Umberto Eco

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

Umberto Eco

Postprzez szamanka » 2011-10-24, 16:05:01

Co sądzicie o twórczości Umberto Eco? Pewnie spora część z Was czytała "Imię Róży", które podbiło w pewnym sensie świat, ale czy sięgnęliście po inne tytuły takie jak "Wahadło..." , "Baudolino" czy chociażby "Zapiski na pudełku od zapałek"?

Podoba się Wam jego styl czy raczej nie przepadacie za stopniowym tonowaniem napięcia poprzez umieszczanie opisów podczas akcji? Dla mnie Eco to marka sama w sobie, chociaż nie ukrywam, że czasami mógłby oszczędzić czytelnikowi opisów... :)
Avatar użytkownika
szamankaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2011-06-10, 17:37:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Babyblue » 2012-02-22, 13:26:13

Nie wypada mieć złego zdania... cenię jego twórczość, ale nie jest to coś bez czego nie wyobrażam sobie życia ;)
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Umberto Eco

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-22, 18:08:33

Czytałem Imię Róży z uwagi na film, nie urzekło mnie. Styl również, choć nie ma sobie wiele do zarzucenia, nie oczarowuje. Bardzo lubię postmodernistyczną i egzystencjalną literaturę, a na jej tle, jeśli by Eco zaliczyć do podobnego stylu, a myślę, że się da, to wypada całkiem blado. Może to też trochę pobieżny osąd i wypadałoby przeczytać więcej książek zanim się wyda opinię ale niestety nie należę do osób które czytają po 3 książki miesięcznie i mam jeszcze sporo do przeczytania. I tak, Celine ma o niebo lepszą formę, Cortazar stokroć piękniejszy język, Llosa bezsprzecznie ciekawsze wątki i odniesienia do rzeczywistości, Sartre bardziej rozwinięte rozważania, a Dostojewski, choć tu może już troszkę odbiegłem, głębsze i mocniejsze dylematy. Tak czy inaczej jednak mam jeszcze po co sięgać w wolnych chwilach i do Eco zajrzeć mogę w ostateczności, czyli nie prędko :).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kahuna » 2012-02-22, 22:50:37

Oglądałem tylko film.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tishia » 2015-12-28, 21:18:55

Taaak... a Kopernik była Kobietą. :D
Avatar użytkownika
tishiaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 171
Dołączył(a): 2014-03-21, 15:45:21
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości

cron