Fast foody

Wszystko co związanie z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem i innymi czynnościami w kuchni.
Wasze sposoby przygotowywania potraw i tajniki kucharskie.

Re: Fast foody

Postprzez Zupek » 2008-09-29, 18:51:46

Ja mam szybka przemiane materii :) Nie tyje wogole nawet jak jem 2 obiady :P A jem duuuuze :] Ale chyba to jakos spalam :D
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez cre[a]tive » 2008-09-29, 23:14:22

Zupek napisał(a):i tak nic nie przytyje ani mi tluszczyku nie przybedzie


za to trujesz siebie i szkodzisz swojemu zdrowiu. ale jak widać o tym nie myślisz, bo najważniejsze jest to, że nie tyjesz ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Fast foody

Postprzez hitman1986 » 2008-09-29, 23:44:11

kobieta napisał(a):za to trujesz siebie i szkodzisz swojemu zdrowiu. ale jak widać o tym nie myślisz, bo najważniejsze jest to, że nie tyjesz

Kieruje się wedle zasady: "co mnie nie zabije, to mnie wzmocni" :hyhy:
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez Zupek » 2008-09-30, 16:39:57

Mozna tez tak to ujac hitman1986, ale to nie zawsze jest prawda :D A pozatym ja sie tym jakos nie przejmuje :)
Jestem chory na dysortografię i zgóry przepraszam za błędy.
Avatar użytkownika
ZupekNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 318
Dołączył(a): 2007-01-03, 15:03:58
Lokalizacja: Bydzia / 4don
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez tercja » 2008-11-09, 22:59:27

ja bardzo rzadko jadam z fast foodach - chyba tylko jak nam się bardo spieszy i jesteśmy głodni to wpadamy do mc donalda i to zwykle na sałatkę z kurczakiem... frytek z mcd nie cierpię - tona tłuszczu i nic więcej. a generalnie lubię frytki - ale w sumie najbardziej mi pasują mc cainy mrożone, z piekarnika, bo są najdelikatniejsze i najsmaczniejsze wg mnie... także kupuję je od czasu do czasu jako dodatek do ryby :]
Stowarzyszenie Studio Cogito
Avatar użytkownika
tercjaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2007-08-15, 11:33:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez narcy4 » 2008-11-11, 13:17:50

nom, one sa w porzadku ,z calych ziemniakow. jesli sobie robie frytki to tylko z piekarnika, nie lubie w glebokim oleju, ostatnio moj brat robil sajgonki, pyszne - tylko wpadl na pomysl, by w glebokim tluszczu smazyc i tak nasiakaly tluszczem, ze potrawa byla zabojcza dla watroby. nie lubie oleju.
muza muza muza!!!
Avatar użytkownika
narcy4None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2006-10-13, 15:30:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez tercja » 2008-11-12, 20:28:33

narcy4 napisał(a):nom, one sa w porzadku ,z calych ziemniakow. jesli sobie robie frytki to tylko z piekarnika, nie lubie w glebokim oleju, ostatnio moj brat robil sajgonki, pyszne - tylko wpadl na pomysl, by w glebokim tluszczu smazyc i tak nasiakaly tluszczem, ze potrawa byla zabojcza dla watroby. nie lubie oleju.

ech no właśnie ja bardzo nie lubię nic co jest ociekające czy nasiąknięte tłuszczem - staram się ograniczać używanie oleju i innych tłuszczów, zwłaszcza na gorąco, do minimum. raz że niedobre, dwa że niezdrowe. a frytki z piekarnika są smaczne i zdrowe - bo mają te same wartości co ziemniak. oczywiście jak są z całych ziemniaków robione, tak jak piszesz.
Stowarzyszenie Studio Cogito
Avatar użytkownika
tercjaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2007-08-15, 11:33:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez narcy4 » 2008-11-19, 15:07:51

z piekarnika najlepsze sa mccainy:). nigdy bym sie nie skusil na takie z biedronki frytki, one nie sa pewnie ziemniakow:D
muza muza muza!!!
Avatar użytkownika
narcy4None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2006-10-13, 15:30:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez okrushek » 2008-11-19, 22:37:02

ajajajajajaj niezdrowe żarełko jest cudowne... cheesburger i mc chicken w Macu jest cudny... no i kebabek z sosem czosnkowym ale tylko w lublinie i tylko u habiby za brama krakowską ;) a raz na jakis czas pozwalam sobie na taki maly grzeszek i bombe kalorii ;)

Kamil888 napisał(a):Ja tylko kebaby i tylko w Kebab Kingu. :D Mistrzostwo świata! Mc Donaldy, KFC etc. odpadają... :dobani:

hmm a gdzie takie cudo mozna znalezc? :>
...soul of hip hop...
Avatar użytkownika
okrushekNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 2005-05-15, 18:58:27
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez bombom » 2008-11-19, 22:51:59

moja żona robi najlepsze frytki pod słońcem - zawsze w piekarniku i praktycznie zawsze firmy mc cain :P także spokojnie mogę się zgodzić że to świetne frytki :P
a do fast foodów raczej nie zaglądamy. nie przepadamy za tłustym żarciem, a ono niestety właśnie takie jest...
Pieczenie na żywo
Avatar użytkownika
bombomNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2007-07-18, 12:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez Madzias » 2008-11-20, 19:21:23

bombom napisał(a):moja żona robi najlepsze frytki pod słońcem - zawsze w piekarniku i praktycznie zawsze firmy mc cain


Trudno, żeby takie frytki nie wyszły. Prawie każdemu wychodzą najlepsze pod słońcem, bo nie ma co spaprać.
Najlepsze frytki to domowe, wesoło skwierczące w duużej ilości tłuszczu.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez narcy4 » 2008-11-21, 13:42:33

Madzias napisał(a):
bombom napisał(a):moja żona robi najlepsze frytki pod słońcem - zawsze w piekarniku i praktycznie zawsze firmy mc cain


Trudno, żeby takie frytki nie wyszły. Prawie każdemu wychodzą najlepsze pod słońcem, bo nie ma co spaprać.
Najlepsze frytki to domowe, wesoło skwierczące w duużej ilości tłuszczu.


kurka, ale takie jak ty mowisz, to trzeba pozniej odsaczac na papierze, a ten papier sie przykleja, i jeszcze rece w oleju. masiakra, za mala kuchnie mam na takei eksperymenta, a z oleju bez odsaczenia dobrego mi nei smakuja, za ciezkie sa.
muza muza muza!!!
Avatar użytkownika
narcy4None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2006-10-13, 15:30:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez bombom » 2008-11-21, 19:49:25

ja tam takich "domowych" nie lubię - właśnie dlatego, że za tłuste dla mnie są. za to cenię mrożone z piekarnika - nie ociekają olejem i smakują ziemniakiem, a nie tłuszczem.
Pieczenie na żywo
Avatar użytkownika
bombomNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2007-07-18, 12:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez bonnie » 2008-11-28, 11:53:32

pracowało mi się w fast foodzie i powiem, że nie poleciłabym nikomu jedzenia stamtad.
Down to ride 'til the very end, it's me and my boyfriend.
Avatar użytkownika
bonnieNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2006-08-16, 08:05:04
Lokalizacja: z miasta
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez bombom » 2008-11-29, 21:08:28

to tak jak z ludźmi co w fabryce margaryny pracują. też nie tykają tych produktów. no i nie polecają innym. ja pracuję w biurze projektowym pewnej całkiem sporej firmy i szczerze mówiąc to kupując taki produkt, poszedł bym do konkurencji. wiem po prostu jak duże błędy zostały popełnione kiedyś w konstrukcji. naprawianie ich teraz to jest naprawdę katorżnicza praca. z drugiej strony to konkurencja ma pewnie dokładnie te same problemy, ale nie obcując z nimi nie widzimy ich. można by powiedzieć że jedzenie to najlepsze tylko od natury, ale dziś soja też jest modyfikowana genetycznie. wszystko jest modyfikowane genetycznie :) ale skoro nie widzimy tego całego procederu, to spokojnie jemy pomidorki, ogórki, soję i wszystkie inne warzywa. i się kręci. pewnie wiele osób, które "użyźnia" sobie glebę różnymi specyfikami, nie je swoich warzyw. jak powiedziała jedna osoba w Matrixie: "niewiedza jest błogosławieństwem". niestety to prawda.
Pieczenie na żywo
Avatar użytkownika
bombomNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 89
Dołączył(a): 2007-07-18, 12:50:28
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez BlueMan » 2008-12-28, 16:53:41

A ja właściwie nie rozumiem czemu tak się burzycie... .

Z czego składa się cheeseburger?
1. bułka
2. kotlet
3. ser
4. sałatki
5. ketchup, musztarda

Bułka, ketchup, musztarda, ser - odpadają z niezdrowych rzeczy, bo przecież na codzień w domu jemy, no nie?
kotlet, sałatki - jedynie te rzeczy mogą być nie zdrowe. Ale przeczytajcie sobie następny razem skład parówek jakie kupujecie :D Na większości jest 7-45% miesą, a reszta to co? Papier toaletowy zjadacie :P sałatki - same w sobie nie są niezdrowe, ale na pewno ostro konserwowane są i na pewno w jakimś occie, czy coś... . (sałatka w McDonalld ma więcej kalorii, niż hamburger xD) - ale konserwanty są teraz wszędzie :/

Więc w gruncie rzeczy cheeseburger nie jest na tyle "niezdrowy", aby sobie go odmówić... .
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Fast foody

Postprzez cre[a]tive » 2008-12-28, 17:23:29

BlueMan, tu raczej chodzi o smażenie tych niby zdrowych składników, które wymieniłeś, w głębokim tłuszczu. Zmienianym na tyle rzadko, że wydzielają się w owym tłuszczu (oleju) różne szkodliwe dla organizmu związki chemiczne, które rzecz jasna, osiadają na smażonym w tym tłuszczu jedzeniu.
Gdybyś sobie takiego Cheeseburgera przyrządził sam w domu byłby o niebo zdrowszy niż ten, który kupisz w fast foodzie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Fast foody

Postprzez Lawenda » 2008-12-28, 17:30:23

Akurat w fast foodach ściśle się kontroluje zasad CHACAP - każda zmiana temperatury,tłuszczu musi być zanotowana i wszystko musi być na tip top bo w każdej chwili może być kontrola.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Fast foody

Postprzez cre[a]tive » 2008-12-28, 17:33:52

Wszędzie niby są kontrole, a potem się okazuje, że do Polski trafiło ileś tam ton skażonego mięsa ;]
w te kontrole to ja nie wierzę.

Kiedyś był filmik na Youtube, swego czasu bardzo popularny, gdzie koleś badał czystość wody podawanej do picia w restauracji McDonald, wyniki były tragiczne.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Fast foody

Postprzez Lawenda » 2008-12-28, 17:41:50

a miałaś jaką epidemię salomnnelii czy innej choroby w Polsce w Macu czy innym FF? NIE.Takiej a może i nawet gorszej jakości jedzenie kupujesz w supermarketach,w restauracjach danie dnia też jest zazwyczaj tym co się nie zjadło poprzedniego dnia.A co do jakości wody - jakość wody w całym kraju pozostawia wiele do życzenia.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości

cron