Samoobrona

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Postprzez Valerianka » 2016-08-03, 18:18:35

Compact - 2016-07-08, 11:29:08 napisał(a):Jet gruba odzież to w zasadzie prawie nie działa paralizator. chyba, że jest jakiś konkretny sprzęt za 2-3 tyś.

No dobra ale zawsze można celować w dłoń, jeśli widzimy że napastnik jest wyjątkowo grubo ubrany. Na pewno cofnie rękę i będziemy mieć dodatkowy czas na reakcję.
Compact - 2016-07-23, 18:52:35 napisał(a):Dlatego zimą warto szybko biegać paralizatory nic nie dają a na gaz można liczyć w zasadzie tylko żelowy ale trudno nim trafić prosto w gały więc lepiej szybko biegać.

Już samo wyciągnięcie i próba użycia takiego urządzenia powinny zdezorientować nieco napastnika. Każdy chyba się boi pokopania prądem albo efektu po gazie pieprzowym. Jak nie zadziała, to uciekać :D
rrossalita - 2016-07-31, 21:19:27 napisał(a):swoją drogą ludzie , którzy maja wysokie umiejętnośc w sztukach walki nie mogą się nimi posługiwać ot tak

No właśnie. W ferworze walki mogą przeholować, a potem stój przed sądem i tłumacz się, że to była obrona konieczna.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Re:

Postprzez Valerianka » 2016-08-16, 00:08:35

skperfct napisał(a):Obawiam się że ideą samoobrony jest coś więcej jak obronić się i uciec. Trzeba pokazać wszystkim że to możliwe, że mniejsza osoba może się dać radę większej...

Wątpię, żeby samoobrona służyła dowiedzeniu czegoś wszystkim naokoło. To ma ratować życie.
skperfct napisał(a):Bardziej bym się martwił o warunki atmoserfyczne, gdyż z tego co wiem, w deszczowe dni, paralizator może nie zadziałać, wtedy sprawdzają się gazy pieprzowe lub żelowe.

A co ma prąd do pogody? W deszczowe dni powinno być nawet lepiej, bo woda świetnie przewodzi.
skperfct napisał(a):Dlatego trzeba zaopatrzyć się w paralizator o większej mocy, albo w taki, w którym tę moc można regulować, wtedy nie trzeba się martwić, wystarczy pamiętać i wiedzieć, kiedy tę moc zmienić na większą.

Są takie z regulowana mocą?
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Samoobrona

Postprzez Bepok » 2016-08-17, 15:03:14

Valerianka napisał(a):skperfct napisał(a):
Obawiam się że ideą samoobrony jest coś więcej jak obronić się i uciec. Trzeba pokazać wszystkim że to możliwe, że mniejsza osoba może się dać radę większej...

Wątpię, żeby samoobrona służyła dowiedzeniu czegoś wszystkim naokoło. To ma ratować życie.
'
Umiejętności zdobywane na kursach właśnie służą do tego żeby się obronić/uratować i wiać. No chyba, że jesteśmy takimi kozakami, że obezwładnimy napastnika i jeszcze poczekamy na policje. Pewnie się ucieszą, bo beda mieli mniej roboty :rotfl:
skperfct napisał(a):Bardziej bym się martwił o warunki atmoserfyczne, gdyż z tego co wiem, w deszczowe dni, paralizator może nie zadziałać, wtedy sprawdzają się gazy pieprzowe lub żelowe.

Dlaczego w deszczowy dzień paralizator miałby nie działać? Pytam z ciekawości, bo nie słyszałem nigdy o tym, a może być to przydatne :P
A co do gazów na każdą pogodę to polecam wszystkim gazy Mace, korzystał juz ktos z was z nich?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Samoobrona

Postprzez jarecki80 » 2016-08-24, 02:09:21

skperfct napisał(a):
Bepok napisał(a):Umiejętności zdobywane na kursach właśnie służą do tego żeby się obronić/uratować i wiać. No chyba, że jesteśmy takimi kozakami, że obezwładnimy napastnika i jeszcze poczekamy na policje. Pewnie się ucieszą, bo beda mieli mniej roboty :rotfl:

Coś w tym jest, lecz nie warto raczej zgrywać kozaka w takich sytuacjach aby policja miała mniej roboty :D Już dużym aktem heroizmu będzie skuteczna samoobrona.

to wszystko zależy od osoby ale są takie "kozaki". Myślę, że w krytycznej sytuacji ciężko zachować spokój.
skperfct napisał(a):
Bepok napisał(a):Dlaczego w deszczowy dzień paralizator miałby nie działać? Pytam z ciekawości, bo nie słyszałem nigdy o tym, a może być to przydatne :P
A co do gazów na każdą pogodę to polecam wszystkim gazy Mace, korzystał juz ktos z was z nich?

Może źle to ująłem, działać będzie, ale nie tak jak powiniej, z logicznego punktu widzenia, prąd będzie się rozpraszał na kroplach deszczu i może nie dojśc do napastnika, w najgorszym wypadku, porazimy samych siebie, bo także będziemy mokrzy.

Jesteś tego pewien? Nie wydaje mi się aby to miało tak działać. No a co do gazów Bepok - w ogóle gazy żelowe się super sprawdzają w każdą pogodę ale fakt Mace to super klasa.
skperfct napisał(a):
Valerianka napisał(a):Wątpię, żeby samoobrona służyła dowiedzeniu czegoś wszystkim naokoło. To ma ratować życie.

Tak, lecz jak sama będziesz potrafiła się obronić, dasz innym wiarę i motywację do działania.

Warto zarażać innych bakcylem do "jakiejś" samoobrony. Chociaż podstowowy kurs w połączeniu z gazem czy pałką teleskopową może przynieść super efekty w razie potrzeby.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Samoobrona

Postprzez Bepok » 2016-08-24, 22:34:36

jarecki80 napisał(a):to wszystko zależy od osoby ale są takie "kozaki". Myślę, że w krytycznej sytuacji ciężko zachować spokój.

O spokój i zimną krew to naprawdę bardzo ciężko, ale właśnie dlatego warto zainwestować w siebie, nauczyć się nie tylko chwytów ale też radzenia sobie ze stresem, właśnie podczas takiego kursu samooobrony.
jarecki80 napisał(a):Jesteś tego pewien? Nie wydaje mi się aby to miało tak działać. No a co do gazów Bepok - w ogóle gazy żelowe się super sprawdzają w każdą pogodę ale fakt Mace to super klasa.

No tak, to prawda, że żel zawsze się sprawdzi. W tych mace są znacznie zwiększone zasięgi działania w gorszych warunkach (deszcz,wiatr), ale ich ceny też sa dosc wysokie
skperfct napisał(a):Może źle to ująłem, działać będzie, ale nie tak jak powiniej, z logicznego punktu widzenia, prąd będzie się rozpraszał na kroplach deszczu i może nie dojśc do napastnika, w najgorszym wypadku, porazimy samych siebie, bo także będziemy mokrzy.

Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce, bo wydaje mi się, że jeżeli urządzenie jest skierowane na napastnika, który przecież musi znajdować się bardzo blisko, to prąd powinin uderzyć z całą mocą w niego. No nie wiem, może źle myślę, nigdy nie byłem dobry z fizyki :D
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2016-08-25, 00:12:30

Bepok - 2016-08-24, 22:34:36 napisał(a):O spokój i zimną krew to naprawdę bardzo ciężko, ale właśnie dlatego warto zainwestować w siebie, nauczyć się nie tylko chwytów ale też radzenia sobie ze stresem, właśnie podczas takiego kursu samooobrony.

A myślisz, że sam kurs pomoże nauczyc się radzić sobie ze stresem?? Wydaje mi się, że może nauczyć panować nad emocjami. Ale owy stres i walka z nim wydaje mi się być dla każdego sprawą indywidualną i wręcz nie do nauczenia.
Bepok - 2016-08-24, 22:34:36 napisał(a):No tak, to prawda, że żel zawsze się sprawdzi. W tych mace są znacznie zwiększone zasięgi działania w gorszych warunkach (deszcz,wiatr), ale ich ceny też sa dosc wysokie

Zawsze jest coś za coś. Siła i zasięg w zamian za cenę. Najtańszy na rynku produkt nigdy nie będzie jednocześnie najlepszym produktem na rynku.
Bepok - 2016-08-24, 22:34:36 napisał(a):Ciekawe jak to wyjdzie w praktyce, bo wydaje mi się, że jeżeli urządzenie jest skierowane na napastnika, który przecież musi znajdować się bardzo blisko, to prąd powinin uderzyć z całą mocą w niego. No nie wiem, może źle myślę, nigdy nie byłem dobry z fizyki


Ja też sądzę żę nie ma możliwośći zrobienia sobie krzywdy tym sprzętem. Przecież to by było totalnie nielogiczne żeby się samemu obezwładniać sprzętem do samoobrony.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Samoobrona

Postprzez Bepok » 2016-08-25, 21:57:54

Compact napisał(a):A myślisz, że sam kurs pomoże nauczyc się radzić sobie ze stresem?? Wydaje mi się, że może nauczyć panować nad emocjami. Ale owy stres i walka z nim wydaje mi się być dla każdego sprawą indywidualną i wręcz nie do nauczenia.

Na pewno nie w takim wymiarze, że tego stresu wgl nie bedzie, ale myślę, że pewność tego, iż potrafimy się obronić, wiemy jak zachować zimną krew i czujemy się przygotowani w dużej mierze ograniczy nam stres podczas ataku na nas
Compact napisał(a):Zawsze jest coś za coś. Siła i zasięg w zamian za cenę. Najtańszy na rynku produkt nigdy nie będzie jednocześnie najlepszym produktem na rynku.

Jasne, zawsze jest coś za coś. Na swoim bezpieczeństwie, lub bezpieczeństwie najbliższych nigdy nie wolno oszczędzać!!! A te najtańsze produkty na rynku jakoś nigdy nie przemawiały do mnie, mam wrażenie, że po prostu nie zadziałają wtedy kiedy bedą potrzebne
Compact napisał(a):Ja też sądzę żę nie ma możliwośći zrobienia sobie krzywdy tym sprzętem. Przecież to by było totalnie nielogiczne żeby się samemu obezwładniać sprzętem do samoobrony.

Ale już jak taki gaz rozpylony poleci w nasza stronę, bo się wiatr nagle zmieni to już możemy mieć problem
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Samoobrona

Postprzez Valerianka » 2016-08-27, 15:57:06

Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):A myślisz, że sam kurs pomoże nauczyc się radzić sobie ze stresem?? Wydaje mi się, że może nauczyć panować nad emocjami. Ale owy stres i walka z nim wydaje mi się być dla każdego sprawą indywidualną i wręcz nie do nauczenia.

Na pewno nie w takim wymiarze, że tego stresu wgl nie bedzie, ale myślę, że pewność tego, iż potrafimy się obronić, wiemy jak zachować zimną krew i czujemy się przygotowani w dużej mierze ograniczy nam stres podczas ataku na nas

Nie chodzi o walkę ze stresem ale umiejętność wykorzystania go do efektywnego działania.
Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):Zawsze jest coś za coś. Siła i zasięg w zamian za cenę. Najtańszy na rynku produkt nigdy nie będzie jednocześnie najlepszym produktem na rynku.

Jasne, zawsze jest coś za coś. Na swoim bezpieczeństwie, lub bezpieczeństwie najbliższych nigdy nie wolno oszczędzać!!! A te najtańsze produkty na rynku jakoś nigdy nie przemawiały do mnie, mam wrażenie, że po prostu nie zadziałają wtedy kiedy bedą potrzebne

Czyli jakiś producent może sobie ustawić nieziemską cenę za słaby gaz i Ty zadowolony kupisz, bo masz wkodowane jakość = cena?
Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):Ja też sądzę żę nie ma możliwośći zrobienia sobie krzywdy tym sprzętem. Przecież to by było totalnie nielogiczne żeby się samemu obezwładniać sprzętem do samoobrony.

Ale już jak taki gaz rozpylony poleci w nasza stronę, bo się wiatr nagle zmieni to już możemy mieć problem

Krzywdę można zrobić sobie wszystkim. Dlatego producenci umieszczają czasem takie głupie napisy na opakowaniach. Z gazem nie ma żartów, te w sprayu tworzą chmurę zwrotną.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Postprzez Compact » 2016-09-02, 17:19:27

Valerianka - 2016-08-27, 15:57:06 napisał(a):Nie chodzi o walkę ze stresem ale umiejętność wykorzystania go do efektywnego działania.

NIe każdy jest w stanie wykorzystać stres do czegokolwiek, jest gro ludzi którzy poprostu nie są w stanie opanować strachu i zastygają w bezruchu. Tego raczej się nie nauczą opanować bo jest to tak zwana panika.
Valerianka - 2016-08-27, 15:57:06 napisał(a):Czyli jakiś producent może sobie ustawić nieziemską cenę za słaby gaz i Ty zadowolony kupisz, bo masz wkodowane jakość = cena?

W wielu przypadkach tak właśnie jest. Jak mi pokażesz gdzie tak nie jest to się zgodzę.
Valerianka - 2016-08-27, 15:57:06 napisał(a):Krzywdę można zrobić sobie wszystkim. Dlatego producenci umieszczają czasem takie głupie napisy na opakowaniach. Z gazem nie ma żartów, te w sprayu tworzą chmurę zwrotną.
Co to jest chmura zwrotna?? wytłumacz proszę bo nierozumiem o co tobie chodzi.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Święty Mikołaj » 2016-09-05, 22:57:48

Compact napisał(a):
Valerianka - 2016-08-27, 15:57:06 napisał(a):Nie chodzi o walkę ze stresem ale umiejętność wykorzystania go do efektywnego działania.

NIe każdy jest w stanie wykorzystać stres do czegokolwiek, jest gro ludzi którzy poprostu nie są w stanie opanować strachu i zastygają w bezruchu. Tego raczej się nie nauczą opanować bo jest to tak zwana panika.


ale również w wielu osób stres i adrenalina, powodują, że są w stanie zrobić rzeczy, których normalnie by nie zrobili. Tak np. zachować się bardzo trzeźwo w sytuacji zagrożenia i opanować ja
Valerianka - 2016-08-27, 15:57:06 napisał(a):Czyli jakiś producent może sobie ustawić nieziemską cenę za słaby gaz i Ty zadowolony kupisz, bo masz wkodowane jakość = cena?

W wielu przypadkach tak właśnie jest. Jak mi pokażesz gdzie tak nie jest to się zgodzę.[/quote]

myślę, że masz racje, ale pewnie jakieś przykłady na wyjątek od tej reguły też się znajdą.

Valerianka - 2016-08-27, 15:57:06 napisał(a):Krzywdę można zrobić sobie wszystkim. Dlatego producenci umieszczają czasem takie głupie napisy na opakowaniach. Z gazem nie ma żartów, te w sprayu tworzą chmurę zwrotną.
Co to jest chmura zwrotna?? wytłumacz proszę bo nierozumiem o co tobie chodzi.
[/quote]

pewnie o to, że się nie rozpyla po całym pomeszczeniu, chmura tego,co psikniesz nie cyrkuluje, nie wędruje, nie wróci w Twoim kierunku...tak ja to rozumiem :P
Avatar użytkownika
Święty MikołajNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2015-08-22, 19:52:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Compact » 2016-09-10, 17:20:13

Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:57:48 napisał(a):ale również w wielu osób stres i adrenalina, powodują, że są w stanie zrobić rzeczy, których normalnie by nie zrobili. Tak np. zachować się bardzo trzeźwo w sytuacji zagrożenia i opanować ja

Tacy ludzie nie potzrebują kurs.u samoobrony tylko pałki teleskopowej. Cała reszta się sama rozwiąże
Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:57:48 napisał(a):myślę, że masz racje, ale pewnie jakieś przykłady na wyjątek od tej reguły też się znajdą.

Zawsze się znajdują, tak jak pisałem wcześniej nowe produkty które walczą o swoją markę i dopiero wchodzą na rynek mają jeszcze niskie ceny i wysoką jakość. Z czasem obniżają jakość a podnoszą ceny.
Święty Mikołaj - 2016-09-05, 22:57:48 napisał(a):pewnie o to, że się nie rozpyla po całym pomeszczeniu, chmura tego,co psikniesz nie cyrkuluje, nie wędruje, nie wróci w Twoim kierunku...tak ja to rozumiem

A ja to rozumiem odwrotnie, jak rozpylisz gaz i powieje w twoją stronę to będziesz w chmurze swojego gazu.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Bepok » 2016-10-30, 14:46:08

Compact napisał(a):Tacy ludzie nie potzrebują kurs.u samoobrony tylko pałki teleskopowej. Cała reszta się sama rozwiąże

Z tą pałką to różnie wychodzi. Najlepiej wgl sie nie mieszać i unikać sytuacji w których można mieć problem.
Compact napisał(a):Zawsze się znajdują, tak jak pisałem wcześniej nowe produkty które walczą o swoją markę i dopiero wchodzą na rynek mają jeszcze niskie ceny i wysoką jakość. Z czasem obniżają jakość a podnoszą ceny.

Ciekawe jak będzie z produktami Mace, bo mają coraz to nowsze serie można powiedzieć nawet że już "dedykowane", a jakość nadal dobra przy czym ceny też z nowymi produktami nie idą jakoś bardzo do góry
Compact napisał(a):A ja to rozumiem odwrotnie, jak rozpylisz gaz i powieje w twoją stronę to będziesz w chmurze swojego gazu.

W sumie to logicznie rzecz biorąc to taka substancja nie jest "inteligentna" i leci tak jak wieje. Jak mamy pecha to oberwiemy sami, chyba że ma tutaj też znaczenie prędkość z jakim gaz się wystrzeliwany w kierunku napastnika
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2016-12-01, 01:09:11

Bepok - 2016-10-30, 14:46:08 napisał(a):Z tą pałką to różnie wychodzi. Najlepiej wgl sie nie mieszać i unikać sytuacji w których można mieć problem.

Rozwiązanie idealne ale jak jesteś wmieszany bez własnej woli to już nic nie poradzisz. trzeba się bronić , wiec warto też mieć czym.
Bepok - 2016-10-30, 14:46:08 napisał(a):Ciekawe jak będzie z produktami Mace, bo mają coraz to nowsze serie można powiedzieć nawet że już "dedykowane", a jakość nadal dobra przy czym ceny też z nowymi produktami nie idą jakoś bardzo do góry

W porównaniu do gazu policyjnega gaz Mace nie jest najtańszym na rynku.
Bepok - 2016-10-30, 14:46:08 napisał(a):W sumie to logicznie rzecz biorąc to taka substancja nie jest "inteligentna" i leci tak jak wieje. Jak mamy pecha to oberwiemy sami, chyba że ma tutaj też znaczenie prędkość z jakim gaz się wystrzeliwany w kierunku napastnika

Chmurę poprostu rozpylasz i ona wisi w powietrzu, w zamkniętych pomieszczeniach działa. Na powietrzu nie bardzo.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Samoobrona

Postprzez Bepok » 2016-12-01, 19:05:06

A co powiecie właśnie na taki gaz jako dodatek do prezentu w postaci torby pacsafe?
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Samoobrona

Postprzez Szara » 2016-12-04, 12:01:30

Bepok napisał(a):A co powiecie właśnie na taki gaz jako dodatek do prezentu w postaci torby pacsafe?

wow, super - ja byłabym mega zadowolona. Nie dość, że sama torba to super prezent, a gaz jako dodatek to bym bardziej świetny pomysł. A masz już jakiś plan, jakiej firmy gaz chcesz kupić? Czy ta osoba będzie miała z gazem do czynienia po raz pierwszy? ;)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez Compact » 2016-12-04, 16:40:53

Co to jest ta torba packsafe?? Sam gaz oczywiście też popieram
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-05, 03:50:26

Compact napisał(a):Co to jest ta torba packsafe?? Sam gaz oczywiście też popieram

packsafe to firma robiąca torby z różnym rodzajem zabezpieczeń
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Re:

Postprzez Szara » 2016-12-05, 15:25:02

jarecki80 napisał(a):
Compact napisał(a):Co to jest ta torba packsafe?? Sam gaz oczywiście też popieram

packsafe to firma robiąca torby z różnym rodzajem zabezpieczeń

tam masz system RFID, zabezpieczenia przed kradzieżą, szczególnie przed przecięciem materiału i próbami manipulacji przy zamku
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Re:

Postprzez Valerianka » 2016-12-05, 18:31:52

Szara napisał(a):tam masz system RFID, zabezpieczenia przed kradzieżą, szczególnie przed przecięciem materiału i próbami manipulacji przy zamku

Jeszcze tylko alarmu brakuje :) Mam nadzieję, że już niedługo takie zabezpieczenia staną się normą.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-06, 01:01:40

Valerianka napisał(a):
Szara napisał(a):tam masz system RFID, zabezpieczenia przed kradzieżą, szczególnie przed przecięciem materiału i próbami manipulacji przy zamku

Jeszcze tylko alarmu brakuje :) Mam nadzieję, że już niedługo takie zabezpieczenia staną się normą.

alarm jak alarm ale lokalizacja by się przydała ;)
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 265 gości

cron