[muzyka]Psio Crew

Czyli wszystko co z muzyką związane w postaci ogólnej.

[muzyka]Psio Crew

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-17, 00:35:24

Jakby kto nie znał zacytuję z wikipedi:
Psio Crew – dziewięcioosobowa formacja powstała w 2004 roku w Bielsku-Białej[1]. Ten eksperymentalny projekt realizują w większości beskidzcy górale zainspirowani lokalnym folklorem.

Ta łamiąca wszelkie stereotypy fuzja stylistycznie odległych od siebie muzycznych światów (folklor beskidzki, drum and bass, electro, dub, hip-hop, raggamuffin) została zaakceptowana.

Siła tej formacji polega na tym, że w naturalny sposób łącząc beskidzkie klimaty z dj’skimi setami, konfrontuje m.in. tradycyjne tańce góralskie z pokazami energetycznego break-dance’u.

Któryś z krytyków stwierdził, że muzycy Psio Crew w swych muzycznych poszukiwaniach odważnie zeszli z wydeptanego, górskiego szlaku i ruszyli w stronę Karaibów, nie gubiąc przy tym wyznaczonego kierunku.

O skali sukcesu, jaki osiągnął zespół może świadczyć fakt, że Psio Crew wzięli udział w kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach i imprezach: Sziget Festiwal, Budapeszt (Węgry), Bul Bul Festiwal, Baku (Azerbejdżan), Przystanek Woodstock, Żary (Polska), Terra Polska, Berlin (Niemcy), Colours of Ostrava (Czechy). Występowali w słynnym klubie jazzowym Porgy & Bess w Wiedniu, w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie oraz na Bielskiej Zadymce Jazzowej 2006. Otrzymali nagrodę „Machinery” za „Debiut 2007” przyznaną przez miesięcznik Machina, zdobyli III nagrodę radiowego festiwalu „Nowa Tradycja” i I nagrodę „Tatrzańskiej Majówki 2006” w Zakopanem. W lutym 2008 roku grupa została nominowana do nagrody „Fryderyka” w 2 kategoriach – „Nowa Twarz” i „Album Etno/Folk”.

10 listopada 2008 Psio Crew zagrało na Mayday 2008 Poland, największym festiwalu muzyki elektronicznej w Polsce.

Robią naprawdę świetną muzykę z domieszką wszystkiego - kiedyś sądziłem że to ragga :rotfl:


Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-12-17, 07:32:11

zespol zauwazylem jakies 4 miesiace temu i nie od razu wpadl mi w ucho:) jednak potem na tyle mi sie spodobal ze przesluchalem cala plyte i polecam ich :ok:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-19, 16:57:47

Nie moje klimaty. Tzn. mogłabym posłuchać przy zajmowaniu się czymś innym, ale tak jak ja lubię słuchać muzyki - czyli siadam w fotelu, nastawiam głośno i skupiam się tylko na dźwiękach i przekazie - to nie. Zanudziłabym się przy tym.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości