Policja i jej interwencje

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Policja i jej interwencje

Postprzez cre[a]tive » 2013-01-30, 01:54:38

Tak się zastanawiam, na jakie sprawy zgłaszane reaguje policja? Zdaje się, że powinna na wszystkie, ale czy faktycznie tak jest?
Taki przykład, w bloku na klatce schodowej śpi pijak przez całą szerokość schodów, prawie uniemożliwiając dostanie się do własnego mieszkania. Czy zawiadomiona o tym policja w ogóle się zjawi? Czy można o takim zdarzeniu poinformować anonimowo? Teoretycznie powinno się móc to zrobić bez podawania imienia i nazwiska. Z drugiej strony natomiast skoro nie podamy swoich danych jak policja ma się w ogóle dostać na klatkę, w której leży pijaczyna i go wyprowadzić, skoro u drzwi wejściowych jest domofon a zgłoszenie napłynęło w nocy i nie wypada dzwonić do przypadkowego, pierwszego z brzegu mieszkańca?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KenWatanabe » 2013-01-30, 19:50:26

Jeśli wyślą dzielnicowego, to ma on swój własny kod do wszystkich domofonów na swoim terenie, a jeśli nie i wyślą najbliższy patrol, co jest bardziej prawdopodobne, to i tak taki kod musi się znajdować w jakiejś bazie, więc nie powinno być problemu z dostaniem się na klatkę.

Natomiast ten przypadek wydaje się być faktycznie wybitnie błahy. Może nastawać na godność policjanta zbieranie pijaków z osiedli. Uważam, że dla uszanowania pracy policji należałoby raczej w takim wypadku zadzwonić na straż miejską, bo w ich przypadku o czymś takim jak godność nie ma mowy.

Ale to tylko ten przypadek, natomiast ogólnie policja ma chyba obowiązek sprawdzić każde zgłoszenie, niezależnie od tego czy ktoś się przedstawi czy nie i czego on konkretnie dotyczy.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-01-31, 01:12:10

W wielu miastach domofony są zwyczajne, czyli nie na kod lecz na zasadzie dzwonienia do konkretnego mieszkania. Z tego właśnie powodu domyślam się, że bez przedstawienia się i podania adresu policja nie podejmie interwencji, bo nie będzie mogła dostać się do środka.

Co do straży miejskiej, również zastanawiałam się nad tą ewentualnością - lecz czy straż miejska pracuje również w nocy?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2013-01-31, 11:56:46

Policja zawsze wejdzie na klatkę, niektórzy mają klucze do domofonów inni dzwonią po emerytkach itp.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Palio » 2013-01-31, 22:24:54

Policja reaguje zawsze :) przykład ->
"Lublinieccy policjanci w ciągu kilkunastu minut od uzyskania informacji dotyczącej kradzieży sanek, schwytali podejrzanych o ten czyn dwóch czternastolatków. Mundurowi odzyskali także skradziony łup."

źródło --> http://lubliniec.info/artykul/6666/zatr ... h-rabusiow

Uważam, że dzwonienie na policję/straż/pogotowie anonimowo jest zwyczajnie prostackie. Czyżbyśmy się czegoś wstydzili, że nie chcemy podać swojego nazwiska odpowiednim służbom ratunkowo-prewencyjnym? Jeżeli "donos" nie dotyczy kwestii zagrażającej zdrowiu/życiu takie "donosy" powinny być zwyczajnie ignorowane
Takie jest moje zdanie.
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-02-01, 02:37:19

Palio - 31 sty 2013 21:24 napisał(a):Jeżeli "donos" nie dotyczy kwestii zagrażającej zdrowiu/życiu takie "donosy" powinny być zwyczajnie ignorowane


W związku z tym opisany przeze mnie przykład powinien być Twoim zdaniem zignorowany? A co jeśli agresywny bezdomny zaatakuje Cię nożem w momencie jak będziesz próbował przeskoczyć nad nim i dostać się do swojego mieszkania?

Palio - 31 sty 2013 21:24 napisał(a):Uważam, że dzwonienie na policję/straż/pogotowie anonimowo jest zwyczajnie prostackie. Czyżbyśmy się czegoś wstydzili, że nie chcemy podać swojego nazwiska odpowiednim służbom ratunkowo-prewencyjnym?


Niejednokrotnie zdarza się, iż ktoś podając imię i nazwisko zgłosi np. bójkę na klatce albo że sąsiad maltretuje żonę i dzieci, bo krzyczą tak, iż nie da się tego znieść, a później ma poważne kłopoty z bandziorami, na których doniósł. Skąd się dowiedzieli? Może mają ziomka w policji? Kuzyna, wujka? Nigdy nie spotkałeś się z takim przypadkiem?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2013-02-01, 09:38:26

cre[a]tive moja odpowiedź brzmi nie spotkałem się choć wielokrotnie zgłaszałem jakieś bójki, czy napad na kiosk choć inna sprawa że zwykle sprawcy zwiewali nim przyjechała policja.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Policja i jej interwencje

Postprzez KenWatanabe » 2013-02-02, 03:30:55

Palio napisał(a):Uważam, że dzwonienie na policję/straż/pogotowie anonimowo jest zwyczajnie prostackie. Czyżbyśmy się czegoś wstydzili, że nie chcemy podać swojego nazwiska odpowiednim służbom ratunkowo-prewencyjnym?

A może po prostu ludzki odruch nie pozwala nam zostać obojętnymi, a jednocześnie szacunek do własnego czasu i swojej osoby nie pozwala nam wdawać się w zbędne dyskusje ze służbami i szastać swoimi danymi osobowymi na lewo i prawo? Ja na przykład, zgłaszając powiedzmy głośne zachowania chciałbym przede wszystkim żeby sprawców uciszyć, a niekoniecznie od razu karać mandatami i pouczać. Telefon na policję jeśli ma charakter prewencyjny, powinien być anonimowy bo chodzi o rozwiązanie sprawy, a nie bawienie się w dobrego obywatela. Kogo obchodzi kto składa doniesienie?

Gdyby służby prewencyjne miały faktycznie podejście prewencyjne oraz szacunek do ludzi i samych siebie to społeczeństwo szanowałoby mundur i samą służbę. Tymczasem interwencja w naszym kraju polega na dzieleniu społeczeństwa na złych i dobrych; i spisywaniu jednych i drugich na listę "bandytów" i listę "szpicli - informatorów".

cre[a]tive napisał(a):W wielu miastach domofony są zwyczajne, czyli nie na kod lecz na zasadzie dzwonienia do konkretnego mieszkania.

Faktycznie, zapomniałem o domofonach starszego typu. Cóż, w takim wypadku, po klucz który być może ma dzielnicowy raczej nie pojadą i będą musieli dzwonić po lokalach. Ostatecznie jeśli klatka jest mała i nikt im nie otworzy, co w nocy jest prawdopodobne bo pewnie większość lokatorów w ogóle nie odbierze, a reszta nie uwierzy (każdy może powiedzieć "policja, proszę otworzyć"), to myślę, że zwyczajnie po ludzku odpuszczą.

cre[a]tive napisał(a):Co do straży miejskiej, również zastanawiałam się nad tą ewentualnością - lecz czy straż miejska pracuje również w nocy?

Straż miejska pracuje 24h na dobę i 7 dni w tygodniu siejąc postrach wśród gimnazjalistów spożywających napoje wyskokowe na osiedlowych ławeczkach.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-02-02, 04:05:09

KenWatanabe - 02 lut 2013 02:30 napisał(a):Straż miejska pracuje 24h na dobę i 7 dni w tygodniu siejąc postrach wśród gimnazjalistów spożywających napoje wyskokowe na osiedlowych ławeczkach.


A widzisz, dość kiepsko orientowałam się dotychczas w działaniu straży miejskiej, ale dobrze wiedzieć, że pracują całą dobę ;)
Aż sprawdziłam w google, nr 986 by dodzwonić się do straży miejskiej. Trzeba będzie kiedyś spróbować, aczkolwiek nie spodziewam się po nich szybkiej interwencji, zapewne podobnie jak ochrona śpią po lasach tudzież zacienionych obiektach bez monitoringu, gdzie można spokojnie zaparkować i przekimać w samochodzie całą noc.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2013-02-02, 11:54:46

Jak byłem młody sporo czasu w nocy spędzałem na ławeczce, straż miejską i policję zdarzało się widywać...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Mikado » 2013-02-15, 01:09:01

Tym się zajmuje straż miejska i policja :D
Avatar użytkownika
MikadoNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2013-02-12, 01:07:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2013-02-16, 01:57:00

Chcieli zaaresztować świnkę! :zalamany:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Policja i jej interwencje

Postprzez KenWatanabe » 2013-02-18, 02:11:38

Jakby sprowadzili oddział AT i helikopter to by szybciej poszło.
Trufle są drogie, pewnie się nażarła za ponad dwie stówy przy tej drodze, a to już jest przestępstwo. I tłumaczy dlaczego nie chciała jeść chleba...

:kwasny:
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez bonanza » 2013-02-19, 20:14:59

Takimi interwencjami nie powinna się zajmować policja.. Gdzie służby weterynaryjne lub podobne?
Avatar użytkownika
bonanzaNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2013-02-06, 23:58:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2013-04-05, 14:19:12

Co do pijaka w klatce to myślę że powinna się takowymi sprawami zająć straż miejska, chociaż w sumie policja też za wiele nie robi (Oczywiście coby nie było tam też znajdzie się kilku dobrych z powołaniem).
Z doświadczenia wiem że policja często anonimowe telefony po prostu olewa (Swego czasu miałem dużo szczęścia do pijaków leżących na drogach).
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez RanyJ » 2013-07-09, 10:33:40

El Limon- straż miejska albo policja, a jak dzwonimy wieczorem to już całkiem na policje. Jeszcze mi się nie zdarzyło, ale ostatnio miałem ochotę, bo ludzie puszczali głośno muzykę i nie dało się spać. To zresztą pół biedy, bo tak naprawdę, to muzyka była tak okropna, że dlatego miałem ochotę ich uciszyć. :D
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 229 gości

cron