paralizator do samoobrony

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Postprzez Compact » 2016-07-08, 12:49:44

pawlicki - 2016-07-06, 00:52:18 napisał(a):chyba przede wszystkim napiecie pradu i rozmiar urzadzenia,

Ale im większy tym mniej praktyczny więć jakoś to też trzeba dopasować żeby wychodząc z domu nie wyglądać jak Gość z Impelu;]
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Szara » 2016-10-23, 20:37:41

pawlicki napisał(a):legalnie masz prawo do samoobrony !!

paralizator moim zdaniem jest skuteczny, tzn skutecznie obezwladnia, jednak jest to obrona na krotki dystans, wymaga jednak jakiejs sprawnosci, zwinnosci i opanowania

a gaz, hmm, tez ma swoje wady i zalety,
najlepiej miec to i to, ale gdzie sie wtedy w torebce zmiesci telefon? :)


ojjj myślę, że nie to problem. kobieca torebka pomieści bardzo wiele rzeczy! ale tym bardziej, że teraz paralizatory i gazy pieprzowe są w takich mini wersjach w postaci breloczków ;) i jeszcze jeżeli ma on służyć kobiecie, producenci zadbali o to, aby tego typu sprzęty były przy okazji bardzo ładne i kolorowe. Warto poszukać w ofercie Mace - są różowe ;))

olha.5786. napisał(a):W sumie nie zaszkodzi mieć, tylko ciekawe ile osób by go użyło w sytuacji która by tego wymagała....Ja pewnie szukałabym go w torebce:P Przecież nie łaziłabym z naładowanym paralizatorem w ręce czy kieszeni..


paralizatory mają specjalne nakładki, zawleczki ochronne, dlatego bez problemu możesz mieć go przy sobie. Oczywiście mam na myśli te, które są godne polecenia i z wiarygodnego źródła

Nervous napisał(a):Ja widziałem coś takiego jak latarka z paralizatorem. Imo lepsze niż laska dla młodszych osób


możliwe, że są latarki z paralizatorem ale na pewno są paralizatory z latarką:) używa się jej w celu oślepienia, łatwiej jest się wtedy obronić
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Bepok » 2016-10-26, 16:16:16

Szara napisał(a):ojjj myślę, że nie to problem. kobieca torebka pomieści bardzo wiele rzeczy! ale tym bardziej, że teraz paralizatory i gazy pieprzowe są w takich mini wersjach w postaci breloczków i jeszcze jeżeli ma on służyć kobiecie, producenci zadbali o to, aby tego typu sprzęty były przy okazji bardzo ładne i kolorowe. Warto poszukać w ofercie Mace - są różowe )

Mają właśnie taka linię produktów i wiem, że się sprawdza, bo kupiłem mojej dziewczynie coś takiego www.militaria.pl/mace_security_internat ... p73178.xml
Szara napisał(a):paralizatory mają specjalne nakładki, zawleczki ochronne, dlatego bez problemu możesz mieć go przy sobie. Oczywiście mam na myśli te, które są godne polecenia i z wiarygodnego źródła

Te godne polecenia to jakie dokładnie? Możesz rozwinąć myśl ? Przez dobre źródło rozumiem, że masz na myśli po prostu sklep z dobra renomą
Szara napisał(a):możliwe, że są latarki z paralizatorem ale na pewno są paralizatory z latarką:) używa się jej w celu oślepienia, łatwiej jest się wtedy obronić

Takie latarki z paralizatorami często można spotkać w supermarketach na przecenach... Wyjaśniłby mi ktoś jak się używa kubotanów i jak się tym powinno bronić?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Valerianka » 2016-10-27, 18:12:54

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):ojjj myślę, że nie to problem. kobieca torebka pomieści bardzo wiele rzeczy! ale tym bardziej, że teraz paralizatory i gazy pieprzowe są w takich mini wersjach w postaci breloczków i jeszcze jeżeli ma on służyć kobiecie, producenci zadbali o to, aby tego typu sprzęty były przy okazji bardzo ładne i kolorowe. Warto poszukać w ofercie Mace - są różowe )

Mają właśnie taka linię produktów i wiem, że się sprawdza, bo kupiłem mojej dziewczynie coś takiego http://www.militaria.pl/mace_security_i ... p73178.xml

Mi się bardzo podobają te gazy, które imitują pomadkę, breloczek itp. Napastnik nie zorientuje się od razu, że masz gaz i łatwiej go wyjąć.

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):paralizatory mają specjalne nakładki, zawleczki ochronne, dlatego bez problemu możesz mieć go przy sobie. Oczywiście mam na myśli te, które są godne polecenia i z wiarygodnego źródła

Te godne polecenia to jakie dokładnie? Możesz rozwinąć myśl ? Przez dobre źródło rozumiem, że masz na myśli po prostu sklep z dobra renomą

Też myślę, że o to chodzi. Lepiej nie kupować u jakiegoś Chińczyka na bazarku itp. Ostatnio w punkcie ostrzenia noży i dorabiania kluczy widziałam gazy obronne. Po opakowaniu od razu widziałam, że to te słabsze do odstraszania zwierząt ale ktoś bez doświadczeni kupi i tragedia gotowa, bo taki gaz nie zadziała odpowiednio na człowieka.

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):możliwe, że są latarki z paralizatorem ale na pewno są paralizatory z latarką:) używa się jej w celu oślepienia, łatwiej jest się wtedy obronić

Takie latarki z paralizatorami często można spotkać w supermarketach na przecenach... Wyjaśniłby mi ktoś jak się używa kubotanów i jak się tym powinno bronić?

Paralizatory w supermarketach? A tego nie trzeba rejestrować?
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Postprzez Bepok » 2016-10-30, 14:35:43

Valerianka - 2016-10-27, 18:12:54 napisał(a):Mi się bardzo podobają te gazy, które imitują pomadkę, breloczek itp. Napastnik nie zorientuje się od razu, że masz gaz i łatwiej go wyjąć.

Takich nie widziałem! Aż jestem ciekaw jak to wygląda. Możesz coś podesłać, link sklepu czy coś?
Valerianka - 2016-10-27, 18:12:54 napisał(a):Paralizatory w supermarketach? A tego nie trzeba rejestrować?

W sumie to nie wiem, ale w Biedronce były na sprzedaż jakiś czas temu. Ciekaw jestem jakiej to jakości sprzęt i czy nie razi prądem przy okazji użytkownika :zab:
Valerianka - 2016-10-27, 18:12:54 napisał(a):Też myślę, że o to chodzi. Lepiej nie kupować u jakiegoś Chińczyka na bazarku itp. Ostatnio w punkcie ostrzenia noży i dorabiania kluczy widziałam gazy obronne. Po opakowaniu od razu widziałam, że to te słabsze do odstraszania zwierząt ale ktoś bez doświadczeni kupi i tragedia gotowa, bo taki gaz nie zadziała odpowiednio na człowieka.

Bardzo mocno róznią się te na zwierzaki od tych na ludzi?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Kelen » 2016-10-30, 21:13:03

Bepok napisał(a):Takich nie widziałem! Aż jestem ciekaw jak to wygląda. Możesz coś podesłać, link sklepu czy coś?

Także chciałbym link do sklepu. Takie gazy ciężko dostać, a chętnie bym kupił.
Bepok napisał(a):W sumie to nie wiem, ale w Biedronce były na sprzedaż jakiś czas temu. Ciekaw jestem jakiej to jakości sprzęt i czy nie razi prądem przy okazji użytkownika :zab:

Prądem może nie razi, ale żywotność takiego sprzętu pozostawia wiele do życzenia.

Valerianka napisał(a):Też myślę, że o to chodzi. Lepiej nie kupować u jakiegoś Chińczyka na bazarku itp. Ostatnio w punkcie ostrzenia noży i dorabiania kluczy widziałam gazy obronne. Po opakowaniu od razu widziałam, że to te słabsze do odstraszania zwierząt ale ktoś bez doświadczeni kupi i tragedia gotowa, bo taki gaz nie zadziała odpowiednio na człowieka.

Właśnie dla tego powinno się uczęszczać na kursy samoobrony.
Avatar użytkownika
KelenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2016-08-02, 17:11:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Agnieszka

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Bepok » 2016-10-31, 18:10:22

Kelen napisał(a):Także chciałbym link do sklepu. Takie gazy ciężko dostać, a chętnie bym kupił.

https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mod ... se=breloki może tutaj coś takiego będzie?
Kelen napisał(a):Prądem może nie razi, ale żywotność takiego sprzętu pozostawia wiele do życzenia.

Nie rozumiem w takim razie po co to sprzedawać w takich miejscach skoro są specjalne sklepy...
Kelen napisał(a):Właśnie dla tego powinno się uczęszczać na kursy samoobrony.

W sensie, że tam też nauczą obsługi gazu i tego jaki powinno się kupować?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Valerianka » 2016-11-02, 18:18:22

Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Także chciałbym link do sklepu. Takie gazy ciężko dostać, a chętnie bym kupił.

https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mod ... se=breloki może tutaj coś takiego będzie?

https://www.militaria.pl/mace_security_international,_inc/gaz_pieprzowy_mace_exquisite_pink_polka_dots_-_18_ml_strumien_80454_p73414.xml?cat=122 mi chodziło o takie coś.

Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Prądem może nie razi, ale żywotność takiego sprzętu pozostawia wiele do życzenia.

Nie rozumiem w takim razie po co to sprzedawać w takich miejscach skoro są specjalne sklepy...

Żeby zarobić. Proste jak drut.

Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Właśnie dla tego powinno się uczęszczać na kursy samoobrony.

W sensie, że tam też nauczą obsługi gazu i tego jaki powinno się kupować?

Kurs obsługi samego gazu można sobie zrobić w domu, są specjalne płytki cd do tego i gazy treningowe.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Szara » 2016-11-05, 23:02:17

Valerianka napisał(a):Mi się bardzo podobają te gazy, które imitują pomadkę, breloczek itp. Napastnik nie zorientuje się od razu, że masz gaz i łatwiej go wyjąć.

Taaaak, właśnie wyobraziłam sobie jak taki napastnik w duchu śmieje się, że dziewczyna chce go zaatakować różowym breloczkiem, ale po chwili już jest praktycznie obezwładniony ;) to jest właśnie najlepszy sposób nie tylko na to, żeby mieć fajny gadżet, ale po to aby skutecznie zmylić przeciwnika ;)

Bepok napisał(a):Te godne polecenia to jakie dokładnie? Możesz rozwinąć myśl ? Przez dobre źródło rozumiem, że masz na myśli po prostu sklep z dobra renomą

jasne, że tak. Poza tym taki sklep ma atesty na wszystkie swoje produkty, sprzedawcy znają się na produktach, które oferują, potrafią bez problemu wytłumaczyć jak się sprzętami właściwie obsługiwać i dają gwarancję na produkt.

Valerianka napisał(a):
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):możliwe, że są latarki z paralizatorem ale na pewno są paralizatory z latarką:) używa się jej w celu oślepienia, łatwiej jest się wtedy obronić

Takie latarki z paralizatorami często można spotkać w supermarketach na przecenach... Wyjaśniłby mi ktoś jak się używa kubotanów i jak się tym powinno bronić?

Paralizatory w supermarketach? A tego nie trzeba rejestrować?

właśnie? no ja też w sumie to pierwsze słyszę o takich praktykach, ale chyba każdy rozsądny człowiek zastanowi się przed zakupem paralizatora w dyskoncie...jeżeli można sobie go kupić ot tak, przy czym nikt nie kontroluje tego, kto to kupuje i w jakim celu, ale co gorsza nikt nie tłumaczy jak się paralizatorem właściwie obsługiwać to to jest dla mnie wręcz przerażające, jeżeli spotkałeś się z czymś takim...
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Bepok » 2016-11-11, 18:29:03

Szara napisał(a):właśnie? no ja też w sumie to pierwsze słyszę o takich praktykach, ale chyba każdy rozsądny człowiek zastanowi się przed zakupem paralizatora w dyskoncie...jeżeli można sobie go kupić ot tak, przy czym nikt nie kontroluje tego, kto to kupuje i w jakim celu, ale co gorsza nikt nie tłumaczy jak się paralizatorem właściwie obsługiwać to to jest dla mnie wręcz przerażające, jeżeli spotkałeś się z czymś takim...

No niestety się spotkałem, bo dziadek mojej dziewczyny prosił mnie żebym przetłumaczył mu instrukcje bo nie wie jak to włączyć i gdzie ładować... Na szczęście tak szybko jak to kupił w markecie, chyba budowlanym, ale nie dam sobie ręki uciąć, tak szybko mu to zabraliśmy i wytłumaczyłem mu, że właśnie takie rzeczy to w odpowiednich sklepach trzeba szukać. Chyba mu na gwiazdkę zrobimy prezent w postaci porządnego paralizatora. Może z latarką czy coś xD
Szara napisał(a):Taaaak, właśnie wyobraziłam sobie jak taki napastnik w duchu śmieje się, że dziewczyna chce go zaatakować różowym breloczkiem, ale po chwili już jest praktycznie obezwładniony to jest właśnie najlepszy sposób nie tylko na to, żeby mieć fajny gadżet, ale po to aby skutecznie zmylić przeciwnika

Fakt faktem sam bym się zaczął śmiać... do czasu xD dobrze ze takie gazy maja mala pojemnosc, bo faktycznie mozna je nosic przy kluczach a to przeważnie kazdy ma pod ręką, bo szukać dużego gazu w torebce czy plecaku to może już nam czasu nie starczyć
Valerianka napisał(a):Żeby zarobić. Proste jak drut.

Proste proste, szkoda że nikt nie kontroluje takich procederów, bo wtedy już by nie było takie proste jesli dawaliby porządne mandaty za taką sprzedaż
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2016-11-13, 15:31:25

Bepok - 2016-11-11, 18:29:03 napisał(a):No niestety się spotkałem, bo dziadek mojej dziewczyny prosił mnie żebym przetłumaczył mu instrukcje bo nie wie jak to włączyć i gdzie ładować... Na szczęście tak szybko jak to kupił w markecie, chyba budowlanym, ale nie dam sobie ręki uciąć, tak szybko mu to zabraliśmy i wytłumaczyłem mu, że właśnie takie rzeczy to w odpowiednich sklepach trzeba szukać. Chyba mu na gwiazdkę zrobimy prezent w postaci porządnego paralizatora. Może z latarką czy coś

A po co dziadkowi paralizator?? przed kim ma się nim bronić?? Myślę że sama latarka dobrej marki mu wystarczy.
Bepok - 2016-11-11, 18:29:03 napisał(a):Fakt faktem sam bym się zaczął śmiać... do czasu dobrze ze takie gazy maja mala pojemnosc, bo faktycznie mozna je nosic przy kluczach a to przeważnie każdy ma pod ręką, bo szukać dużego gazu w torebce czy plecaku to może już nam czasu nie starczyć

Taka mała pojemność daje też niepewność. Jak się raz nie trafi to po gazie. Wtedy trzeba szybko uciekać. W zasadzie nawet jak się trafi to trzeba szybko uciekać.
Bepok - 2016-11-11, 18:29:03 napisał(a):Proste proste, szkoda że nikt nie kontroluje takich procederów, bo wtedy już by nie było takie proste jesli dawaliby porządne mandaty za taką sprzedaż

Pytanie czy to co jest sprzedawane w ogóle się do czegoś nadaje. Może być przecież tak, że to nie jest w stanie nikomu nic zrobić.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Bepok » 2016-11-13, 19:24:57

Compact napisał(a):A po co dziadkowi paralizator?? przed kim ma się nim bronić?? Myślę że sama latarka dobrej marki mu wystarczy.

Ma tam jakieś swoje sprawy :zab: jak się tak już uparł to lepiej żeby miał porządne niż badziewie :P Latarka to najlepiej olight ale oni raczej nie mają takich dodatków jak paralizatory w swoich latarkach, nie?
Compact napisał(a):Taka mała pojemność daje też niepewność. Jak się raz nie trafi to po gazie. Wtedy trzeba szybko uciekać. W zasadzie nawet jak się trafi to trzeba szybko uciekać.

To też racja, dlatego to pewnie sprzęt dla biegaczy. Szybka interwencja i w nogi, bez zbędnego zastanawiania się
Compact napisał(a):ytanie czy to co jest sprzedawane w ogóle się do czegoś nadaje. Może być przecież tak, że to nie jest w stanie nikomu nic zrobić.

Chyba wolałbym na sobie tego nie próbować, ale miejsce sprzedaży budzi wątpliwości. póki ludzie będą kupować takie rzczy w podobnych miejscach, zamiast w profesjonalnych sklepach to będą sie takie kwiatki pojawiać od czasu do czasu
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Valerianka » 2016-11-21, 14:52:19

Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):A po co dziadkowi paralizator?? przed kim ma się nim bronić?? Myślę że sama latarka dobrej marki mu wystarczy.

Ma tam jakieś swoje sprawy :zab: jak się tak już uparł to lepiej żeby miał porządne niż badziewie :P Latarka to najlepiej olight ale oni raczej nie mają takich dodatków jak paralizatory w swoich latarkach, nie?

Niestety rabusie zazwyczaj wybierają na swój cel starsze osoby. Dobrze, że dziadek myśli o takich rzeczach. Niewiemczemu miałoby to kogokolwiek śmieszyć.
Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):Taka mała pojemność daje też niepewność. Jak się raz nie trafi to po gazie. Wtedy trzeba szybko uciekać. W zasadzie nawet jak się trafi to trzeba szybko uciekać.

To też racja, dlatego to pewnie sprzęt dla biegaczy. Szybka interwencja i w nogi, bez zbędnego zastanawiania się

Takie mniejsze gazy wystarczają na 4-5 użyć, więc nie jest też tak źle.
Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):ytanie czy to co jest sprzedawane w ogóle się do czegoś nadaje. Może być przecież tak, że to nie jest w stanie nikomu nic zrobić.

Chyba wolałbym na sobie tego nie próbować, ale miejsce sprzedaży budzi wątpliwości. póki ludzie będą kupować takie rzczy w podobnych miejscach, zamiast w profesjonalnych sklepach to będą sie takie kwiatki pojawiać od czasu do czasu

Na pewno działa ale nie z taką mocą, jak profesjonalny sprzęt i może nas zawieść, jak będziemy tego naprawdę potrzebować.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Szara » 2016-11-24, 23:14:42

Bepok napisał(a):No niestety się spotkałem, bo dziadek mojej dziewczyny prosił mnie żebym przetłumaczył mu instrukcje bo nie wie jak to włączyć i gdzie ładować... Na szczęście tak szybko jak to kupił w markecie, chyba budowlanym, ale nie dam sobie ręki uciąć, tak szybko mu to zabraliśmy i wytłumaczyłem mu, że właśnie takie rzeczy to w odpowiednich sklepach trzeba szukać. Chyba mu na gwiazdkę zrobimy prezent w postaci porządnego paralizatora. Może z latarką czy coś xD

tu masz fajny paralizator, z latarką właśnie i niedrogo :https://www.militaria.pl/kolter/paralizator_kolter-guard_storm_2_9208_p29152.xml Fajnie,że tak dbasz o dziadka :) warto pamiętać, że starsze osoby,też chcą się czuć bezpiecznie

Bepok napisał(a):Fakt faktem sam bym się zaczął śmiać... do czasu xD dobrze ze takie gazy maja mala pojemnosc, bo faktycznie mozna je nosic przy kluczach a to przeważnie kazdy ma pod ręką, bo szukać dużego gazu w torebce czy plecaku to może już nam czasu nie starczyć

no jeszcze w dodatku są fajne modele dla kobiet, które jednak wrzucą przypadkiem do torebki zamiast sobie jakoś przypiąć , mianowicie są w jaskrawych różowych kolorach i mogą nawet dla napastnika nie wyglądać na coś co może mu zagrażać, np pomyśli, że to błyszczyk czy inny kosmetyk

Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Żeby zarobić. Proste jak drut.

Proste proste, szkoda że nikt nie kontroluje takich procederów, bo wtedy już by nie było takie proste jesli dawaliby porządne mandaty za taką sprzedaż

niestety z czymś takim się nie wygra, warto uświadamiać swoich znajomych o tym, że są takie sklepy, gdzie można kupić atestowany sprzęt tego typu
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Bepok » 2016-11-26, 15:21:55

Valerianka napisał(a):Takie mniejsze gazy wystarczają na 4-5 użyć, więc nie jest też tak źle.

Ale takie to raczej na raz https://www.militaria.pl/mace_security_ ... p73312.xml nie?
Valerianka napisał(a):Na pewno działa ale nie z taką mocą, jak profesjonalny sprzęt i może nas zawieść, jak będziemy tego naprawdę potrzebować.

No właśnie, jak zwiedzie w złym momencie to może się to skończyć jeszcze gorzej dla nas. Dlatego ja nigdy nie kupuję sprzętu w dyskonatach, żadnego. Jaki tool byście polecili na prezent jak przy zakupach jesteśmy?
Szara napisał(a):tu masz fajny paralizator, z latarką właśnie i niedrogo [...] Fajnie,że tak dbasz o dziadka warto pamiętać, że starsze osoby,też chcą się czuć bezpiecznie

Już chyba poczekam i w ramach świątecznego prezentu dostanie. Dzięki za linka, bo na bank skorzystam :)
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez jarecki80 » 2016-11-26, 19:57:57

Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Takie mniejsze gazy wystarczają na 4-5 użyć, więc nie jest też tak źle.

Ale takie to raczej na raz https://www.militaria.pl/mace_security_ ... p73312.xml nie?

na raz to może nie ale pamiętaj, że gaz raz na jakiś czas trzeba sprawdzić więc lepiej kupić większy aby zaoszczędzić kasę. Ja ten polecam: https://www.militaria.pl/mace_security_ ... l?cat=2064
Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Na pewno działa ale nie z taką mocą, jak profesjonalny sprzęt i może nas zawieść, jak będziemy tego naprawdę potrzebować.

No właśnie, jak zwiedzie w złym momencie to może się to skończyć jeszcze gorzej dla nas. Dlatego ja nigdy nie kupuję sprzętu w dyskonatach, żadnego. Jaki tool byście polecili na prezent jak przy zakupach jesteśmy?

sprawdź koniecznie multitoole leatherman. Jak victorinox jest najlepszy w temacie scyzoryków tak leatherman w temacie multitooli
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):tu masz fajny paralizator, z latarką właśnie i niedrogo [...] Fajnie,że tak dbasz o dziadka warto pamiętać, że starsze osoby,też chcą się czuć bezpiecznie

Już chyba poczekam i w ramach świątecznego prezentu dostanie. Dzięki za linka, bo na bank skorzystam :)

A ja dla dziadka bym polecił gaz. Pamiętaj, że paralizator = bliski kontakt z napastnikiem a lepiej aby starsze osoby unikały takiego kontaktu z o wiele młodszymi napastnikami.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Szara » 2016-11-26, 23:48:52

Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Takie mniejsze gazy wystarczają na 4-5 użyć, więc nie jest też tak źle.

Ale takie to raczej na raz https://www.militaria.pl/mace_security_ ... p73312.xml nie?

wszystko zależy od tego chyba jak długo go używasz (tu.rozpylasz) w kierunku napastnika, raczej starczy na raz bo w przerażeniu naciskasz na spust i po prostu psikasz ile wlezie, ja przynajmniej bym tak robiła ;) ale mogę się mylić, może się ktoś bardziej obeznany w temacie wypowiedzieć?

Bepok napisał(a):
Valerianka napisał(a):Na pewno działa ale nie z taką mocą, jak profesjonalny sprzęt i może nas zawieść, jak będziemy tego naprawdę potrzebować.

No właśnie, jak zwiedzie w złym momencie to może się to skończyć jeszcze gorzej dla nas. Dlatego ja nigdy nie kupuję sprzętu w dyskonatach, żadnego. Jaki tool byście polecili na prezent jak przy zakupach jesteśmy?

Może Victorinox? robią świetne scyzoryki i noże, więc pewnie i multitoole :) sprawdź może coś takiego https://www.militaria.pl/victorinox/mul ... _p4237.xml ;) ale wszystko zależy od kwoty jaką możesz wydać, możesz dookreślić?

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):tu masz fajny paralizator, z latarką właśnie i niedrogo [...] Fajnie,że tak dbasz o dziadka warto pamiętać, że starsze osoby,też chcą się czuć bezpiecznie

Już chyba poczekam i w ramach świątecznego prezentu dostanie. Dzięki za linka, bo na bank skorzystam :)

no i super, na pewno będzie zadowolony ;)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Valerianka » 2016-11-27, 13:54:21

Szara napisał(a):wszystko zależy od tego chyba jak długo go używasz (tu.rozpylasz) w kierunku napastnika, raczej starczy na raz bo w przerażeniu naciskasz na spust i po prostu psikasz ile wlezie, ja przynajmniej bym tak robiła ;) ale mogę się mylić, może się ktoś bardziej obeznany w temacie wypowiedzieć?

Zakładając, że po wciśnięciu do oporu za jednym razem rozpylasz 5ml gazu, to starczy tak do 4 użyć.

Szara napisał(a):Może Victorinox? robią świetne scyzoryki i noże, więc pewnie i multitoole :) sprawdź może coś takiego https://www.militaria.pl/victorinox/mul ... _p4237.xml ;) ale wszystko zależy od kwoty jaką możesz wydać, możesz dookreślić?

Super jest ta miarka na multitoolu. Nie widziałam tego na żadnym innym narzędziu.

Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):tu masz fajny paralizator, z latarką właśnie i niedrogo [...] Fajnie,że tak dbasz o dziadka warto pamiętać, że starsze osoby,też chcą się czuć bezpiecznie

Już chyba poczekam i w ramach świątecznego prezentu dostanie. Dzięki za linka, bo na bank skorzystam :)

no i super, na pewno będzie zadowolony ;)

Nie zapomnij też przekazać dziadkowi informacji,jak używać paralizatora i nie zrobić sobie przy tym krzywdy. Tu też jest fajny artykuł na temat obrony koniecznej https://www.militaria.pl/zakres-obrony-koniecznej.xml
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Postprzez Compact » 2016-11-29, 21:21:34

Valerianka - 2016-11-27, 13:54:21 napisał(a):Zakładając, że po wciśnięciu do oporu za jednym razem rozpylasz 5ml gazu, to starczy tak do 4 użyć.

Jak to chmura to może i ma całkiem spore szansę zadziałać ale jak w żelu to tak jak by ktoś splunął. więc jak się nie potrenuje celowania to raczej nie pomoże.
Valerianka - 2016-11-27, 13:54:21 napisał(a):Super jest ta miarka na multitoolu. Nie widziałam tego na żadnym innym narzędziu.

victorinoxy specjalizują się w scyzorykach jeśli chodzi o multitool'a to jednak proponuje leatherman'a.
Valerianka - 2016-11-27, 13:54:21 napisał(a):Nie zapomnij też przekazać dziadkowi informacji,jak używać paralizatora i nie zrobić sobie przy tym krzywdy. Tu też jest fajny artykuł na temat obrony koniecznej https://www.militaria.pl/zakres-obrony-koniecznej.xml

A nie martwisz się, że dziadek jak zostanie napadnięty przez jakiś wyrostków to mogą się roześmiać jak wyciągnie paralizator?? Myślę że gaz by był lepszy dla starszej osoby.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: paralizator do samoobrony

Postprzez Szara » 2016-11-30, 12:47:55

Valerianka napisał(a):
Szara napisał(a):wszystko zależy od tego chyba jak długo go używasz (tu.rozpylasz) w kierunku napastnika, raczej starczy na raz bo w przerażeniu naciskasz na spust i po prostu psikasz ile wlezie, ja przynajmniej bym tak robiła ;) ale mogę się mylić, może się ktoś bardziej obeznany w temacie wypowiedzieć?

Zakładając, że po wciśnięciu do oporu za jednym razem rozpylasz 5ml gazu, to starczy tak do 4 użyć.

oo dzięki,czyli wszystko zależy od tego jak długo i mocno przyciskać i uwalniasz gaz?

Valerianka napisał(a):Super jest ta miarka na multitoolu. Nie widziałam tego na żadnym innym narzędziu.

prawda? te mi się to bardzo podobają i jeszcze mają aż 24 mini narzędzia i w tym samym tak wiele zastosowań.... :)

Valerianka napisał(a):Nie zapomnij też przekazać dziadkowi informacji,jak używać paralizatora i nie zrobić sobie przy tym krzywdy. Tu też jest fajny artykuł na temat obrony koniecznej https://www.militaria.pl/zakres-obrony-koniecznej.xml

dobra rada, lepiej wiedzieć wszystko wcześniej, żeby niechcący nie wplątać się w jakieś kłopoty:)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 431 gości

cron