[Książka] Algorytmy

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

[Książka] Algorytmy

Postprzez Oyen » 2007-08-08, 14:15:58

Jaka jest najlepszą książka wprowadzająca w w świat algorytmów? Tak dla własnego użytku :P
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] Algorytmy

Postprzez paimka » 2007-08-08, 14:59:09

Oyen, ja swojego czasu pozyczyłam obie od kupmla biblie(taka wielka helionowska) tyle co pamietam ze była niebieska i naprawde duuuza. W media jest to koszt koło 250 zł.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] Algorytmy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-08-08, 17:40:01

Zalezy czego oczekujesz.

Totalne wprowadzenie - Algorytmy, struktury danych ... Wroblewskiego.
Wprowadzenie, ktore niesie za soba wiele wiecej - moj faworyt. Skiena - Wyzwania prgoramistyczne.
Biblia algorytmiczna - Cormen.
Algorytmy w glebokim ujeciu - TAO Programing Donalda Knutha
Aho, Ullman z Helionu - jesli jestes poczatkujacym, ale chcesz zaczac bardziej akademicko sie tym zajac.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] Algorytmy

Postprzez Oyen » 2007-08-08, 19:25:47

Jestem totalnym amatorem i chcę od czegoś zacząć. Ahl-I-Batini, dzięki za pomoc, leci pomógł ;)
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] Algorytmy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-08-08, 23:41:47

Jesli nie jestes wymiataczem z matmy to polecam Wyzwania programistyczne. Dlaczego? Bo mimo, ze ma mniej materialu niz Wroblewski, czy inne podobne ksiazki, to abstrahuje od jezykow i uczy stylu oraz efektywnosci. Braki w materiale nadrobisz na krotka mete stronami w internecie. Potem i tak bedzie trzeba Cormena kupic - jesli zaczniesz studia. Poniewaz Cormen jest wzglednie drogi to kolejna zaleta dla Skieny - jest tani i zaoszczedzisz na biblie. Aho-Ullman by byl dobry, jesli chcialbys wziac sie za to na serio ale na poziomie scislej teorii. Moim zdaniem jednak to warto zostawic na pozniej. A Knuth to jest cos do czego wymagany jets pierwszy rok studiow z matmy ;)
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] Algorytmy

Postprzez Oyen » 2007-08-10, 12:07:30

Z matmy jakoś sobie radzę. W końcu klasa mat fiz :ok: A dla mnie algorytmy czy inne języki programistyczne to wyzwanie, bo jak poczuję, że 'coś' mi wychodzi to będę skłonny aby studiować informatykę. :)
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 206 gości

cron