Strona 1 z 1

Remont pokoju

PostNapisane: 2017-07-19, 17:15:05
przez Blumka
Za niedługo mam remont pokoju. Mieszkam w bloku a mój pokój jest dosyć mały ( dł 4.4m, szer. 3.5m) Mam problem taki że nie mam pomysłu na kolory ścian, Na pewno chcę aby ściany miały ciemny kolor i na jednej z nich mam być fototapeta konia. Doradzicie?

Re: Remont pokoju

PostNapisane: 2017-07-20, 11:18:58
przez Ekspert_Dekoral
Barwy mają to do siebie, że mogą optycznie powiększyć a nawet rozjaśnić pomieszczenie. Wybierając jednak nieodpowiednie kolory, możesz uzyskać całkowicie odwrotny efekt. Brzmi niezbyt niezachęcająco ? Bez obaw, jest na to jedna złota zasada: jasne kolory sprawdzą się idealnie przy małych, ciemnych pomieszczeniach, a ciemne i wyraziste przy większych, z lepszym dostępem do światła dziennego. Dlatego w Twoim przypadku poważnie rozważyłabym malowanie ścian na ciemny kolor. Może to negatywnie wpłynąć na wystój Twojego wnętrza. Ciężko skupić się w pomieszczeniu ciemnym jak jaskinia. ;) Chyba, że lubisz takie klimaty ;) Postawiłabym więc na jasne kolory, które będą uzupełnieniem Twojej wyrazistej tapety – dodadzą przestrzeni. W tym przypadku doskonale sprawdzą się szarości, beże, delikatne fiolety, błękity a nawet zielenie. Wybierz delikatne i subtelne odcienie – nie przyćmią Twojej grafiki w konie, ale będą stanowić jej doskonałe tło. Jeśli dalej nie jesteś pewna, możesz skorzystać z naszej aplikacji Wizualizer 2.0 . To przyjazne urządzenie, dzięki któremu w prosty sposób możesz zobaczyć jak będą wyglądały wybrane kolory z naszej palety w Twoim mieszkaniu. Warto spróbować, jeśli jeszcze nie miałaś okazji ;)

Re: Remont pokoju

PostNapisane: 2018-01-15, 00:10:51
przez ilaj
wydaje mi się że to zbyt mały metraż jak na ciemne kolory, jeszcze optycznie zmniejszysz pokój :( a co byś powiedziała na ocienie złota duluxa kolory świata? Są jasne, ciepłe i przyjemne do oka. Jeśli jedną ścianę pomalujesz na ciemniejszy odcień a resztę na jaśniejszy to jesteś w stanie zwiększyć optycznie przestrzeń