Muzeum

Poetyckie wątki, świat książki, rzeźba, malarstwo, architektura i inne dzieła tworzące naszą historię.

Muzeum

Postprzez kropla » 2011-01-11, 10:05:50

Hej! Czy chodzicie czasami do muzeum?
Ja dziś mam wycieczkę do jednego z muzeum w moim mieście jako opiekunka klasy pierwszej, ale się wpakowałam :mrgreen:
Co prawda może i to dobrze bo ostatni raz byłam chyba w podstawówce z klasą w muzeum. Mam nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na mój nastrój i zaczerpnę trochę przydatnej wiedzy. Po powrocie dam Wam znać :) Życzcie mi powodzenia ;(
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-01-11, 10:16:55

dawno nie bylem. z ponad rok. czasem warto sie wybrac na jakas ciekawa wystawe
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-01-11, 17:05:00

Nawet się nie wypowiadam, bo nie pamiętam kiedy ostatnio byłem. A bardzo często przejeżdżam koło muzeum Wojska Polskiego i Narodowego, aż wstyd.
Chciałem iść na wystawę w zamku królewskim jak przywieźli zbiory z muzeum Czartoryskich, ale niestety brak czasu.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2011-01-11, 19:06:19

Ja byłem ostatnio w tamtym roku, nie jest to typowe muzeum, ale podziemna trasa turystyczna utworzona z piwnic, korytarzy podziemnych z XIVw. w Rzeszowie.
Tutaj więcej informacji.
http://www.rzeszow.pl/turystyka/podziem ... ie-piwnice
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-01-11, 19:28:41

Ja byłem ostatnio w kilku muzeach podczas pobytu za granicą. Niektóre były świetne, inne nasuwały pytania: "Jak on to zrobił?" a jeszcze inne były po prostu ciekawe.
Często chodzę do Muzeum Narodowego - niektóre wystawy są świetne, chociażby ostatnia dotycząca romantyzmu - piękne obrazy, aż niemożliwe się wydaje, że takie dzieła mógł namalować człowiek, własnoręcznie. Piękne po prostu, to trzeba zobaczyć na żywo.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez kropla » 2011-03-29, 06:44:43

kamil napisał(a):Ja byłem ostatnio w tamtym roku, nie jest to typowe muzeum, ale podziemna trasa turystyczna utworzona z piwnic, korytarzy podziemnych z XIVw. w Rzeszowie.
Tutaj więcej informacji.
http://www.rzeszow.pl/turystyka/podziem ... ie-piwnice


To dość ciekawe miejsce jak tak poczytałam :) Właśnie myślimy nad wybraniem się tam i z tym związane jest moje pytani do Ciebie, czy orientujesz się może coś na temat Pałacu Rzeszów - hotel, w którym miejscu Rzeszowa jest usytuowany?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dylan » 2011-03-29, 17:05:30

Można powiedzieć, że chodzenie po muzeach jest moim hobby :)
Naprawdę polecam się przełamać. Takie obcowanie z kulturą, sztuką poszerza horyzonty i wzbogaca nasze wnętrze.
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Muzeum

Postprzez kropla » 2011-04-01, 09:31:57

Byłam wczoraj na bardzo ciekawej wystawie w muzeum. Dotyczyła ona obrazowania dźwięku. Powiem szczerze, że zaskoczyła mnie pozytywnie pomysłowość ludzi, którzy z banalnych doborów materiałów w połączeniu z niebanalną osobowością potrafią stworzyć tak wspaniałe dzieła.
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez kropla » 2011-04-14, 07:21:47

kamil napisał(a):Ja byłem ostatnio w tamtym roku, nie jest to typowe muzeum, ale podziemna trasa turystyczna utworzona z piwnic, korytarzy podziemnych z XIVw. w Rzeszowie.
Tutaj więcej informacji.
http://www.rzeszow.pl/turystyka/podziem ... ie-piwnice


Potrzebuje pomocy odnośnie Rzeszowa - jeśli chodzi o Pałac Rzeszów - czy to ten kompleks składający się Dworu Ostoya, Hotelu Pałac oraz Karczmy z jakimś ogromnym polem piknikowym?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Literatura i Sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości

cron