[Książka] DeMille

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

[Książka] DeMille

Postprzez orlando » 2007-09-17, 11:27:37

Pytanie skierowane do miłośników sensacji: Nelson DeMille i jego twórczość? Kto zna? Kto lubi? Co w ogóle myślicie o jego twórczości?

Refleksja po niedawnych wiadomościach (11 września) DeMille ma jeszcze kontakty z ludźmi z wywiadu (sam kiedyś w wywiadzie pracował) ile w jego ksiązkach może być informacji stamtąd wyniesionych? Zaobserowanych? (W wiadomosciach mówił o tym że na dwa lata przed 11 września wywiad nie mial wątpliwości co do zamachu na WTC. Dwa lata wcześniej wiedzieli - taką informację dostał po rozmowie z kolegą z wywiadu).
Avatar użytkownika
orlandoNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2007-04-12, 23:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: DeMille

Postprzez static » 2007-09-18, 03:42:35

Ja znam. Ja lubię. Książki De Milla są bardzo wciągające. Jestem w stanie "pochłonąć" jego książki w jedną noc (bo nocami z reguły czytam).

orlando napisał(a):DeMille ma jeszcze kontakty z ludźmi z wywiadu (sam kiedyś w wywiadzie pracował) ile w jego ksiązkach może być informacji stamtąd wyniesionych? Zaobserowanych?


Yhm, myślę, że sporo. W końcu najłatwiej opierać się na własnych doświadczeniach ;) De Mille dośc długo służył w wywiadzie i doskonale orientuje się w kwestii służb specjalnych. Ta wiedza po części na pewno znajduje odzwierciedlenie w jego utworach.
Avatar użytkownika
staticNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2007-06-04, 14:40:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] DeMille

Postprzez orlando » 2007-09-18, 12:11:56

To co? Bać się że gdzieś ktoś planuje żywioł ognia?
Avatar użytkownika
orlandoNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2007-04-12, 23:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] DeMille

Postprzez motyjek » 2007-09-18, 18:25:04

on opiera na faktach wiele motywów w swoich książkach... to mi się podoba :)
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] DeMille

Postprzez static » 2007-09-19, 03:27:20

motyjek napisał(a):on opiera na faktach wiele motywów w swoich książkach... to mi się podoba :)

Mi także, z tym że problem z De Millem jest taki, że nie wiadomo co u niego jest prawdą a co kłamstwem. Świetnie łączy wątki rzeczywiste i fikcyjne. A później siedzi człowiek i myśli o (patrz niżej):

orlando napisał(a):To co? Bać się że gdzieś ktoś planuje żywioł ognia?

Bez przesady :) Szczerze wątpię, żeby ktoś wpadł na tak szalony pomysł jak Bain Madox. Żeby zrealizować taki plan to: po a - trzeba mieć nierówno pod sufitem ;), po b - trzeba mieć mnóstwo kasy, środki i możliwości :) Myślę, że akurat wątek z Żywiołem Ognia jest tylko wymysłem autora.
Avatar użytkownika
staticNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2007-06-04, 14:40:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] DeMille

Postprzez orlando » 2007-09-27, 15:30:11

A kto to wie? Służby bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych dopiero po 6 latach przyznają sie jak wiele wiedziały o planowanym zamachu na WTC - skąd możemy wiedzieć ile wiedzą o jakimś szaleńcu?
Avatar użytkownika
orlandoNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2007-04-12, 23:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] DeMille

Postprzez static » 2007-09-29, 19:23:24

Po pierwsze:
Uważasz, że wywiad amerykański zajmuje się zwykłymi szaleńcami? ;) Jeśli nawet się zajmuję to sądzę, że wszyscy Ci którzy stanowili zagrożenie są już wyłapani i unieszkodliwieni :P

Po drugie:
skąd DeMille miałby wiedzieć co i ile aktualnie wiedzą służby specjalne? DeMille dawno odszedł z wywiadu i szczerze wątpie, żeby teraz miał jakiekolwiek informacje o jego działaniach. A tym bardziej informacje najnowsze i prawdopodobnie ściśle tajne.

Po trzecie:
Nawet nie mamy pewności, że coś takiego jak Żywioł ognia w ogóle istnieje. Może ten plan to tylko wymysł pisarza, hmm?
Avatar użytkownika
staticNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2007-06-04, 14:40:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] DeMille

Postprzez orlando » 2007-09-29, 20:01:49

Po pierwsze - uważam że tak - wywiad lub służby bezpieczeństwa zajmują się szaleńcami.

Po drugie - w wywiadzie do wiadomości których udzielał DeMille ostatnio jasno daje do zrozumienia że wciąż ma kontakty w wywiadzie.

Po trzecie - myślę że coś takiego istnieje - może nie nazywa się Żywioł ognia ale jakiś plan myślę że opracowują - szczególnie po 11 września.
Avatar użytkownika
orlandoNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2007-04-12, 23:49:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] DeMille

Postprzez angelo » 2007-10-01, 00:20:50

ech... szkoda, że w Polsce nie ma takiego De Milla i nikt sie nie zastanawia czy polski wywiad o czymś wiedział przed, po, czy w trakcie... U nas książki pisze jak nie Anastazja P. to inna Aneta Krawczyk :zdegustowany:
Avatar użytkownika
angeloNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2007-05-03, 22:24:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] DeMille

Postprzez static » 2007-10-28, 15:43:59

Podobno Lepper pisze książkę ... to dopiero będzie SENSACJA. Ciekawe czy pojawi się motyw z Talibami w Klewkach? :rotfl:

A wracając do DeMilla. Autor chwilowo odchodzi od serii z Coreyem. "Żywioł ognia" jest ostatnią książką z tych bohaterem. Aktualnie Nelson pracuje na kontynuacją "Złotego Wybrzeża".
Avatar użytkownika
staticNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2007-06-04, 14:40:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron