Nieulotne

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Nieulotne

Postprzez Babyblue » 2013-01-29, 14:37:04

film zwrócił moją uwagę nowymi gwiazdami polskiego kina - gwiazdami bez obciachu bym powiedziała - Magdalena Beru i Jakubem Gierszałem. Berus dopiero zadebiutowała u Kasi Rosłaniec, Gierszał rozpędza się w samych godnych plecenia produkcjach - szacun. Nieulotne już podbiło festiwal Sundance, Opis nie mówi zbyt wiele, ale wydaje mi się, że film może być dużym wydarzeniem w polskiej kinematografii

Opis dystrybutor:
Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę...
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-01-30, 02:25:24

Gatunek?

Babyblue - 29 sty 2013 13:37 napisał(a):nowymi gwiazdami polskiego kina

Skoro nowe to czy naprawdę "gwiazdy" ? To określenie raczej zobowiązuje.

Babyblue - 29 sty 2013 13:37 napisał(a):Opis dystrybutor:
Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę...


Ten opis zniechęca mnie całkowicie do nawet najmniejszego zainteresowania się tym filmem.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Kiciamila » 2013-01-31, 12:47:37

Berus idzie jak burza, Gierszał z resztą też. Zapowiada się chyba fajny film....wnosząc po trailerze to super zdjęcia i miejscówki pokazali.
Avatar użytkownika
KiciamilaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2012-04-17, 15:50:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niana » 2013-02-01, 15:04:43

Trailer mnie zaciekawił, podoba mi się to że zdjęcia są kręcone w Hiszpanii, liczę na piękne zdjęcia i krajobrazy.
Avatar użytkownika
nianaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-01-13, 00:31:41
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Babyblue » 2013-02-08, 14:34:56

cre[a]tive napisał(a):
Babyblue - 29 sty 2013 13:37 napisał(a):Opis dystrybutor:
Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę...


Ten opis zniechęca mnie całkowicie do nawet najmniejszego zainteresowania się tym filmem.


Bo traktujesz go zbyt dosłownie? nie chodzi o samą historię miłości, ale o koniec okresu beztroski, niewinności. Pierwsza miłość i bum... to nie ma być komedia romantyczna, a kino nieco wyższych lotów (z szacunkiem dla kom. roman. :milosc: )
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nieulotne

Postprzez RanyJ » 2013-02-08, 14:39:32

Ja bym już nazwał Gierszała i Berus gwiazdami. Można o tym mówić, kiedy aktorzy zostają obsadzeni w głównych rolach jak: Gierszał w "Sali samobójców" a Berus w "Bejbi Bluesie". Teraz zagrają razem główne postacie w "Nieulotne".
Są za to aktorzy, które całe życie grali drugo i trzecioplanowe postacie i nawet jak wszyscy kojarzą ich z twarzy, to ciężko uznać ich za gwiazdy.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niana » 2013-02-13, 13:15:39

Ciężko ich nazwać gwiazdami bo dopiero zaczynają swoją karierę, nie wiadomo jak się to potoczy. Ale jak myślę, że mają w sobie bardzo duży potencjał, w szczególności Gierszał.
Avatar użytkownika
nianaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-01-13, 00:31:41
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Nieulotne

Postprzez GoldenBoj » 2013-02-27, 21:49:06

Gierszał już co neco pokazał - szcególnie w Sali samobójców, ale i w yumie. Nie widziałm WCK Borcucha, lecz słyszałem same pochlebne opinie, niewątpliwie nadrobię.
Nieulotne to film, który rzeczywiście nie uleci z mojej pamięci. Ktoś powiedział po seansie, że film o niczym, lecz moim zdaniem mamy wile tematów poruszonych, mimo całego minimalizmu jakim posłużył się rezyser. Jest młodzieńcza miłość, dojrzewanie, zbrodnia, utrata niewinności, jest brak matki, który być moze zawazył na decyzji Kariny, cała skarbnica motywów.
Avatar użytkownika
GoldenBojNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:19:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nieulotne

Postprzez RanyJ » 2013-02-28, 17:20:19

niana- Ja jednak obstaje przy swoim. :) Jeżeli aktor, któryś raz z rzędu dostaje do zagrania główną rolę w filmie, to znaczy że jest gwiazdą kina.

GoldenBoj- Mam podobnie :), ja to mówię, że to są takie filmy, które ogląda się jeszcze po wyjściu z kina. Bo nawet jak historia się zakończyła na ekranie, to wciąż się zastanawiamy co było dalej z bohaterami. A Borcuch, w ogóle zrobił niedopowiedziane zakończenie, dużo scen, które trzeba było w jakiś sposób odczytać, ale nikt nie przymuszał widza do tego, żeby odczytywał scenę w jakiś konkretny sposób.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kiciamila » 2013-03-04, 13:18:41

Nie wiem czy można już nazwać Gierszała gwiazdą kina, ale na pewno ma duży potencjał i jeszcze nie raz nam pokaże klasę :) Bardzo mi się "Nieulotne" podobało. Klimat tajemnicy i miłość młoda, dojrzewająca... super!
Avatar użytkownika
KiciamilaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2012-04-17, 15:50:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez roska » 2013-03-17, 18:02:08

Lepiej by został aktorem a nie gwiazdą. U nas gwiazdy są słabe. jestem ciekawa filmu.
Avatar użytkownika
roskaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2009-08-04, 14:13:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości

cron