Co ostatnio oglądałaś/eś?

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Guciu » 2009-03-07, 22:23:42

hitman1986, film jest twórców 300, więc chyba bardziej w tych klimatach.
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez bufaloxxx » 2009-03-07, 22:50:14

Nie jest to klimat 300, ani Sin City(nie robione też tą techniką). Do Batmana trochę bo pokazuję mrok miasta, ale jest to o wiele mroczniejszy klimat, a zarazem pokazane inne postrzeganie świata. Podoba mi się jak bohater zabija tasakiem, albo jak wspominają super złoczyńce który chodził za nimi aby tylko go zbili(taki sadomaso xD), a na pytanie ciekawe co się z nim stało: "Zrobił ten numer Rorschach'owi, a ten wrzucił go do szybu od windy", czy jakoś tak to leciało.
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Suceed » 2009-03-08, 20:32:25

Po przeczytaniu waszych opinii skusiłem się na Seven Pounds.

Tak dobrego filmu to ja nie widziałem! Wprawdzie przez pierwsze 20 min zastanawiałem się o czym będzie ten film i jak rozwinie się jego akcja, jednak takiego obrotu spraw się nie spodziewałem. Brawa dla scenarzystów!

Ostatnio bardziej podobają mi się tego typu filmy niż holywoodzkie kino akcji - jak to miało miejsce dotychczas ;)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Zommari LeRoux » 2009-03-08, 21:47:21

"Powrót Króla: Edycja Super-ekstra-wkij-rozszerzona"

Ojjj. Długie toto niesamowicie i męczące momentami, ale jednocześnie bardziej satysfakcjonujące niż ta normalna, kinowa wersja. W końcu film nie wygląda na pourywany w paru miejscach i niektóre dodane sceny naprawde wymiatają. Tak jak np. spotkanie z Ustami Saurona przy Mrocznej Bramie. Muah.
Submerge yourself my Amore...
Avatar użytkownika
Zommari LeRouxNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2009-03-05, 21:34:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez yaya » 2009-03-09, 22:38:50

7 pounds z willem smithem i benjamina buttona z bradem pittem, oba super.
Avatar użytkownika
yayaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2008-02-20, 23:10:35
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez evil » 2009-03-10, 09:05:32

makoomba napisał(a):Reverb (pogłos)

obejrzałam i hmmm... trochę zakręcony film, ale muzyka robi swoje. Denerwowała mnie trochę gra aktorska... zajeżdżało mi mocno amatorką, jednak jeśli pomijając ten fakt to film nie był najgorszy. Na moje 5/10 ;p

Drogi Osamo
Obrazek
Scenariusz "Incendiary" powstał na podstawie książki Chrisa Cleave'a. Jej główną bohaterką jest kobieta, której życie rozbija się na kawałki kiedy mąż i kilkuletni synek giną w wyniku samobójczego zamachu bombowego na jednym z meczów piłkarskich. Jej traumę dodatkowo potęguje fakt, że w czasie kiedy oni umierali ona spotykała się ze swoim kochankiem. W rolę zrozpaczonej kobiety wcieli się tu Michelle Williams, McGregor zagra dziennikarza, z którym ma romans, a Macfadyen będzie przełożonym jej męża, szefem anyterrorystycznego oddziału policji, który także chce zdobyć jej miłość.


Film jak na moje słabiutki... oj słabiutki. Teoretycznie powinien być ciekawy, ale męczy wieczna paranoja i depresja głównej bohaterki. Spodziewałam się jakiegoś dochodzenia, ścigania winnych a tutaj wiecznie mazanie na ekranie... Dla mnie dużo brakuje temu filmowi... strasznie mi się ciągnął, ale obejrzałam... żałuje.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez makoomba » 2009-03-10, 11:30:44

hitman1986 napisał(a):The Code (Think as thieves)

Obejrzałem i trochę zawiedziony jestem. Patrząc na obsadę spodziewałem się czegoś lepszego. Pomijając dobrą gre aktorską i zaskakujące zaskoczenie to film nie zachwyca.

Lokator (Lodger)
Obrazek
Zobacz jak Simon Baker, Alfred Molina, Hope Davis i Shane West stają oko w oko z naśladowcą Kuby Rozpruwacza w elektryzującym thrillerze "Lokator". Posiwiały detektyw bada trop bezwzględnego mordercy czyhającego na prostytutki pracujące przy Sunset Strip w Zachodnim Hollywood. Makabryczne praktyki zabójcy przypominają słynne wybryki nigdy nie złapanego, bezlitosnego XIX-wiecznego psychopaty z Londynu - Kuby rozpruwacza. Co gorsza, detektyw szybko zauważa podobieństwa pomiędzy zbrodniami z Hollywood do ataków ujętego seryjnego mordercy sprzed kilku lat. Czy skazano wówczas niewinnego człowieka?


Całkiem nie najgorszy film, jednak bez fajerwerków. Ciekawa fabuła i niezła gra aktorska, ale brakowało w nim jakiegoś dreszczyku emocji i napięcia, który powinien towarzyszyć thrillerom.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez evil » 2009-03-11, 17:47:19

Znamię Kaina
Obrazek
Film opowiada o losach 2 przyjaciół służących w brytyjskiej armii w Iraku w 2003 roku. Ich pluton boryka się z trudnościami utrzymania pokoju. Gdy kapitan ich oddziału ginie podczas patrolu od wybuchu przydrożnej bomby, morale plutonu sięga dna.
Opowieść o doświadczeniu wojny przez żołnierzy, a także efektów tego, co widzieli i robili, po tym jak wracają z misji do domu. Zamiast bohaterskich opowieści, żołnierze przywożą ze sobą zdjęcia z jeńcami jako pamiątki, ale także tajemnice dotyczące tego, co naprawdę robili. Kiedy dramatyczne wydarzenia z przeszłości wyjdą na jaw, będą musieli po raz kolejny stawić czoła swoim lękom i koszmarom.

Osobiście film mi się podobał - bardzo to dużo powiedziane, ale podobał. Świetnie pokazane lęki i obawy żołnierzy służących w Iraku, jak i również, późniejsze paranoje jakie były konsekwencją ich czynów. Dobrze ujęta machina działająca w brytyjskiej armii, szukania kozłów ofiarnych...dobra gra aktorska dawała ciekawy klimat filmu. Oceniam 7,5/10.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Q3lo » 2009-03-12, 17:55:11

Ja wczoraj oglądałem Głosy 2

Obrazek

Cała rodzina Abe?a zostaje zamordowana a on sam cudem uratowany od śmierci przez lekarzy. Wkrótce bohater uświadamia sobie, że jest w stanie dostrzec, którzy z ludzi wkrótce umrą. Postanawia ocalić ich przed złym losem, ale niebawem przekona się, jak wysoką cenę trzeba zapłacić za igranie ze śmiercią.


Nawet może być. Film z 2007 roku ale przedtem nie słyszałem o nim. Musze objerzec jeszcze pierwszą część.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez evil » 2009-03-12, 19:57:12

Właśnie co skończyłam oglądać:

Eksperyment
Obrazek
Akcja skupia się na grupie mężczyzn uczestniczących w eksperymencie, polegającym na tym, że dobrowolnie pozwalają się zamknąć w więzieniu. Jednym w uczestników eksperymentu jest dziennikarz, którzy filmuje wszystko ukrytą w okularach kamerą. Kiedy dziennikarz zaczyna prowokować "strażników", naukowcy postanawiają nie interweniować.


Świetny thiller psychologiczny - utrzymujący w napięciu. Ciekawe ujęcie różnych grup społecznych i różnych zachowań... zresztą film trzeba obejrzeć, aby się przekonać.
Ciekawostka odnośnie filmu - "Fabuła filmu jest oparta na faktach. Dwadzieścia lat temu Phillip Zimbardo pracownik Uniwersytetu Stanforda przeprowadził badanie, w którym połowa osób odgrywała role więźniów, a druga połowa role strażników. Eksperyment miał trwać 14 dni. Przerwano go po 6. Procedura badawcza posłużyła za podstawę scenariusza filmu Olivera Hirschebiegela."

Miłego seansu!
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez makoomba » 2009-03-13, 00:34:41

Bitwa o Irak
Obrazek
Kanwą fabularyzowanego dokumentu Nicka Broomfielda jest masakra w irackiej miejscowości Haditha pod koniec 2005 roku, gdzie w odwecie za śmierć jednego z żołnierzy, marines zabijają 24 cywilów, w tym kobiety i dzieci. Broomfield koncentruje się na ofiarach i sprawcach tragedii zarówno po stronie amerykańskich wojsk okupacyjnych jak i rebeliantów. Autor filmu został doceniony na ubiegłorocznym festiwalu w San Sebastian, gdzie otrzymał nagrodę za reżyserię.


Niezły film odkrywający cały idiotyzm towarzyszący wojnie w Iraku, moze trochę zbyt moralizatorski ale warty obejrzenia i skłaniający do zastanowienia się nad sensem wojny.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Zommari LeRoux » 2009-03-13, 01:30:08

"Zmierzch"

W końcu sie za to zabrałem i tak raczej średnio mnie zadowolił. Irytujący główny bohater + niedobrana muzyka to największe minusy. A i fabularnie i klimatycznie był średniawy.
Submerge yourself my Amore...
Avatar użytkownika
Zommari LeRouxNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2009-03-05, 21:34:36
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez WeaponX » 2009-03-14, 00:24:11

ja sobie przypomnialem dzis Konsula z Piotrem Fronczewskim - kawalek dobrego kina :)
Podzielmy się opłatkiem
Avatar użytkownika
WeaponXNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 91
Dołączył(a): 2008-07-07, 22:53:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez makoomba » 2009-03-14, 10:42:29

Nienarodzony (Unborned)
Obrazek
Bywa, że dusza zmarłej osoby tak bardzo została owładnięta przez zło, że odmawia jej się szansy przekroczenia bram niebios. Musi bez końca błąkać się na granicy światów, desperacko poszukując nowego ciała, w którym mogłaby zamieszkać. I czasami jej się to udaje. Casey Beldon (Odette Yustman) nienawidzi swojej matki, która porzuciła ją w dzieciństwie. Kiedy jednak zaczynają dziać się wokół niej niewytłumaczalne rzeczy, Casey zaczyna rozumieć powody, dla których odeszła jej matka. Dręczona koszmarami i duchem, który nawiedza ją co rano, dziewczyna musi zwrócić się do jedynej osoby - rabina Sendaka (Gary Oldman) - która jest w stanie ją wyzwolić. Z pomocą Sendaka, Casey odkrywa źródło rodzinnej klątwy tkwiące w przeszłości, w nazistowskich Niemczech - ducha posiadającego zdolność zawładnięcia każdą żywą istotą. Kiedy klątwa zostaje uwolniona, jedyną szansą dla dziewczyny jest zamknięcie drzwi do naszego świata, które zostały siłą otwarte przez kogoś, kto nigdy się nie narodził.


Kolejny horror z cyklu jak cos sie nagle pojawi to jest straszne z obrym pomysłem na scenariusz, niestety po raz kolejny zaprzepaszczonym. Fabuła przewidywalna jak pogoda na saharze i słabiutka gra aktorska, chociaż fajnie się ogląda samemu o 3 w nocy z dzwiekiem 5:1 :) Największą zaletą filmu jest uroda Odette Yustman :)
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Suceed » 2009-03-14, 19:45:30

Slumdog Milionare

Film obejrzałem na raty. Początek dosyć nudny i po 40 min wyłączyłem film. Jednak dalej film zaczyna nabierać tępa i staje się ciekawy. Podoba mi się sposób w jaki pytania z teleturnieju zostały powiązane z życiem bohatera. Ogólnie film na + gdyż spodziewałem, że cała akcja filmu będzie toczyć się w studiu. A tu miła niespodzianka w postaci retrospekcji.
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Kira » 2009-03-15, 18:03:56

Ja ostatnio obejrzałem (wczoraj) Podziemny Krąg. Fajny film, trzyma w napięciu i jest dość zaskakujący na końcu.
Z nowych filmów to ostatnio Valkirie. Dość fajnie zrealizowany film :D
Avatar użytkownika
KiraNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2009-03-07, 18:30:48
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza/Gliwice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez ElWray » 2009-03-16, 10:33:43

z kinowych to ostatnio obejżałem "My Bloody Valentine 3D" - oczywiście efekty trójwymiarowe super fabuła i zakończenie troche zbyt oczywiste, a ludzie na slai kinowej częściej sie smaili niz krzyczeli z przerażenia...Jedank żeby w pełni móc ocenić ten film postanowiłem obejrzeć oryginalna wersję z 1981 roku i mimo że pozbawiona jest efektów 3D to jest bardziej klimatyczna niz jej remake...
Avatar użytkownika
ElWrayNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 30
Dołączył(a): 2008-12-13, 22:49:08
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez makoomba » 2009-03-20, 18:00:35

Martyrs (Skazani na strach)
Obrazek
Młoda dziewczyna Lucie ucieka swoim tajemniczym oprawcom, którzy torturowali ją w opuszczonym kompleksie fabrycznym. Kolejne lata spędza w zakładzie psychiatrycznym, bezskutecznie próbując dojść do siebie po przeżytej traumie. Mija 15 lat, do domu pewnej zwyczajnej, zdawałoby się, rodziny wchodzi uzbrojona w dubeltówkę kobieta. Strzela, zabijając kolejno rodziców i ich dwójkę dzieci. Okazuje się, że zabójczyni to Lucie, a jej ofiarami są jej byli oprawcy. Dziewczyna dokonuje zemsty w złudnej nadziei, że oczyści swoje sumienie. Lecz wyzwoleniem z cierpienia jest tylko śmierć.


Film reklamowany jako jeden z najbrutalniejszych w historii europejskiego kina, i jeśli ktoś lubi duże ilości krwi spływające z ekranu to może obejrzeć. Co do samego filmu to wogóle mi się nie podobał. Przez pierwsze 40 minut otrzymujemy tylko przepełniony krwią obraz, nie dostając żadnej odpowiedzi na to kto, kogo i dlaczego. Później jet niewiele lepiej, choć film próbuje aspirować do miana czegoś więcej niż tylko krwawego horroru. Poza tym horror powienien dostarczaj jakiegoś dreszczyku emocji, a ja wynudziłem się na tym filmie jak mops. Muzyka i zdjęcia na niezłym poziomie.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Q3lo » 2009-03-20, 18:37:17

Jakis tydzień temu byłem też na "Włatcach móch" w kinie. Generalnie to serial lepszy ale mimo tego cała sala ryła ze śmiechu. :)
Było kilka świetnych momentów kiedy wszyscy płakali ze śmiechu.
No i Czesiowy utwór wymiata :) "Powiedz mi dzińdobry" :D
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Co ostatnio oglądałaś/eś?

Postprzez Mrówa » 2009-03-23, 12:35:34

"Lektor" polecam, historia prawdziwej miłości
Avatar użytkownika
MrówaNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 326
Dołączył(a): 2009-01-09, 22:38:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości

cron