jak dobrze zrobić frytki?

Wszystko co związanie z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem i innymi czynnościami w kuchni.
Wasze sposoby przygotowywania potraw i tajniki kucharskie.

jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez divva » 2009-09-13, 17:26:51

jestem jakimś frytkowym beztalenciem :diabel: już po raz kolejny wyszły mi jakies posklejane i totalnie nasiąknięte tłuszczem. czy ktoś mi powie, jak się prawidłowo smaży frytki? a może znacie jakieś takie frytki, co to wszystkim się udają?
Avatar użytkownika
divvaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2009-03-05, 23:24:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez evil » 2009-09-13, 17:42:43

u mnie w domu robi się tak:
wysuszone ziemniaki wrzuca się do gorącego oleju (gorącego nie ciepłego) i potem sypie się solą... zawsze wychodzą pyszne fryty... może patelnia ciulowa, że robi Ci zupę ziemniaczaną?
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez kosmowski.be » 2009-09-13, 17:44:27

mi sie zawsze gotuja zamiast smazyc :P
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez evil » 2009-09-13, 17:44:57

jak wrzucę mokre bulwy to też mi się zupa robi ;]
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez Madzias » 2009-09-13, 18:02:00

divva napisał(a):już po raz kolejny wyszły mi jakies posklejane


Zapewne olej był mało rozgrzany.

Najlepiej ziemniaki osuszyć ręcznikiem papierowym, wrzucać do super gorącego oleju a wyrzucać na naczynie wyłożone też ręcznikiem papierowym, który wchłonie nadmiar tłuszczu. A najprościej i najszybciej, fryty Aviko do rozgrzanego piekarnika.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez hitman1986 » 2009-09-13, 18:07:31

a nie lepiej olej wlać do garnka, podgrzać do 100 st. C i wrzucić frytki od czasu do czasu przewracając na drugą stronę ? Wychodzą pyszne, chrupiące i złociste :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez BlueMan » 2009-09-13, 21:14:32

Dokładnie :)

Ja nie suszę ziemniaków. Obieram i kroje za porządkiem. Nie raz jest tak, ze ja obieram, a mama kroi do garnka.

Potem do głębokiego garka wlewa się olej i podgrzewa. 2-3 garście frytek (żeby nie za pełno) wrzuca się na mega rozgrzany olej - można to sprawdzić trzymając frytkę i lekko zanurzając ją w oleju. Jak od razu zaczyna skwierczeć to znaczy, że już olej ma odpowiednią temperaturę.

Raz na jakiś czas trzeba przemieszać frytki oczekując złocistego koloru.

No i potem dobrym sposobem jest wyciągnięcie je poprzez łyżkę z dziurkami na talerz, który jest wyłożony ręcznikami papierowymi. Frytki tak z 1-2 min postoją, ścieknie z nich olej, a także ostygną trochę dzięki czemu są gotowe od razu do jedzenia :] pychota!



Raz na studiach mi się tylko syf narobił :P
Patrzę, a tu taki mizerny gaz pod garkiem, aż w końcu zgasł... jak odstawiłem garnek na palnik obok aby podpalić na nowo to okazało się, że w garku zrobiła się dziura !!!!! xD i połowa wrzącego oleju wyciekła na kuchenkę gazową :D I teraz panika - co robić z pozostałą połówką, która jeszcze jest w tym garku? :D wrzuciłem to do innego większego garka oczywiście.
Ale tyle sprzątania potem było... a ile śmiechu z kumplami! :rotfl2:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez KenWatanabe » 2009-09-13, 23:57:49

hitman1986 napisał(a):a nie lepiej olej wlać do garnka, podgrzać do 100 st. C
100 st Celsjusza dla oleju to troche mało :kwasny:

Ja za bardzo nie znam się na gotowaniu ale frytki to akurat mi wychodzą więc zdradzę Wam sekret xD.

Robię podobnie jak evil. Obieram ziemniaki, myje, kroje pamiętając przy tym, że muszą być suche bo inaczej wychodzi gorzej. Potem biore metalowe sitko i wsypuje w nie te pokrojone ziemniaki. Następnie do wysokiego garnka wlewam całą butelkę oleju i podgrzewam go do odpowiedniej temperatury. Powinien mieć tak koło 150stC, da się to poznać bo na powierzchni robią się takie fale jakby :P.

I teraz uwaga bo w tym tkwi cała sztuczka. Mnie się zawsze kroją grube więc wkładam je razem z tym sitkiem w olej tak żeby były zanurzone na około 5 min (jak ktoś zrobi takie o normalnych wymiarach to krócej). Potem wyjmuje i rzucam na papierowe ręczniki żeby ostygły i się odsączyły, a w tym czasie olej dalej się gotuje aż zaczynają mu wychodzić takie bomble :P. Wtedy biore te frytki z powrotem do sitka i wkładam do oleju jeszcze na dosłownie 30 sek (to ważne bo robi im się wtedy to takie coś xD nie wiem jak to powiedzieć). No i na koniec lądują znowu na ręczniku, a potem na talerzu razem z solą :).

Z moich frytek to cieszę się tylko ja, bo moja dziewczyna i tak ich zazwyczaj nie je, a musi potem po mnie sprzątać (nie żebym ja tego nie robił, no ale wiadomo, one zawsze coś muszą "poprawić" :zalamany:)

BlueMan napisał(a):Raz na studiach mi się tylko syf narobił :P
:rotfl2: to ładne akcje mieliście :D
BlueMan napisał(a):wrzuciłem to do innego większego garka oczywiście.
Ale tyle sprzątania potem było... a ile śmiechu z kumplami! :rotfl2:
To najpierw dokończyliście robienie frytek na tej brudnej kuchence, a dopiero potem posprzątaliście xD No i to przynajmniej były czasy w których nikt nie mówił, że czystość jest ważniejsza od jedzenia :super:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez BlueMan » 2009-09-14, 01:26:54

Kuchenka była tylko zalana olejem :D ale tak to czysta była i jedzenie nie miało z nią kontaktu, więc frytki same w sobie były czyste i zjadliwe :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez Madzias » 2009-09-14, 09:24:41

I dlatego najczęściej robię gotowe frytki w piekarniku albo w kombiwarze. Nie ma roboty, bałaganu i smakują całkiem nieźle. Oczywiście nie ma to jak własnej roboty.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez divva » 2009-09-17, 20:40:17

no dobra, dziś zrobiłam frytki z wykorzystaniem waszych rad - wyszły nawet spoko, chociaż jakoś słabo mi sie wypiekły no i ziemniaki miały nie za dobry smak. muszę wypróbować kupne fryty. możecie jakieś polecić? może na pierwszy ogień wziąć te co na wagę w marketach sprzedają, bo jak się nie udadzą to nie będzie szkoda...
Avatar użytkownika
divvaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2009-03-05, 23:24:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez kosmowski.be » 2009-09-17, 20:42:29

jak juz kupowac gotowe to porzadne i te z wyzszej polki. moze lepiej sie je bedzie robilo? a jak wezmiesz kiepskie jakosciowo to nie wyjda i sie zrazisz;p
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez BlueMan » 2009-09-17, 20:55:47

Nom - nie wszystkie ziemniaki nadają się na frytki. Raz jadłem takie fe niedobre, bo były słodkie. Frytki jeszcze gorsze z nich wychodziły!


Oj tam - ja biorę zawsze najtańsze do robienia w piekarniku i są niezłe :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez KenWatanabe » 2009-09-17, 21:17:04

divva napisał(a):no dobra, dziś zrobiłam frytki z wykorzystaniem waszych rad - wyszły nawet spoko, chociaż jakoś słabo mi sie wypiekły no i ziemniaki miały nie za dobry smak.
To na bank wykorzystałaś złą odmianę. Na frytki nadają się ziemniaki o nazwie Asterix :D (z tego co znalazłem w necie to też Orlik, Felka i Dorota ale tych nie próbowałem). A skoro słabo się wypiekły to może lepiej zwiększ czas smażenia.

divva napisał(a):muszę wypróbować kupne fryty. możecie jakieś polecić?
A z kupnych to nie wiem, raz jadłem takie o nazwie Aviko czy jakoś tak. Chyba nie były najgorsze choć bez porównania do oryginalnych :)

divva napisał(a):może na pierwszy ogień wziąć te co na wagę w marketach sprzedają, bo jak się nie udadzą to nie będzie szkoda...
Ja też odradzam :P te najtańsze to są tylko pokrojone ziemniaki kiepskiej odmiany :) Musisz szukać takich ze wstępną obróbką z bulwami z odmian które wymieniłem wyżej.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez divva » 2009-09-28, 20:37:24

cześć wszystkim! mogę powiedzieć, ze metodą prób i błędów nauczyłam się robić frytki :yahoo: najlepiej wychodzą mi kupne, np. łódeczki mccaina 1,2,3 (bo w środku sie nie wysuszają, są mięciutkie, a brzegi mają cienkie i chrupiące) no i piekę je w piekarniku (bo mogę obserwować i kontrolować temperaturę, no i nie robi sie zupa frytkowa). ostatnio osiągnęłam nawet wyższy poziom wtajemniczenia - ugotowałam kilka sporych ziemniaków na pół-twardo, potem pokroiłam je na ćwiartki i obsmarowałam ziołami - słodką papryką, czosnkiem i sola z pieprzem i też wyszły super z piekarnika :szook: dzięki za rady!
Avatar użytkownika
divvaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 34
Dołączył(a): 2009-03-05, 23:24:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez BlueMan » 2009-09-28, 20:43:39

hehe :) życzymy dalszych sukcesów kulinarnych :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez narcy4 » 2009-09-29, 10:37:12

no odmiany, które zawierają dużo cukrów prostych nie są dobre na frytki, wychodzą słodkie i brunatnieją za szybko. Dobre są np te odmiany, których używają właśnie w mccainie. nie spalają się, fajnie się rumienią a w środku są miękkie
muza muza muza!!!
Avatar użytkownika
narcy4None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2006-10-13, 15:30:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: jak dobrze zrobić frytki?

Postprzez Darin7 » 2009-10-03, 18:21:49

ja najczęsciej robię mrozone w piekarniku, nie są nasiąknięte tak tłuszczem :-)
Avatar użytkownika
Darin7None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2009-10-01, 20:23:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez gucio100 » 2010-05-11, 00:41:40

ja tez polecam te z piekarnika. a domowym sposobem robiłem tak: pokrojone w słupki ziemniaki wrzucałem na rozgrzany olej (tylko nie sypać ich razem dużo) na rumiany kolor to już trzeba co raz sprawdzać, moja siostra natomiast jak robiła to obsmarzała je jeszcze drugi raz- wtedy były bardziej chrupiace. smacznego
Avatar użytkownika
gucio100None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2010-05-10, 23:57:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Palla » 2010-05-11, 13:06:52

Polecam kupić przyprawę paprykową do frytek Kamisa... o jaaaa, jakie wtedy są pyszne :oczami:
Avatar użytkownika
PallaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1761
Dołączył(a): 2007-04-05, 12:50:36
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 263 gości

cron