek , jestem ciekawa jak smakuje pinotage w tym wydaniu.

Pozwolę sobie jeszcze na taki mały off, jeśli pijacie też białe wina to polecam szczerze, z ręką na sercu Carmen Gewurztraminer , nie znam nikogo, komu by to wino nie smakowało :)
Avatar użytkownika
CookieMonsterNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 192
Dołączył(a): 2010-09-02, 18:09:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-27, 20:35:38

CookieMonster napisał(a):a ostatnio testuję winiarskie cuda z Południowej Afryki

Popieram - wina stamtąd są lekkie i delikatne, tylko że w sumie mało mają do zaoferowania winnice w RPA bo abo Rothschild (Ken Watanabe xD ), abo Francuskie Chateau...
Nie wiem czy ktoś z Was pił "Classique"Obrazek - pewien baron mający kasy jak lodu stwierdził że na róg Afryki przeniesie swoje Francuskie winnice i tak Rothschildowie zawładnęli już nie tylko winnicami we Francji, ale i zdominowali RPA - nie zmienia to faktu że wino jest WYBORNE i każdy fan dobrego wina czerwonego znajdzie w nim to czego szuka, jedyny mankament to cena, ale naprawdę warto ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-10-28, 20:35:20

Lubię wypić czerwone wino, ale nie mam upatrzonego jakiegoś konkretnego. Zbyt mało piję, aby być tego typu smakoszem.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Bela » 2013-09-19, 14:46:46

Lubię wina bułgarskie i chilijskie. Po za tym miałam okazję spróbować wina toskańskiego podczas wizyty we Włoszech i bardzo mi przypadło do gustu. To moje ulubione: http://www.cudatoskanii.pl/chianti-coll ... i-bio.html.
Avatar użytkownika
BelaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2013-09-19, 14:28:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez klakier66 » 2014-01-16, 13:27:33

Ja bardzo lubię czerwone wino, nawet bardziej niż białe :)
Profesjonalna organizacja wyjazdów i szkoleń narciarskich - http://www.grupaszafranski.pl/WYJAZDY+I+SZKOLENIA.html
Avatar użytkownika
klakier66None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2014-01-16, 13:24:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron