Pomoc w wyborze scyzoryka

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-09-18, 17:13:33

Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Nie dużo dałeś jak tylko 130zł. Opłacało się.

Nie sztuką jest kupić dobrą rzecz za górę pieniędzy, ale zdobyć coś super jakości po dobrej cenie. Oczywiście wiem, że są znaczenie lepsze od tego mojego, ale dla mnie jest on wystarczający.

a do czego go używasz?
Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Zgadzam się. Topienie kasy w rzeczy które wyglądają dobrze a nie są funkcjonalne to nie zbyt dobra rzecz.

Zależy w sumie tez o podejścia, Niektórzy po prostu lubią przyszpanować. Najlepiej to mieć jakieś hobby i w to pakować kasę. Ja teraz zastanawiam się tam zakupem wykrywacza metali, bo kolega mnie zaraził

a co znaleźliście coś cennego? :)
Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Komfort najważniejszy!

Za komfort niestety trzeba często zapłacić, ale później jesteśmy z siebie dumni, gdy na trasie nie mamy mokrych pleców od pelcaka, a pełen komfort!

Tylko czy taka siatka nie zmniejsza wytrzymałości plecaka?
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Bepok » 2016-10-11, 18:21:35

jarecki80 napisał(a):a do czego go używasz?

Czasem się przyda żeby coś prostego odkręcić albo jakąś butelkę na rybach otworzyć.
jarecki80 napisał(a):a co znaleźliście coś cennego?

Cennego może i nie, ale kilkanaście autentycznych łusek z karabinu owszem.
jarecki80 napisał(a):Tylko czy taka siatka nie zmniejsza wytrzymałości plecaka?

Ja na swój nie narzekam, używam go i na codzień
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Compact » 2016-10-23, 13:29:20

Bepok - 2016-10-11, 18:21:35 napisał(a):Ja na swój nie narzekam, używam go i na codzień

Ja osobiście też nie słyszałem, żeby był z tym jakiś kłopot.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Compact » 2016-10-23, 13:29:42

Bepok - 2016-10-11, 18:21:35 napisał(a):Ja na swój nie narzekam, używam go i na codzień

Ja osobiście też nie słyszałem, żeby był z tym jakiś kłopot.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Szara » 2016-10-23, 15:31:27

liplim napisał(a):Weź taki który ci odpowiada. Nie ma lepszych ani gorszych.


zawsze można kupić cokolwiek, ale jak ma być to coś na lata to warto sprawdzić czy noże są wykonane ze stali nierdzewnej czy jakiegoś badziewnego metalu, czy mają nylonowe rękojeści czy zwyczajnie plastikowe. Może się podobać ale niekoniecznie być użyteczny.

Compact napisał(a):Ja osobiście wole noże, ale jako gadźet takie victorinoxy też są ciekawe.


To prawda, niektóre może są meeeega stylowe, znasz firmę Master Cutlery?

Compact napisał(a):
szafirenka - 2015-12-11, 13:55:26 napisał(a):no nie wiem, jak dla mnie scyzoryk to scyzoryk nie ma co się podniecać.

Akurat tu się nie zgodzę, scyzoryk taki zwykły za dwadzieścia złoty na targu można kupić, różnica taka ze się zaraz rozklekota w porównaniu do scyzoryka konkretnej firmy.


NIektórzy ludzie wydają na takie "niepodniecające scyzoryki" dużo kasy, bo to świetna rzecz na lata, taki atrybut męskości. Myślę, że, tak z własnego doświadczenia, nie znam faceta, który nie chciałby mieć szwajcarskiego scyzoryka i móc się nim czasami pochwalić, a i użyć w potrzebie. A że kobiety lubią facetów, którzy poradzą sobie w każdej sytuacji, to chyba nie muszę pisać puenty. ;)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Re:

Postprzez Valerianka » 2016-10-26, 00:52:33

Szara napisał(a):zawsze można kupić cokolwiek, ale jak ma być to coś na lata to warto sprawdzić czy noże są wykonane ze stali nierdzewnej czy jakiegoś badziewnego metalu, czy mają nylonowe rękojeści czy zwyczajnie plastikowe. Może się podobać ale niekoniecznie być użyteczny.

Jak się całe życie używa badziewnych noży, to wszystkie wydają się tak samo przeciętne. Dopiero jak człowiek weźmie do ręki naprawdę dobrą stal, to zmienia mu się światopogląd :)

Szara napisał(a):To prawda, niektóre może są meeeega stylowe, znasz firmę Master Cutlery?

To ta firma z fikuśnym wyglądem noży? Coś kojarzę ofertę z dziwnymi kształtami i kolorami.

Szara napisał(a):
Compact napisał(a):
szafirenka - 2015-12-11, 13:55:26 napisał(a):no nie wiem, jak dla mnie scyzoryk to scyzoryk nie ma co się podniecać.

Akurat tu się nie zgodzę, scyzoryk taki zwykły za dwadzieścia złoty na targu można kupić, różnica taka ze się zaraz rozklekota w porównaniu do scyzoryka konkretnej firmy.

NIektórzy ludzie wydają na takie "niepodniecające scyzoryki" dużo kasy, bo to świetna rzecz na lata, taki atrybut męskości. Myślę, że, tak z własnego doświadczenia, nie znam faceta, który nie chciałby mieć szwajcarskiego scyzoryka i móc się nim czasami pochwalić, a i użyć w potrzebie. A że kobiety lubią facetów, którzy poradzą sobie w każdej sytuacji, to chyba nie muszę pisać puenty. ;)

Ja bym też nie pogardziła dobrym scyzorykiem. Lubię majsterkować, więc chyba bym multitoola wybrała albo scyzoryk z wieloma funkcjami.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2016-10-26, 15:47:33

Valerianka napisał(a):Jak się całe życie używa badziewnych noży, to wszystkie wydają się tak samo przeciętne. Dopiero jak człowiek weźmie do ręki naprawdę dobrą stal, to zmienia mu się światopogląd

A nóż Mora Companion? Niby wygląda bardzo przeciętnie, a sprawdza się dobrze przy pracy. Według mnie najważniejsze to aby sprzęt sprawdzał się dobrze i nas nie zawodził.
Valerianka napisał(a):To ta firma z fikuśnym wyglądem noży? Coś kojarzę ofertę z dziwnymi kształtami i kolorami.

Oni tez maja świetny zestaw nozy do rzucania :) A te ich noże to są na prawdę bardzo ciekawe tylko jestem ciekaw jak to jest z funkcjonalnością tych karambitów
Valerianka napisał(a):Ja bym też nie pogardziła dobrym scyzorykiem. Lubię majsterkować, więc chyba bym multitoola wybrała albo scyzoryk z wieloma funkcjami.

Do majsterkowania to od razu toola kupuj i to najlepiej leathermana! Dobrze jest też mieć w warsztacie czołówkę, od razu przyjemniej się pracuje
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Kelen » 2016-10-30, 20:20:39

Bepok napisał(a):A nóż Mora Companion? Niby wygląda bardzo przeciętnie, a sprawdza się dobrze przy pracy. Według mnie najważniejsze to aby sprzęt sprawdzał się dobrze i nas nie zawodził.

Zgadzam się. Masz wiele prawdy, lecz jak wiadomo, za taki sprzęt trzeba sporo zapłacić. Co do Mora Companion to jest bardzo dobry, używam go od chyba roku i nie zawiódł mnie ani razu. Podczas patrzenia na nóż, nie ma co zwracać uwagi na jego wygląd, gdyż nawet najbardziej przeciętnie wyglądający nóż, może być wyśmienity.
Bepok napisał(a):Oni tez maja świetny zestaw nozy do rzucania :) A te ich noże to są na prawdę bardzo ciekawe tylko jestem ciekaw jak to jest z funkcjonalnością tych karambitów

Z tego co wiem z opowiastek znajomych, ich karambity spisują się dobrze. To co Mi się w nich podoba, to to, że można je otworzyć zarówno prawą jak i lewą ręką.
Bepok napisał(a):Do majsterkowania to od razu toola kupuj i to najlepiej leathermana! Dobrze jest też mieć w warsztacie czołówkę, od razu przyjemniej się pracuje

Zgadzam się. Co do toola polecę https://www.militaria.pl/buck_knives/multitool_buck_bow_tool_737_10764_n_p70987.xml
Avatar użytkownika
KelenNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2016-08-02, 17:11:12
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Agnieszka

Postprzez Bepok » 2016-10-31, 15:28:23

Kelen napisał(a):Zgadzam się. Masz wiele prawdy, lecz jak wiadomo, za taki sprzęt trzeba sporo zapłacić. Co do Mora Companion to jest bardzo dobry, używam go od chyba roku i nie zawiódł mnie ani razu. Podczas patrzenia na nóż, nie ma co zwracać uwagi na jego wygląd, gdyż nawet najbardziej przeciętnie wyglądający nóż, może być wyśmienity.

Czasem też ten super wyglądający do niczego się nam nie przyda... Na pewnoe wygląd i funkcjonalność łączą w sobie noże do zbierania grzybów :D
Kelen napisał(a):Z tego co wiem z opowiastek znajomych, ich karambity spisują się dobrze. To co Mi się w nich podoba, to to, że można je otworzyć zarówno prawą jak i lewą ręką.

DO czego ich używają? Bo ja jakoś nie mogę wymyślić zastosowania..
Kelen napisał(a):Zgadzam się. Co do toola polecę [...]

Multitool dla łuczników?! Nie byłem świadomy, że takie sprzęty wgl istnieją xD Chociaż tak samo mnie ten złoty victorinox zaskoczył
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Valerianka » 2016-11-02, 17:34:10

Bepok napisał(a):Czasem też ten super wyglądający do niczego się nam nie przyda... Na pewnoe wygląd i funkcjonalność łączą w sobie noże do zbierania grzybów :D

A co w ich wyglądzie jest takiego niezwykłego?

Bepok napisał(a):DO czego ich używają? Bo ja jakoś nie mogę wymyślić zastosowania..

Takie noże używa się w indonezyjskich sztukach walki. Ma wygląd tygrysiego pazura i z tego, co widziałam na filmikach nawet podobnie się go używa.

Bepok napisał(a):
Kelen napisał(a):Zgadzam się. Co do toola polecę [...]

Multitool dla łuczników?! Nie byłem świadomy, że takie sprzęty wgl istnieją xD Chociaż tak samo mnie ten złoty victorinox zaskoczył

Skoro istnieją pojedyncze narzędzia przeznaczone do łuku, to czemu by nie stworzyć multitoola? Fajnie mieć wszystko w jednym miejscu.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2016-11-11, 17:59:09

Valerianka napisał(a):A co w ich wyglądzie jest takiego niezwykłego?

Mi się podoba design, jest inny niż takich typowych scyzoryków www.militaria.pl/joker/noz_skladany_jok ... _p4435.xml
Valerianka napisał(a):Takie noże używa się w indonezyjskich sztukach walki. Ma wygląd tygrysiego pazura i z tego, co widziałam na filmikach nawet podobnie się go używa.

No dobra, sztuki walki, a tak na codzień? Da się tym np. ostrzyć patyki, albo obrać jakieś warzywo?
Valerianka napisał(a):Skoro istnieją pojedyncze narzędzia przeznaczone do łuku, to czemu by nie stworzyć multitoola? Fajnie mieć wszystko w jednym miejscu.

Jasne, zawsze warto sobie ułatwiać życie jeżeli jest to tylko możliwe. Teraz okres przedświąteczny to może akurat jakiś zapalony łucznik dostanie fajny prezent :)
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Compact » 2016-11-13, 14:38:49

Bepok - 2016-11-11, 17:59:09 napisał(a):Mi się podoba design, jest inny niż takich typowych scyzoryków http://www.militaria.pl/joker/noz_skladany_jok ... _p4435.xml

Jest fajny i dodatkowe funkcje jak np. miotełka jest bardzo przydatna.
Bepok - 2016-11-11, 17:59:09 napisał(a):No dobra, sztuki walki, a tak na codzień? Da się tym np. ostrzyć patyki, albo obrać jakieś warzywo?

Nawet, zaostrzonym patykiem można to zrobić, tym bardziej takim ostrzem.
Bepok - 2016-11-11, 17:59:09 napisał(a):Jasne, zawsze warto sobie ułatwiać życie jeżeli jest to tylko możliwe. Teraz okres przedświąteczny to może akurat jakiś zapalony łucznik dostanie fajny prezent

A co miało by być w takim toolu dla łuczników??
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2016-11-13, 18:53:04

Compact napisał(a):A co miało by być w takim toolu dla łuczników??

W sumie się nie znam na łukach, ale tool wygląda tak www.militaria.pl/buck_knives/multitool_ ... p70987.xml
Compact napisał(a):Jest fajny i dodatkowe funkcje jak np. miotełka jest bardzo przydatna

Im więcej niespotykanych funkcji tym tool ciekawszy, gdzieś się spotkałem z szydełkiem np. :D
Compact napisał(a):Nawet, zaostrzonym patykiem można to zrobić, tym bardziej takim ostrzem.

Niby tak, ale ja tam chyba wolę tak czy siak do pracy tradycyjne noże.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Valerianka » 2016-11-21, 13:43:06

Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):A co miało by być w takim toolu dla łuczników??

W sumie się nie znam na łukach, ale tool wygląda tak http://www.militaria.pl/buck_knives/mul ... p70987.xml

Wygląda na to, że w łuku też są części, które można regulować np. bardziej napiąć cięciwę.
Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):Jest fajny i dodatkowe funkcje jak np. miotełka jest bardzo przydatna

Im więcej niespotykanych funkcji tym tool ciekawszy, gdzieś się spotkałem z szydełkiem np. :D

Jak to miotełka?
Bepok napisał(a):
Compact napisał(a):Nawet, zaostrzonym patykiem można to zrobić, tym bardziej takim ostrzem.

Niby tak, ale ja tam chyba wolę tak czy siak do pracy tradycyjne noże.

No karambit jest raczej dla pasjonatów, niż do normalnego użytku.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re:

Postprzez Szara » 2016-11-24, 22:14:04

Bepok napisał(a):Dają czy nie, żeby kupic sobie jakiś fajny scyzoryk trzeba je na pewno mieć xD A co do ratowania życia to fajną opcja jest posiadanie scyzoryka w aucie, w razie wypadku może się przydać do przecięcia pasów i faktycznie wtedy ratuje nam skórę.

albo można otworzyć puszkę z jedzeniem jak umieramy z głodu! nie no poważnie, scyzoryk może przydać się w wielu sytuacjach, tak samo do otwierania wina w terenie, przynajmniej może się wtedy facet zachować jak facet ;)
Bepok napisał(a):Każdy dobrze przemyślany zakup jest wart swojej ceny. Najcześciej porządne rzeczy (jak noże czy latarki) troche kosztują, ale lepiej wydać raz na konkret niż dziesięć razy na badziewie.

No właśnie, nawet jak latarka wygląda na dobrą, może okazać się, że ma słaby akumulator i to już jest duży problem
Bepok napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-06-03, 00:06:55 napisał(a):też ciekaw jestem opinii innych, jakie noże polecacie?

Myślę, że chyba najtrafnijeszym wybore będzie victorinox. Króluje we wszystkich rankingach i rzeczywiście jest swietna marka

dokładnie, victorinixy są w swojej klasie na najwyższej półce , zarówno noże klasyczne jak i scyzoryki, mają nawet noże kuchenne, bardzo dobre!
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2016-11-26, 13:26:55

Szara napisał(a):albo można otworzyć puszkę z jedzeniem jak umieramy z głodu! nie no poważnie, scyzoryk może przydać się w wielu sytuacjach, tak samo do otwierania wina w terenie, przynajmniej może się wtedy facet zachować jak facet

To racja, a z drugiej strony czasem po prostu musimy coś przeciąć a nie ma czym i albo się szarpiemy albo odpuszczamy. Warto nosić na codzień przy sobie. Czasem może i jako narzędzie do samoobrony posłużyć
Szara napisał(a):No właśnie, nawet jak latarka wygląda na dobrą, może okazać się, że ma słaby akumulator i to już jest duży problem

Dlatego dobrze kupić sobie taki zestaw https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p53774.xml i się nie martwić o akumulator :)
Szara napisał(a):dokładnie, victorinixy są w swojej klasie na najwyższej półce , zarówno noże klasyczne jak i scyzoryki, mają nawet noże kuchenne, bardzo dobre!

A widziałaś tą edycję 2016? https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mod ... rinox+2016 mogą być genilanym pomysłem na prezent :D
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez jarecki80 » 2016-11-26, 19:43:57

Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):albo można otworzyć puszkę z jedzeniem jak umieramy z głodu! nie no poważnie, scyzoryk może przydać się w wielu sytuacjach, tak samo do otwierania wina w terenie, przynajmniej może się wtedy facet zachować jak facet

To racja, a z drugiej strony czasem po prostu musimy coś przeciąć a nie ma czym i albo się szarpiemy albo odpuszczamy. Warto nosić na codzień przy sobie. Czasem może i jako narzędzie do samoobrony posłużyć

Nie no scyzorykiem to się raczej nie obronisz. Za krótkie ostrze. Maczetą lub nożem tak ale nie małym scyzorykiem.
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):No właśnie, nawet jak latarka wygląda na dobrą, może okazać się, że ma słaby akumulator i to już jest duży problem

Dlatego dobrze kupić sobie taki zestaw https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p53774.xml i się nie martwić o akumulator :)

Bardzo dobra latarka - mam ją. Do kompletu idealnie jedzcze pasuje powerbank solarny - wtedy to już nigdy nam nie zabraknie światła ;)
Bepok napisał(a):
Szara napisał(a):dokładnie, victorinixy są w swojej klasie na najwyższej półce , zarówno noże klasyczne jak i scyzoryki, mają nawet noże kuchenne, bardzo dobre!

A widziałaś tą edycję 2016? https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mod ... rinox+2016 mogą być genilanym pomysłem na prezent :D

wow! Ten jest super i wcale nie jest taki drogi: https://www.militaria.pl/victorinox/scy ... p78167.xml
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Valerianka » 2016-11-27, 12:41:11

jarecki80 napisał(a):Nie no scyzorykiem to się raczej nie obronisz. Za krótkie ostrze. Maczetą lub nożem tak ale nie małym scyzorykiem.

Jeśli się odpowiednio trafi takim scyzorykiem, to można się bardzo skutecznie obronić.
jarecki80 napisał(a):Bardzo dobra latarka - mam ją. Do kompletu idealnie jedzcze pasuje powerbank solarny - wtedy to już nigdy nam nie zabraknie światła ;)

Ciekawe, czy można światłem z latarki naładować powerbank :D
jarecki80 napisał(a):wow! Ten jest super i wcale nie jest taki drogi: https://www.militaria.pl/victorinox/scy ... p78167.xml

Jest fajny ale ma niewiele funkcji. Ja bym chyba wolała więcej.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Szara » 2016-11-28, 21:19:43

Bepok napisał(a):To racja, a z drugiej strony czasem po prostu musimy coś przeciąć a nie ma czym i albo się szarpiemy albo odpuszczamy. Warto nosić na codzień przy sobie. Czasem może i jako narzędzie do samoobrony posłużyć

może dziewczyna nie byłaby skłonna do wyciągnięcia noża w akcie samoobrony, ale wiadomo, że czasem są jakieś sytuacje krytyczne - nawet wyciągnąć jaki "straszak", to już prędzej. Zawsze uważałam, że zarówno kobieta w swojej torebce, jak i mężczyzna przy sobie powinni mieć różne przydatne rzeczy, tylko, że kobiety są w tej lepszej sytuacji, że w torebce zmieści się więcej niż w kieszeni ;)

Bepok napisał(a):Dlatego dobrze kupić sobie taki zestaw https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p53774.xml i się nie martwić o akumulator :)

Olight to super firma, rzeczywiście to rzecz potrzebna w każdym domu. Ja mieszkam na końcu małej miejscowości i często bywa tak, że mamy zimą przerwy w dostawie prądu, dlatego latarka jest niezbędna ;)

Bepok napisał(a):A widziałaś tą edycję 2016? https://www.militaria.pl/szukaj.xml?mod ... rinox+2016 mogą być genilanym pomysłem na prezent :D

to prawda, świetny prezent, jaki unikatowy! i super może nadać się również dla kobiety, która lubi takie gadżety ;)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Postprzez gołębieserce » 2016-11-28, 22:18:24

ja moge potwierdzic multitool leatherman jest bardzo dobry. ja mam akurat one hand tool, jest wygodny i funkcjonalny.
Avatar użytkownika
gołębieserceNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): 2016-10-27, 15:00:20
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alicja

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 260 gości

cron