Trochę inne książki (rozwój osobisty, duchowość)

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

Trochę inne książki (rozwój osobisty, duchowość)

Postprzez NavyBlue » 2015-02-18, 16:21:40

Szukałam podobnego wątku, ale nie znalazłam. Czytacie tego rodzaju książki? Takie, które pomagają poukładać sobie pewne sprawy w życiu, albo proponują jakieś konkretne porady, jak to życie zmienić? Na przykład książki o pozytywnym myśleniu, o intuicji, przekraczaniu pewnych granic, podążaniu za jakimś wewnętrznym głosem? Albo o czymś jeszcze czego tu nie wymieniłam :) Ja na ogół nie zaczytuje się w takich pozycjach, ale od czasu do czasu lubie sięgnąć po jakąś książkę, ktora mnie wewnętrznie postawi na nogi, dzięki której "się ogarnę". Zbyt duża ilość takiej lektury może zmęczyć, wprowadzić chaos, ale co jakiś czas myślę, że warto sobie coś takiego "zaaplikować". Jak sądzicie?
Avatar użytkownika
NavyBlueNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2015-02-12, 11:55:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gocha » 2015-02-24, 18:15:29

Coś w tym jest ja jeśli czytam za dużo sensacji, to potem mam chęć na komedię romantyczną itp. a teraz jak kończy się zima i z samopoczuciem różnie, to po "pokrzepiające serce" lektury sięgam i tu nomen omen z sercem w tytule nawet - kupiłam ostatnio "Siłę serca" Baptiste De Pape.
Avatar użytkownika
GochaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2013-12-08, 16:39:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez NavyBlue » 2015-02-26, 17:00:47

Dokładnie o to chodzi, ja też zazwyczaj kupuję sobie taką ksiazke dla przeciwwagi. Potrzebuje się troche odstresować, przetłumaczyć sobie coś w głowie czy nakierować na odpowiednie tory, wtedy tego rodzaju książka jest idealnym rozwiazaniem. Mogę ją sobie podczytywać, kiedy mam tylko ochotę, zaznaczać inspirujące fragmenty, wracac do najciekawszych. Jakiś czas temu podczytywałam sobie "potęgę terażniejszości" Tolle Eckhart, czy "uwierz w siebie" josepha Murphego, teraz szukam kolejnych inspirujących pozycji, o "sile serca" już gdzięś w necie czytałam, musze do ksiegarni zajrzeć i przejrzeć co tam ciekawego.
Avatar użytkownika
NavyBlueNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2015-02-12, 11:55:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Babyblue » 2015-03-25, 17:43:39

NavyBlue napisał(a):Dokładnie o to chodzi, ja też zazwyczaj kupuję sobie taką ksiazke dla przeciwwagi. Potrzebuje się troche odstresować, przetłumaczyć sobie coś w głowie czy nakierować na odpowiednie tory, wtedy tego rodzaju książka jest idealnym rozwiazaniem. Mogę ją sobie podczytywać, kiedy mam tylko ochotę, zaznaczać inspirujące fragmenty, wracac do najciekawszych. Jakiś czas temu podczytywałam sobie "potęgę terażniejszości" Tolle Eckhart, czy "uwierz w siebie" josepha Murphego, teraz szukam kolejnych inspirujących pozycji, o "sile serca" już gdzięś w necie czytałam, musze do ksiegarni zajrzeć i przejrzeć co tam ciekawego.

Mam ją! Moim zdaniem jedna z najwartościowszycj ksiażek na jakie trafiłam. Czasami trzeba sie zatrzymać oi pomysleć nad swoim zyciem. Bo mam wrażneie, ze takie coś jest na etpaie:
wyboru liceum, potem wyboru studiów i koniec! Jak już się zakochujesz, znajdujesz jakąkolwiek pracę i wpadasz w trybiki...
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Trochę inne książki (rozwój osobisty, duchowość)

Postprzez NavyBlue » 2015-03-27, 13:16:55

Babyblue, chodzi Ci o to, że jak już założysz rodzinę i sie jako tako ustatkujesz to z powodu codziennych zajeć przestajesz wsłuchiwać się w siebie i swoje potrzeby? Coś w tym jest... Myślę, że taka inspirująca lektura może wtedy pomóc, taka chwila dla siebie z dobrą książką jest fajnym relaxem.
Avatar użytkownika
NavyBlueNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2015-02-12, 11:55:06
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gocha » 2015-03-27, 16:31:24

Ja tu już nawet czasami myślę, że naprawdę wypoczywać nie umiem, jeszcze w książkach "łapię wypoczynek", relaks i ukojenie nerwów po całym dniu, choćby takiej jak "Siła serca", czy jakaś mega pozytywna i na wskroś babska powieść, lub komedia.
Avatar użytkownika
GochaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2013-12-08, 16:39:13
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Trochę inne książki (rozwój osobisty, duchowość)

Postprzez niana » 2015-04-03, 19:51:04

Trochę tak jest, że mamy mało czasu na takie przemyślenia ale to nie jest niemożliwe. Jeśli na chwilę się nie zatrzymamy na wszystko się znajdzie czas. Siłę Serca bardzo lubię, czasami do niej wracam jak mam ochotę się pozastanawiać. Pomaga mi utwierdzić się tym, że najlepiej słuchać siebie i nie przejmować się opiniami innych.
Avatar użytkownika
nianaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-01-13, 00:31:41
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości

cron