Pomoc w wyborze scyzoryka

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Postprzez Compact » 2016-11-29, 20:49:23

Szara - 2016-11-28, 21:19:43 napisał(a):może dziewczyna nie byłaby skłonna do wyciągnięcia noża w akcie samoobrony, ale wiadomo, że czasem są jakieś sytuacje krytyczne - nawet wyciągnąć jaki "straszak", to już prędzej. Zawsze uważałam, że zarówno kobieta w swojej torebce, jak i mężczyzna przy sobie powinni mieć różne przydatne rzeczy, tylko, że kobiety są w tej lepszej sytuacji, że w torebce zmieści się więcej niż w kieszeni

Fakt jest taki, że nóż do samoobrony to najgorsze z możliwych wyjść, jak zranisz to kłopoty murowane, jak napastnik zabierze to jeszcze większe. Scyzoryk bądz leatherman jako narzędzie do codziennych bądz nagłych przypadków jak najbardziej się sprawdza i do tego z resztą został stworzony.
Szara - 2016-11-28, 21:19:43 napisał(a):Olight to super firma, rzeczywiście to rzecz potrzebna w każdym domu. Ja mieszkam na końcu małej miejscowości i często bywa tak, że mamy zimą przerwy w dostawie prądu, dlatego latarka jest niezbędna

w każdym domu latarka jest niezbędna, czasem trzeba zejćć do piwnicy i jak żarówka się spali to co ?? Ze świeczką do piwnicy??
gołębieserce - 2016-11-28, 22:18:24 napisał(a):ja moge potwierdzic multitool leatherman jest bardzo dobry. ja mam akurat one hand tool, jest wygodny i funkcjonalny.
Kolejny szczęśliwy posiadacz leathermana, ja mam wingmana, też muszę go pochwalić bo na górskich wycieczkach jak i w mojej pracy cały czas się przydaje.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Szara » 2016-11-30, 10:42:42

Compact napisał(a):Fakt jest taki, że nóż do samoobrony to najgorsze z możliwych wyjść, jak zranisz to kłopoty murowane, jak napastnik zabierze to jeszcze większe. Scyzoryk bądz leatherman jako narzędzie do codziennych bądz nagłych przypadków jak najbardziej się sprawdza i do tego z resztą został stworzony.

takie jest polskie prawo, łatwiej jest się bronić w takiej sytuacji napastnikowi, bo właściwie wychodzi wtedy na to, że nie on pierwszy zaczął atakować. Ale jakbym miała groźną sytuację to myślę, że mając scyzoryk przy sobie, pewnie bym go wyjęła i otworzyła, żeby postraszyć...jak zrobi się to ne tyle pewnie i wiarygodnie to myśle, że w większości ci wszyscy napastnicy by w takiej sytuacji się wycofali niż zabrali ten nóż i zagrozili nam

Compact napisał(a):w każdym domu latarka jest niezbędna, czasem trzeba zejćć do piwnicy i jak żarówka się spali to co ?? Ze świeczką do piwnicy??

to prawda,ze świeczką prędzej się w tej piwnicy zacznie palić niż znajdziemy ogórki na obiad :)

Compact napisał(a):Kolejny szczęśliwy posiadacz leathermana, ja mam wingmana, też muszę go pochwalić bo na górskich wycieczkach jak i w mojej pracy cały czas się przydaje.

no nie ma co ukrywać, że warto inwestować w coś co ma gwarancję na 25 lat
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2016-11-30, 16:51:10

Szara napisał(a):takie jest polskie prawo, łatwiej jest się bronić w takiej sytuacji napastnikowi, bo właściwie wychodzi wtedy na to, że nie on pierwszy zaczął atakować. Ale jakbym miała groźną sytuację to myślę, że mając scyzoryk przy sobie, pewnie bym go wyjęła i otworzyła, żeby postraszyć...jak zrobi się to ne tyle pewnie i wiarygodnie to myśle, że w większości ci wszyscy napastnicy by w takiej sytuacji się wycofali niż zabrali ten nóż i zagrozili nam

Żeby odebrać nóż to też trzeba wiedzieć jak. Podobnie jak Ty uważam, że jako straszak zadziała, a w najgorszym wypadku gdy zostanie użyty to zawsze jest coś takiego jak "przekroczenie obrony koniecznej". Różne są sytuacje, ale w każdej trzeba wykazać się zdrowym rozsądkiem
Szara napisał(a):to prawda,ze świeczką prędzej się w tej piwnicy zacznie palić niż znajdziemy ogórki na obiad

Poza tym chodzenie z czymkolwiek innym jest po prostu niewygodne. Wystarczy, że lekko powieje (w piwnicy często są jakieś przeciągi) i ogień gaśnie, a my zostajemy po ciemku i tylko sobie krzywdę możemy zrobić.
Szara napisał(a):no nie ma co ukrywać, że warto inwestować w coś co ma gwarancję na 25 lat

Sam producent musi być dumny ze swoich wyrobów, bo wskażcie więcej produktów codziennego użytku z tak długą gwarancją..
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-11-30, 17:44:28

Szara napisał(a):
Compact napisał(a):Fakt jest taki, że nóż do samoobrony to najgorsze z możliwych wyjść, jak zranisz to kłopoty murowane, jak napastnik zabierze to jeszcze większe. Scyzoryk bądz leatherman jako narzędzie do codziennych bądz nagłych przypadków jak najbardziej się sprawdza i do tego z resztą został stworzony.

takie jest polskie prawo, łatwiej jest się bronić w takiej sytuacji napastnikowi, bo właściwie wychodzi wtedy na to, że nie on pierwszy zaczął atakować. Ale jakbym miała groźną sytuację to myślę, że mając scyzoryk przy sobie, pewnie bym go wyjęła i otworzyła, żeby postraszyć...jak zrobi się to ne tyle pewnie i wiarygodnie to myśle, że w większości ci wszyscy napastnicy by w takiej sytuacji się wycofali niż zabrali ten nóż i zagrozili nam

może Cię rozczaruję ale będac napastnikiem scyzoryk nie zrobiłby na mnie żadnego wrażenia.
Szara napisał(a):
Compact napisał(a):w każdym domu latarka jest niezbędna, czasem trzeba zejćć do piwnicy i jak żarówka się spali to co ?? Ze świeczką do piwnicy??

to prawda,ze świeczką prędzej się w tej piwnicy zacznie palić niż znajdziemy ogórki na obiad :)

Już dużo razy polecałem tu latarki olight ale chętnie zrobię to jeszcze raz. Jeśli szukasz niezawodnej latarki to tylko olight.
Szara napisał(a):
Compact napisał(a):Kolejny szczęśliwy posiadacz leathermana, ja mam wingmana, też muszę go pochwalić bo na górskich wycieczkach jak i w mojej pracy cały czas się przydaje.

no nie ma co ukrywać, że warto inwestować w coś co ma gwarancję na 25 lat

a ktoś korzystał z tej gwarancji już? Bo ja mam leathermana ale nie miałem z nim żadnych problemów jak do tej pory
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Szara » 2016-11-30, 20:48:19

Bepok napisał(a):Żeby odebrać nóż to też trzeba wiedzieć jak. Podobnie jak Ty uważam, że jako straszak zadziała, a w najgorszym wypadku gdy zostanie użyty to zawsze jest coś takiego jak "przekroczenie obrony koniecznej". Różne są sytuacje, ale w każdej trzeba wykazać się zdrowym rozsądkiem

No tak, to jest podstawa w każdym działaniu, ale na pewno "lepiej" by to w razie czego wyglądało jak okaże się, że korzystało się ze scyzoryka, bo to rzecz, która była pod ręką - w przypadku zwykłego noża nie byłoby chyba to już takie oczywiste, bo był wyciągnięty w ramach obrony koniecznej :)

Bepok napisał(a):Poza tym chodzenie z czymkolwiek innym jest po prostu niewygodne. Wystarczy, że lekko powieje (w piwnicy często są jakieś przeciągi) i ogień gaśnie, a my zostajemy po ciemku i tylko sobie krzywdę możemy zrobić.

no właśnie, dobry przykład. Czasem się w piwnicy robi coś dłużej, sprząta, układa itp to wtedy już naaajlepiej pójść z czołówką ;)

Bepok napisał(a):Sam producent musi być dumny ze swoich wyrobów, bo wskażcie więcej produktów codziennego użytku z tak długą gwarancją..

no jasne, że tak. Wie, że jest w stanie zagwarantować taką, a nawet i dłuższą żywotność swojego produktu i to uważam za bardzo dużą wiarygodność firmy :)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2016-12-09, 21:36:41

Szara napisał(a):no właśnie, dobry przykład. Czasem się w piwnicy robi coś dłużej, sprząta, układa itp to wtedy już naaajlepiej pójść z czołówką

No i jeszcze możliwość zapalenia czołówki ruchem ręki przez lampką jest ekstra użyteczna gdy coś nosimy pomiędzy ciemnym pomieszczeniem a innymi miejscami
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Szara » 2016-12-10, 22:54:11

Bepok napisał(a):No i jeszcze możliwość zapalenia czołówki ruchem ręki przez lampką jest ekstra użyteczna gdy coś nosimy pomiędzy ciemnym pomieszczeniem a innymi miejscami

oo dobre, bardzo funkcjonalne i wygodne, to tez pomysł Olight?
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez jarecki80 » 2016-12-12, 00:27:38

Szara napisał(a):
Bepok napisał(a):No i jeszcze możliwość zapalenia czołówki ruchem ręki przez lampką jest ekstra użyteczna gdy coś nosimy pomiędzy ciemnym pomieszczeniem a innymi miejscami

oo dobre, bardzo funkcjonalne i wygodne, to tez pomysł Olight?

nie wiem czy to pomysł olight ale olight ma latarki, które tak działają
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Compact » 2016-12-12, 21:37:45

jarecki80 - 2016-12-12, 00:27:38 napisał(a):nie wiem czy to pomysł olight ale olight ma latarki, które tak działają

A możecie jakieś konkretne modele podesłać??
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-12, 22:54:21

Compact napisał(a):
jarecki80 - 2016-12-12, 00:27:38 napisał(a):nie wiem czy to pomysł olight ale olight ma latarki, które tak działają

A możecie jakieś konkretne modele podesłać??

proszę bardzo: https://www.militaria.pl/olight/latarka ... p20140.xml ;)
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez ridz » 2016-12-13, 00:59:07

ale jak się skradasz na nocnych grach terenowych z ukrywaniem się to raczej Cię taka latarka wyda.
po za tym, co ona ma do scyzoryków z tematu wątku?
imagination
Avatar użytkownika
ridzNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 461
Dołączył(a): 2007-12-27, 16:08:11
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-12-13, 20:01:27

ridz napisał(a):ale jak się skradasz na nocnych grach terenowych z ukrywaniem się to raczej Cię taka latarka wyda.
po za tym, co ona ma do scyzoryków z tematu wątku?

ale w razie potrzeby możesz ją włączać i wyłączać ruchem dłoni
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Compact » 2016-12-13, 22:55:49

jarecki80 - 2016-12-13, 20:01:27 napisał(a):ale w razie potrzeby możesz ją włączać i wyłączać ruchem dłoni

Ale w takim razie w krzakach może ją włączyć też gałąź.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2016-12-15, 00:31:16

Compact napisał(a):Ale w takim razie w krzakach może ją włączyć też gałąź.

Myślę, że to musi być szybki ruch większego obiektu niż mała gałązka czy część krzaka. Poza tym nikt nam nie każe z taką czołówka brać udział w grach terenowych w nocy, zawsze można użyć innej do tego typu rozrywek
jarecki80 napisał(a):ale w razie potrzeby możesz ją włączać i wyłączać ruchem dłoni

Według mnie to taka latarka przydaje się przede wszystkich majsterkowiczom lub osobą które wykonują jakies prace w których nie mają jak czasem włączyć niezbędnego źródła światła.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Szara » 2016-12-17, 00:14:01

Bepok napisał(a):Według mnie to taka latarka przydaje się przede wszystkich majsterkowiczom lub osobą które wykonują jakies prace w których nie mają jak czasem włączyć niezbędnego źródła światła.

racja, wtedy najtrudniej jest oderwać się od pracy np. w warsztacie samochodowym albo w ogrodzie. bardzo wygodne jest to rozwiązanie, zwłaszcza, że podczas takich prac mamy często ubrudzone ręce i dzięki temu łatwo możemy uniknąć dotykania nimi czegokolwiek :)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2017-01-04, 13:02:14

Szara napisał(a):racja, wtedy najtrudniej jest oderwać się od pracy np. w warsztacie samochodowym albo w ogrodzie. bardzo wygodne jest to rozwiązanie, zwłaszcza, że podczas takich prac mamy często ubrudzone ręce i dzięki temu łatwo możemy uniknąć dotykania nimi czegokolwiek :)

Dokładnie. Ja już tak miałem, że akurat robiłem coś przy aucie i miałem ręce całe w smarach (o czym jakoś zapomniałem) i sięgnąłem po latarkę, której używamy często w domu... Uwierz, że już do domu nie wróciła xD a ja musiałem kupić koljną, bo w domu musi być taki sprzęt.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Szara » 2017-01-04, 14:38:17

Bepok napisał(a):Dokładnie. Ja już tak miałem, że akurat robiłem coś przy aucie i miałem ręce całe w smarach (o czym jakoś zapomniałem) i sięgnąłem po latarkę, której używamy często w domu... Uwierz, że już do domu nie wróciła xD a ja musiałem kupić koljną, bo w domu musi być taki sprzęt.

to prawda, bez porządnej latarki i multitola ciężko się obejść w domu, szczególnie, gdy nie dzwoni się w każdej prawie do fachowców tylko samemu człowiek stara się coś w domu naprawić :)
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Bepok » 2017-01-04, 18:05:16

Szara napisał(a):to prawda, bez porządnej latarki i multitola ciężko się obejść w domu, szczególnie, gdy nie dzwoni się w każdej prawie do fachowców tylko samemu człowiek stara się coś w domu naprawić :)

Z drugiej strony teraz coraz ciężej jest możliwość naprawy czegokolwiek, bo większość rzeczy to chińskie jednorazówki, a takie porządniejsze rzeczy albo się nie psują albo są zbyt drogie żeby móc sobie na nie pozwolić, choć warto. Właśnie tak jak z tym multitoolem, bo to dobry przykład. Możemy kupić chiński, ale po co skoro taki leatherman ma 25lat gwarancji i będzie służył pewnie jeszcze następnemu pokoleniu xD
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Szara » 2017-01-06, 14:25:00

Bepok napisał(a):
Z drugiej strony teraz coraz ciężej jest możliwość naprawy czegokolwiek, bo większość rzeczy to chińskie jednorazówki, a takie porządniejsze rzeczy albo się nie psują albo są zbyt drogie żeby móc sobie na nie pozwolić, choć warto. Właśnie tak jak z tym multitoolem, bo to dobry przykład. Możemy kupić chiński, ale po co skoro taki leatherman ma 25lat gwarancji i będzie służył pewnie jeszcze następnemu pokoleniu xD


no pewnie, że tak - tak samo w przypadku scyzoryków :) swoją drogą szukam jakiejś fajne promocji na scyzoryk, bo kupiłam na święta tacie i jest zachwycony. Widziałam jak mój dziadek patrzył z lekką zazdrością na tego Victorinoxa ;) i tak myślę, że to może być dobry prezent na Dzień Dziadka...
"Always forgive your enemies.... nothing annoys them so much" - Oscar Wilde
Avatar użytkownika
SzaraNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 2016-10-07, 10:37:18
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Maria

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Valerianka » 2017-01-06, 22:54:00

Szara napisał(a):to prawda, bez porządnej latarki i multitola ciężko się obejść w domu, szczególnie, gdy nie dzwoni się w każdej prawie do fachowców tylko samemu człowiek stara się coś w domu naprawić :)

Z tymi fachowcami to też różnie bywa. Po programach typu Usterka strach do kogokolwiek się zwrócić o pomoc. Latarka to taki must have w domu.
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 255 gości

cron