[serial] True Blood

Recenzje, zapowiedzi, wasze odczucia... . Czyli to co warto zobaczyć, a czego nie. Inni Ci doradzą, ale Ty także możesz pomóc i ocenić np. najnowszy film.

[serial] True Blood

Postprzez bufaloxxx » 2008-12-09, 18:05:26

Obrazek

Historia Sookie Stackhouse, barmanki żyjącej w Louisianie, która potrafi czytać w ludzkich myślach. Pewnego dnia jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy Wampir Bill, wchodzi do miejsca jej pracy -dzieje się to w dwa lata po tym, jak wampiry "wychodzą z trumien" w publicznej telewizji.


Obejrzałem 1 sezon (jak na razie jedyny) i bardzo mi przypadł do gustu. Drugi po "Rome" serial emitowany przez HBO, który mnie tak zaciekawił. Pokazanie wampirów w zupełnie innym świetle, a także pokazanie życia mieszkańców miasteczka i ich stosunku do wampirów.
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez yaya » 2008-12-11, 22:28:33

pewnie jeszcze troche i bedzie w polskim hbo. ja nie oglądałem ale może sie skusze :D
Avatar użytkownika
yayaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2008-02-20, 23:10:35
Lokalizacja: warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez hitman1986 » 2008-12-11, 22:55:07

dzięki za cynk, zapowiada się nieźle, więc zacznę szukać w "wypożyczalniach" ;]
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez sottie » 2009-01-14, 22:44:04

Ciekawy jest pomysł sytuacji, kiedy wampiry i ludzie żyją obok siebie i dochodzi pomiędzy nimi nie tylko do zatapiania kłów w szyjach ;) Blond kelnereczka, która czyta w myślach i kryminalne zagadki w małych amerykańskim miasteczku. Moim zdaniem kolejna udana realizacja ("Rzym" też do mnie wciągnął), od 7. lutego o 22:00 emitowana na HBO oczywiście xD

Wolę sobie nie wyobrażać tego typu polskiej produkcji ;)
Avatar użytkownika
sottieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2009-01-14, 20:25:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez kartezjusz » 2009-01-16, 20:17:14

Serial robi gigantyczne wrażenie na widzach. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest dla każdego. Trochę drastycznych scen zawiera, ale wciąga niczym czarna dziura. Ekranizacja numer 1 wśród produkcji ze świata wampirów. Niesamowicie jest potraktowany wątek krwi. Teraz już nie wampiry na ludzi, a ludzie na wampiry polują by pić ich krew - i po co się było ujawniać??? :cisza:
Avatar użytkownika
kartezjuszNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2009-01-12, 20:45:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez Suceed » 2009-01-25, 19:14:42

Z racji, że mam wolne postanowiłem zabrać się za jakiś serial. Wybór padł na True Blood.

Jestem po pierwszym odcinku i tak:
Plusy:
-Aktorka odgrywająca główną role
-Niespotykana fabuła
-Odrobinka humoru ;)

Minusy:
-pierwszy odcinek trochę mi się dłużył

I jeszcze nie wiem jak się ustosunkować do tych dość smiałych scen erotycznych. Nie zbyt mi przypadły do gustu :|

Zobaczymy co pokażą kolejne odcinki.
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez sottie » 2009-01-28, 18:10:26

Suceed napisał(a):Jestem po pierwszym odcinku i tak:
Plusy:
-Aktorka odgrywająca główną role
-Niespotykana fabuła
-Odrobinka humoru ;)


Specyficzny humor i charakterystyczni bohaterowie - mimo naiwności niektórych we mnie wzbudzają jakąś sympatię ;)

Suceed napisał(a):Minusy:
-pierwszy odcinek trochę mi się dłużył

I jeszcze nie wiem jak się ustosunkować do tych dość smiałych scen erotycznych. Nie zbyt mi przypadły do gustu :|


Mnie już pierwszy zaciekawił, bo zarysowało się kilka wątków, ale w dalszych serial szybko się rozkręca a sprawy komplikują :hyhy: Sceny rzeczywiście odważne, ale to już jedna z cech charakterystycznych tej hmm... niebanalnej produkcji. W ogóle Alan Ball chyba nie kręci złych filmów/seriali.

Swoja drogą, ciekawe jak może smakować ta ich syntetyczna krew.
Avatar użytkownika
sottieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2009-01-14, 20:25:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez Q3lo » 2009-01-29, 12:10:03

Ostatnio też naszło mnie na amerykańskie seriale (Prison Breake, My name is Erl, Heroes, Californication) to pewnie i ten zobacze.
"Jedzcie gówna! Miliony much nie mogą się mylić!!!"
Avatar użytkownika
Q3loNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 6560
Dołączył(a): 2004-09-26, 22:44:02
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez Suceed » 2009-01-29, 15:38:41

Skończyłem serial. I sezon pierwszy oceniam na 7+.
Jak dla mnie trochę zbyt słabo rozwinięty watek z wampirami (całość skupia się wokół góra 5 wampirów)
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez sottie » 2009-01-30, 00:33:48

Suceed napisał(a):Jak dla mnie trochę zbyt słabo rozwinięty watek z wampirami (całość skupia się wokół góra 5 wampirów)


Słabo rozwinięty wątek z wampirami - w sensie ogólnego ich ujawnienia się, "wyjścia z podziemia" i tego, jak to wygląda globalnie?
Z drugiej strony każdy z tych wampirów jest chyba na tyle charakterystyczny, że reprezentuje jakiś ogólny typ i większą grupę czy wzorzec zachowań lub problem ;)
Avatar użytkownika
sottieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2009-01-14, 20:25:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez rita » 2009-02-01, 00:06:35

ja się spodziewałam że serial będzie dobry i się nie rozczarowałam . ale "6 stóp pod ziemią" też mi się bardzo podobało a to przecież również twór Alana Balla.
na HBO będę oglądała jeszcze raz, bo zawsze jak coś oglądam powtórnie to zupełnie inne rzeczy wyłapuję. mogliby dawać więcej niż jeden odcinek naraz...
Avatar użytkownika
ritaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2007-06-26, 13:31:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez sottie » 2009-02-01, 20:48:15

Ja bardzo cenię sposób, w jaki Alan Ball przekłada wizję na realizację - filmową czy serialową. Dba o szczegóły i potrafi stworzyć odpowiedni klimat, skubaniec.
Jestem zadowolona, że dają jeden odcinek na raz, bo wtedy lepiej się skupiam na fabule, chociaż nie zaszkodzi podejrzeć coś drugi raz. Teraz w HBO będzie można oglądać "True Blood" i w planowym terminie i powtórki we wtorki wieczorami ;)
Avatar użytkownika
sottieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2009-01-14, 20:25:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez rita » 2009-02-05, 13:48:10

ja sobie nagrywam na dekoderze na wszelki wypadek. tak już mam że jak później obejrzę drugi raz to więcej rzeczy wyłapię bo skupiam się na detalach.
niedawno odliczałam dni do LOSTów na nScreenie a teraz odliczam do True Blood na HBO, no normalnie życie pod dyktando tv ;)
Avatar użytkownika
ritaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2007-06-26, 13:31:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez sottie » 2009-02-05, 19:34:02

rita napisał(a):ja sobie nagrywam na dekoderze na wszelki wypadek. tak już mam że jak później obejrzę drugi raz to więcej rzeczy wyłapię bo skupiam się na detalach.
niedawno odliczałam dni do LOSTów na nScreenie a teraz odliczam do True Blood na HBO, no normalnie życie pod dyktando tv ;)


To odliczanie już w fazie końcowej, bo serial startuje pojutrze. Mam nadzieję, że przekona mnie na tyle, że niedługo zacznę odliczać do początku emisji drugiego sezonu ;)
Póki co można sobie pościągać tapety ze Stephenem Moyerem i inne rzeczy z http://www.czystakrew.hbo.pl/
Byle do soboty :dance:
Avatar użytkownika
sottieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2009-01-14, 20:25:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez bufaloxxx » 2009-02-07, 15:52:13

A czytał ktoś książki?? Byłbym ciekaw jak historia jest pokazana w oryginale.
"Moja muzyka będzie wieczna. Może mówię głupoty, ale kiedy coś wiemy możemy o tym mówić. Moja muzyka będzie wieczna."
//Bob Marley
Avatar użytkownika
bufaloxxxNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1409
Dołączył(a): 2004-09-13, 19:34:07
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez sottie » 2009-02-13, 14:19:53

bufaloxxx napisał(a):A czytał ktoś książki?? Byłbym ciekaw jak historia jest pokazana w oryginale.


Czytałam książkę "Martwy aż do zmroku" - od pierwszych stron wciąga i nie wiadomo kiedy połyka się całość. Nie jest przesłodzona, momentami wręcz prawdopodobna. Powiem szczerze, że oglądając serial wcale się nie rozczarowałam, bo mniej-więcej tak wyobrażałam sobie bohaterów, w "True Blood" książkowe postaci ożywają i cała historia zyskuje smaczku. Warto zapoznać się z książką a potem koniecznie zagłębić się w ekranową produkcję :hyhy:
Avatar użytkownika
sottieNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2009-01-14, 20:25:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez rita » 2009-02-16, 23:41:50

a ja nawet nie wiedziałam że to też jest na podstawie książki. po tym jaką chałą okazał Się "Dexter" w wersji papierowej do wszystkiego podchodzę z rezerwą...
Avatar użytkownika
ritaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2007-06-26, 13:31:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez kartezjusz » 2009-02-17, 19:45:00

Ha pewnie słusznie, ale true blood jest trochę specyficzny i głosy są podzielone od ochów i achów do druzgocących krytyk. Przy takim kontrowersyjnym serialu warto się przekonać samemu.
Avatar użytkownika
kartezjuszNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2009-01-12, 20:45:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez rita » 2009-02-19, 23:16:18

szczerze powiem że mnie złe recenzje nigdy nie zniechęcają,. wolę się przekonać na własnej skórze. dlatego jak skończy się emisja 'True blood' na HBO to sięgnę po książkę, myślę że warto będzie to zweryfikować.
Avatar użytkownika
ritaNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2007-06-26, 13:31:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: [serial] True Blood

Postprzez mleczna » 2009-02-21, 23:09:18

Mnie się strasznie podoba...ten wampir...wuh...jest boski :dance:
Wrocław 2012! http://www.wroclaw2012festival.pl Nie mogę się już doczekać...hi hi
Avatar użytkownika
mlecznaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2009-02-16, 23:08:05
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Kino i TV

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości