Współczesne wydarzenia okiem filmowców

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Współczesne wydarzenia okiem filmowców

Postprzez pomocny87 » 2013-09-30, 16:11:02

Wiadomo, że kino stara się w jakiś sposób odpowiadać na bieżące wydarzenia, szczególnie jeżeli chodzi o politykę, społeczeństwo czy gospodarkę. Przykładem niech będzie film o twórcy Facebooka, liczne filmy o wojnie w Iraku itd. Co myślicie o filmach, które opowiadają aktualne wydarzenia. Na ile reżyserzy są w nich obiektywni, a na ile sprzedają w nich swoją wizję? Macie jakieś inne przykłady takich filmów?
No love, no glory...
Avatar użytkownika
pomocny87None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2012-05-16, 11:15:47
Lokalizacja: Kostrzyn n. Odrą
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez RanyJ » 2013-10-03, 10:51:52

Sprzedają chyba przede wszystkim film. :) Jak historie niebyły jednak prawdziwe, to w erze internetu ludzie szybko by taki twór shejtowali. Nie mówię tu o ściśle politycznych filmach, o jakiś osobistościach itd, bo to osobna rzeczywistość, ale taki film o Jobsie, Zuckerbergu, albo jeszcze ciekawy może być ten o twórcach WikiLeaks.
A co byś np. powiedział o filmach dokumentalnych? One niby wydają się być najbardziej "obiektywne", ale tak naprawdę, to często bazują na instynktach odbiorców i coś przejaskrawiają, lub wręcz wprowadzają w błąd. To chyba wszystko skomplikowana sprawa. Lepiej oceniać takie filmy na przykładach.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pomocny87 » 2013-10-05, 07:57:18

Ten film o WikiLeaks to o co dokładnie chodzi? O Jobsie czy Zuckenbergu to słyszałem, że nakręcili o nich film, ale o WikiLeaks?
Co do dokumentów, to moim zdaniem są one mocno subiektywne, ponieważ najczęściej twórcy wychodzą z jakąś tezą i starają się ją obronić, np. to że McDonald jest zły i jedzenie w nim prowadzi do otyłości. Zapomina się, że jedzenie w KFC, Burger King czy z budki z kebabem również ma takie same skutki.
No love, no glory...
Avatar użytkownika
pomocny87None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2012-05-16, 11:15:47
Lokalizacja: Kostrzyn n. Odrą
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Babyblue » 2013-10-07, 13:16:30

Widizałam Niemożliwe - całkiem spoko jako film, jako historia, dla mnie jako rodizca - niesamowita i wyciskająca łzy. widziałam też Dinę - oba z Watts ;) ale ta mnie nie powaliła, jakoś nie przekonała mnie, ze to Diana... Był też Wróg nr 1, którego nie widziałam, ale podobno Jessica Chastain zagrała rewelacyjnie, za to film jest propagandowy. WikiLeaks to bardzo świezy temat, więc trochę dziwi mnie, ze już jest film, cóż ciekawi tym bardziej.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez RanyJ » 2013-10-11, 15:00:37

Babyblue - aż taki świeży temat? Przecieki z WikiLeaks już są od kilku lat. Temat jest jednak aktualny, bo portal ciągle działa i ciągle publikuje. ;)

Swoją drogę to zabawne, że WikiLeaks, miało odkrywać afery w naszej części Europy, że nam pomóc, a okazało się, że największe szwindle są odkryto w USA. ;)
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Współczesne wydarzenia okiem filmowców

Postprzez pomocny87 » 2013-10-11, 21:55:43

U nas po części ujawniono, bo jeszcze bardziej potwierdzono, że były tajne bazy CIA. Fakt fakt to jednak w Stanach Zjednoczonych było zdecydowani więcej brudów do znalezienia. Do tego ostatnio jeszcze Snowden.
No love, no glory...
Avatar użytkownika
pomocny87None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2012-05-16, 11:15:47
Lokalizacja: Kostrzyn n. Odrą
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Współczesne wydarzenia okiem filmowców

Postprzez Babyblue » 2013-10-22, 16:54:44

Najciemniej pod latarnią jak to mówią... im większy kraj, tym więcej afer. Ja o sprawie po raz pierwszy usłyszłam moze rok, moze 2 lata temu powiem szczerze. Wtedy, kiedy wypłynał Anonymus itd. Ale na co dzień mamy do czynienia z takimi mini-leaksami, skoro piatą wladzą mają być wsszyscy - to dziennikarstwo obywatelskie idealnie się tu wpasowuje.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Współczesne wydarzenia okiem filmowców

Postprzez pomocny87 » 2013-10-26, 20:57:20

To znaczenia nabiera teraz ta afera podsłuchiwaniem Angeli Merkel i innych głów państw europejskich. Jak oglądałem wczoraj ten film Piąta władza to można było poczuć, że ta historia nie jest jakoś wymyślona, tylko to wszystko działo się przez ostatnie lata. Ogólnie ludzie jeszcze po zakończeniu filmu siedzieli wbici w fotel - ja również.
No love, no glory...
Avatar użytkownika
pomocny87None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2012-05-16, 11:15:47
Lokalizacja: Kostrzyn n. Odrą
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niana » 2013-10-30, 14:53:09

Zgadzam się, miałam podobne odczucia po filmie. Tym bardziej że mieliśmy teraz aferę z podsłuchiwaniem przywódców europejskich. Niestety nie wiemy do końca jak co robią za naszymi plecami rządy. Obama tłumaczył się po aferze podsłuchowej, że nic nie wiedział na ten temat, nie można im ani trochę ufać.
Avatar użytkownika
nianaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-01-13, 00:31:41
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości

cron