Stephen King

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

Stephen King

Postprzez Codino » 2007-11-11, 14:57:45

Klasyka:)

Czytał ktoś książki tego pana? Głupie pytanie, na pewno ktoś czytał:)
Co najbardziej polecacie?

Jego powieści zostały kilkukrotnie zekranizowane. "Lśnienie" na stałe weszło do historii kina i stało się przykładem dla wielu późniejszych horrorów.

Kiedyś oglądałem kilka urywków filmu na podstawie książki Kinga. Nie pamiętam tytułu, głównym bohaterem był niepełnosprawny chłopiec o nadprzyrodzonych zdolnościach, z paczką przyjaciół, któym o ile dobrze pamiętam przekazał część swoich mocy. Wie ktoś jaki to tytuł? Byłbym wdzięczny za pomoc:)
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez WiseWoman » 2007-11-11, 15:02:44

Codino napisał(a):Czytał ktoś książki tego pana?


Tak, ja. Szczerze powiedziawszy częściej czytam romansidła, ale czasami najdzie mnie ochota na jakiś horror- wtedy sięgam właśnie po książki King'a.

Codino napisał(a):Co najbardziej polecacie?


Ostatnio czytałam chyba ''Komórke'', bardzo dobra. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie chyba jednak ''Bezsenność''.
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez Kamil888 » 2007-11-11, 15:08:55

Miałem wiele okazji by przeczytać jego książki, ale jakoś nie mogłem się zabrać. Napewno w niedalekiej przyszłości dorwę którąś z jego pozycji. Uwielbiam horrory. ^^
Codino napisał(a):Kiedyś oglądałem kilka urywków filmu na podstawie książki Kinga. Nie pamiętam tytułu, głównym bohaterem był niepełnosprawny chłopiec o nadprzyrodzonych zdolnościach, z paczką przyjaciół, któym o ile dobrze pamiętam przekazał część swoich mocy. Wie ktoś jaki to tytuł? Byłbym wdzięczny za pomoc:)

Mówisz o filmie na podstawie książki "Rok Wilkołaka"? Jeśli tak to tytuł filmu brzmi "Silver Bullet".
Ostatnio edytowano 2007-11-11, 15:13:24 przez Kamil888, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez evil » 2007-11-11, 15:12:13

Codino, ten film to chyba "Dreamcatcher" jakiś czas temu na HBO go namiętnie puszczali. Powiem szczerze, że książka mnie bardziej wciągnęła niż film. Z kolekcji Kinga mogę polecić "Podpalaczkę" też dobra książka. Poza Lśnieniem i Zieloną Milą pozostałe dzieła King zdecydowanie lepiej się czyta ;)

[ Dodano: 11 Lis 2007 14:24 ]
Codino, zobacz tutaj na 100% to ten film ;)
http://lowca.snow.filmweb.pl/
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez Codino » 2007-11-11, 16:15:59

WiseWoman napisał(a):Ostatnio czytałam chyba ''Komórke'', bardzo dobra. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie chyba jednak ''Bezsenność''.

Nad kupieniem tego drugiego tytułu się kiedyś zastanawiałem, ale wybrałem "Miasteczko Salem" i nie mogę narzekać:) A do "Bezsenności" pewnie powrócę kiedyś.

Kamil888 napisał(a):Uwielbiam horrory. ^^

Ja zawsze w trakcie czytania jego książek mam fajne koszmary, więc tego autora mogę tylko polecić:)

evil84, tak, dokładnie o to mi chodziło. "Dreamcatcher", to tytuł, którego szukam, dzięki:)
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez Kamil888 » 2007-11-11, 16:21:44

Codino napisał(a):Ja zawsze w trakcie czytania jego książek mam fajne koszmary, więc tego autora mogę tylko polecić:)

Widzę, że to jest coś w sam raz dla mnie. :D
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez WiseWoman » 2007-11-11, 17:19:36

Codino napisał(a):Nad kupieniem tego drugiego tytułu się kiedyś zastanawiałem, ale wybrałem "Miasteczko Salem" i nie mogę narzekać:)


Tego nie czytałam, ale skoro mówisz że jest dobre postaram się wypożyczyć, dzięki.

Codino napisał(a):A do "Bezsenności" pewnie powrócę kiedyś.


Polecam serdecznie. ;)
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez hitman1986 » 2007-11-11, 17:30:35

Codino napisał(a):Czytał ktoś książki tego pana?

Heh, czytałem. "Skazani na Shawshank", "Cujo", "Zielona mila"... Przeczytałem i podobały mi się... Niestety, ostatnio nawet książki nie mam czasu poczytać, no ale jak już skończę to, co zacząłem, to pewnie zagłębię się troszkę :)
WiseWoman napisał(a):Ostatnio czytałam chyba ''Komórke'', bardzo dobra

Dzięki za radę, przeczytam, bo ostatnio w Empiku nawet widziałem i mam na tą książkę chrapkę...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez puszka » 2007-11-13, 09:11:12

Kiedyś oglądałem kilka urywków filmu na podstawie książki Kinga. Nie pamiętam tytułu, głównym bohaterem był niepełnosprawny chłopiec o nadprzyrodzonych zdolnościach, z paczką przyjaciół, któym o ile dobrze pamiętam przekazał część swoich mocy. Wie ktoś jaki to tytuł? Byłbym wdzięczny za pomoc:)


To Łowca Snów opowiada o czterech chłopcach, którzy mieli telepatyczną więź. :)

Polecić? Hm, myślę, że przed obejrzeniem ekranizacji warto zapoznać się z Zieloną Milą i Lśnieniem. Warto przeczytać też zbiór opowiadań - "Different seasons" oraz "Insomnia" i "Christine" (po tym to spać nie mogłam :| ).

Tak w ogóle to Heeere's JOHNNY!
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez Madzias » 2007-11-13, 13:04:59

Uwielbiam Kinga. Przeczytałąm prawie wszystkie, co były w Polsce wydane. Polecam "Wielki marsz" (napisana pod pseudonimem Richard Bachman), nie jest to typowy horror, warto przeczytać. "Cmentarz zwierząt" również polecam i oczywiście opowiadania "Nocna zmiana" i "Szkieletowa załoga". Mogłabym napisać jeszcze wiele tytułów, bo uwielbiam się bać, czytając jego ksiażki.
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez privace » 2007-11-13, 14:54:09

Co do filmów na podstawie jego książek to obejrzałam właśnie 1408, rewelacja :ok:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez Jade » 2007-11-13, 22:00:18

A mi sie bardzo podobal film "Misery", niestety nie mialam mozliwosci przeczytac zadnej z jego ksiazek :pudlo:
If you would only listen
You might just realize what you're missing
You're missing me
Avatar użytkownika
JadeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 548
Dołączył(a): 2006-03-06, 16:13:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez ET » 2007-11-14, 14:50:09

Koniecznie "Bastion" ! Grube dzieło, ale wciągające bez reszty.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez WiseWoman » 2007-11-14, 22:14:20

Filmy na podstawie jego książek kiedyś oglądałam, ze 2 czy 3... Nie pamiętam już nazw, to było dawno. Jednak pamiętam, że akurat w jego przypadku książki są o niebo lepsze. Podoba mi sie ten styl pisania, potrafi tak opisywać, że w mojej wyobraźni powstaje dużo straszniejszy obraz niż w filmie... :] Madzias, potwierdzam, ''Cmentarz zwierząt'' jest świetny! ;)
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez Szpilka » 2007-11-17, 21:09:25

Ja próbuje się zabrać do jedynej książki Kinga, ale jak na razie nie idzie mi zbyt dobrze.. Właściwie to ma pewien dylemat bo nie wiem czy lepiej przeczytać "Komórke" czy "Worek kości"... Zresztą koleżanka ma mi pożyczyć "Cmentarz dla zwierząt" a ojciec ma mi znaleźć "Wielki bieg" (nie jestem pewna co do tytułu). Moja przygoda z książkami tego pana dopiero się zaczyna...
Non est ad astra mollis e terris via/Seneka Młodszy/
------
Ja i moje myśli. Mieszanka wybuchowa xD.
Avatar użytkownika
SzpilkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2007-11-16, 19:31:23
Lokalizacja: Nowhere
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez Madzias » 2007-11-17, 22:48:59

Szpilka napisał(a):"Wielki bieg" (nie jestem pewna co do tytułu).


"Wielki Marsz". Mhm...nie jest to typowy horror. Nie będziesz się bać. Jest trochę ciężka, bo generalnie akcja toczy się w marszu. Ale super. Naprawdę dobra. Od niej zaczęłam "przygodę" z Kingiem. Nie zdradzę o czym, bo mogę tak opisać, że się zniechęcisz a tego bym nie chciała, bo warto ją przeczytać. Jeśli chcesz się bać to "Cmentarz dla zwierząt".
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez WiseWoman » 2007-11-18, 13:26:58

Szpilka napisał(a):Właściwie to ma pewien dylemat bo nie wiem czy lepiej przeczytać "Komórke" czy "Worek kości"...


''Worka kości'' nie czytałam, ale nieważne którą książkę Kinga przeczytasz najpierw- na pewno Cię wciągną i przeczytasz je wszystkie. ;) A którą jako pierwszą to nie dylemat. :P
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez evil » 2007-11-18, 17:38:35

Jeśli o ekranizację powieści Kinga to mogę polecić zdecydowanie:

Kingdom Hospital - serial, Lśnienie, Dzieci Kukurydzy :D, Skazani na Shawshank, TO, Zielona Mila - to aktualnie pozycję, które ogląda się równie dobrze jak czyta książki.

Do poczytania mogę również polecić, "Bezsenność", "CUJO", "Podpalaczka" oraz "Szkieletową Zalogę".

Jeśli ktoś jeszcze lubi sobie poczytać dobre horrory to mogę polecić takich pisarzy jak: Dean Koontz oraz Grahama Mastertona ;)
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez _pOisOn » 2007-11-21, 15:04:34

Faceta uwielbiam.
Ale chyba największe wrażenie wywarła na mnie "Mroczna Wieża". Cały cykl (7tomów) jest kwintesencją twórczości Kinga. Sądzę, że każdy kto lubi jego twórczość powinien przeczytać właśnie te 7 tomów ;)

Poza tym na pewno "Zielona mila", "Lśnienie", "Misery", "Skazani na Shawshank"...
Aktualnie czytam "Desperację"... Zostało mi jeszcze ze 100 stron i nie wiem jakie będzie zakończenie, ale do tej pory klimat w książce jest utrzymany całkiem nieźle, więc polecam również :)
Avatar użytkownika
_pOisOnNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2007-11-21, 14:37:10
Lokalizacja: Sanok / Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Stephen King

Postprzez Suceed » 2008-01-18, 13:15:42

Ale chyba największe wrażenie wywarła na mnie "Mroczna Wieża". Cały cykl (7tomów) jest kwintesencją twórczości Kinga. Sądzę, że każdy kto lubi jego twórczość powinien przeczytać właśnie te 7 tomów ;)

Bardzo dobry cykl powieściowy. Główny bohater i Eddie bardzo przypadli mi do gustu ;) Bardzo obszerna lektura, przeczytanie całości zajeło mi ok. 1,5 miesieca. Wiekszość części ma grubo ponad 700 str. Najbardziej przypadła mi do gustu 2 cz.
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości

cron