Pomoc w wyborze scyzoryka

Dom, odpoczynek, hobby i inne sfery naszego codziennego życia.

Postprzez Bepok » 2016-06-18, 14:28:46

Valerianka - 2016-06-17, 14:52:42 napisał(a):To zostańmy przy tym , że dają szczęście przy wydawaniu. A to, czy na przydatne rzeczy, czy zachcianki już zależy od człowieka. Ja to bym chciała sobie np jakiś dobry plecak kupić

Turystyczny czy taki bardziej na użytek codzienny ten plecak chcesz? Też rozglądam się za plecakiem, a bardziej waham czy skusić się na wisporta czy columbia
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Bepok » 2016-06-28, 15:07:46

jarecki80 - 2016-06-17, 03:07:25 napisał(a):zgadzam się zdecydowanie z tym, że nóż może Ci uratować życie ale z tym, że pieniądze dają szczęście jak je można wydać na zachcianki to już nie do końca Pieniądze w ogóle szczęścia nie dają chociaż na pewno mogą dać poczucie bezpieczeństwa.

Dają czy nie, żeby kupic sobie jakiś fajny scyzoryk trzeba je na pewno mieć xD A co do ratowania życia to fajną opcja jest posiadanie scyzoryka w aucie, w razie wypadku może się przydać do przecięcia pasów i faktycznie wtedy ratuje nam skórę.
Valerianka - 2016-06-15, 00:58:56 napisał(a):No jasne, że są. Tak jak pisałam wyżej - moim zdaniem nie należy żałować pieniędzy na tak użyteczne przedmioty jak np nóż. Kto wie, czy taki zakup nie uratuje nam kiedyś życia :>

Każdy dobrze przemyślany zakup jest wart swojej ceny. Najcześciej porządne rzeczy (jak noże czy latarki) troche kosztują, ale lepiej wydać raz na konkret niż dziesięć razy na badziewie.
Święty Mikołaj - 2016-06-03, 00:06:55 napisał(a):też ciekaw jestem opinii innych, jakie noże polecacie?

Myślę, że chyba najtrafnijeszym wybore będzie victorinox. Króluje we wszystkich rankingach i rzeczywiście jest swietna marka
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez brosza » 2016-06-30, 08:55:57

Tak, scyzoryki Vctorinox są najlepsze, w końcu szwajcarskie. Troszkę droższe, ale warto zapłacić, jeśli szukamy czegoś naprawdę dobrego.
[url=http://srebropol.pl/grawerowanie/]grawerowanie, Sosnowiec[/url]
Avatar użytkownika
broszaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2016-06-30, 08:47:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Anika

Re:

Postprzez Bepok » 2016-07-01, 15:37:22

brosza napisał(a):Tak, scyzoryki Vctorinox są najlepsze, w końcu szwajcarskie. Troszkę droższe, ale warto zapłacić, jeśli szukamy czegoś naprawdę dobrego.

To jest zakup tak naprawdę na długie lata, także warto przyoszczędzić i potem cieszyć się jakością w każdej sytuacji!
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re: Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-07-03, 19:27:00

Bepok napisał(a):Dają czy nie, żeby kupic sobie jakiś fajny scyzoryk trzeba je na pewno mieć xD A co do ratowania życia to fajną opcja jest posiadanie scyzoryka w aucie, w razie wypadku może się przydać do przecięcia pasów i faktycznie wtedy ratuje nam skórę.

Dobry scyzoryk już nie kosztuje wcale tak dużo. Np taki victorinox - zbyt wiele funkcji nie ma ale jest nie do pobicia jeśli chodzi o jakość: https://www.militaria.pl/victorinox/scy ... t_p571.xml wiadomo jak kogoś stać to może kupić lepszy ale przynajmniej taki według mnie każdy powinien mieć.

brosza napisał(a):Tak, scyzoryki Vctorinox są najlepsze, w końcu szwajcarskie. Troszkę droższe, ale warto zapłacić, jeśli szukamy czegoś naprawdę dobrego.

Scyzoryki i zegarki tylko szwajcarskie ;)

Bepok napisał(a):
brosza napisał(a):Tak, scyzoryki Vctorinox są najlepsze, w końcu szwajcarskie. Troszkę droższe, ale warto zapłacić, jeśli szukamy czegoś naprawdę dobrego.

To jest zakup tak naprawdę na długie lata, także warto przyoszczędzić i potem cieszyć się jakością w każdej sytuacji!

nie na długie lata a na całe życie. Victorinox daje dożywotnią gwarancję więc zdecydowanie warto zainwestować.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Re: Pomoc w wyborze scyzoryka

Postprzez Święty Mikołaj » 2016-07-03, 22:59:52

jeśli masz tyle kasy, że masz na wszystkie swoje potrzeby najpilniejsze, podstawowe, rachunki itp. a do tego stać się na fajne wczasy, ciuchy, realizowanie pasji etc, to już jest szczęście, oczywiście, jeśli idzie to w parze z poukładanym życiem os. A wracając do noza, zdecydowanie może uratować nas z niejednej opresji.
Avatar użytkownika
Święty MikołajNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2015-08-22, 19:52:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Bepok » 2016-07-04, 00:15:13

jarecki80 - 2016-07-03, 19:27:00 napisał(a):Dobry scyzoryk już nie kosztuje wcale tak dużo. Np taki victorinox - zbyt wiele funkcji nie ma ale jest nie do pobicia jeśli chodzi o jakość: https://www.militaria.pl/victorinox/scy ... t_p571.xml wiadomo jak kogoś stać to może kupić lepszy ale przynajmniej taki według mnie każdy powinien mieć.

A pewnie, że każdy powinien mieć scyzoryk, choćby z podstwowymi funkcjami, ale porządny.
jarecki80 - 2016-07-03, 19:27:00 napisał(a):nie na długie lata a na całe życie. Victorinox daje dożywotnią gwarancję więc zdecydowanie warto zainwestować.

Ta dożywotnia gwarancja jest faktycznie dowodem na to, że nie obawiają się o swoje produkty.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Postprzez Valerianka » 2016-07-04, 23:59:13

Bepok - 2016-06-18, 14:28:46 napisał(a):Turystyczny czy taki bardziej na użytek codzienny ten plecak chcesz? Też rozglądam się za plecakiem, a bardziej waham czy skusić się na wisporta czy columbia


Bardziej turystyczny. Potrzebowałabym ze 20 parę litrów.

Bepok - 2016-06-28, 15:07:46 napisał(a):Dają czy nie, żeby kupic sobie jakiś fajny scyzoryk trzeba je na pewno mieć xD A co do ratowania życia to fajną opcja jest posiadanie scyzoryka w aucie, w razie wypadku może się przydać do przecięcia pasów i faktycznie wtedy ratuje nam skórę.


No a przecież nie tylko wtedy. Można znaleźć milion sytuacji, w których ostre narzędzie będzie bardzo przydatne.

Bepok - 2016-07-04, 00:15:13 napisał(a):Ta dożywotnia gwarancja jest faktycznie dowodem na to, że nie obawiają się o swoje produkty.


A może tu chodzi o życie kupującego? :zab: xD
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Postprzez pawlicki » 2016-07-05, 21:18:27

Valerianka - 2016-06-05, 00:22 napisał(a):Zamiast marudzić możecie sobie kupić dobrego multitoola i dobry scyzoryk osobno i już! A jak za duży wydatek na raz, to zażyczyć sobie jako prezent.

dalej pozostaje kwestia jaki scyzoryk najlepszy i jaki tool dobry ?!

Bepok napisał(a):
Valerianka - 2016-06-17, 14:52:42 napisał(a):To zostańmy przy tym , że dają szczęście przy wydawaniu. A to, czy na przydatne rzeczy, czy zachcianki już zależy od człowieka. Ja to bym chciała sobie np jakiś dobry plecak kupić

Turystyczny czy taki bardziej na użytek codzienny ten plecak chcesz? Też rozglądam się za plecakiem, a bardziej waham czy skusić się na wisporta czy columbia

dołączam się do pytania, jaki plecak potrzebujesz ?
i sugerowalbym to pytanie przeniesc do osobnego watku

brosza - 2016-06-30, 08:55 napisał(a):Tak, scyzoryki Vctorinox są najlepsze, w końcu szwajcarskie. Troszkę droższe, ale warto zapłacić, jeśli szukamy czegoś naprawdę dobrego.

są najlepsze
i wcale nie są droższe niz konkurencja
ale modeli jest z kilkanaście, wybrać odpowiedni nie jest latwo

Valerianka - 2016-07-04, 23:59 napisał(a):Bardziej turystyczny. Potrzebowałabym ze 20 parę litrów.

20 litrów pojemnosci to niewiele ma wspolnego z turystyką, raczej to plecaki do biegania
Avatar użytkownika
pawlickiNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 625
Dołączył(a): 2009-02-05, 02:46:40
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Valerianka » 2016-07-07, 02:13:08

pawlicki - 2016-07-05, 21:18:27 napisał(a):dalej pozostaje kwestia jaki scyzoryk najlepszy i jaki tool dobry ?!


Wiadomo, że jak scyzoryk to Victorinox, a multitool Leatherman. Każdy surviwalowiec wyrecytowałby to obudzony w środku nocy :mrgreen:

pawlicki - 2016-07-05, 21:18:27 napisał(a):są najlepsze
i wcale nie są droższe niz konkurencja
ale modeli jest z kilkanaście, wybrać odpowiedni nie jest latwo


Nie jest ale przy każdym jest spis funkcji jakie posiada. Wystarczy wybrać te, których najbardziej potrzebujemy.

pawlicki - 2016-07-05, 21:18:27 napisał(a):20 litrów pojemnosci to niewiele ma wspolnego z turystyką, raczej to plecaki do biegania


Wyjazd na parę godzin w celu zwiedzenia jakiegoś ciekawego miejsca i potrzeba wzięcia ze sobą małego plecaka na najpotrzebniejsze rzeczy nie ma związku z turystyką? Mam inne zdanie :)
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-07-07, 20:24:05

Valerianka napisał(a):
pawlicki - 2016-07-05, 21:18:27 napisał(a):dalej pozostaje kwestia jaki scyzoryk najlepszy i jaki tool dobry ?!


Wiadomo, że jak scyzoryk to Victorinox, a multitool Leatherman. Każdy surviwalowiec wyrecytowałby to obudzony w środku nocy :mrgreen:

oj uwierz mi, że jest masa januszy survivalu, którzy polegają na sprzęcie z bazarku :P


pawlicki - 2016-07-05, 21:18:27 napisał(a):są najlepsze
i wcale nie są droższe niz konkurencja
ale modeli jest z kilkanaście, wybrać odpowiedni nie jest latwo

najlepiej poczytać opinie i dostosować do swoich wymagań

Valerianka napisał(a):
pawlicki - 2016-07-05, 21:18:27 napisał(a):20 litrów pojemnosci to niewiele ma wspolnego z turystyką, raczej to plecaki do biegania


Wyjazd na parę godzin w celu zwiedzenia jakiegoś ciekawego miejsca i potrzeba wzięcia ze sobą małego plecaka na najpotrzebniejsze rzeczy nie ma związku z turystyką? Mam inne zdanie :)

Zgadzam się z Tobą jednak ja osobiście najbardziej lubię plecaki 30-35 litrów - można się w nie zapakować na krótkie i średnie wyprawy.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez Valerianka » 2016-07-08, 01:39:42

jarecki80 - 2016-07-07, 20:24:05 napisał(a):oj uwierz mi, że jest masa januszy survivalu, którzy polegają na sprzęcie z bazarku :P

Ja miałam na myśli tych prawdziwych z krwi i kości, którzy pochłonęli wszystkie odcinki programu Bear'a Grylls'a i przeczytali wszystkie jego książki :mrgreen: Swoją drogą mieliście styczność z jakąś?

jarecki80 - 2016-07-07, 20:24:05 napisał(a):Zgadzam się z Tobą jednak ja osobiście najbardziej lubię plecaki 30-35 litrów - można się w nie zapakować na krótkie i średnie wyprawy.

Im większy plecak, tym cięższy. Jak nie chcę brać dużo, to po co mam tachać ze sobą taki duży bagaż?
,,Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać."
Avatar użytkownika
ValeriankaFemale
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 2016-05-09, 18:33:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Otylia

Postprzez Compact » 2016-07-08, 11:36:32

jarecki80 - 2016-07-07, 20:24:05 napisał(a):Zgadzam się z Tobą jednak ja osobiście najbardziej lubię plecaki 30-35 litrów - można się w nie zapakować na krótkie i średnie wyprawy.

I na tydzień można się w taki zapakować, ile to już wypraw było w których połowa ciężkiego plecaka była totalnie nie przydatna (ubrania). 2 komplety wszystkiego spokojnie wystarczą. jeden na sobie drugi w plecaku;].
Valerianka - 2016-07-08, 01:39:42 napisał(a):Ja miałam na myśli tych prawdziwych z krwi i kości, którzy pochłonęli wszystkie odcinki programu Bear'a Grylls'a i przeczytali wszystkie jego książki Swoją drogą mieliście styczność z jakąś?

Ja czytałem szkołe przetrwania, nie mam na własność ale to ta: http://www.militaria.pl/pascal/ksiazka_ ... _p6439.xml . Warto bo sporo fajnych trików jest opisanych.
Valerianka - 2016-07-08, 01:39:42 napisał(a):Im większy plecak, tym cięższy. Jak nie chcę brać dużo, to po co mam tachać ze sobą taki duży bagaż?

do dużego też można spakować mało ale jest mniej wygodny i nie tak poręczny
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Święty Mikołaj » 2016-07-20, 16:14:43

Compact napisał(a):
jarecki80 - 2016-07-07, 20:24:05 napisał(a):Zgadzam się z Tobą jednak ja osobiście najbardziej lubię plecaki 30-35 litrów - można się w nie zapakować na krótkie i średnie wyprawy.

I na tydzień można się w taki zapakować, ile to już wypraw było w których połowa ciężkiego plecaka była totalnie nie przydatna (ubrania). 2 komplety wszystkiego spokojnie wystarczą. jeden na sobie drugi w plecaku;]


hehe, na pocątku moich wypraw to była norma, zawsze za dużo, zawsze za ciężko...ale z czasem można opanować pakowanie do perfekcji;)
Valerianka - 2016-07-08, 01:39:42 napisał(a):Ja miałam na myśli tych prawdziwych z krwi i kości, którzy pochłonęli wszystkie odcinki programu Bear'a Grylls'a i przeczytali wszystkie jego książki Swoją drogą mieliście styczność z jakąś?


Ja czytałem szkołe przetrwania, nie mam na własność ale to ta: http://www.militaria.pl/pascal/ksiazka_ ... _p6439.xml . Warto bo sporo fajnych trików jest opisanych.[/quote]

ja czytałem kilka, pierwszą dostałem nie pamiętam już nawet od kogo i tak mnie wciągnęło, że poszło potem więcej, potem wszystkie odcinki itd... :)
Valerianka - 2016-07-08, 01:39:42 napisał(a):Im większy plecak, tym cięższy. Jak nie chcę brać dużo, to po co mam tachać ze sobą taki duży bagaż?

do dużego też można spakować mało ale jest mniej wygodny i nie tak poręczny[/quote]

dokładnie, bez sensowny dyskomfort się samemu sobie robi z za dużym plecakiem.
Avatar użytkownika
Święty MikołajNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2015-08-22, 19:52:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Compact » 2016-07-23, 18:48:39

Święty Mikołaj - 2016-07-20, 16:14:43 napisał(a):hehe, na pocątku moich wypraw to była norma, zawsze za dużo, zawsze za ciężko...ale z czasem można opanować pakowanie do perfekcji;)

Chyba każdy przez to przechodził i po pewnym czasie dowiedział się, że wystarczą 3 koszulkina tydzień a nie 7 i tak z większością niepotrzebnych sprzętów.
Święty Mikołaj - 2016-07-20, 16:14:43 napisał(a):ja czytałem kilka, pierwszą dostałem nie pamiętam już nawet od kogo i tak mnie wciągnęło, że poszło potem więcej, potem wszystkie odcinki itd...

A w terenie często taką wiedzą wykorzystujesz czy raczej niema okazji??
Święty Mikołaj - 2016-07-20, 16:14:43 napisał(a):dokładnie, bez sensowny dyskomfort się samemu sobie robi z za dużym plecakiem.

Czasem trzeba przyznać że 30-40L to za malo ale w większośći przypadków w zupełnośći wystarcza no chyba że ktoś ma taką 65L kolumbrynę i już się do niej przyzwyczaił o co dość cieżko moim zdaniem.
Avatar użytkownika
CompactMale
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 373
Dołączył(a): 2015-04-27, 12:36:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Bepok » 2016-07-26, 13:44:09

Święty Mikołaj - 2016-07-20, 16:14:43 napisał(a):hehe, na pocątku moich wypraw to była norma, zawsze za dużo, zawsze za ciężko...ale z czasem można opanować pakowanie do perfekcji;)

Człowiek przecież uczy się na błędach, a najszybciej wtedy, gdy musi nosić ciężar niepotrzebny na plecach :P Warto tez poszukać na internecie czegoś ala poradników efektywnego pakowania
Compact - 2016-07-23, 18:48:39 napisał(a):A w terenie często taką wiedzą wykorzystujesz czy raczej niema okazji??

Tam poruszane są różnego rodzaju tematy, które myślę, że przydają sie nie tylko na odludziu, ale też i na zwykłym biwaku. Sposoby rozpalania ognia, czy jakieś budowanie schronienia. Myślę że fajna sprawa która można wykorzytać. Jednak faktycznie dołączam się do pytania, jak to wygląda w Twoim przypadku ?:)
Compact - 2016-07-23, 18:48:39 napisał(a):Czasem trzeba przyznać że 30-40L to za malo ale w większośći przypadków w zupełnośći wystarcza no chyba że ktoś ma taką 65L kolumbrynę i już się do niej przyzwyczaił o co dość cieżko moim zdaniem.

Z takim wielkim plecakiem to musi być naprawdę niewygodnie! Ja mam taki chyba 30L i zawsze mi wystarczał na wędrówki czy wyjazdy krótsze. Chyba ze trzeba sie spakować na dłużej, ale to raczej już odrębny temat.
Avatar użytkownika
BepokNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 453
Dołączył(a): 2016-05-11, 22:22:46
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Amelia

Re:

Postprzez Święty Mikołaj » 2016-07-28, 22:36:23

Bepok napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-07-20, 16:14:43 napisał(a):hehe, na pocątku moich wypraw to była norma, zawsze za dużo, zawsze za ciężko...ale z czasem można opanować pakowanie do perfekcji;)

Człowiek przecież uczy się na błędach, a najszybciej wtedy, gdy musi nosić ciężar niepotrzebny na plecach :P Warto tez poszukać na internecie czegoś ala poradników efektywnego pakowania ;)


jasne, nie raz korzystałem z takich właśnie internetowych a`la poradnikow, całkiem sensowne rzeczy można tam znaleźć.
Compact - 2016-07-23, 18:48:39 napisał(a):A w terenie często taką wiedzą wykorzystujesz czy raczej niema okazji??

Tam poruszane są różnego rodzaju tematy, które myślę, że przydają sie nie tylko na odludziu, ale też i na zwykłym biwaku. Sposoby rozpalania ognia, czy jakieś budowanie schronienia. Myślę że fajna sprawa która można wykorzytać. Jednak faktycznie dołączam się do pytania, jak to wygląda w Twoim przypadku ?:).[/quote]

poza faktycznie takimi podstawowymi rzeczami kilka razy skorzystałem z takich rad, o których normalnie pojęcia bym nie miał. Np. kiedyś przeczytałem, że młode liście buczyny smakują jak szczaw i mają mocno pobudzające działanie i okazało się to prawdą, zdarzyło mi się spróbować po kilku dniach wędrówki, totalnie już wypruty, zmiażdżony itp. i takie liście podziałały niemal jak red bull, a nie spodziewałem się tego prawdę mówiąc. To taka jedna jego rad, którą wypróbowałem.
Compact - 2016-07-23, 18:48:39 napisał(a):Czasem trzeba przyznać że 30-40L to za malo ale w większośći przypadków w zupełnośći wystarcza no chyba że ktoś ma taką 65L kolumbrynę i już się do niej przyzwyczaił o co dość cieżko moim zdaniem.

Z takim wielkim plecakiem to musi być naprawdę niewygodnie! Ja mam taki chyba 30L i zawsze mi wystarczał na wędrówki czy wyjazdy krótsze. Chyba ze trzeba sie spakować na dłużej, ale to raczej już odrębny temat.[/quote]

a krótsze wyjazdy to dla Ciebie ile dni?
Avatar użytkownika
Święty MikołajNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2015-08-22, 19:52:25
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-07-31, 18:34:30

Bepok napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-07-20, 16:14:43 napisał(a):hehe, na pocątku moich wypraw to była norma, zawsze za dużo, zawsze za ciężko...ale z czasem można opanować pakowanie do perfekcji;)

Człowiek przecież uczy się na błędach, a najszybciej wtedy, gdy musi nosić ciężar niepotrzebny na plecach :P Warto tez poszukać na internecie czegoś ala poradników efektywnego pakowania

Wisport ma fajne plecaki bo można je rozłożyć jak walizkę i się wygodnie spakować.
Bepok napisał(a):
Compact - 2016-07-23, 18:48:39 napisał(a):A w terenie często taką wiedzą wykorzystujesz czy raczej niema okazji??

Tam poruszane są różnego rodzaju tematy, które myślę, że przydają sie nie tylko na odludziu, ale też i na zwykłym biwaku. Sposoby rozpalania ognia, czy jakieś budowanie schronienia. Myślę że fajna sprawa która można wykorzytać. Jednak faktycznie dołączam się do pytania, jak to wygląda w Twoim przypadku ?:)

Zarówno w książkach jak i na kursach znajdziesz na pewno wiele przydatnych rzeczy.
Bepok napisał(a):
Compact - 2016-07-23, 18:48:39 napisał(a):Czasem trzeba przyznać że 30-40L to za malo ale w większośći przypadków w zupełnośći wystarcza no chyba że ktoś ma taką 65L kolumbrynę i już się do niej przyzwyczaił o co dość cieżko moim zdaniem.

Z takim wielkim plecakiem to musi być naprawdę niewygodnie! Ja mam taki chyba 30L i zawsze mi wystarczał na wędrówki czy wyjazdy krótsze. Chyba ze trzeba sie spakować na dłużej, ale to raczej już odrębny temat.

Też wolę mniejsze ale czasem większy też jest potrzebny. I wcale te duże nie są niewygodne ale to wszystko zależy od plecaka.
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Postprzez rrossalita » 2016-07-31, 22:01:43

Święty Mikołaj - 2016-07-20, 16:14:43 napisał(a):Ja czytałem szkołe przetrwania, nie mam na własność ale to ta: http://www.militaria.pl/pascal/ksiazka_ ... _p6439.xml . Warto bo sporo fajnych trików jest opisanych.
Ciekawe ksiązki, wiele dobrych pomysłów, przydaje się chociaz jedna przeczytać , nawet jeżeli nie jesteś zawodowym survivalowcem
pawlicki - 2016-07-05, 21:18:27 napisał(a):dalej pozostaje kwestia jaki scyzoryk najlepszy i jaki tool dobry ?!


odwieczne pytanie, zależy czego najbardziej potrzebujesz, duzy nóż, czy dużo małych narzędzi, haczyki do zyłek, różnie
jarecki80 - 2016-07-07, 20:24:05 napisał(a):oj uwierz mi, że jest masa januszy survivalu, którzy polegają na sprzęcie z bazarku
istnieje tylko nadzieja,że do czasu aż nozyki im pękną, a piłki w scyzoryku stępią w najmniej spodziewanym momencie , wtedy kupują profesjonalne
Avatar użytkownika
rrossalitaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 290
Dołączył(a): 2015-03-04, 22:25:59
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez jarecki80 » 2016-08-01, 02:45:25

rrossalita napisał(a):
Święty Mikołaj - 2016-07-20, 16:14:43 napisał(a):Ja czytałem szkołe przetrwania, nie mam na własność ale to ta: http://www.militaria.pl/pascal/ksiazka_ ... _p6439.xml . Warto bo sporo fajnych trików jest opisanych.
Ciekawe ksiązki, wiele dobrych pomysłów, przydaje się chociaz jedna przeczytać , nawet jeżeli nie jesteś zawodowym survivalowcem

ja pochłonąłem wszystkie ;) Są bardzo ciekawe. Można się z nich nauczyć wielu rzeczy nie tylko pod taki typowy survival
rrossalita napisał(a):
pawlicki - 2016-07-05, 21:18:27 napisał(a):dalej pozostaje kwestia jaki scyzoryk najlepszy i jaki tool dobry ?!


odwieczne pytanie, zależy czego najbardziej potrzebujesz, duzy nóż, czy dużo małych narzędzi, haczyki do zyłek, różnie

Dokładnie. Każdemu potrzeba czego innego. Najlepiej samemu się zastanowić nad tym przeglądając oferty.

rrossalita napisał(a):
jarecki80 - 2016-07-07, 20:24:05 napisał(a):oj uwierz mi, że jest masa januszy survivalu, którzy polegają na sprzęcie z bazarku
istnieje tylko nadzieja,że do czasu aż nozyki im pękną, a piłki w scyzoryku stępią w najmniej spodziewanym momencie , wtedy kupują profesjonalne

jeśli zmądrzeją to na pewno. Chociaż niestety chyba taka jest mentalność większości, że wolą kupić słaby sprzęt za grosze i nie da się przetłumaczyć, że coś droższego by się im zwróciło
Avatar użytkownika
jarecki80None specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 313
Dołączył(a): 2016-02-23, 22:25:32
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Janusz

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Codzienne życie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron