paralizator do samoobrony

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Postprzez Synoise » 2013-09-30, 10:49:00

W sensie pistolet na gaz?
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-09-30, 22:54:55

nie, myślę o czymś takim http://www.militaria.pl/piexon/reczny_m ... _ii_(ga020)_p17876.xml
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez ridz » 2013-10-03, 02:36:11

hakan napisał(a):chyba że miotacz gazu... ale za tym idzie cena

no w cenie paralizatora a jeszcze są wymienne, dodatkowo płatne wkłady tak?
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez pawlicki » 2013-10-12, 22:54:26

hakan napisał(a):nie, myślę o czymś takim http://www.militaria.pl/piexon/reczny_m ... _ii_(ga020)_p17876.xml



ciekawe rozwiązanie,
ale wg mnie nie dla kobiety,
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Synoise » 2013-10-14, 18:41:08

A to czemu?
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez hakan » 2013-10-15, 18:09:40

własnie dlaczego tak uważasz ze to nie dla kobiet? co za wielka technologia jak dla słabej kobiety
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez pawlicki » 2013-10-16, 00:41:47

sorry, nie ma to nic wspolnego z jakas kosmiczna technologia, ktorej kobiety mialby nie ogarnac,

po prostu uwazam, ze w sytuacji napasci i samoobrony, narzedzie, rozwiazanie musi byc proste i latwe, dostepne ect, taki miotacz jest pod rekawem, kurtki czy plaszcza, i jest niemal niedostepny, w porownaniu z malym pojemnikiem w kieszeni, wg mnie odpada
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hakan » 2013-10-16, 21:03:39

rozumiem twoje wyjaśnienie ale dalej dziwi mnie stwierdzenie "ale wg mnie nie dla kobiety" bo mężczyzna by niby miał inaczej?
myślę że rozwiązanie proste jest lepsze, tak jak mówisz ale nie tylko dla kobiety
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Synoise » 2013-10-16, 23:17:17

hakan - 2013-10-16, 21:03 napisał(a): tak jak mówisz ale nie tylko dla kobiety

Amen. ;)

Po za tym jakoś strasznie to duże nie jest. Wystarczy przycisnać i strzela, więc użycie od zwykłego gazu się zbytnio nie różni.
Obrazek
Avatar użytkownika
SynoiseFemale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 305
Dołączył(a): 2010-02-02, 16:19:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez ridz » 2013-11-07, 11:32:45

pawlicki napisał(a):sorry, nie ma to nic wspolnego z jakas kosmiczna technologia, ktorej kobiety mialby nie ogarnac,

po prostu uwazam, ze w sytuacji napasci i samoobrony, narzedzie, rozwiazanie musi byc proste i latwe, dostepne ect, taki miotacz jest pod rekawem, kurtki czy plaszcza, i jest niemal niedostepny, w porownaniu z malym pojemnikiem w kieszeni, wg mnie odpada

rękaw a kieszeń jest tak samo mało dostępny

Synoise napisał(a):
hakan - 2013-10-16, 21:03 napisał(a): tak jak mówisz ale nie tylko dla kobiety

Amen. ;)

Po za tym jakoś strasznie to duże nie jest. Wystarczy przycisnać i strzela, więc użycie od zwykłego gazu się zbytnio nie różni.

jeżeli coś kosztuje 200 zł i jest skuteczne w obronie to na pewno jest dla wszystkich i na pewno nie ma problemu z obsługą.
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gracee89 » 2013-11-08, 20:39:00

pawlicki - 2013-10-16, 00:41 napisał(a): taki miotacz jest pod rekawem, kurtki czy plaszcza, i jest niemal niedostepny, w porownaniu z malym pojemnikiem w kieszeni, wg mnie odpada
Jak jest niedostępny? Po to się chyba wkłada takie coś w rękaw żeby od razu móc z tego strzelić. Chyba, że masz na myśli żeby wsadzić i żeby tam dyndał sobie, to rzeczywiście będzie niedostepny do wyciągnięcia w nagłej sytuacji.

ridz - 2013-11-07, 11:32 napisał(a):jeżeli coś kosztuje 200 zł i jest skuteczne w obronie to na pewno jest dla wszystkich i na pewno nie ma problemu z obsługą.

Bardziej z tą siłą nacisku chodzi o to żeby przypadkiem nie wystrzelił a nie o to, że trzeba być mega koksem, by móc użyć tego miotacza gazu.
El-Oh-Vee-Ee
Avatar użytkownika
Gracee89Female
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2010-05-04, 15:01:37
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-11-09, 22:10:46

tu się zgodzę myślę że jak kobieta ma gaz w rękawie czy w kieszeni to w sytuacji zagrożenia najszybciej jest w stanie go użyć, właśnie w tedy. szczególnie że mając gaz w kieszeni trzymamy go w pozycji zawsze gotowej do strzału.
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mirabels » 2013-11-11, 17:49:44

Raz byłam w takiej sytuacji, że musiałam użyć gazu. Wracałam sama nocą do domu, prawie pod klatką pojawił się znikąd jakiś typ. Przezornie miałam gaz w ręce, wypsikałam całą malutką buteleczkę na typa i w nogi do klatki. Nigdy więcej takiej przygody i na przyszłość zawsze większa butelka!
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez pawlicki » 2013-11-12, 01:46:32

Gracee89 - 2013-11-08, 20:39 napisał(a):pawlicki - 2013-10-16, 00:41 napisał(a):
taki miotacz jest pod rekawem, kurtki czy plaszcza, i jest niemal niedostepny, w porownaniu z malym pojemnikiem w kieszeni, wg mnie odpada
Jak jest niedostępny? Po to się chyba wkłada takie coś w rękaw żeby od razu móc z tego strzelić. Chyba, że masz na myśli żeby wsadzić i żeby tam dyndał sobie, to rzeczywiście będzie niedostepny do wyciągnięcia w nagłej sytuacji.

mowcie co chcecie, uwazam dalej ze cos ukryte w rekawie jest ciezko dostepne, szczegolnie ze kurtki kobiece są raczej modne aniżeli praktyczne, a nawet jakby miala kurtke ''narciarska'' to rekawy są scisniete na rzepy co uniemozliwia wyciagniecie takiego miotacza
co by nie bylo uwazam ze gaz trzymany w kieszeni jest poreczniejszy i latwiejszy w uzyciu



-------------------------------------------
mirabels - 2013-11-11, 17:49 napisał(a):Raz byłam w takiej sytuacji, że musiałam użyć gazu. Wracałam sama nocą do domu, prawie pod klatką pojawił się znikąd jakiś typ. Przezornie miałam gaz w ręce, wypsikałam całą malutką buteleczkę na typa i w nogi do klatki. Nigdy więcej takiej przygody i na przyszłość zawsze większa butelka!

wspolczuje, ale z drugiej strony dobrze ze udalo sie obornic,
z ciekawosci jakiej wielkosci mialas pojemnik z gazem ?


-------------------------------------
hakan - 2013-10-16, 21:03 napisał(a):rozumiem twoje wyjaśnienie ale dalej dziwi mnie stwierdzenie "ale wg mnie nie dla kobiety" bo mężczyzna by niby miał inaczej?
myślę że rozwiązanie proste jest lepsze, tak jak mówisz ale nie tylko dla kobiety

co by nie bylo facet ma w wiekszosci przypadkow wiecej sily i moze teoretyczny bezposredni kontakt z napastnikiem odeprzec, kobieta ma mniejsze szansce
taka moja opinia

----------------------------------------------------------------------------------------
zdecydowanie od takiego miotacza skłaniałbym sie ku takiemu paralizatorowi
szczegolnie ze zwroccie uwage na jego specyfikacje:
Zawleczka bezpieczeństwa unieruchamiająca paralizator w razie wyrwania go z ręki osoby broniącej się przez napastnika jest dodatkowym zabezpieczeniem i przeciwdziała użyciu przeciwko broniącemu się. Dodatkowo paralizator wyposażony jest w zabezpieczenie zapobiegające przypadkowemu włączeniu.
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez hakan » 2013-11-13, 22:28:09

i tu się z tobą zgodzę szanse pokonania napastnika mamy mniejsze jako kobiety ale szanse naciśnięcia głupiego przycisku sądzę że mamy takie same
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mirabels » 2013-11-17, 14:11:08

pawlicki - 2013-11-12, 01:46:32 napisał(a):wspolczuje, ale z drugiej strony dobrze ze udalo sie obornic,
z ciekawosci jakiej wielkosci mialas pojemnik z gazem ?

Oj malutką z 15 ml, teraz już mam większą.
pawlicki - 2013-11-12, 01:46:32 napisał(a):co by nie bylo facet ma w wiekszosci przypadkow wiecej sily i moze teoretyczny bezposredni kontakt z napastnikiem odeprzec, kobieta ma mniejsze szansce
taka moja opinia

Ale i tak warto unikać bezpośredniego kontaktu z napastnikiem. Lepiej uciekać. Zdarzają się przypadki, że broniąc się przed napastnikiem ktoś wyrzadił mu krzywdę i jeszcze miał nieprzyjemności z tego powodu.
pawlicki - 2013-11-12, 01:46:32 napisał(a):zdecydowanie od takiego miotacza skłaniałbym sie ku takiemu paralizatorowi
szczegolnie ze zwroccie uwage na jego specyfikacje:
Zawleczka bezpieczeństwa unieruchamiająca paralizator w razie wyrwania go z ręki osoby broniącej się przez napastnika jest dodatkowym zabezpieczeniem i przeciwdziała użyciu przeciwko broniącemu się. Dodatkowo paralizator wyposażony jest w zabezpieczenie zapobiegające przypadkowemu włączeniu.

No tak, ale to wymaga bezpośredniego kontaktu z napastnikiem. I jak niby działa to zabezpieczenie? Na jakiej zasadzie?
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez pawlicki » 2013-11-18, 23:41:29

mirabels - 2013-11-17, 14:11 napisał(a):Oj malutką z 15 ml, teraz już mam większą.

15ml to malo, osobiscie bym odradzla takie pojemnosci, 50ml to optimum wg mnie
------------------------------------------------------------
mirabels - 2013-11-17, 14:11 napisał(a):Ale i tak warto unikać bezpośredniego kontaktu z napastnikiem. Lepiej uciekać.

uciekac tez zawsze nie mozna, nie mowie tu o tchorzostwie, ale ucieczka w panice powoduje czesto z enie wiesz co sie dzieje, co sie dzieje za toba, nie mozesz kontrolowac sytuacji
-------------------------------------------------------------------------------
mirabels - 2013-11-17, 14:11 napisał(a):Ale i tak warto unikać bezpośredniego kontaktu z napastnikiem. Lepiej uciekać. Zdarzają się przypadki, że broniąc się przed napastnikiem ktoś wyrzadił mu krzywdę i jeszcze miał nieprzyjemności z tego powodu.

zakres obrony koniecznej jest w prawie dokladnie opisany
------------------------------------------------------------------
mirabels - 2013-11-17, 14:11 napisał(a):No tak, ale to wymaga bezpośredniego kontaktu z napastnikiem.

czesto jest to i tak kontakt nieunikniony ;/
------------------------------------------------------------------
mirabels - 2013-11-17, 14:11 napisał(a): I jak niby działa to zabezpieczenie? Na jakiej zasadzie?

to zawleczka, czyli opaska, żyłka w okół nadgarstka, (jak pasek przy kijkach narciarskich). jesli zostanie przerwana to paralizator sie blokuje, potem trzeba go ''restartowac'', o czym napastnik moze nie wiedziec, albo nie miec czasu
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez mirabels » 2013-11-19, 23:11:34

pawlicki napisał(a):15ml to malo, osobiscie bym odradzla takie pojemnosci, 50ml to optimum wg mnie

teraz taki mam.


pawlicki napisał(a):uciekac tez zawsze nie mozna, nie mowie tu o tchorzostwie, ale ucieczka w panice powoduje czesto z enie wiesz co sie dzieje, co sie dzieje za toba, nie mozesz kontrolowac sytuacji

Super kontrola sytuacji jak ich jest trzech a ja jedna.

pawlicki napisał(a):
to zawleczka, czyli opaska, żyłka w okół nadgarstka, (jak pasek przy kijkach narciarskich). jesli zostanie przerwana to paralizator sie blokuje, potem trzeba go ''restartowac'', o czym napastnik moze nie wiedziec, albo nie miec czasu

A to całkiem sprytne rozwiązanie. Dzięki.
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Re:

Postprzez hakan » 2013-11-21, 00:40:13

pawlicki napisał(a):uciekac tez zawsze nie mozna, nie mowie tu o tchorzostwie, ale ucieczka w panice powoduje czesto z enie wiesz co sie dzieje, co sie dzieje za toba, nie mozesz kontrolowac sytuacji

Super kontrola sytuacji jak ich jest trzech a ja jedna. [/quote]

nawet jeśli się jest jeden na jeden i uciekasz - sory ale facet z reguły jest szybszy. nawet jeśli kopniesz go w czuły punkt (czy założysz mu dźwignie jak uczą na kursach samoobrony) kiedyś wstanie i cię dogoni, jeśli ci się uda masz niedaleko do domu - to super. jeśli ktoś akurat wyszedł z psem na spacer i ci pomoże - to super, ale jeśli nie ... dostaniesz jeszcze mocniej bo go rozwścieczyłaś

pawlicki napisał(a):
to zawleczka, czyli opaska, żyłka w okół nadgarstka, (jak pasek przy kijkach narciarskich). jesli zostanie przerwana to paralizator sie blokuje, potem trzeba go ''restartowac'', o czym napastnik moze nie wiedziec, albo nie miec czasu

A to całkiem sprytne rozwiązanie. Dzięki.[/quote]

takie rozwiązanie rzeczywiście jest fajne bo nie użyje naszej broni przeciwko nam
Avatar użytkownika
hakanNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 177
Dołączył(a): 2009-10-19, 19:40:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez mirabels » 2013-11-24, 21:01:45

Kiedyś wstanie, ale ten czas co go obalę na ziemię, mam na ucieczkę. Nie zakładajcie najgorszych scenariuszy. Przecież nie będę stała nad nim i nie piskała w niego gazem do czasu przyjazdu policji. W takiej sytuacji trzeba zawsze brać nogi za pas.
Właśnie zmarnowałeś 10 sekund swojego życia czytając mój podpis.
Avatar użytkownika
mirabelsNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 225
Dołączył(a): 2013-11-11, 17:45:17
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 287 gości

cron