Książę Persji: Piaski Czasu

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Książę Persji: Piaski Czasu

Postprzez BlueMan » 2010-07-05, 00:28:54

Obrazek
Film na podstawie bestsellerowej gry z 2003 r. Dastan, najmłodszy syn króla Persji Sharamana, razem z trzema braćmi i wujem, przebywa na wyprawie wojennej. Udaje im się przechwycić karawanę przemytników, na podstawie której stwierdzają, że Święte Miasto Alamut jest sojusznikiem ich wrogów. Wbrew zakazowi króla wyruszają rozprawić się ze zdrajcami. W czasie zdobywania twierdzy, każdy z czterech braci szuka odpowiedniego trofeum dla ojca. Najstarszy z nich, Tus, radzi Dastanowi, by podarował mu wspaniałą szatę. Po powrocie do domu, kiedy tylko Sharaman nakłada ją na siebie, zostaje przez nią pochłonięty. Dastan, wraz z porwaną z Alamut księżniczką Taminą, uciekając przed złaknionym kary dla rzekomego mordercy króla kapitanem straży, odkrywają niezwykłe właściwości tajemniczego sztyletu znalezionego w Alamut. Dastan, wraz z towarzyszką, decyduje się powrócić do Świętego Miasta, by dowiedzieć się, czy, a jeśli tak to dlaczego, jego brat posłużył się nim do pozbycia się ojca.


Byłem dzisiaj w kinie i powiem że film całkiem całkiem. Jasne, że Sci-Fi, ale jednak cały film trzyma się kupy. Jest wszystko wyjaśnione, ma sensowne zakończenie, a nie tak jak niektóre filmy - przez cały film super akcja, rozwijanie wątku, a na koniec film wygląda jak balon bez powietrza.

Fajny film do pooglądania ;) choć też cudów nie należy się spodziewać.


Moja ocena: 7+/10
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2010-07-05, 01:03:34

A nie mogłeś dopisać tego do "ostatnio oglądane" ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-05, 10:11:47

Nie, bo tam nie można prowadzić dyskusji nt. jednego z tytułów.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2010-07-05, 13:01:57

Ale jakiej dyskusji ?
To, co Ty napisałeś, to jest Twoja opinia o filmie, recenzja. Nie ma tam zachęcenia do dyskusji. Wyraziłeś swoją opinię i tyle.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-05, 13:27:14

I liczę, że inni co też obejrzeli ten film też się wypowiedzą.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kartezjusz » 2010-07-08, 20:15:49

Film ujdzie, choć spodziewałem się czegoś więcej. Był on jednak robiony z myślą o młodszej widowni, żeby nakręcić sprzedaż gier. Gdyby za jakiś czas ktoś się zabrał za wersję bardziej mroczną tak jak w przypadku mrocznego rycerza to byłbym zadowolony. Mam też jakieś dziwne wrażenie w pamięci, że mało było efektów specjalnych i jakoś postacie w filmie nie postępowały zbyt logicznie, ale cóż zrobić.
Avatar użytkownika
kartezjuszNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2009-01-12, 20:45:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 358 gości

cron