Bitwa pod Wiedniem

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Bitwa pod Wiedniem

Postprzez Babyblue » 2012-09-27, 12:54:09

Już niebawem premiera nowej patriotycznej, acz międzynarodowej produkcji "Bitwa pod Wiedniem". Jak się zapatrujecie na ten film?
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bitwa pod Wiedniem

Postprzez Kiciamila » 2012-09-27, 14:51:17

Uważam, że filmy historyczne są bardzo potrzebne. Jest to ułatwiony i zazwyczaj przyjemny sposób na wbicie sobie do głowy faktów historycznych.
Na pewno pójdę do kina z rodziną ;)
Avatar użytkownika
KiciamilaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Dołączył(a): 2012-04-17, 15:50:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2012-09-28, 00:02:08

Takie filmy historyczne, o ile nie zostaną zamerykanizowane, bywają kopalnią podstawowej wiedzy historycznej. Nawet jeżeli fakty są nieco zniekształcone, co zdarza się często to i tak lepsze to niż nic. Z drugiej strony jest to specyficzny kierunek który po pierwsze trzeba lubić, a po drugie jest ciężko zrobić film historyczny który zadowoli widza, nawet jeśli spełnia on punkt pierwszy.

W najgorszym wypadku i tak nie wyjdzie na pewno aż taka beznadziejna sieczka jak Bitwa Warszawska 1920. Więc jestem dobrej myśli, w tej dziedzinie dno zostało już osiągnięte i może być tylko lepiej.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez harry_wikary » 2012-10-11, 12:00:57

Ja się boję tego filmu, na pewno trochę wody w Wiśle upłynie zanim zobaczę ten film. Bitwa warszawska 1920 Tragedia to właśnie ta pozycja mnie zniechęciła do dalszego eksperymentowania z polskimi filmami historycznymi.
Obrazek
Avatar użytkownika
harry_wikaryNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 31
Dołączył(a): 2012-10-08, 11:53:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bitwa pod Wiedniem

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-10-12, 22:05:19

+ (oparte na trailerze np tudzież opisów z filmweba i innych źródeł)
-popularyzacja Polskiej potęgi z XVII wieku,
-pokazanie (mam nadzieję) dostojności najlepszej na świecie kawalerii,
-pokazanie światu Jana III Sobieskiego i że - Lwa Lechistanu.

- (oparte na trailerze np tudzież opisów z filmweba i innych źródeł)
-amatorka grafików, choćby w scenach z 300 tysięczną armią Turecką,
-potok krwi w scenie końcowej trailera gdy husarz uderza piechura Tureckiego,
-koszmarni aktorzy pokroju panów: Szyca i Adamczyka pani Bachledy - Curuś w takim filmie,
-film za 50 mln PLN w większości sfinansowany przez Polaków, film w którym mało mamy do powiedzenia,
-reżyser nie do końca zdrowy na umyśle (nie żebym coś miał do upośledzonych osób) tłumaczący godło wz. 1990 na fladze towarzysza pancernego, że niby owe godło jest celowo zamierzone aby widz wiedział (???) jaki kraj/państwo walczyło pod Wiedniem (to tak jakby w filmie o Robin Hoodzie, Ryszard I walczył pod flagą Wielkiej Brytanii - no bo widz musi wiedzieć...) - sam już ten fakt obala wątpliwe umiejętności reżyserskie Renzo Martinelli, który reżyserem jest marnym...

Zamiast zachęcić Holly Łódź do porządnego "wydania" Naszej kasy, robimy kiczowatego dziwoląga i niestety obawiam się że to będzie kompromitacja.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bitwa pod Wiedniem

Postprzez KenWatanabe » 2012-10-12, 23:46:42

dkm1941bismarck napisał(a):-amatorka grafików, choćby w scenach z 300 tysięczną armią Turecką,


Oj baaardzo ciężko jest oddać realistyczny kształt jakiejkolwiek bitwy historycznej. Jeśli odjąć wizerunki mniejszych potyczek, to ilość udanych obrazów swobodnie policzyłbym na palcach jednej ręki. Chociażby Waterloo Sergieja Bondarczuka może tu świecić przykładem, gdyż poza świetnym odwzorowaniem kostiumów udało się też pięknie uchwycić skalę armii, bo sto tysięcy ludzi to nie mała horda, tylko ogromna ilość ludu, zdyscyplinowana, podzielona na pułki. Skalę przestrzenną i taktyczną, bo taka bitwa to nie szarża dwóch armii w dwóch przeciwnych kierunkach i zetknięcie się gdzieś pośrodku, tylko skomplikowany, zsynchronizowany w czasie ruch pojedynczych segmentów rozrzuconych na obszarze kilkunastu kilometrów, obejmującym wiele wiosek i nierówności terenu, a nie płaskie pole sto na sto metrów. W końcu też realizm walk w zbliżeniach pokazujący, chociażby, że szarża to nie bezładny galop setki koni tylko sformowanych w diamenty 45-60 konnych pułków, kula armatnia ma przewiercać szereg żołnierzy, a nie powodować wybuch ładunku zamontowanego pod trawnikiem (tego to już kompletnie nie kumam, Hollywood ma ludzi za totalnych debili), a walki nie kończą się wymordowaniem 95% składów przeciwnych armii tylko w punkcie krytycznym uzależnionym od morale żołnierzy i rozsądku dowódców. Do tego przebieg oparty na rzetelnej wiedzy historycznej i odwzorowanie detali zgodnie ze stylem epoki i można się pochwalić dobrą produkcją.

Nawet Bondarczuk, musiał wcześniej zwalić w filmie Wojna i Pokój obraz walk z epoki (w tym wypadku oczywiście wojen Napoleońskich) żeby dojść do wniosków umożliwiających mu zrobienie solidnej produkcji historycznej. I jeśli o te aspekty chodzi to faktycznie założę się o 100BLM :), że ani jeden z tych czterech postulatów spełniony w Bitwie pod Wiedniem nie będzie.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niania_ogg » 2012-10-17, 17:47:01

I podobno to chała, jeszcze gorsza niż Bitwa Warszawska. Chcieli dobrze w wyszło jak zawsze.
"Każde miejsce leży tam, gdzie jest, od czasu kiedy pierwszy raz tam trafiło. To się nazywa geografia."
Avatar użytkownika
niania_oggNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2009-09-28, 10:54:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości

cron