Szukam filmu

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Szukam filmu

Postprzez KenWatanabe » 2010-01-24, 20:07:04

A konkretnie jakiegoś ciekawego filmu ukazującego w tle, bądź opierającego swą fabułę na walkach w koloniach w XIX wieku. Może być coś starszego tylko niech nie będzie o walce o niepodległość USA.

Najłatwiej chyba będzie znaleźć coś z Brytyjczykami ale inne też mogą być. Preferowany region to okolice Suezu, Afryka, Indie, może być coś o Chińczykach. A mniej o Australii i Amerykach. Może być o Kompanii Wschodnioindyjskiej :)

A skąd takie dziwne prośby? :P Otóż obejrzałem ostatnio "Człowieka który chciał być królem" z Seanem Connerym i zaintrygował mnie ten film :) Bardzo ciekawe czasy i ludzie.

Edit:
*PS: Znam takie klasyki jak "Za króla i ojczyznę" lub "Lawrence z Arabii" więc może jest coś nowszego :)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szukam filmu

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-10, 23:47:04

-"Indochiny"
film o Francuskich Indochinach, ale w XX wieku.
-"Latający Holender"
film NIE o koloniach, ale o sytuacji w XVI Holandii, oddający świetnie paranoję tamtych czasów.

W tematyce o Kompaniach ciężko znaleźć coś w necie a co dopiero film - pasjonuję się kolonizacją i jak dla mnie film w tej tematyce to porażka.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Szukam filmu

Postprzez KenWatanabe » 2010-12-11, 18:49:52

A ja ostatnio znalazłem w tym temacie kolejny klasyk ;)
Chartum z `66 roku. Ze świetnym Laurencem Olivierem, i jest nawet niezły :/
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 433 gości

cron