Przelew bankowy ING Holandia vs WBK polska

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Przelew bankowy ING Holandia vs WBK polska

Postprzez DaroDG111 » 2013-05-25, 15:26:29

Witam
Mam pewną łamigłówkę.
Mam szwagra w Holandii który założył sobie tam konto w ING, teraz zaczynają się tak zwane schody ponieważ ma żonę dzieci w Polsce a nie wie jak przesłać im pieniądze.
Poprosił mnie żebym ja to zrobił i wszystko by było ok gdyby chociaż było po angielsku ale niestety jest tylko holenderski a tłumacz google szału nie robi z tłumaczeniem tego języka, mimo to udało mi się znaleźć rubrykę gdzie się przelewa pieniądze na konta zagraniczne w tym polskie wypełniłem wszystko i okazuje się że w okienkach gdzie wprowadzam nr konta brakuje miejsca na jedną cyfrę.
Jest tak
xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx x
a powinno być tak
xx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx
Jeśli ktoś wie coś na temat tego ING proszę o pomoc.
Korzystałem z tego poradnika ale nie wszystko mi się zgadzało, możliwe że były zmiany wizualne strony ING.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
DaroDG111Male
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 211
Dołączył(a): 2008-07-09, 11:49:08
Lokalizacja: Gardeja
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Dariusz

Postprzez KenWatanabe » 2013-05-28, 17:29:54

Jesteś pewien, że to miejsce na nr konta?

Każdy nr rachunku ma 16 cyfr + 2 cyfry kontrolne i w razie co 2 litery na prefiks i 8 na nr rozliczeniowy. W przelewach zagranicznych powinno się podać kolejno prefiks, cyfry kontrolne i nr rachunku. W rozliczeniach elektronicznych czasem używa się też kodu SWIFT, czyli kodu nadawanego poszczególnym bankom.

Problem w tym, że ten standard obowiązuje tylko na przelewy złotówkowe. Jeśli ktoś chce zrealizować przelew w euro musi to zrobić w formie IBAN. Łącznie z prefiksem i nr kontrolnym IBAN powinien mieć 22 cyfry. Jeśli coś ma format 25 znaków tak jak podałeś to może nie jest to nr konta tylko kod IBAN dla banku WBK w Polsce.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez DaroDG111 » 2013-05-28, 19:52:33

Nie wiem co jest z tym przelewem, w chwili obecnej ten przelew zrobił jakiś znajomy szwagra, holender ale za miesiąc znowu przyjdzie z tym do mnie bo jak znam szwagra to nie zagłębia się w takie rubryczki i na pewno nie będzie pamiętał jak to robił ten znajomy. On używa komputera tylko do rozmów przez skype z żoną i dziećmi niczego więcej więc zadzwoni do mnie żebym wszedł na jego konto i przelał kasę.
a jeśli chodzi o nr konta to w całości liczy 26 cyfr, tak mi podał a przelew ma być zrobiony w euro.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
DaroDG111Male
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 211
Dołączył(a): 2008-07-09, 11:49:08
Lokalizacja: Gardeja
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Dariusz


  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 562 gości

cron