Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez bambinomio » 2007-08-10, 16:39:58

Niedawno ukazała się książka znanego literata a także żołnierza AK i więźnia UB Jana Radożyckiego zatytułowana Aby o nich nie zapomniano. Są to bardzo ciekawe wspomnienia człowieka, którego życie obfitowało w nieprzeciętne wydarzenia. Naprawdę warto przeczytać.

Książkę można kupić m.in w . księgarni internetowej wydawnictwa. Można tam przeczytać też jej fragment oraz spis treści i ideks osób .

Obrazek
Avatar użytkownika
bambinomioNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-08-10, 16:30:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez evil » 2007-08-10, 16:44:03

kiedyś takie pozycje w literaturze mnie interesowały - teraz coraz mniej. Jeśli chodzi o książki tej podobne to polecam "Rozmowy z Katem".
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez zachariasz000 » 2007-08-10, 16:52:38

Polecam wybrać się do obozu Auschwitz w Oświęcimie. Są tam spotkania ze zbiegłymi więźniami, byłymi żołnierzami AK. Chociaż książka także nie jest zła, ale na takim spotkaniu na żywo można dowiedzieć się więcej niż z książki. Ludzie mówią językiem zrozumiałym dla słuchaczy, więc przyjemnie się słucha ich opowieści.
"..Jestem wami zmęczony. Być wredny nie chcę, ale tylko taki jak być umiem, taki po prostu jestem"

Lifely's Blog.
Avatar użytkownika
zachariasz000None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 156
Dołączył(a): 2007-08-08, 19:37:33
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez motyjek » 2007-08-10, 17:11:52

moja Ciocia była w AK, jej historie mam przed oczami, nie chcę poznawać innych :/
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez evil » 2007-08-10, 21:52:39

bambinomio, na ilu jeszcze forach dasz tą samą książkę? To Twoja pierwsza książka w życiu przeczytana, że się nią tak jarasz? czy masz kasę za jej reklamę?
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Przeszkadza Ci to jakoś?

Postprzez bambinomio » 2007-08-10, 22:21:48

Zastanawiam się, co powoduje, że ludzie tak bardzo lubią wytykać jakieś rzekome braki innym. Zamiast czytać o książkach, które ich samych interesują, wolą robić przytyki. Skąd bierze sie taka skłonność?

Ale odpowiem Ci. Książka ta ukazała się w wydawnictwie, które rozprowadza ją wyłącznie na zamówienie. Albo w księgarni internetowej, albo w księgarniach tradycyjnych, ale po wcześniejszym złożeniu zamówienia. Nie ma jej więc na półce gdy wchodzisz do księgarni. Musi się więc wiedzieć o jej istnieniu wcześniej. A jest to książka naprawdę wartościowa. Skąd zatem przeciętny człowiek ma wiedzieć, że taka pozycja się ukazała? Chyba właśnie z takich forów jak to. Zależy mi aby książkę tę przeczytało jak najwięcej ludzi, gdyż odsłania ona kawał prawdy o polskich losach i to prawdy nieznanej pokoleniu średniolatków i młodszych (a pewnie i starszych także). Zamieszczenie anonsu o niej w kilku miejscach jest więc działaniem jak najbardziej racjonalnym.
Avatar użytkownika
bambinomioNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-08-10, 16:30:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Przeszkadza Ci to jakoś?

Postprzez evil » 2007-08-10, 22:34:22

bambinomio napisał(a):Zastanawiam się, co powoduje, że ludzie tak bardzo lubią wytykać jakieś rzekome braki innym. Zamiast czytać o książkach, które ich samych interesują, wolą robić przytyki. Skąd bierze sie taka skłonność?

U mnie skłonność do przytyków bierze się z tego, że jestem złośliwa :cool:.
Poza tym nie musisz spamować na każdym forum - jak ktoś będzie chciał to sam znajdzie wtykę do książki i sobie zamówi. Nie zapominaj, że jest jeszcze coś takiego jak Allegro.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez bambinomio » 2007-08-10, 22:44:26

Zdaje się, że nie rozumiesz słowa "spam". Zamieszczenie ogłoszenia o książce na 5 forach nie jest żadnym spamem. Spamem jest WYSYŁANIE mejli do licznych adresatów, a nie zamieszczanie anonsu czy ogłoszenia.

Przypominam Ci, że o książce nie ma żadnej innej informacji niż tylko internetowa. Nikt nie ma szans znaleźć książki bez choć kilku tego typu ogłoszeń, jakie dałem.

W pierwszym swoim poście napisałaś, że książka Cię nie interesuje. Czemu więc poświęcasz tyle energii na walkę z nią? Nie wyobrażam sobie abym ja miał łazić po forach i czytać posty, które mnie nie interesują, tylko po to aby potem krytykować ich autora.

[ Dodano: 10 Sie 2007 22:45 ]
Aha, i kompletnie nie rozumiem uwagi o Allegro. Ja nie sprzedaję tej książki, więc co do tego ma Allegro?
Avatar użytkownika
bambinomioNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-08-10, 16:30:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez evil » 2007-08-10, 22:50:10

ahahaha weź mnie nie rozwalaj - przede wszystkim gdzie napisałam, że tego typu literatura mnie nie interesuje? POKAż MI DOKłADNIE TO ZDANIE.
W ogóle co Ty mi za kit wciskasz, że jej w się nie da znaleźć w sieci? podać konkretne linki? a jak ktoś się tego typu lietaraturą interesuje to uwierz mi znajdzie tą pozycję - a Ty włazisz na każde forum i piszesz to samo i nabijasz posty?! Weź nie zaśmiecaj forum!
Poza tym spam to nie tylko wysyłanie elektrycznych wiadomości zapoznaj się z dokładną definicją i najlepiej od razu metodami działania spamerów.

[ Dodano: 10 Sie 2007 22:53 ]
Allegro ma to do tego, że jak ktoś będzie chciał znaleźć tą literaturę to tam wejdzie i poszuka nawet jak nie tego konkretnego tytułu to zauważy przeczyta recenzje i sam sobie znajdzie.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez bambinomio » 2007-08-10, 22:55:31

Widzę, ze nerwy Ci puszczają. Mam propozycję: ta książka Cię nie interesuje, a jest tyle innych, które zainteresują Cie na pewno, więc może zostaw mnie w spokoju. Po co w ogóle wywołujesz tę polemikę? Chcesz sobie ulżyć? Miałaś zły dzień? Ktoś na Ciebie krzywo spojrzał?

Jeśli chodzi o zaśmiecanie forum to zajrzyj na to, na którym piszesz (Kino, Muzyka, Ksiązki): połowa postów, niezwykle odkrywczych i wartosciowych jest Twojego autorstwa.

Definicje spamu z Wikipedii mógłbym Ci tu wkleić, ale mozesz ją sobie sama znaleźć.
Avatar użytkownika
bambinomioNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-08-10, 16:30:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez evil » 2007-08-10, 23:01:28

bambinomio napisał(a):Widzę, ze nerwy Ci puszczają. Mam propozycję: ta książka Cię nie interesuje, a jest tyle innych, które zainteresują Cie na pewno, więc może zostaw mnie w spokoju. Po co w ogóle wywołujesz tę polemikę? Chcesz sobie ulżyć? Miałaś zły dzień? Ktoś na Ciebie krzywo spojrzał?

Dzień jak każdy inny - a każdego nie pisze podobnych postów-wiesz jaki z tego wniosek? działają mi na nerwy takie lamusy, które włażą na forum napiszą jeden dwa posty i znikają.

bambinomio napisał(a):Jeśli chodzi o zaśmiecanie forum to zajrzyj na to, na którym piszesz (Kino, Muzyka, Ksiązki): połowa postów, niezwykle odkrywczych i wartosciowych jest Twojego autorstwa.

Uwierz mi, że gdyby były tak bardzo bezużyteczne to użytkownicy forum poinformowali by mnie o tym. I nie włażę na każde forum i nie pisze tych samych postów w kilku miejscach - o to głównie w Twoim przypadku chodzi!.

bambinomio napisał(a):Definicje spamu z Wikipedii mógłbym Ci tu wkleić, ale mozesz ją sobie sama znaleźć.
no właśnie z tej strony zapoznaj się z dokładną definicją spamu ;].

Jeszcze coś wytknij mi dokładny cytat mojej wypowiedzi gdzie pisze, że takie książki mnie nie interesują?.

P.s. własnie sobie zassałam z sieci tą Twoją unikatową książkę przeczytam i uwierz mi napisze swoją opinię.

Bądź zdrów czekam na cytaty ;)
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez bambinomio » 2007-08-10, 23:31:37

Napisz, jesteś wolnym człowiekiem. Tylko drobna prośba: mam nadzieję, że nie nadmierna. Przed napisaniem zapoznaj sie z tym, o czym bedziesz pisać. Przeczytaj książką i dowiedz się co nieco o losach autora. Nabierzesz wtedy nieco pokory, która bardzo może przydać sie 23-latkowi. Może opadnie też wtedy ten poziom agresji, jaki prezentujesz.

Ale właściwie może ja wymagam zbyt wiele, bo przecież Ty już wiesz wszystko.
Avatar użytkownika
bambinomioNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-08-10, 16:30:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez evil » 2007-08-10, 23:35:46

wiesz...pojechałeś nie na temat naszej wcześniejszej dyskusji - ale brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to dzisiejsza plaga więc wybaczam.
Na Twój powyższy :...:
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez bambinomio » 2007-08-10, 23:57:34

"Pojechałem" na temat, jeśli wolno mi użyć Twojego literackiego języka. Odnosiłem się do ironicznego i lekceważącego sformułowania "twoja unikatowa książka". Chyba sama nie jesteś świadoma swoich wypowiedzi.

To, że wywołujesz tego rodzaju polemikę ze mną , zamiast czytać inne posty (te które Cię interesują) uważam za absurdalne, ale niektórzy tak mają i człowiek się spotyka z takimi "nawiedzonymi". Takie jest życie. Niektórzy dzień bez złośliwości uważają za stracony. Muszą codziennie komuś przykopać. Aby to zrobić wejdą nawet na forum i będą czytać te właśnie posty, które uważają za nieciekawe.

Ale ironizowanie na temat książki, o której usłyszałaś pierwszy raz w życiu i nie widziałaś nic poza okładką, jest po prostu głupie. Tym bardziej, że nic nie wiesz też o autorze, o jego bardzo trudnych losach.

Nie znam Cię, ale podejrzewam, że prezentujesz sobą ten typ młodego człowieka, który skończył, jakieś tam szkoły (niechby nawet i uniwersytet) i wydaje mu się, ze ma już taką głęboką wiedzę, ze świat powinien paść przed nim na kolana. Moje doświadczenie z takimi ludźmi jest takie (a wiem to bezpośrednio, bo zajmuję się kształceniem studentów), że ich pewność siebie wynika z tak głębokiej niewiedzy, że nawet nie zdają sobie z niej sprawy. I stąd ich nadmierna pewność siebie. Mogę naturalnie się mylić, ale Twój język przepojony pewnością siebie, zarozumiały sposób formułowania myśli i widoczny brak pokory wydają mi się typowe.
Avatar użytkownika
bambinomioNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-08-10, 16:30:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez evil » 2007-08-11, 00:03:00

Skończ człowieku bo nudny się robisz - chcesz pokazać jaki to inteligentny jesteś a mnie coraz bardziej utwierdzasz w przekonaniu, że to Twoja jedyna przeczytana książka.
Robisz się żałosny - i co gorsze nudny.
Kończę dyskusję z Tobą bo weszła ona na inny temat - nie prawidłowy. Napisałam Ci zobowiązuje się do zapoznania z lekturą i wyrażę swoją opinię Panie Profesorze - śpij dobrze i już się tak nie spinaj.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Ciekawa książka: "Aby o nich nie zapomniano"

Postprzez bambinomio » 2007-08-11, 00:09:29

Dobranoc i mam nadzieję, ze jutro obudzisz się w lepszym nastroju, czego Tobie, ale przede wszystkim nam, czytającym Twoje posty życzę.

Temat uważam za zamknięty.
Avatar użytkownika
bambinomioNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2007-08-10, 16:30:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 248 gości

cron