Środowisko

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Środowisko

Postprzez ferty » 2012-09-16, 14:58:23

Czesc, macie czasem podobne spostrzezenia jak ja, ze ludzie nie troszcza sie o srodowisko. Nie chodzi tylko, o wyrzucanie śmieci do kosza, ale tez o chocby zatruwanie środowiska paliwem samochodowym. Zauwazam, ze dużo ludzi nie chce korzystać z komunikacji miejskiej czy roweru lub nóg, zamiast tego wszedzie pakując sie samochodem (już nie mówiąc, że nie stosuja zasad jazdy eko)

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych użytkowników. Czy ludzie coraz bardziej czy coraz mniej wedlug Was zaczynają dbac o środowisko?
Drugich prowadzimy, a sami bładzimy
Avatar użytkownika
fertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2009-03-17, 12:13:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez fantin » 2012-09-25, 14:45:40

Z jednej strony coraz więcej się mówi o zagrożeniach dla środowiska naturalnego. Powstaje coraz więcej organizacji non profit, które walczą ze szkodliwymi przyzwyczajeniami ludzi. Organizacji i Min. Środowiska organizują akcje (takie jak choćby "Zostan Eko Jeźdźcem") - ale mam wrażenie, że świadomość wcale specjalnie się nie zmienia. Przynajmniej w Polsce... Kiedy próbuję dyskutować ze znajomymi o zagrożeniach dla środowiska widzę jak bagatelizują sprawę i generalnie mają to z lekka gdzieś. Podobnie starsze pokolenie. Kiedy na to patrzę nie widzę światełka w tunelu.. Chociaż jest grupa ludzi, którzy przy podejmowaniu codziennych działań zwracają uwagę na środowisko, oby było ich coraz więcej...
płytki ceramiczne
Avatar użytkownika
fantinNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2012-09-01, 12:31:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Monszy » 2012-09-26, 15:40:40

Według mnie świadomość wzrasta, ale czy to cokolwiek zmienia? Środowiska naturalnego niszczonego przez tak długi czas nie sposób zmienić kilkoma działaniami. Nie mówię, że należy zaprzestać jakimkolwiek zrywom w celu ochrony natury, jednak trudno zmienić przyzwyczajenia ludzi wykształcane przez dziesiątki lat. Trzeba jednak szukać możliwości, które sprawią, że coś się zmieni.
Avatar użytkownika
MonszyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2012-09-21, 21:58:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 180 gości

cron