Ostatnio czytane...

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

Re:

Postprzez Makarena » 2011-07-14, 15:36:41

cre[a]tive napisał(a):Trzymający w napięciu i pełen zagadek kryminał pod niepozornym tytułem: "Piękna kobieta w obłoku spalin".


świetny tytuł :P
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-14, 15:42:27

Tytuł beznadziejny, lecz nie na okładkę patrzeć należy lecz na zawartość książki ;) A książkę mogę z czystym sumieniem polecić. Świetna.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Makarena » 2011-07-14, 16:15:19

Mnie ten tytuł rozbawił. Daję mu plusa :)
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2011-07-18, 11:36:39

A o czym ta ksiażka? Bo chyba nie o zadymionej kobiecie? ;)
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-18, 13:51:45

tequila, Bardzo charakterystyczna bohaterka główna, istna egocentryczka, cały czas mówiąca o sobie i przekonana o tym, jakie to inni mają szczęście, że mogą z nią obcować - ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Książka nie zaczyna się bynajmniej od morderstwa, początkowo dobrze poznajemy naszą główną bohaterkę, sporo się dzieje, co jest wielce zabawne, bo książka jest pisana z dużą dozą ironii. W momencie, gdy bohaterka ginie teoretycznie nikt nie ma motywu by ją zabić, ale każdy w jakiś sposób jest związany z miejscem morderstwa. Co do samego tytułu - tytułowa piękna kobieta ginie w swoim garażu, uduszona spalinami i właśnie stąd tytuł.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Josephine » 2011-07-19, 22:51:40

"Frykcje" P. Djiana. Lubię sposób w jaki pisze. Wybaczycie mi, że skorzystam z linku zamiast opisywania własnymi słowami? Znając życie i tak bym wszystko opowiedziała i dla zainteresowanych nie byłoby żadnych niespodzianek.
http://czytelnia.onet.pl/0,23074,0,0,0, ... wosci.html
http://josephinecoquine.bloog.pl/
Avatar użytkownika
JosephineNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Dołączył(a): 2011-07-01, 20:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-25, 15:33:50

Dean Koontz "Grom"

Thriller z elementami science-fiction z wyrazistą główną bohaterką.

Prawie 500 stron, gdzie znajdziemy trochę podróży w czasie, trochę strzelaniny i pogoni, trochę II wojny światowej. Ogólnie akcja dzieje się w latach 80. dwudziestego wieku.

Cytat rozpoczynający pierwszy rozdział bardzo mi przypadł do gustu:


Kiedy jesteś kochany,
stajesz się silny;
kiedy ty sam kochasz,
stajesz się odważny.


Laozi.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez tequila » 2011-07-27, 13:52:02

cre[a]tive napisał(a):tequila, Bardzo charakterystyczna bohaterka główna, istna egocentryczka, cały czas mówiąca o sobie i przekonana o tym, jakie to inni mają szczęście, że mogą z nią obcować - ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Książka nie zaczyna się bynajmniej od morderstwa, początkowo dobrze poznajemy naszą główną bohaterkę, sporo się dzieje, co jest wielce zabawne, bo książka jest pisana z dużą dozą ironii. W momencie, gdy bohaterka ginie teoretycznie nikt nie ma motywu by ją zabić, ale każdy w jakiś sposób jest związany z miejscem morderstwa. Co do samego tytułu - tytułowa piękna kobieta ginie w swoim garażu, uduszona spalinami i właśnie stąd tytuł.


Jak Kurt Cobain... Może być ciekawa ta książka. Wybieram sie niebawem do empiku po zakupy, to poszukam :)
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-27, 17:28:57

tequila książka jest dość wiekowa, więc wątpię by można ją było dostać w Empiku. Prędzej do kupienia w Internecie:) Ale kto wie..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-01, 10:12:36

Lilian Jackson Braun "Kot, który czytał wspak..".

Nie sądziłam, że kryminał o takim tytule może być ciekawą pozycją, ale jako że książek ani po okładce ani po tytule się nie ocenia, więc zakupiłam.

Qwilleran, główny bohater, to dziennikarz śledczy, który po krótkiej nieaktywności w zawodzie jest skierowany do pracy w dziale kulturalnym i zmuszony do pisania o czymś, na czym kompletnie się nie zna. Jako, że w jego otoczeniu dochodzi do morderstwa, Qwill łapie bakcyla i jak za dawnych czasów węszy wokół sprawy.
Całkiem dobry kryminał osadzony w środowisku dziennikarskim.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Makarena » 2011-08-01, 12:31:48

A nie było jakiejś ekranizacji tego, bo coś kojarzę ten tytuł a na pewno nie czytałam?
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-01, 12:41:06

Makarena szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Ale zerknę w Internecie z czystej ciekawości, czy nie ma wzmianki o jakiejś ekranizacji:)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez 108 » 2011-08-06, 20:49:09

Norman Davies "Biały Orzeł, Czerwona Gwiazda"
to, jak wynika z wstępu, pierwsza książka tego historyka. Generalnie opisuje ona przyczyny, przebieg i konsekwencje wojny polsko-bolszewickiej (1919-1920) i zawiera dosyć rewolucyjne jak na lata 80. tezy (bo wówczas ukazał się pierwszy druk). To co lubię u Daviesa, to uwzględnienie kontekstu kulturowego, a nie tylko politycznych uwarunkowań. Dla tego przyczyn wojny doszukuje się on nie tylko w potrzeby wypełnienia dyscyplinarnej próżni po opuszczeniu kresów przez Oberost dowodzony przez Maxa Hoffmana, ale przede wszystkim w próbie odzyskania narodowej tożsamości przez Polaków i realizacji politycznej doktryny Leninizmu od strony Bolszewików. Wszystko napisane megasprawnym językiem. Naprawdę polecam.
Avatar użytkownika
108None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-07-27, 22:25:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez puszka » 2011-08-08, 14:59:21

Na oddziale poparzeń leży mężczyzna. Zawieszony między życiem a śmiercią. Ulgę znajduje jedynie w szczegółowym planowaniu samobójstwa. Aż do momentu, gdy przy jego łóżku pojawia się Marianne Engel, chora na schizofrenię rzeźbiarka tworząca figury maszkaronów.
Marianne twierdzi, że od siedmiuset lat łączy ich namiętna miłość. Że poznali się w XIV wieku, gdy opatrywała jego rany jako mniszka, kopistka z niemieckiego klasztoru. Zapomniał? Nie chce uwierzyć? Nie szkodzi. Ona udowodni mu, że tak było. Zaczyna opowieść... O zaginionych przekładach Biblii i Boskiej Komedii. O średniowiecznych kondotierach, buddyjskich świątyniach, wyprawach wikingów. A nade wszystko - o miłości.
Twardej jak piekło, silniejszej niż śmierć.

Gargulec
Andrew Davidson

Obrazek

Polecam :)
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Konewka » 2011-08-08, 15:14:06

Ja ostatnio przeczytałam Naukę świata dysku - Pratchetta, oraz 2 tomy Pustynnej włóczni - Petera Bretta :)
Avatar użytkownika
KonewkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2011-08-01, 16:46:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez marchau » 2011-08-14, 16:04:30

Ja ostatnio przeczytałem Ja, Diablica Katarzyny Miszczuk. Młoda pisarka, zaledwie dwa lata starsza ode mnie. Pomysł na książkę - bardzo dobry, fabuła jest dość intrygująca. Niestety, styl pisania pani Miszczuk odbiega daleko od klasyków literatury. Czytając "Ja, Diablica" miałem wrażenie, że czytam wypracowanie a nie książkę. Bohaterowie są dość charakterystyczni chociaż brakuje im oryginalności językowej, każdy mówi tak samo. Chcąc nie chcąc książkę polecam. Czyta się szybko i przyjemnie, jeżeli szukacie czegoś lekkiego na wieczór to ta książka będzie idealna.
Obrazek
Avatar użytkownika
marchauNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 67
Dołączył(a): 2006-11-18, 14:53:48
Lokalizacja: Gdańsk.
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez 108 » 2011-08-14, 16:16:17

Stephen King, "Cujo"
Całkiem sympatyczny bernardyn choruje na wściekliznę i próbuje zabić pół miasta. Jakby tego było mało bohaterowie muszą poradzić sobie z własnymi, bardziej obyczajowymi problemami. Czyli stary dobry King. Czyta się dobrze, a bohaterowie (jak u Stefka) żyją własnym życiem.
Avatar użytkownika
108None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-07-27, 22:25:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Suceed » 2011-08-14, 18:37:40

Jo Nesbo - Człowiek-Nietoperz
Bardzo ciekawy kryminał o norweskim policjancie alkoholiku próbującym złapać mordercę w Australii. Podobał mi się bardzo klimat jaki stworzył autor, nie brakuje miejsca na seks, akcje i humor. Czytelnik do końca nie spodziewa się kto zabił.

Obecnie czytam inną powieść z tym samym detektywem i muszę przyznać, że jest jeszcze ciekawsza.
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-08-15, 18:58:45

"Kot, który jadał wełnę...".
Drugi tom powieści kryminalnych autorstwa Lilian Jackson Braun. Książka całkiem dobra, aczkolwiek przeczytałam ją z o wiele mniejszą przyjemnością niż pierwszy tom zatytułowany "Kot, który czytał wspak". Pierwszy wciągnął mnie całkowicie, budziłam się rano i pierwszą rzeczą, którą robiłam po umyciu zębów było nie jedzenie śniadania, lecz chwytanie za książkę. W przypadku tej części było inaczej. Trafiały mi się dwu-, trzydniowe przerwy w czytaniu, co znaczy, iż lektura była średnio wciągająca.

Aha, książki można czytać niezależnie, nie trzeba znać pierwszego tomu, by przeczytać drugi..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Ostatnio czytane...

Postprzez imbapro » 2011-09-12, 11:33:14

Ostatnio wziąłem się za coś ambitniejszego niż beletrystyka, mianowicie Podkulturę więzienną - wielowymiarowość rzeczywistości penitencjarnej - bardzo ciekawe studium, poświęcone mało popularnemu tematowi, w niektórych kręgach nawet tabu.


ostrzeżenieEdytowany przez: BlueMan
Powód edycji: usunięty link z postu
Avatar użytkownika
imbaproNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 23
Dołączył(a): 2010-07-29, 09:18:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 202 gości

cron