DEAN R. KOONTZ

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

DEAN R. KOONTZ

Postprzez evil » 2007-07-17, 22:52:29

Witam.
Całkiem niedawno powróciłam do czytania książek. Moim ulubionym pisarzem jest Dean Raymond Koontz. Dla mnie osobiście to wspaniały pisarz z gatunku thriller i horror. Pozwolę sobie przytoczyć pokrótce Jego biografię z oficjalnej, polskiej strony:
Twórczość Deana Koontza to przede wszystkim spełnianie przez pisarza swego życiowego posłannictwa, a że okazał się geniuszem pióra...Zresztą najlepiej samemu sprawdzić, jak doskonałym może okazać się spacer po enigmatycznych śladach walki. Walki, której Koontz jest stróżem, piewcą i niewolnikiem. Walki Dobra ze Złem...
Imię i nazwisko: Dean Raymond Koontz
Data urodzenia: 9 lipca 1945 - Everett, Pennsylvania
Miejsce zamieszkania: Orange, California
Wykształcenie: Shippensburg State Teachers College, Pennsylvania
Kariera: nauczyciel/doradca w Appalachian Poverty Program, 1966-67;
nauczyciel angielskiego w szkole średniej, 1967-69;
pisarz, 1969 - do dziś
Rodzina: 15 października 1966 roku ożenił się z Gerdą Ann Cerra. Nie mają dzieci.
Adres: P.O. Box 9529 Newport Beach, CA. 92658
Inne: Kiedy był w college'u wygrał konkurs Atlantic Monthly i od tamtego czasu zajmuje się pisaniem.
Napisał około 80 książek, wydanych w 38 językach. Na całym świecie sprzedał prawie 200 milionów kopii, a liczba ta rośnie o około 17 milionów rocznie.
Gerda Koontz napisała książkę "Darker Heritage", którą zadedykowała mężowi. Powieść wydano w 1972 roku.
Pierwszą powieścią Deana była "Starquest" (1968). Jest to czyste science-fiction, tak jak inne wczesne utwory Koontza.
Cena pierwszych trzech powieści Koontza wynosiła 60 centów.
Jego pierwszą "prawdziwą" sprzedaną publikacją było "Kittens" (1966), którą wydał jeszcze w college'u, w wieku 20 lat.
Biblioteczka Koontza ma ponad 35 000 tytułów. Jego ulubieni autorzy to m.in. Theodore Sturgeon, Charles Dickens, Robert Heinlein oraz Ray Bradbury (najbardziej lubiany przez Deana).
Kiedyś powieści napisane pod pseudonimem Leigh Nichols osiągnęły wyższą sprzedaż od tych wydanych pod jego własnym nazwiskiem.
Dean żałuje użycia pseudonimów, uważa, że wydawcy źle mu doradzili.
Dean pracuje około 70 godzin tygodniowo. Napisanie książki zajmuje mu od 5 miesięcy do roku.
Powieść "Zimowy księżyc" rozpoczął pisać jako recenzję książki "Invasion" napisanej pod pseudonimem Aaron Wolfe, ale w końcu stała się zupełnie inną historią.
Pseudonimy Deana Koontza: Leigh Nichols
K.R. Dwyer
Deanna Dwyer
John Hill
Owen West
David Axton
Brian Coffey
Anthony North
Aaron Wolfe
Richard Paige
Leonard Chris

Są może na tym forum fani Koontz'a? bądź też czy może mi ktoś polecić dobrych pisarzy z gatunku horroru lub thrilleru psychologicznego?. Może ktoś z Was miał styczność z twórczością Koontz'a i chciałby się podzielić swoją opinią?. Zachęcam do udziału w dyskusji.

Zainteresowanym podaję adres oficjalnej, polskiej strony Internetowej pisarza: DEAN R. KOONTZ
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: DEAN R. KOONTZ

Postprzez cre[a]tive » 2007-07-18, 03:34:06

bardzo cenię Deana Koontz'a. niestety nie wszystkie jego książki udało mi się przeczytać, jedną mam na własność : "Grom" i mogę polecić, bo jest naprawdę dobra.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: DEAN R. KOONTZ

Postprzez evil » 2007-07-18, 15:32:09

Heh "Groma" też czytałam - nawet mi się podobała, ale moją ulubioną książką jest zdecydowanie "Odwieczny Wróg". Chciałabym zauważyć, że filmy na podstawie książek Koontz'a są po prostu do d**y. Teraz sobie postanowiłam zebrać całą kolekcję Koontz'a, bo niestety wszytko z miejskiej biblioteki już przeczytałam :P.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości

cron