[Książka] kod Leonarda da Vinci

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez puszka » 2006-04-22, 09:48:26

czytałam książkę, zamierzam się również wybrać na film. :]
bynajmniej nie wierzę w historię opisaną w tej lekturze.
Avatar użytkownika
puszkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 2006-04-21, 16:28:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez kamil » 2006-05-07, 14:56:56

Jest już taki temat o tej książce.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Paulinka » 2006-05-07, 15:46:20

połączcie oba tematy


Sadam no rozwalasz mnie
sadam napisał(a): choć wiadomo że to fikcja

sadam napisał(a):Dlaczego watykan siedziba naszej religii boi się tych faktów


skoro to jest fikcja, to Kościół nie boi sie faktów, które nie istnieją.
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Lamaszta » 2006-05-07, 16:07:51

Taaak. A moja babka przeczytała wczoraj artykuł we "Wróżce" o jakimś tam facecie, który, o ile pamiętam jej wypowiedź, wykopał spod dawnej siedziby templariuszy 30 skrzyń, które zniknęły, a facet nie chce przyznać, co w nich było. Normalnie spisek, jak nic! Ludzie - litości! Apeluję do wszystkich, którzy czytują takie rewelacje i wierzą we wszystko, co przeczytają, niezależnie od tego, czy to fikcja literacka, czy nie.

Ps. Kilka dni temu widziałam rewelacyjny reportaż dot. właśnie "rewelacji" z "Kodu...". I... może 5% mógłby mieć jakikolwiek (!) związek z rzeczywistością. Reszta, to po prostu legendy, które krążą po świecie, ale nie mają żadnego potwierdzenia.
NORWEGIA zawsze w czołówce ! ! ! - www.skijumping.no
Forum jedynego słusznego radia - ANTYRADIA
Cała Polska słucha Rocka i Metalu - min. 5 h dziennie codziennie
METALLICA zespołem wszechczasów
Avatar użytkownika
LamasztaNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3051
Dołączył(a): 2004-07-31, 17:25:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Suceed » 2006-05-07, 20:15:17

Paulinka napisał(a):połączcie oba tematy

coś mi to nie wyszło :/

Oto treść posta sadama:
Chciałbym zacząć temat dotyczący teraźniejszego problemu naszej wiary !! ! Co sądzicie na temt książki D. Browna Kod.... , laczego kościół ąz tak boi się tej książki choć wiadomo że to fikcja. jest tam opisany związek Jezusa i Marii Magdaleny dlaczego to by była nieprawda, komu by zalezało na takim kłamstwie ten związek aby zmienia fakty a nie obala chrześcijaństwo i nie nakazuje ani zachęca do wstąpienia do innej religii czy sekty. pokazuje jedynie że kościół ma swoje drugie oblicze od czasu Konstantyna który nakazał spalić ewangelie które były dla nich wygodne dlaczego ?? Ewangelia Judasza któa ocalała byc może pokazuje dopiero teraz prawde o Jezusie napisa jest tam że to juasz był najbardziej zaufanym uczniem Jezusa i że on zrozumieł i pojoł tajemnice boga stwórcy a inni uczniowie zazdroscili mu i napisali w swoich ewangeliach że był on zdrajcą oczywiście że byl ale na życzenie jezusa którey umarł za nas.w wielu innych religiach judasz opisany jest niejako zły ale jako mądry który pojoł tejemnice wszechczasów Takie ewangelie istnieją do dzisiaj za murami watykanu pilnie strzeżone i w razie problemu zapewne niszczone jest równiez pytanie o zakon syjonu o jego wiarygodnosć odpowiem w ten sposób dlaczego watykan tak krytykuje i boi się potęgi zakonu i dlaczego opus dei tak chce się dowiedzieć o liście członków i dlaczego tam byli tacy artyści wszechczasów jak Leonardo dlaczego teraz właśnie o tym myslimy a nie 100 lat temu byc może jest to wielki czas prób dla nas od boga dlaczego nikt nam niepowie prawzy jak to jest ?? to sie dowiemy pośmierci niestety na koniec podsumowując wszystko chcę powiedzieć że niezaprzeczam istnienia chrześcijaństwa ale pewne wygone fakty dla watykanu zostały zatajone dlaczego ?? jakie ś atego kożyśći ?? żadne największą kozyścią dla ludzkości jest prawda !! ! dlaczego te wyażenia mają miejsce po smierci jana pawła II ?? P. S. Ja jestem chrześcijaninem i wierze w Boga , oraz nienamawiem nikogo do zmiany religii Dlaczego watykan siedziba naszej religii boi się tych faktów, i dlaczego niektóre ewangelie zostały zniszczone ??
"...Nie lękajcie się.." to my mósimy dojść do prawdy my pokolenie JP2 :]
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Paulinka » 2006-05-07, 20:16:58

Aha, jeszcze nawiasem sie spytam, jak możesz mówic o sobie pokolenie JPII, skoro piszesz takie bzdury?
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-05-08, 18:18:55

my pokolenie JP2

Prosze mi nie ublizac:P
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Paulinka » 2006-05-08, 20:34:14

Ahl-I-Batini napisał(a):Prosze mi nie ublizac:P


:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko:

raczej powinieneś czuć sie przeceniony na wyrost...

Pokolenie JPII to jest bardzo wyjątkowa nazwa. Bynajmniej nie wszyscy sobie zasługują, żeby do niego należeć. Ja zresztą siebie samej nie zaliczam.
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-05-08, 22:28:01

jp2, mp3 ... moze jpeg? Blah, nie chce byc dzieciakiem jakiegos usmiehcnietego papy. Jan Pawel II zdecydowanie nie jest moim autorytetem, a sam wymysl pokolenia uwazam za smieszny. Pokolenie swiadczy za siebie ... pryszczaci, brulionu et cetera.

[ Dodano: 08 Maj 2006 22:29 ]
Paulinka napisał(a):Bynajmniej nie

Uzyj slownika zanim napiszesz wyraz o obcym znaczeniu, ok?
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Meth » 2006-05-09, 08:23:55

Ahl-I-Batini, czytałeś ten raport w "Polityce"? :) W większości się z tobą zgadzam, może oprócz tego, że dla mnie Jan Paweł II w niektórych sprawach jest autorytetem. Pokolenie JP2 uważam za twór sztuczny, realnie nieistniejący, wymysł mediów. Poza tym nie lubie być na siłę zaliczany to jakiejś grupy społecznej, do której wcale nie chce należeć.
Meth.
Avatar użytkownika
MethNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 824
Dołączył(a): 2004-10-31, 13:22:13
Lokalizacja: z Daleka
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez BlueMan » 2006-05-09, 15:46:36

Jabber napisał(a):Poza tym nie lubie być na siłę zaliczany to jakiejś grupy społecznej, do której wcale nie chce należeć.

Też prawda !! Jeśli ktoś nie jest katolikiem, to dlaczego miałby należeć do takiego "pokolenia". A ono uogólnia wszystkich ludzi !!

Ja nic do JP2 nie mam, ale nie czuję się z nim aż na tyle związany, aby się podpisywać, jako jego pokolenie !
Sprawa śmierci JP2 po prostu została za bardzo nagłośniona i tyle :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Paulinka » 2006-05-09, 16:12:08

ale nikt nie twierdzi, że każdy urodzony od 1975/80/85 do 1990/95/2000 roku należy do pokolenia Jana Pawła II. Przynajmniej ja to tak rozumiem- młodzi ludzie, tak bardzo cenieni i szanowani przez Papieża, którzy a) słuchali jego nauki b) starali/starają się żyć zgodnie z nią. To nie jest tak, że do Pokolenia JP2 należy byle kto, że tak się niepięknie wyrażę.

Ja np uważam, że za późno sie urodziłam, żeby sie zaliczać do tej grupy. Trudno, żebym w wieku 5-10 lat słuchała kazań Papieża. Gdy właściwie dorosłam do tego, Jego już zabrakło.

Ahl-I-Batini napisał(a):jakiegos usmiehcnietego papy. Jan Pawel II zdecydowanie nie jest moim autorytetem

nie wiem co masz na celu, obrazić? szokować?
autorytetem nie musi być dla każdego, ale jakiś szacunek mu sie należy.
Avatar użytkownika
PaulinkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2990
Dołączył(a): 2004-11-08, 17:02:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: [Książka] kod Leonarda da Vinci

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-05-09, 18:33:26

Paulinka napisał(a):nie wiem co masz na celu, obrazić? szokować?

Wyrazic swoje zdanie. Dla mnie Wojtyla nie byl nikim wiecej niz sympatycznym czlowiekiem. Moge szokowac tylko tym, ze mam troche bardziej krytyczne spojzenie.
Paulinka napisał(a):autorytetem nie musi być dla każdego, ale jakiś szacunek mu sie należy.

Nie wiekszy i nie mniejszy niz kazdemu czlowiekowi.
Jabber napisał(a):Ahl-I-Batini, czytałeś ten raport w "Polityce"?

To juz w ogole farsa byla ;]
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron