DKA kończy karierę

Czyli wszystko co z muzyką związane w postaci ogólnej.

DKA kończy karierę

Postprzez Zilog » 2011-09-20, 21:41:56

Obrazek
DKA - raper, który znany jest głównie z dwóch utworów, które przebiły się do mass mediów: "Jakby to było" i "Marzenia"- postanowił zakończyć swoją przygodę z rapem.

DKA zadebiutował w 2003 roku i to właśnie płyta "Debiut" była jego największym sukcesem mimo tego, że wydany 3 lata później w MyMusic album "Stawiam sobie pomnik" był na 38 pozycji na liście OLIS.

4 czerwca 2011 roku DKA wydał jak już wiemy swój ostatni album "Dekada" na, którym udzielił się m.in Doniu. 9 września odbył się koncert pożegnalny na, który przyszła garstka ludzi, a płyta sprzedała się tylko w 300 egzemplarzach.


źródło:onet.pl,facebook

Ja jestem w szoku ;( ;(

Zawsze lubiłem posłuchać utwory Daniela,cały czas miałem w planie zakupić jego czerwcowy album "Dekada",teraz zrobię to na pewno i potraktuję to płytę jako materiał pożegnalny.

Szkoda,że już niczego nie stworzy :zalamany:



Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-20, 22:05:03

Wbił się w odpowiedni czas - nagrał dobrą płytę i zniknął, podobnie jak cała reszta, zresztą DKA miał od początku problem bo ogrom ludzi zarzucało mu kopiowanie Magika.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2011-09-22, 16:54:44

DKA to inny styl i Magik to inny styl,kopiowanie to wielki wymysł hejterów,którzy nie mieli się już o co przyczepić,żal im dupe ściskał że inny człowiek może coś osiągnąć a oni nie - taka prawda.
Utwór "Jakby to było" jest zaliczany do tych w którym Daniel niby kopiuje Magika.No proszę...totalna bzdura.



Inne słowa,inny styl,inne przesłanie,inny akcent wymowy,wszystko inne :boss:
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez Margaret » 2011-09-23, 16:47:01

Totalne zaskoczenie. No to prawda, że fanów za wielu nie miał, co można zauważyć oglądając np. zdjęcia ze zlotów fanów. Wokalista i jego życie prywatne dość mocno wpisało się do mojej pamięci. Z piosenek lubię przede wszystkim (lekko ze względów osobistych) "W taką ciszę'' (feat Universe), "Pragnę ciebie kochać", "Szczęście", "Jak mam ufać sobie", "To był dobry dzień".
"(...)Uśmiechnięci, wpółobjęci, spróbujemy szukać zgody, choć różnimy się od siebie, jak dwie krople czystej wody.'' - W. Szymborska
Avatar użytkownika
MargaretNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2011-09-19, 16:51:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-09-23, 19:04:42

Dla mnie DKA to nie rap. To takie bardziej hip-disco-pop ;) Niektóre utwory są mi znane, bo jakieś te dziesięć lat temu przewijały się stacjach radiowych. Nie mniej jednak nie słuchałam nigdy tego pana. To nie moje klimaty.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-23, 19:09:04

cre[a]tive napisał(a):hip-disco-pop

Hip-Hop-Polo xD
Jak w przypadku 18L - tylko odwrotnie, 3 niezłe kawałki a potem cisza i nisza...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Zilog » 2011-10-03, 15:29:41

Cytat DKA z Facebooka:

wrócę i to wrócę w przyszłym roku. nie dam satysfakcji ani hejterom, kelnerom z dolnej półki, ograniczonym krasnalom z forum hh, wszystkim onetom, cgm, którzy potrafia tylko pisac jak dzieje sie cos "sensacyjnego", polskim dzieciom internetowym, . DKA to ja a ja to DKA i taki zostanie. pieprze ten koniec kariery. bez muzyki nie da sie zyc. i chocby plyty kupowalo 10 osob to bede dalej nagrywal choćby do szafki.


I za to go lubię,super że wróci :yahoo:
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-04, 00:03:13

Brak konsekwencji, ogłaszanie koniec kariery a za chwilę powrót. Tani chwyt reklamowy mający na celu zwrócenie na siebie uwagi?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Muzyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości