pomysły na makaron

Wszystko co związanie z gotowaniem, pieczeniem, smażeniem i innymi czynnościami w kuchni.
Wasze sposoby przygotowywania potraw i tajniki kucharskie.

pomysły na makaron

Postprzez bbar » 2018-12-28, 09:50:03

Wrzucajcie swoje pomysły na szybkie dania z makaronem. Może zacznę od siebie, gotuję ulubiony makaron często wybór pada na pełoziarniste świdry z lubelli, na patelni rozpuszczam trochę masła, dodaję łyżeczkę mąki, robię jasną zasmażkę, dodaję mleko i gotuję taki sos beszamelowy, do tego wrzucam ugotowanego brokuła, starty ser żółty, podsmażonego kurczaka, przyprawiam, mieszam z ugotowanym makaronem.
Avatar użytkownika
bbarNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2014-02-12, 19:05:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2019-01-06, 02:30:25

Dodam coś co często kiedyś szamałem, teraz bardzo rzadko ale danie bombowe i proste: makaron z zupek chińskich Vifon, 3 kostki makaronu zalane wrzątkiem, po napęcznieniu odcedzane z wody. Następnie w osobnym garnku przyrządzony sos z dwóch paczek Fix Sphagetti Napoli (neapolitański). Makaron z tych zupek chińskich zalany tym sosem... poezja :szook: Proporcje są podane dla jednej osoby xD Czyli mnie, tyle potrafiłem wszamać :przestraszony:
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Re: pomysły na makaron

Postprzez bbar » 2019-01-24, 12:07:08

o to ciekawy pomysł :)
Avatar użytkownika
bbarNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2014-02-12, 19:05:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: pomysły na makaron

Postprzez nerona » 2019-05-15, 11:40:50

Bardzo często robię spaghetti z krewetkami , ulubione danie moich dzieci :) Makaron spaghetti lubella, na maśle podsmażam krewetki z czosnkiem, chilli, sokiem z cytryny, drobno posiekaną czerwoną cebulką, na koniec dodaję natkę pietruszki i całość łączę ze wcześniej ugotowanym makaronem.
Avatar użytkownika
neronaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 2010-12-02, 17:26:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kulinaria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 196 gości

cron