Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez Surykatka » 2012-03-30, 14:03:22

Ja widziałam i z pochwałami wobec Jennifer Lawrence jak najbardziej się zgodzę. Pamiętam, że już po obejrzeniu "Do szpiku kości" pomyślałam "O wreszcie jakaś sensowna młoda aktorka!" i tym razem też się nie zawiodła. Jej postać w "Igrzyskach śmierci" nie jest idealna, ale żyje. Ma słabości, jest wiarygodna. Sam film ma fajny klimat, nie jest typowo hollywoodzki. Z całego filmu najbardziej podobało mi się, jak została pokazana realizacja telewizyjnego show. Uczestnicy są gwiazdami, na miarę większą nawet niż ci z pierwszej edycji Big Brothera, z tą różnicą, że ci giną. Sama ich śmierć jest doskonałą rozrywką transmitowaną w telewizji, a reżyserka dba, żeby nie było nudno i dokłada kolejne niebezpieczeństwa. Żeby przeżyć niezbędne jest też zdobycie sympatii widzów i sponsorów, którzy mogą zafundować ratujący życie lek. Poza oglądaniem Igrzysk mieszkańcy Kapitolu zajmują się dbaniem o urodę i podążaniem za modą, przez co są coraz mniej podobni do ludzi. Film to taka trochę współczesna wersja Orwella. Dla mnie film wart obejrzenia.
Avatar użytkownika
SurykatkaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 114
Dołączył(a): 2011-10-04, 17:04:19
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez RanyJ » 2012-03-31, 00:02:54

Surykatka napisał(a): Poza oglądaniem Igrzysk mieszkańcy Kapitolu zajmują się dbaniem o urodę i podążaniem za modą, przez co są coraz mniej podobni do ludzi.

Boskie:)
A na marginesie to ci mieszkańcy mnie denerwowali. Chyba trzeba być całkowicie zblazowanym przez kasę, żeby nie zdawać sobie sprawy z tego co będzie się dziać na samych igrzyskach. Ale za kostiumy łącznie z fryzurami i zarostami brawa. Pełna dekadencja:)ale oddawała klimat. Coś mi się wydaje, że ten film jest bardziej życiowy niż myślimy. Obym się mylił bo jako historia fantasy fabuła uwodzi ale nikt nie chciałby, żyć w takim świecie.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez marakesz » 2012-04-02, 20:01:20

Pewnie wystarczy odpowiednio mocno ogłupiać ludzi, żeby zamienili się w takich mieszkanców Kapitolu. Dać im kasę, pieniadze, rozrywki i wmawiać, że ludzie z innych dystryktów, to nie ludzie. Mieszkańcy Kapitolu to tresowane zwierzęta, dzięki którym świat toczy się, kwitnie, dzięki którym cała farsa może trwać dalej. Porażająca wizja. A film świetny, właśnie taki niehollywoodzki.
Avatar użytkownika
marakeszNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2012-01-03, 21:33:45
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez Babyblue » 2012-04-03, 09:37:11

Zgodze się z ogłupianiem i dehumanizowaniem ludzi za pomocą zabawy, luksusu, kasy...

Ale film jest hoollywódzki, ale w nurcie Dobrego Hollywood. Jest perfekcyjnie zrealizowany, ale nieprzesłodzony. :ok:
Dla mnie jeden z najlepszych ostatnich lat.
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez tequila » 2012-04-04, 15:57:16

Dla mnie też :) Na prawde sie nie zawiodłam. Obawialam sie trochę, ze książka może byc lepsza. Jest trochę inna, film natomiast jest doskonały. Poza tym, dziewczyny sa w nim wojowniczkami, bohaterkami. Są silniejsze od mężczyzn. Jak dla mnie film pomaga w obalaniu stereotypów. Pod tym wzgledem jest bardzo wartosciowy.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Monszy » 2012-10-04, 10:38:05

Nie czytałem książki,ale film obejrzałem z ciekawością, która minęła w chwili kiedy dopowiedziałem sobie jak się skończy:) Fabuła jak najbardziej ok, realizacja też według mnie w porządku. Rywalizacje z ekranu można odnieść do otaczającej nas rzeczywistości i się zastanowić nad tym przez chwilę.
Avatar użytkownika
MonszyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2012-09-21, 21:58:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez zyrafa » 2013-09-18, 12:42:11

Widzialm, to swietny film. Podoba mi sie ten motyw o silnych wspolczesnych kobietach- i wcale nie jestem feministka. Film z przymrużeniem oka obala stereoptyp kobiety. No i ten orwellowski swiat... wciagnal mnie:)
Avatar użytkownika
zyrafaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2012-09-01, 10:17:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kadzi558 » 2013-09-22, 23:15:39

Niezły film! Książka była jeszcze lepsza, za jednym zamachem przeczytałam wszystkie części. :) Wylookałam na filmwebie, że niedługo będzie w kinach druga część...
Avatar użytkownika
Kadzi558None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2013-09-16, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez GoldenBoj » 2013-10-02, 19:53:11

Wszystie za jednym zamachem? To ile ci to zajeło, bo to zdaje się pokaźne tomy?
Ja niestety oglądałem tylko ekranizajcę, która zresztą bardzo mi się podobała, ale jak rozmawiam z osobami, które czytały, a nawet tu czytam, to jednak nieco spłycone są wątki o tej kobiecej sile i i szerszy kontekst polityczno-społeczny.
Avatar użytkownika
GoldenBojNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:19:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez RanyJ » 2013-10-10, 11:51:51

GoldenBoj - a pamiętasz tę scenę jak Katniis przestrzeliła z łuku świnię na bankiecie, bo sponsorzy nie zwracali na nią uwagi? Albo na sam koniec, jak postanowiła udać, że razem z Peetą zatrują się na śmierć, na arenie? :) Ja w tym widzę siłę, chociaż w tej części Katniss będzie musiała odpowiedzieć, za te polityczne "pyskówki".
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez zyrafa » 2013-10-29, 22:05:48

Kadzi558 napisał(a):Niezły film! Książka była jeszcze lepsza, za jednym zamachem przeczytałam wszystkie części. :) Wylookałam na filmwebie, że niedługo będzie w kinach druga część...

o prosze, kiedy premiera?
Avatar użytkownika
zyrafaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2012-09-01, 10:17:09
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez niana » 2013-11-20, 17:30:35

Premiera jest już w weekend! Ja się nie mogę doczekać. Katniss to jak dla mnie wzór silnej kobiety, która daje radę w każdej sytuacji.
Avatar użytkownika
nianaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2013-01-13, 00:31:41
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez pomocny87 » 2013-11-20, 19:42:29

Zdecydowanie w Igrzyskach Śmierci jest sporo silnych kobiet. Dla mnie wymowny jest ten fragment z "W pierścieniu ognia".
No love, no glory...
Avatar użytkownika
pomocny87None specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2012-05-16, 11:15:47
Lokalizacja: Kostrzyn n. Odrą
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Babyblue » 2013-11-21, 14:02:35

RanyJ napisał(a):GoldenBoj - a pamiętasz tę scenę jak Katniis przestrzeliła z łuku świnię na bankiecie, bo sponsorzy nie zwracali na nią uwagi? Albo na sam koniec, jak postanowiła udać, że razem z Peetą zatrują się na śmierć, na arenie? :) Ja w tym widzę siłę, chociaż w tej części Katniss będzie musiała odpowiedzieć, za te polityczne "pyskówki".

taa Dobrze im strzeliła :D Normalnie zuch dziewczyna, ale dopiero W pierścieniu ognia naprawdę im pokaże... :hyhy:
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Kadzi558 » 2013-11-27, 20:13:38

GoldenBoj - 2013-10-02, 19:53:11 napisał(a):Wszystie za jednym zamachem? To ile ci to zajeło, bo to zdaje się pokaźne tomy?


A co się będę rozdrabniać :P Jak się w coś wkręcę to ciężko mi przestać, jakby było więcej części to i te bym pochłonęła w szybkim tempie :) A te trzy przeczytałam w sumie w jakiś miesiąc więc nie najgorzej.. Przyjemnie się czyta i naprawdę można nieźle wsiąknąć w klimat :D

Byłam w ten weekend w kinie na "W Pierścieniu Ognia" i mega mi się podobał! Duużo lepiej zrobiony niż 1 cz. Nie wiem czy to kwestia zmiany reżysera czy tego, że wiernie oddawał książkę ale naprawdę byłam pod wielkim wrażeniem :)
Avatar użytkownika
Kadzi558None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2013-09-16, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez GoldenBoj » 2013-11-27, 23:57:11

Też już oglądałem i zgadzam się z Twoją opinią, WPO jest dużo lepszy od IŚ pod wieloma względami. Począwszy od lepszej pracy kamery, poprzez dojrzalszą fabułę, jeszcze lepszą grę aktorską nie tylko Katniss, ale też innych trybutów, Effie, Haymitha, Snowa... Pozostawia duży niedosyt, nie wiem kiedy minęło te 2,5 godz. Książkę IŚ już przeczytałem, tak się wciągnąłem że połknąłem ją w dwa dni ;-) Teraz kolej na drugą część, tylko jeszcze nie mam ;-)
Avatar użytkownika
GoldenBojNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:19:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez Kadzi558 » 2013-11-28, 15:24:51

Ah ten niedosyt ;) Pierwsze co powiedziałam po wyjściu z sali to "Cholera, znowu będę czekać rok na następną część " :P GoldenBoj chętnie bym Ci pożyczyła "WPO" jeśli masz ochotę, ja na twoim miejscu nie mogłabym długo tego odwlekać :P
Avatar użytkownika
Kadzi558None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2013-09-16, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez persona » 2013-12-02, 14:56:49

Kadzi558 napisał(a):Ah ten niedosyt ;) Pierwsze co powiedziałam po wyjściu z sali to "Cholera, znowu będę czekać rok na następną część " :P


Ja pomyśałam sobie dokładnie to samo !! Trochę nawet byłam zła że skończyli w takim momencie. Film jest niesamowity, o wiele lepszy niż pierwsza czesc, trzeba przyznac że zmiana reżysera podziałała na plus :ok: Czas w kinie mija niesamowicie szybko (niestety), akcja doszczętnie wciąga widza. I ta animacja kosogłosa na koniec !! Szok. :szook:

personaFemale
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2013-12-02, 14:46:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Igrzyska Śmierci - SF o silnych współczesnych kobietach

Postprzez Babyblue » 2014-11-25, 14:55:18

Kto już był i widział Kosoglosa? Mnie się nuci cały czas...
"Jest już za późno
-nie jest za późno..."
Avatar użytkownika
BabyblueNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 263
Dołączył(a): 2011-11-23, 16:13:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Hypnos » 2014-11-27, 14:54:30

Ja byłem wczoraj i musze przyznac, że dalej trzyma poziom poprzednich części, czyli wysoki, chociaż ta część ma inny rytm. Mniej tutaj samej walki, teraz widzimy psychikę bohaterów.
Avatar użytkownika
HypnosNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2014-11-25, 17:39:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 170 gości

cron