Jeż Jerzy

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Jeż Jerzy

Postprzez BlueMan » 2011-03-21, 19:41:20

http://www.filmweb.pl/film/Je%C5%BC+Jerzy-2011-428472
Znacie ten film? ostatnio go reklamują, ponieważ niedawno była jego premiera w polskich kinach.

Nie oglądałem jeszcze tej bajki. Ale irytują mnie reklamy gdzie mocno chwalą się "najlepsza polska komedia od czasów Seksmisji". Ciekawe jakim prawem podbierają tytuł bardzo dobrej komedii jaką była (i jest!) Seksmisja - film Jeż Jerzy który nie jest filmem, a właściwie bają, która dopiero co wyszła na rynek. Przecież założę się, że za rok nikt o Jeż Jerzym nie będzie pamiętać, więc jakim cudem coś co nie wytrzyma roku jest "lepsze" od filmu, który już tyle lat wyświetlany jest na szklanych ekranów.

Nie zamierzam więc oglądać tej komedio-bajki :/
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-21, 20:09:33

Czy ja wiem, nikt tu nie mówi, że to lepsze od seksmisji. Skoro najlepsze od czasów, to seksmisja była lepsza lub tak samo śmieszna, a to jest najlepsze co nakręcili po niej. Ja też nie wierzę, że to będzie jakiś hit :/

Ale takie porównania faktycznie denerwują, a ostatnio ich pełno. Tak z pamięci: "Widziałeś Incepcję, obejrzyj też Władców Umysłów" czy "Zapomnij o Włatcach móch, obejrzyj Rango. Trochę to rażące ale ja myślę, że ludzie mają podobne odczucia jak my i to tym filmom robi raczej antyreklamę.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-03-21, 22:08:35

Z jednej strony antyreklama, z drugiej - zawsze przewinie się w rozmowach ta nazwa filmu i film zyska x% więcej widzów, bo w końcu co niektórzy się na niego skuszą.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-22, 00:14:30

Dla mnie to śmieszna forma reklamy, zakładać z góry, że coś będzie hitem tudzież dorówna poziomowi i popularnością jakiejś produkcji sprzed lat. Takie pieprzenie trzy po trzy, że tak brzydko to ujmę.
I mam podobne odczucia jak Wy, raczej mnie to odrzuca niż zachęca do obejrzenia / przesłuchania danej produkcji.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-22, 02:33:47

cre[a]tive - 2011-03-21, 23:14 napisał(a):Dla mnie to śmieszna forma reklamy, zakładać z góry, że coś będzie hitem tudzież dorówna poziomowi i popularnością jakiejś produkcji sprzed lat. Takie pieprzenie trzy po trzy, że tak brzydko to ujmę.
I mam podobne odczucia jak Wy, raczej mnie to odrzuca niż zachęca do obejrzenia / przesłuchania danej produkcji.

Widać, że się na marketingu nie znasz :)
To jest to samo, jak w przypadku wyborów. Jak zapytasz kandydata, kto wygra, to dany kandydat zawsze odpowie, że on, bo na tym to polega. Nie można powiedzieć: "Kandyduję, ale i tak nie wygram, bo największe poparcie ma Kowalski". Skoro największe poparcie ma Kowalski, to po uj ktoś miałby oddawać głos na Iksińskiego? Jak sam Iksiński tam mówi?
To samo jest z filmami: dystrybutor musi napisać, że "to najlepsza komedia od czasów wyboru Jarka na Premiera" albo "lepszej komedii nie da Ci nawet Zapasiewicz". Po prostu, gdyby ktoś tak nie pisał, a pisał na przykład: "Zobacz, może Ci się spodoba" to nikt by nie wydawał swoich pieniędzy na oglądanie tego filmu.
Poza tym liczy się siła słowa z "naj-" na początku. Naj jest naj, i koniec. Najlepsze, najciekawsze, najśmieszniejsze. Naj coś jest "naj" to nic innego tego nie przebije. Jest po prostu tak zajebiste, że nie można tego nie zobaczyć.
Kolejna kwestia to taka, o której pisze Szymon, mianowicie chodzi o to, żeby mówili o filmie. Jeśli dwóch kumpli wspomni o Jeżu Jeżym i powie "Słuchaj, czytałem że jest tak zajebista jak Seksmisja. Seksmisja była w ch*j zajebista. Idziemy na Jeża?" i już dwa bilety sprzedane. I niech tak 50 000 osób sobie porozmawia. Łatwo policzyć zysk.
Oczywiście, jeśli film jest beznadziejny, a reklamowany jest jako najlepszy, to wtedy jest to wielka klapa, bo zła sława niczym kostki domino: jedna oddziałuje na drugą i w konsekwencji wiele osób nie pójdzie na ten film.
To wszystko to tylko prawa rynku, po prostu - manipulowani jesteście i nawet często o tym nie zdajecie sobie sprawy :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jeż Jerzy

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-22, 04:02:26

A flukontrol, czy tam coś podobnego, reklamuje się, że ma najgorszy smak. I co? Według mnie jest to dobra reklama. Rynek przesiąkł już tymi wszystkimi pochwałami, ludzie od dziesiątek lat kupują "najlepsze produkty na świecie", a dostają gówno więc byliby imbecylami żeby tego nie zauważyć. To co najlepsze dawno już spowszedniało. A taka szczera reklama zwraca na siebie uwagę, co widać zresztą po mnie bo nie znam się na lekach na grypę, a tę zapamiętałem i gdyby ktoś dał mi ankietę z pytaniem o marki takich leków które znam to ta byłaby jedyną. Po drugie może to działać na zasadzie; potrafią przyznać się do mankamentów znaczy mówią prawdę, mówią prawdę znaczy to działa, chociaż i tak wciskają badziewie.

hitman1986 napisał(a):To wszystko to tylko prawa rynku, po prostu - manipulowani jesteście i nawet często o tym nie zdajecie sobie sprawy :)

No to tak ta manipulacja podziałała na nas, że nikt z nas się na ten film nie wybiera, a co więcej zraziliśmy się do niego i jeśli podzielimy się taką opinią ze znajomymi to prawdopodobne, że więcej osób zrezygnuje z oglądania. Przemnóż to przez 50tys :P i skończy się na tym, że film obejrzą tylko gimnazjaliści których taka reklama nie dotyczy, bo mogli nigdy nie oglądać seksmisji...

hitman1986 napisał(a):Jeżu Jeżym

:P
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-22, 10:23:03

hitman1986 - 22 mar 2011 01:33 napisał(a):dystrybutor musi napisać, że "to najlepsza komedia od czasów wyboru Jarka na Premiera" albo "lepszej komedii nie da Ci nawet Zapasiewicz". Po prostu, gdyby ktoś tak nie pisał, a pisał na przykład: "Zobacz, może Ci się spodoba" to nikt by nie wydawał swoich pieniędzy na oglądanie tego filmu.


Jak to musi, jak nie każdy dystrybutor tak robi? Część pisze po prostu "wielki hit", "gwiazdorska obsada", "świetny scenariusz", "piorunujące efekty specjalne" itp. I to do mnie trafia, a nie twierdzenia typu "najlepsza komedia na świecie" tudzież "komedia wszechczasów". A za miesiąc wychodzi kolejna i też piszą o niej "wszechczasów".
Sorry, trzeba być trochę do tyłu by się na takie wędki nabierać ;)

hitman1986 - 22 mar 2011 01:33 napisał(a):manipulowani jesteście i nawet często o tym nie zdajecie sobie sprawy


Wypiszę się z tego grona jednak, pomimo Twojej pewności co do mego zmanipulowania, bowiem nowości filmowych nie oglądam, nie interesują mnie i żadne reklamy ani manipulacje jakoś mnie do tego nie skłaniają, by zacząć to oglądać tudzież śledzić.


KenWatanabe - 22 mar 2011 03:02 napisał(a):A flukontrol, czy tam coś podobnego, reklamuje się, że ma najgorszy smak. I co? Według mnie jest to dobra reklama.


He he, tutaj też mam kompletnie odmienne zdanie. Łatwo przejrzeć cel twórców tej reklamy, nader poważny pan stoi przed ludźmi i opowiada z tą miną, że FluControl ma najgorszy smak, "bo ma leczyć a nie smakować". Przecież to najtandetniejsza reklama odwołująca się do starego przysłowia, licząca jednocześnie, że ludzie są tak głupi iż dadzą się przekonać, że coś co źle smakuje lepiej ich wyleczy niż to, co smakuje dobrze. Dlatego właśnie powinni kupić niedobry w smaku FluControl zamiast na przykład Fervex. Zupełnie jakby dodanie do tego proszku trochę cukru i aromatów smakowych miało zabić jego lecznicze właściwości.
Reasumując, jak ja widzę tę reklamę to zawsze mi się poprawia humor, bowiem jej poziom przyprawia mnie o salwy śmiechu ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-23, 00:17:02

cre[a]tive - 2011-03-22, 09:23 napisał(a):Wypiszę się z tego grona jednak, pomimo Twojej pewności co do mego zmanipulowania, bowiem nowości filmowych nie oglądam, nie interesują mnie i żadne reklamy ani manipulacje jakoś mnie do tego nie skłaniają, by zacząć to oglądać tudzież śledzić.

Po pierwsze nie pisałem jedynie o kinie i o reklamach. Po drugie: sądzisz, że tylko reklamami da się manipulować?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-23, 00:22:56

hitman1986 - 22 mar 2011 23:17 napisał(a):Po pierwsze nie pisałem jedynie o kinie i o reklamach.


Temat o kinie, zboczyliśmy nieco na reklamy, także sądziłam, że trzymasz się tematu i na to odpowiedziałam;)

hitman1986 - 22 mar 2011 23:17 napisał(a):sądzisz, że tylko reklamami da się manipulować?


Manipulowani jesteśmy każdego dnia. Kobiety manipulują mężczyznami, mężczyźni kobietami, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Ale co do tego nieuświadomienia zjawiska to nie przesadzałabym jednak.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości

cron