Jakie ksiazki lub filmy byście polecili do obejrzenia?

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

Re: Jakie ksiazki lub filmy byście polecili do obejrzenia?

Postprzez Lawenda » 2009-02-27, 21:15:54

kobieta_nata napisał(a):wiec co jest wyznacznikiem jakosci ?


poziom filmu.

kobieta_nata napisał(a):wiec co teraz swiadczy o inteligencji - profesor w wieku 28 lat , czy gimnazjalista i laureat konkursow w randze ogolnopolskiej ?


a zawsze coś musi świadczyć? albo się jest inteligentnym albo nie i tyle.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jakie ksiazki lub filmy byście polecili do obejrzenia?

Postprzez WiseWoman » 2009-02-28, 12:50:52

Proponuję wrócić do tematu...
Polecam książkę Judith Fathallah, ,,Chuda''. Czytałam ją już jakiś czas temu, ostatnio czytałam po raz kolejny.

Wstrząsająca powieść o anoreksji napisana przez nastolatkę. Siłę tej książki stanowi dramatyczne świadectwo autorki, która zachorowała na anoreksję w wieku 13 lat. Jej zmagania z chorobą trwały trzy lata, dziewczyna znalazła się na oddziale psychiatrycznym, przeszła swoje piekło. Przeszła je nie na darmo, udało jej się pokonać chorobę. Dziś, w pełni wyleczona, studiuje literaturę w Cambridge i pracuje nad drugą powieścią. Chuda to lektura, którą można również polecić rodzicom nastolatków – świetnie napisana, mocna i jednocześnie optymistyczna. Z anoreksji można wyjść.


Świetna książka, chyba jedna z moich ulubionych. Napisana rzeczywiście ciętym językiem, więc nie sugerujcie się wiekiem głównej bohaterki. Polecam. :ok:
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały wszechświat działa potajemnie,
aby udało Ci się to osiągnąć.
*Paulo Coelho*
Avatar użytkownika
WiseWomanNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 629
Dołączył(a): 2007-11-03, 20:23:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jakie ksiazki lub filmy byście polecili do obejrzenia?

Postprzez BlueGirl » 2009-10-26, 22:59:01

Jeśli chodzi o filmy to najbardziej polecam Donny Darko, Mannequin lub Inside Man, jeśli chodzi natomiast o jakąś dobrą komedie to bardzo dobry jest Littleman. Naprawdę rewelacja, polecam serdecznie. Co do książek, to hmmm.... chyba brakło by mi miejsca, żeby wypisać wszystkie które polecam. Na pewno będą to "Ćpun", "My dzieci z dworca zoo", "Stokrotka", "Idź zapytaj Alice", "Tam gdzie spadają Anioły", "Poczwarka". Tyle, że jeśli chodzi o wypożyczenie tych książek to może być ciężko bo zazwyczaj są po nie kolejki :) Ale możesz część z nich kupić tanio przez internet chociażby na selkar.pl, albo na jakiejś innej stronie z książkami. Teraz jest tego pełno w Internecie. Nie polecam e-booków bo książki wtedy tracą swój charakter :) Miłego oglądania i czytania.
Avatar użytkownika
BlueGirlNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2009-10-26, 22:02:26
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jakie ksiazki lub filmy byście polecili do obejrzenia?

Postprzez winet » 2009-11-15, 20:11:52

Naszła mnie dzisiaj ochota na obejrzenie filmu mniej więcej i degeneratach, patogii itp. Głównie obejrzałbym film w klimatach betonowych blokowisk, łysych dresów itd. Coś jak Silny z wojny polsko-ruskiej (wiem, wiem on nie był z typowego blokowiska) ;] Co możecie polecić? Zależy mi też na tym, żeby była to raczej głośna produkcja, gdyż mam zamiar obejrzeć go jeszcze dzisiaj :P
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez yellow_ » 2009-11-23, 14:44:56

;) ja bym poleciła 'Dolores Claiborne' Stephena Kinga jeśli chodzi o książkę - ma charakter psychologiczny i jest zarazem tajemnicza i mądra. Jeśli chodzi o filmy to mówiąc o czymś ambitnym na pewno: 'Małe dzieci', 'Amores perros', 'Frida', 'Tańcząc w ciemnościach' i bardziej pozytywne 'Juno', a z najnowszych produkcji: 'Zero' i 'Przerwane objęcia' :)
Avatar użytkownika
yellow_None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2009-11-23, 14:18:34
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Jakie ksiazki lub filmy byście polecili do obejrzenia?

Postprzez balwanoglowy » 2009-11-24, 18:02:47

Polecić dobrą książką to ważna rzecz szczególnie w okresie świątecznym. Nie ma chyba lepszego prezentu i nawet taki bałwan jak ja je czasami czyta. :yahoo:
Prezenty
Avatar użytkownika
balwanoglowyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2009-11-24, 13:42:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 297 gości

cron